Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Юнски бебета 2003  
Автор Bebka (щастлива мама)
Публикувано25.03.04 19:48



Привет, момичета!
Отдавна не сме “сверявали часовниците” и за това реших да пусна тази тема.
Напоследък ми остава малко време за клуба, защото времето е по-хубаво и гледам да сме повечко навън.Яна вече е на 9 ½ мес.Расте много лъчезарно и усмихнато дете.По последни данни /от 11.03/ е 9 кг и 73 см.Храни се добре.Известно време имахме проблем с нощното заспиване, но нещата се нормализираха.Рядко се случва да се събуди нощем и понякога просто проплаква и сама си заспива.Все още имаме само 2 зъба, но всяко нещо с времето си!Любимите ни занимания са игра с мама, изправяне в леглото, ходене с проходилката и др.От миналата седмица вкарахме в употреба гърнето.Далече съм от мисълта, че ще се научи толкова рано за какво се използва, но поне да свиква с него.По цял ден повтаря нещо като “та-та-та”, но леко фъфлещо, та може и да не е това, което си мисля.Като е тъжна и нещастна се чува и едно “ам-ма-ма”.
Интаче любимия звук е “а-а-а-а”.Когато сме на разходка е много любопитна и се заглежда по кучетата, гълъбите и децата.Любимите ми моменти са когато я гушкам и тя си слага ръчичките около врата ми – направо се разтапям от щастие!
Беше научила да си “мие” ръцете на песничката “Хей ръчички”, но тези дни нещо не иска да ми го покаже.Учим се да казваме “Чао” с ръчичка и други такива неща.Пие сок от чаша с накрайник /от тези неразливащите се/, а също така пробвахме и със сламка, но не може да прецени количеството и се олива яко.Вода обаче изобщо отказва, давам й с лъжичка поне вечер да изплакнем устата.
Пишете как са вашите бебоци!
Имаше идея за среща , времето вече се оправи, давайте идеи!
Целувки на наборите и наборките!




Тема Re: Юнски бебета 2003нови [re: Bebka]  
Автор Sasha (новак)
Публикувано25.03.04 23:58



Здравейте и от нас и много целувки на юнските бебоци!
Нещо съвсем се загубихме юнските майки.
Привет и от нас на Яна е на мама!
Ние бяхме на консултация на 17.03.04 и Цеци се бе наддал нито грам, остава си 9 кг., но пък см. ни са 71.
За хранене Цеци се храни в общи линии добре. Вечер трудно заспива. А през ноща може да го намериш в различни пози и крайща на креватчето. Казаха ми, че е много впечатлителен. През ноща преживява отново емоцииите от деня, смее се, плаче, дори се изправя на сън.
Ние също за сега сме само с 2 зъбчета.
По цял ден вика та-та-та, ба-ба-ба, на не влага смисъл в думите. Ма-ма цъ
Страстен любител на кучета. На село има каракачанска овчарка и като ходихме на гости цял ден се закача с него и дори го погали.
Много обича да има дечица около него, тогава пада голяма радост.
Като го оставя в креватчето прави обиколки, в ъглите подскача и се кефи. Преди няколко дни започна да лази, а не като до сега да се влачи и хвърля по корем.
На ден пие по около 350-400 гр. сок. Вода не лизва.
С проходилката вмърше из стаята и гледа всичко да докопа. Вече отваря пералната и хладилника.
За Цеци се грижат по ред на номерата - таби и двете баби. Аз го записах на ясла от 01.06.04. Незная колко е добра идеята, но просто това е наи доброто решение за момента. дано само да успеем да си наваксаме ваксините.
Това сме ние.
Много целувки от нас юнски бебоци!








Тема Re: Юнски бебета 2003нови [re: Bebka]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано26.03.04 09:18



Здравейте и от нас.Аз също доста отдавна не съм влизала в клуба..
А сега и като се затопли сигурно още повече ще намалее активността ми
Митака на 17.03 тежеше 9.100 и 75 см.Ваксини всичките ги имаме, само ни остана 2 и 3 ти прием на противоменингитната.Има 8 зъба!!! /4 отдолу и 4 отгоре/.И естествено сега най-любимо му е да хапе, скубе и щипе.Опитвам се да го отуча, защото вече съвсем останах без коса
Когато го държа за ръцете ходи, но все пак предпочита да пълзи-доста по бърз е.Когато го оставя в едната стая и го извикам от другата пристига лазейки скорострелно.Много е смешен
В проходилката хич не му е гот.
Яде от детската кухня.И то с голяма охота пу-пу.Мляко пийва само вечер и се питам дали не трябва да има още едно млечно хранене?!
На гърнето вече сме отличници.Само там си ака.Знам по кое време на деня е това събитие и тогава го слагам.
Ама нещо хич не ще да научи някои номера .Казва браво и показва къде е лампата само когато е на кеф.За боц си подава цялата ръка.
И ние сме на етап та-та и ба-ба, мама вобще не еказвал до сега и аз съм много нещастна .Въпреки, че много реве за мен...
Общо взето е това.Хайде, че стана много дълго.
Целувки от нас на всички дечица



Тема Re: Юнски бебета 2003нови [re: Sasha]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано26.03.04 09:20



Как така на ясла?!Не е ли мъничък?Сподели после как е.
Целувки



Тема Re: Юнски бебета 2003нови [re: Bebka]  
Автор kisa (misa)
Публикувано26.03.04 12:19



Привет и от нас. И ние използвахме хубавото време и да споделя - за разлика от Младост4 на Пан4арево и прекрасно там сме събота и неделя, когато си имаме свободен татко. Малкото мушморо4е расте много спокоен. По последни данни ( от 1.03) е 10.500кг на 75см. Не иска да лази, но затова пък с проходилката или с ръ4и4ките на мама е много бърз. Страх го е от котките, но за ку4ета се разтапя - последно реши да гони някакав питбул,но.......размина му се ( на ку4ето ). Ве4е и той има 2 долни зъб4ета. Взех решение да се пострижа късо, защото много ме скубе........само мен скубе.По цял ден нещо си бърбори и понякога ми се сърди, 4е не го разбирам, но то може ли да се разбере, като вси4ко е та-та или ба-ба, или дай-дай или още куп други бла-бла-бла. На гърнето стои 1 4ас и след това мъжката вси4ко прави в памперса ( още не може да разбере защо стои там, но......слънце ще огрее и нашата улица).За можене може много неща - познава вси4ките игра4ки по име и ги показва, показва къде е лампата, казва 4ао, дава боц, нау4и се да се кюска, показва ку4ето в неговата книжка, о4и4ките на игра4ките, синьото коп4е на една дрънкалка, но за вси4ко трябва да е в настроение.
Май и аз го направих много дълго, но.........
Мъжка прегръдка и идеята за среща ми харесва


Ваньо 28.06.2003


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.