Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отново за бебешките обущетанови [re: Чeтa]  
Автор raia_a_a (e_u)
Публикувано18.03.04 01:11



ами защо не провериш в магазина на Кикарс на Солунска(на левият тротоар от ъгала с Витошка по посока пл. Славейков) имаше намаление,ликвидация на детски обувки на испанска фирма(не на кикарс)не бяха лоши,и са за 25лв.Само ,че не обърнах внимание до кога е намалението,дано да не е сваршило
Аз обаче още не съм разбрала дали е хубаво да има на стелката ортопедична възглавничка или да са без,толкова мнения прочетох.Но ми прави впечетление ,че всъщност не съм видиала обувки без нея,а вече и аз по бая обувчета се загледах на повечето обсъждани фирми
Ти какви търсиш?

Редактирано от raia_a_a на 18.03.04 01:12.



Тема Re: Отново за бебешките обущетанови [re: raia_a_a]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано18.03.04 09:52



Ами и аз не знам какви точно търся. Объркана съм дали трябва да са ортопедични или не. Майка ми твърди, че трябва да са и май ще послушам нея, още повече, че Борис си криви крачетата като ходи.



Тема Re: Отново за бебешките обущетанови [re: Eвa]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано18.03.04 10:23



Ами аз не съм. Те се водят ортопедични и затова са такива. Нали този свод имаш предвид?



Тема Re: Отново за бебешките обущетанови [re: Чeтa]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано18.03.04 10:43



Чета,

това че Бо си криви крачетата като ходи не е основание за обтопедична подметка (стелка със свод). Всички бебоци при прохождането стъпват нестабилно на ходилата си и по един или друг начин си кривят крачетата или стъпват на пръсти. Това е, защото още не са усвоили нормалното стъпване и мускулчетата на ходилата не са "тренирани" за това.
Друг е впъросът, че обувки без ортопедична форма на стелката почти не се намират. Неясно защо!
Затова те съветвам да потърсиш нещо, което добре да му хваща глезена, с което да ходи навън. В къщи го оставяй максимално бос (по чорапки например), за да свикне с усещането при стъпване по-бързо и да си тренира мускулите на свода на стъпалото. Има едни чорапчета с гумирани пъпчици на ходилото (за да не се пързалят), които вършат добра работа, както и буйките на Колев. Вярно, че се късат и деформират бързо, но сега през месец ще сменяте номера, така че тамън ще се развалят и ще трябва да взимаш по-големите.

Успех в търсенето!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: Отново за бебешките обущетанови [re: Cпacka]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано18.03.04 11:06



Благодаря ти за съветите!



Тема Re: Отново за бебешките обущетанови [re: Чeтa]  
Автор gus_gus (новак)
Публикувано18.03.04 16:12



Миналата събота и ние си купихме първите обувки - от магазина на Кикерс на ул. Солунска. Имаше намаление и ги купихме за 25 лева. Иначе са от порядъка между 60 и 85 лева! Испански са, от много хубава кожа, ортопедични, естествен гьон ит.н. Имаше голямо разнообразие от модели с номера между 18 - 23. Проблемът при нас беше, че от всички модели само в един успяхме да си пъхнем пухкавото краче и то в най-невзрачния на външен вид /иначе по качество не отстъпва по нищо на другите модели/! В магазина на Колев и Колев също гледахме, но там цените бяха около 36 лева, а и вече бяхме купили, та дори не ги пробвахме /но от наши познати знaем, че са също много добро качество!/

P.S. А къде точно се продават тези на Минимен?



Тема Re: Отново за бебешките обущетанови [re: gus_gus]  
Автор di_ma (Varna)
Публикувано18.03.04 16:30



И при нас го имаше този проблем с пухкавото краче.Само 1 едиствен модел му стана.
При нас (Варна) още няма пролетни обувки.Всички са с вата, като че ли сега започва зимата.И в другите градове ли е така?Немога да ги разбера тези търговци- за всичко са с 1 сезон назад.



Тема Re: Отново за бебешките обущетанови [re: di_ma]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано18.03.04 17:44



И ние адски много се измъчихме докато намерим обувки във Варна. Отгоре на това всичките му бяха тесни.Наистина само един единствен модел му стана и 'на Калин. Сега като си помисля, че трябва да тръгвам да търся нови...




Тема Re: Отново за бебешките обущетанови [re: Tandoori]  
Автор miki3 (mimi)
Публикувано18.03.04 17:54



v edno ot mneniata koito prochetox za xodeneto po chorapki v kashti iskax da kaja che neznam dali e mnogo xubavo zashtoto decata svikvat taka i posle e pochti nevazmojno da go nauchish da xodi s pantofi. deteto na sestra mi e veche na 13 godini i do den dneshen ne iska da obue pantofi. zimata e mnogo gadno zashtoto v tiax e mramor i toi neprekasnato xodi bos i niama opravia. neznam moje pak i ne pri vsichki da e taka no e dobre da se ima v predvid i tazi gledna tochka.



Тема Re: Отново за бебешките обущетанови [re: Чeтa]  
Автор donna (новак)
Публикувано18.03.04 20:01



В едно от здравните предавания по БТВ говори шефа на клиниката в Горна баня.Той каза ,че в световен мащаб откакто се произвеждат ортопедични обувки плоскоктъпието сред децата е нараснало с 30% .Ортопедичните обувки правят стъпалото мързеливо.Децата трябва да ходят максимално боси /по чорапи/.От Бенетон ние купувахме едни чорапи с гумени топчета отдолу ,като прохождахме ,може да има и на други места такива.Обувките трябва да са с мека ,огъваща се подметка.Даже май Саламандър и Чико вече не произвеждат ортопедични детски обувки ,поне така ми казаха в магазина ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.