Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Я да видимнови [re: saroni]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано19.03.04 09:42



Лелее, Ани какви дълги ги къдри. Абе има си деца, дето минават направо на "оринтология", пък мойта работи само с 4-буквени комбинации.
Закачих се за теб, защото "вали сняг" ме подсети как Цвета казва, че вали дъжд. Не вали, а капе, т.е. "капа", и не дъжд, а душ, т.е. "дууу":)
И още 2 думички от тея дни - гъба (домак.) е "гъде", ама то така е и гъдилкам. Лопатката и лъжицата имат едно име - "папа". Когато иска да й сменя клипчето, което гледа на пс-то, или да й дам солета и в другата ръка, казва "да(ъ)да", т.е. другата. А пък пинбола е "бинде", или поне нещо подобно. Паричките са "пички":), добре че не може да казва "ч" хубаво. Цвете също е "тйете", но пък нейното име не си го знае, странна работа:))
Като я питаш как се казва и почва - бау, дау, дяду, татю и т.н...
А, и още нещо интересно се сетих - копчетата на асансьора, звънеца са "дънна", демек "звънна"

Редактирано от tinkerbell на 19.03.04 09:44.



Тема Re: Я да видимнови [re: tinkerbell]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано19.03.04 12:16



"Вали сняг" ме подседи за една реплика на Мони от преди няколко седмици.
Ставаме сутринта, слагам Мони да седне на столчето да закусва. Навън се сипе сняг на големи парцали. Мони поглежда през прозореца и възкликва "Яяяя топкиии"



Тема Re: Я да видимнови [re: Di5]  
Автор Honda (ентусиаст)
Публикувано19.03.04 12:50



Я да се лепна зад вас, че и ние с тия проблеми покрай проговарянето. Ама явно си е проблем при многоезичните деца. Макар, че ние вече сме на 3 пак не се говорим кой знае колко ( тука на тая възраст като ги слушам децата са латерни). Ама вече почна да вкарва прости изречения и се разбираме.
При нас най-големият куриоз беше на думата "ФАНТА" , защото тя си и викаше " ФЪК".Въпреки, че никой никогат не е ползвал такава дума.Бяха ни на гости шотландци и тя като се изцепи , че иска ФЪК - умрях от срам



Тема Re: Я да видимнови [re: Mamma]  
Автор mali (sunny)
Публикувано19.03.04 15:26



Това с "тате уиии" много ми допадна Гледай ти малките човечета как без да искат могат да те изложат

I know of no way of judging the future but by the past!


Тема Re: Я да видимнови [re: saroni]  
Автор mali (sunny)
Публикувано19.03.04 15:28



И обича да прави "муси"

I know of no way of judging the future but by the past!


Тема Re: Я да видимнови [re: Di5]  
Автор mali (sunny)
Публикувано19.03.04 15:32



Ами може и по-трудно да й е, защото все пак вие й говорите на български, а по улиците и по ТВ-то е само на английски. На кумовете детето е по същия начин(и те са в Америка), някои думи ги изговаря на английски, други на български

I know of no way of judging the future but by the past!


Тема "Т"-то...нови [re: tinkerbell]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано20.03.04 01:24



Днес я чух да казва още думички;) Като "таптата"-шапката, "топте"-топче, "ади"-хайде, "опаааа"-когато играе с топка или балон:) А когато се стресне или ако нещо стане (от сорта на падане на леген, 4аша...) казва "иииииииии аууу!!" -като дърта бабичка се вайка;)
По симеотика учихме, 4е най-често употребяваният звук в бълг.език е "Т", та си мсиля, 4езатова всички думи, които казва са с "Т":)Като "тете"(цвете), "папатата", "тапатата", "топте".... Дали е за това?Забелязвали ли сте всички, че дечицата заместват сложните звуци не с кой да е звук, а точно със лесното и звучно "Т":)
На чужденците бълг. език им звучал като къртешница, точно заради това "Т"-татататататататтатататататааа...........тттт:))) хахаха



Тема Re: Я да видимнови [re: mali]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано20.03.04 01:30



Вече го е позабравила:( А мен така ме кефеше, ама като беше при баба си тя си науми да я отучи:( Ама аз и припомних....месец не ме беше виждала и като ме видя веднага направи "муси" и каза "бляяяяк" с изплезен език:)))))))))))))))На това аз я нау4их:)))))Това си е "наше", така я уча да казва на боклуците....Много е смешна като набара някакъв боклук и не е сигурна, 4е е нещо хубаво и че е за лапане и ме гледа втрен4ени и ако направя леко вкисната гримаса или нещо подозрително, дори и иронична усмивка, казва "бляяяяк", изплезва език и го хвърля;) Лошото е, че това се случва много често когатос е опитва да я нахраня :)



Тема Re: Я да видимнови [re: Di5]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано20.03.04 01:35



Вие нали бяхте в чужбина... може би затова и е трудно да говори добре...все пак чува 2 различни езика, вие помежду си може да си говорите на български, но нали общувате и с други хора и тя 4ува и другият език, а най-вероятно го и разбира, сигурно не и е никак лесно, особено пък като не си говорите по между си на него, а само с другите хора;)))
Ама и аз какво ти обеснявам неща дето сиги знаеш:))))))) Извинявай:) ...И все пак-да кажа аз;))))



Тема Re: "Т"-то...нови [re: saroni]  
Автор edna_mama ()
Публикувано20.03.04 01:38



Аз пък като се замисля, дъщеря ми не заместваше с Т - след мама и татьо, първата друга дума която каза беше кълк - т.е. вълк. Долу и голо бяха все "дого", лимонада беше модолада, а торбалан - путулан Госпожа пък беше "покожа", дори и като 3-годишна така казваше.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.