Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Нашия случайнови [re: Cпacka]  
Автор Milian ()
Публикувано17.03.04 11:58



Като заговорихте за песнички,чакйте да ви кажа за нашата любима и да слизам долу на обяд....
Първо иска да му пусна касетката "радиото да пее" и когато му пусна "Хей ръчички,хей ги две" просто целия е една голяма усмивка и подскача както никога.После следва "пусниме по-силно музиката да пее" и започват онези писъци,които би трябвало да са песни...
Абе,сладури и половина..



Тема Re: Я да видимнови [re: Дeлфин]  
Автор mali (sunny)
Публикувано17.03.04 22:20



Кой знае тогава какво е Ще разбереш рано или късно

I know of no way of judging the future but by the past!


Тема Re: Всички думички ми се струватнови [re: Cпacka]  
Автор mali (sunny)
Публикувано17.03.04 22:22



Охо, голям и богат арсенал от думи сте усвоили Трябва и ние да напреднем с материала

I know of no way of judging the future but by the past!


Тема Re: Я да видимнови [re: tinkerbell]  
Автор mali (sunny)
Публикувано17.03.04 22:25



Леле колко са сладки
Сетих се още няколко думи от речника:
Пи- пари
бои- боли
гиям- гирлянд, гердан
коки- обици, копчета
камом- камион
паши се- плаша се
тасен- страшен

I know of no way of judging the future but by the past!


Тема Re: Я да видимнови [re: Samsara]  
Автор mali (sunny)
Публикувано17.03.04 22:27



А как ли реагират околните на това изречение?

I know of no way of judging the future but by the past!


Тема Re: Я да видимнови [re: mali]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано18.03.04 00:29



Хехе, колко весела темичка...

Хммм... да изровя спомени за каката първо.
На Ади едни от най-странните думи, които до доста късно ги използваше, бяха
вовов - вода
и
мемиш - мече, мечо и всичко мечешко
Баща й пък се казва Юли... и тя му викаше "тате уиии", което изречено на обществено място беше едновременно много комично, но и притеснително все пак.

Мони (2 г.) сега вече бърбори ужасяващо много, като все по-голяма част от думите му се разбират. Той повтаря обаче като папагал всичко и понякога ми е доста трудно да разбера дали влага умисъл в дадена дума или просто я повтаря като звуци.

В момента най-използваните хитове са:

таткоти, бабати, какати, дядоти - вместо кака, баба, татко, дядо... (добре че на мама не лепи "ти" накрая)

Пух - така пък нарича всички мечета, включително и мечката от Зоопарка... най-вероятно поради Мечо Пуховската мания на кака му.

Не можем да го убедим, че попарата и млякото с бисквити или корнфлейкс не е супа... Всичко, което се яде с лъжица според него е супа.
Та Симеон, като един отявлен вечен гладник, се буди сутрин с викове "Искам супааааааа"

Идеално имитира звуци и интонации и тъй като обръщенията ни с Татти са бебешки (т.е. бебе, бебенце, бебелине и т.н.), Мони най-редовно вика баща си или мен с нежно "Бебенцеееее" (май ще трябва да го отучваме от това преди да се е затвърдило като постоянно обръщение към нас).

Използва "сена" и за "седна" и за "стана", та значението на словосъчетанието "Сена стола" може да се разбере само, ако се види дали е на стола и иска да стане или пък иска да седне на него.

И като за последно, че много се разписах - за него водата е само в банята, където се къпе и мие зъби. Това, което се пие не е вода, а сок.

Много е смешен, защото се налага и се кара на свой си език, когато не го разбираме или пък, когато се опитвам да му обясня, че нещо не е еди-какво-си, а е нещо друго.



Тема Re: Я да видимнови [re: Mamma]  
Автор edna_mama ()
Публикувано18.03.04 23:54



Много се смях, като прочетох за определението на Мони за супата Ама вие сте добре, че вика "Искам супаааааа", защото Мишето като беше малка викаше "Искам пута". И пак ставаше въпрос за закуска, но тя толкова обичаше супа, че когато и да я попитам какво ти се яде, отговорът винаги беше "искам пута" Много смешно, но както казваш ти, на обществени места си е доста притеснително.
Сетих се и за още 2 думи на Мартин - ту-та (часовник, идва от тик-так) и ту-туууу (влак). Всички бебешки филмчета на Baby Einstein са ба-ба - в Baby Mozart има едно куче, което се показва много смешно - това му беше любимият момент и в негова чест са кръстени всички филмчета



Тема Re: Я да видимнови [re: mali]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано19.03.04 00:11



Андрея е на 1г и 8мес;)
Казва....
"брабббра"-вода;) не знам защо така си е решила да и акзва на водата, не иска и не иска да и вика вода;(
"папатата"-памперса...
на дядо си вика направо "Кулай" (от Николай) :)
на мен от скоро освен "мамо" започна да ми казва "майака":)
разпознава и разни жиовтинчета като "паййака" и "мааката":)
на цвете казва "тете"...
абе да си кажа честно си казва почти всичко и катос е замисля думите не звучат ососбено смешно:)то май всички по един и същи начин си ги казват;)
когато иска да яде казва "дай папкаммм":)
Повечето от думичките и представляват истинските думички с някой глътната буквичка например, като наприемр "аяк" (заек):)
Вече не мога да се сетя.... ама утре като се събуди и почне да дърдори ще запиша и другите думички и ще ги напиша и тук:)
Всичко си казва и сочи, това определено много помага... Вече прави и разни изречения от сорта на "ваи няг"-вали сняг... или "Дратии, бабоу" ( Здрасти, бабоооо), "дай ге"-дай гепи... и т.н.;)
Аз не помня всичко, което може да казва вече и кое как нарична;) Но всичко си казва и повтаря;)


Редактирано от saroni на 19.03.04 00:26.



Тема ау:))))нови [re: Mamma]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано19.03.04 00:23



Андрея също всичко членува с "-ти":) Не знам от къде си го е измислила.... казва "мамаТИ", "бабаТИ", татиТИ" и т.н.;) Аз за 1ви път като я чух да ми казва "мамати" помислих, че майка ми или баща мис а я псували-което мис е стори абсурдно, но ми беше много странно откъде знае да псува , а тя просто така си "членувала":))))))))))
Вчера пък и ударих шамар през ръчичката, защото пипа там където не трябва, обеснявам и че не може и тя продъжава гледайики ме втренчено.... и като я удярих и отива при баща си и му казва "Мама бия".... Хм!!! :)))) Тогава обаче се замислих от къде ли знае думичката "бия"....Обаче е страшна симулантка.........



Тема Re: Я да видимнови [re: mali]  
Автор Di5 ()
Публикувано19.03.04 02:02



И аз да си кажа за наш най-голям срам, че Диана е най-голяма от двегодишните, а въобще не може да говори, с думичките напредваме по малко, ама с изреченията сме до никъде.
Още преди да ми каже мамо ми викаше по име, ама и на баща си викаше така, както пък после и двамата станахме маме, та и до днес понякога все още мамосва баща си.
Първата и думичка след мама, баба, тати, леля, беше апчи(чипс). Беше на година и половина като и купих един детски сервиз, тя много си играеше с него и аз я учех да казва всичко от него, тя обаче си хареса само апчи(чипс) и понеже в началото много се смеехме на това с баща й, като и се караме нещо и тя иска да ни разсмее викаше апчи.
И макар че не може да говори ни комадва всички с пръсче и с няколко думички: туки-туки и ни казва къде да седнем, къде да и оставя чашата, яденето, ора-ора и ме подканя с ръка да ставам и ме дърпа с ръка и ме води някъде, аз спиш-пиш и ме води в нейната стая да спи. Сутрин като отида да я взимам сочи първо парното и па-па да го спирам, после па-па и да спирам нощната лампа и накрая спиш-спиш така вика на завивката, да я взимаме и нея с нас.
"Та-кооо", казано така провлачено би трабвало да значи спокойно, щото го казва ако например се е покачила някъде и аз и кажа че е опасно и да слиза от там. А ако иска тя да ми се скара или не е съгласна нещо с мен пак казва "тако-тако" ама с друга интонация.
Вчера и обух едни чорапки с рибки, първо бяха "пипки", днес вече са "ибки", но пък р-то в "памперс" много добре го казва.
А иначе бръщолеви много на неин си език, говори много сериозно, ръкомаха с ръце, върти главата. Вече няколко пъти успява да ми докопа мобилния телефон, да го отключи, да набере някой и да говори, дори и триминутно съобщение беше оставила на един познат.
Много хубаво казваше "Какво е това?" на английски, научено от детското което гледа, обаче от безброй пъти казване на ден, от "Уотс дат?", стана на "Отда?" и така по сто пъти на ден може да сочи с пръстче и да ме пита за едно и също нещо и аз отговарям, а тя с очудване отвръща "Ооооо!!!"

Спирам, че стана много дълго




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.