Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:44 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Всички думички ми се струватнови [re: Cпacka]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано16.03.04 14:46



Е не, с крана и багера ми събрахте очите! Баща й много искаше да я научи да разпознава един трактор и една фадрома, но за нея все беше "кан", т.е. камион:))))



Тема Re: странно....нови [re: Firebird]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано16.03.04 14:50



той малко на баща си прилича
предпочита мацки пред птици и кучета ;-)



Тема Re: Я да видимнови [re: Дeлфин]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано16.03.04 14:51



ХИ, хи. Значи значи "Виж ме какво съм диване и палавница". Колкото до речника, преди месец Цвета бе на същото дередже, никакви нови думи от поне 2 месеца насам. Сега вече знае поне още толкова, аз вече не мога да й ги преброя, все ме изненадва. Явно минават някакъв период на слушане, ако щеш и на учене на граматика и после продължават с нови сили.



Тема Нашия случайнови [re: tinkerbell]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано16.03.04 15:02



е с наследствена обремененост - щом "нещото" се задвижва от двигател представлява първостепенен интерес!

В последно време е пощурал по колата. Кажа ли, че ще излизаме с нея, зарязва всичко, донася си дрехите, с който последно е излизал,че са най-отгоре (като кучето каишката за разходка), после домъква и резервните ключове от колата, които са в едно ниско шкафче, застава пред външната врата и започва да бръмчи. Ако някой отиде до него, задължително казва "Тити бу", придружено с жест на въртене на волан. Това означава, че Кристи ще кара колата!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: Нашия случайнови [re: Cпacka]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано16.03.04 15:05




Невероятни сладури са!



Тема Re: Нашия случайнови [re: Дeлфин]  
Автор SveGab (светулката)
Публикувано16.03.04 15:43



И Габи /1,4г./ къдри едни дълги изречения с интонация, от които нищо не разбирам, но понеже сочи с пръст, та хващам малко от смисъла. Иначе казва добре и на място "мамо", "тати", "бабо",
"дядо"/за това все се чудя как успя да се научи да казва Я/,
"бум" /ако нещо падне/,
"бръм" /на колата/,
"гу-гу"/на гълъбчето/,
"папа" /на патето/,
"ам-ам"/когато е гладна/,
"нани" /на креватчето/.
А как приказва по телефона!!! Започва с "Аву"/ало/ и продължава на нейния език.
Наистина всички са големи сладури като започнат да приказват.
Целувки от нас.



Тема Re: Нашия случайнови [re: Cпacka]  
Автор Milian ()
Публикувано16.03.04 16:03



Ха,колко познато.....до болка познато.Ама тия деца сякаш са правени в колаИ на нас единствения начин да се съгласи доброволно да го облека е да му кажа,че вън го чака баща му в колата или да му покажа ключовете.А напоследък е започнал и да натиска дистанционното и я отключва от разстояние през стените дори без да разбера.А вкъщи вече няма някаква кола,която да липсва....от най-мъничките до чисто новия джип дълъг колкото мен.Дано тази мания скоро да отмине,защото ще полудея скоро......



Тема Re: Нашия случайнови [re: Milian]  
Автор edna_mama ()
Публикувано17.03.04 00:11



Ама наистина до болка познато Само като му кажа на Мартин, че излизаме с колата и застава до входната врата и чака.... даже не дава да го облека! Връчвам му ключовете от колата да ги "пази" и чак тогава мога да го облека и обуя. Днес си купихме нова, по-голяма кола, качихме го вътре и аз го питам "Харесва ли ти?" а той просто започна да ръкопляска Милият, нали хич го няма в приказките, това беше начина да покаже колко много му харесва
А относно смешните думички - ами той може да казва мах 10 думи: мама, тата, како (за радост на кака си, че до преди 3 дни и викаше тата и на нея), баба, бу (кола), да, гол (топка)..... е, включете и звуците за животните (маууууу, ба-ба, мууууууу, мммммм, цвилене на кон) за да ги докарам до 10 Всичко останало е Ъ; Ъъъъ; Ъъ-Ъъ; Ъ-ъ-ъъ и всякакви подобни вариации. Интересното е, че е толкова добър в мимиките и обясненията, че всичко му се разбира Е, често се налага да налучкваме, обаче като уцелим какво иска, започва да вика " ДА!" и да подскача. "НЕ"-то го замества с мълчание.
А, сетих се нещо, което е от 2 дни - "мама-мама" означава да му пея мила моя мамо



Тема Re: Я да видимнови [re: mali]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано17.03.04 10:53



Вики има парцалена кукла, която се казва Пипи. Изречението "Мама люлее Пипи" според нея звучи така:

"Мама уя пипа"



Тема Re: Нашия случай [re: edna_mama]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано17.03.04 11:18



Хе-хе-хеее! Понякога се чудя откъде научават разни неща, при положение, че никой не им ги обяснява! .

Кристи също казва на топката "гол", както и на всичко, което е с формата на сфера. Иначе всичко, за което няма думичка е "Ъ" - кратко, със заповедна интонация, придружена с остро насочен показалец към обекта на желанието.
И наистина са перфектни в обяснението с жестове.

Миналата седмица започнах пак да му давам КИДИ и сега всяка сутрин застава пред хладилника, потропва по вратата му и с изискващ тон ми казва "опе-опе", което трябва да значи "сиропче!".

Любимите песнички са "Мила моя мамо" (която в неговия вариант е "Мамо ма - мамо ма!", а после я подкарва с "Тати ма - тати ма!"), "Балонът се надува" (от която казва само "мом"=балон и "мум"=бум), "Не желая мамо вече" някаква за гълъбчетата, които му ги пее леля Дода=Дора (нашата бавачка).

В началото, когато още не казваше "гу" за гушкане, заставаше пред бъдещото "муле" и започваше да вика "Да-да!" с високо вдигнати ръце. Е, ако и това не е ясен знак, че иска да бъде гушнат!

Вчера пък видял навънка мравки и калинка и снощи повтаряше периодично "мани", "нинка".

Пътят към ада е постлан с добри намерения.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.