Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:34 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: МАЙСКИ МАЙКИ 2нови [re: любимa]  
Автор любимa (завинаги)
Публикувано23.03.04 08:58



Здравейте пак. Вчера бях на консултация при доктора ми в МД, който сигурно ще ме изражда. Той ме е оперирал преди (конизацио) и е много любезен и приятен човек. Той ме поема оттук до края и на 5.04. съм пак на консултация, когато ще слуша тоновете на бебето и ще ми взима влаг. секрет.
Новото е, че според него бебо си отговаря абсолютно на седмиците, така че термина си остава 14.05.
Миомата не може да се види. Каза, че на този етап се бърка много с плацентата. Каза, че ще може да се види 3 месеца след раждането.
Той каза, че ще раждам нормално. Секцио - само в спешен случай.
Ами стига толкова, че и предишното съобщение-ферман пак беше мое...да не ви досадя ;)

и ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ! :)



Тема Re: МАЙСКИ МАЙКИ 2нови [re: любимa]  
Автор veO4 (варна)
Публикувано23.03.04 16:38



Здравейте! Ето пак сме тук. Вчера ходихме на консултация и всичко си ни е наред. Дадоха ми болничния за 45 дена и направление за родилно отделение дето с него и с личната карта ще ходим да раждаме като му дойде времето. Мале момичета, почувствах се все едно ми дадоха билет за влака, а на мен ми остана само да си стегна чантичката. Доктора ми вика спокойно, има още много време , а на мен ми се струва че вече стъпихме на финалната права. Вече ме викат всяка седмица на консултация.
В събота с таткото купихме количка и вече почти сме готови. Остава ми само да взема 2-3 горни гащеризончета , шишета и биби и сме готови първоначално с най необходимите неща.
А иначе в това хубаво пролетно време успях да склъпя там нещо си за излизане, но не ми станаха обувките, направо незнам какво ще обувам. А то се е отворило едно времеее , да ходиш, да ходиш...
Е, стига за сега толкова. Много усмивки на всички



Тема Re: МАЙСКИ МАЙКИ 2нови [re: Babyface]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано24.03.04 11:54



Здравейте май-ки
Снощи бях на лекар. Корема за една седмица ми е порасъл с 4 см.!
Ужас! Като парен локомотив съм! А наведа ли се, не мога да се изправя!
Иначе бебето е добре, тоновете са му идеални. Кръвното ми е наред. Ще раждам след 25 април ако някой не се прояви като бързак
Купила съм си разни бебешки парцалки и ми се струват очарователни, така мънички. Бях забравила колко са нежни....
Вече съм в 35 седмица, другата седмица ще ми взимат секрет. За жалост ще ми правят и изследване за стафилококи, защото ако имам може да стане проблем при секциото. И както съм убедена че имам - ще трябва да пия антибиотик.
Та такапри мен.
Вие защо така замлъкнахте? Нещо активността по тази тема е със затихващи функции. Я бързо всяка да си признае колко голям дебелак е станало бебчето и!



Тема Re: МАЙСКИ МАЙКИ 2нови [re: dodo_dodo]  
Автор Babyface (стара кучка)
Публикувано24.03.04 12:43



Аз съм в петък на консултация. Но и с невъоръжено око се вижда, че бебешорът расте с пълна сила. Най-смешно е, когато рита и коремът мърда. Аз даже си се подхилквам по улиците, ако се случи да ритне по-силно.
Чувствам се в страхотна кондиция, въпреки че спя малко.



Тема Re: МАЙСКИ МАЙКИ 2нови [re: Babyface]  
Автор Matzinka (novichka)
Публикувано24.03.04 13:49



Здравейте мили момичета:-)

Мислех да се включа утре, защото ще ходя на триизмерния ехограф в "Св. Лазар", но се сетих нещо много смешно от последната ми консултация предния четвъртък и реших да ви кажа да се посмеете.
След женската консултация на която се установи, че бебето е като за 31-ва г.с. по размери (значи сега трябва да е като за 32-ра, а аз съм 31-ва в момента по първи ден на посл. менструация), отидох на ЕКГ. Разбира се, бях забравила, че се оголват не само китки и гърди, а и глезени и непредвидливо бях с панталон и чорапогащи. Така че за да си оголя глезените се наложи да се събуя по гащи . Ама страхотна гледка бях, горкият лекар .
Иначе той ми направи ЕКГ, прегледа ме основно - дишане, отоци, щитовидна жлеза, устна кухина, кръвно и т.н. и ми написа т.нар. "етапна епикриза", която да се приложи към картона за раждане. Според нея няма показания за оперативно родоразрешение, но тук обаче не се включват АГ-показанията, та още не се знае. Бебето все още е седалище.



Тема Re: МАЙСКИ МАЙКИ 2нови [re: Babyface]  
Автор nadq (loxia)
Публикувано24.03.04 14:06



zdraveite i ot men, az vchera bjah na edna ot onezi konsultacii v poliklinikata, kadeto sa me registrirali i mi merjat kilcata i kravnoto! Tyj kato edin mesec nazad hodih pri doc Tomova, posle pri Maznejkova i pri tazi kojato si me sledi, ne sam se vesvala v poliklinikata ot kraja na januari, lele, kolko beshe obiden doktora, che sam si propusnala mereneto na kilcata! Kacila sam 13 kg, sega vlizam v 32 g.s, obache tumbaka mi e ogromeeen! Prosto veche me boli kojata ot opavaneto, maja se s Galenic, ama ne pomaga mnogo, hvashtame strah kolko oshte mogga da porasna!??! V nachaloto na april sam pri mojata si lekarka, togava shte znam kolko e porasnal beboka za 1 mesec!



Тема Ново 5!!!нови [re: nadq]  
Автор new* (валидна)
Публикувано24.03.04 22:30



Днес бях на консултация и ще раждам със секцио.Незнам дали да се радвам или да рева, както почнах отначало... Очите ми не са в ред и ме пратиха на очен лекар и той ми разказа играта - седна срещу мен и ми каза, че трябва да родя със секцио! Иначе всичко ми е наред. От 22.03 съм с болничен 45 дни преди термин. Докторката ми каза, че ще ме приемат в болницата 10 дена преди термина, на 27.04 и ще ми определят датата за секциото... Почнах да си стягам багажа, ама ми е свито сърцето. Дайте ми кураж:(

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: Ново 5!!!нови [re: new*]  
Автор Matzinka (novichka)
Публикувано25.03.04 00:06



Мила New*,

Имаш цялата ми подкрепа и голямо стискане на палци. Плюсовете на секциото са доста:
- знаеш кога ще се роди бебето
- спестяваш си родилните болки, а болката от операцията (ако я има) я посрещаш смело, защото бебето вече разчита на теб и няма къде да избягаш
- някои лекари твърдят, че бебето по-малко се травмирало от срещата с околния свят при секцио, кой знае
- обикновено за секциото си има сериозно медицинско показание, което ти е достатъчно оправдание...
Мога да се сетя и още сигурно и макар че ако всичко е наред при мен ще раждам нормално, това не ми пречи да гледам и на двата вида раждане само от хубавата страна Направи така и ти и да знаеш, че нямам търпение да чуя подробни новини за раждането и да видя бебенцето на някоя снимчица

От все сърце ти желая най-приятното раждане (защо да не е приятно, нали?) и по-важното - най-най-най-здравото и хубаво бебе!Успех!



Тема Re: Ново 5!!!нови [re: Matzinka]  
Автор new* (валидна)
Публикувано25.03.04 00:19



Ааа, благодаря ти за хубавите думи:))) Ама и аз изгарям от нетърпение да пусна снимки на нероден Петко тук, но като нямам... Може и по-добре да е секциото, ама се чудя, как се спи предната вечер преди операцията? Да знаеш, че утре сутринта ще ти цепнат големия корем... Уф, ще свикна сигурно и с тая мисъл, ама е още прясна новината, та съм малко объркана.

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: Ново 5!!!нови [re: new*]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано25.03.04 10:22



Добре де, налягането на очните дъна ли и е голямо? Защото сам по себе си високият диоптер не е показател за секцио.
Иначе какво да ти кажа....не се тревожи. Каквото Бог е казал, така ще бъде...Мисли си, че може да е за добро и просто така да е било писано да стане. Аз също ще съм с планово секцио, не ми се нрави идеята, но при положение, че вече не зависи от мен по никакъв начин - не мога да променя нещата. Остава ми единствено да ги приема и да търся добрите им страни. Мисли си, че няма да имаш родилни болки, че ще имаш време да се подготвиш психически за срещата си с бебенцето. А не да се събудиш някоя нощ потна и пуфтяща от родилни болки и паникьосана да се засилиш към родилното....
Абе мисли положително с една дума
Кога горе-долу ще ти е датата? Последно във Втора градска ли оставаш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.