Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:24 05.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: МАЙСКИ МАЙКИ 2нови [re: new*]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано31.03.04 00:41



Тука съм
Чакай първо да си кажа как ми мина прегледа с две думи и ще ти обясня за секциото
Значи бебето е 2650 вече. Корема тази седмица е порасъл с 2см. Водите са много малко и ми препоръчаха да родя в 38 седмица, което ще рече след две седмици.
Ще открия сезона май-киииииии !
Ама ми се ще да задръжа колкото се може повече де
Освен това се налага и да се пренасоча към друг лекар и става доста напрегнато при мен. Стискайте палци!

Така
За секциото - ако избереш епидурална или спинална упойка, тя се поставя, отзад в гръбнака. Първо се обезболява самото място и след това се поставя упойката. Дали ще те боли много зависи от анестезиолога, който ще ти я поставя. При мен явно беше кофти докторката, защото имах болки, а и успя да нацели междупрешленното пространство едва от 4-5 път! И явно ме бяха предозирали яко, защото вместо да ме отпусне на 4/5 час, ме отпусна след 13 часа! После се чудех защо бебето беше синьо като патладжан....
Над корема ти слагат един параван, така, че не виждаш какво ти се прави, усещания също нямаш. Единственото което чувствах беше едно разтрисане, все едно ме дърпаха на всички посоки, но не е болезнено. Странно е. Катетъра ми го сложиха след като се сковах, така че не съм го усетила въобще.
Няма да виждаш гинеколога защото той ще бъде от другата страна на паравана. Преди да те сложат на операционната ти правят тоалет, клизма, вливат ти системи и си готова.
Дали щете хване упойката - не мисли за това. Възможно е да не те хване, но това са много-много редки случаи. Освен това ако не те хване веднага ще съобщиш, нали?

За комплекта за изписване - боди с късо ръкавче, гащеризон отгоре / или ританки и блузка/ жилетчица, ръкавички, пеленка. Това е



Тема Re: МАЙСКИ МАЙКИ 2нови [re: dodo_dodo]  
Автор nadq (loxia)
Публикувано31.03.04 02:02



lelee, ama ti naistina shte otkriesh sezona! Ei sega shte hvraknat 2 sedmici! mnogo e valnuvashto!



Тема Re: МАЙСКИ МАЙКИ 2нови [re: nadq]  
Автор jen (непознат)
Публикувано31.03.04 10:09



Привет и от мен не можах да пиша в Понеделник и сега се отчитам, че с бебо всичко е ок и няма никакво страдание така, че той не е основание за предизвикано по-рано раждане. Мен си ме болят бъбреците, но мисля да стискам до край ако не направя пак някоя криза по-сериознал При всички случаи ще раждам с епидурална упойка заради възможността от бъбречна криза +раждане. Аз пък имам страшно много енергия и все още не се изморявам въпреки, че сънят ми вече не е като преди. Приключих с покупките с изключение на количката и креватчето които съм избрала и таткото ще купи като се роди бебчо. Сега почвам да пера и да подреждам дрешки и да си призная искам вече да се запознаем с нашият бебок по-скоро. Другата седмица ще правя изследвания и ще почвам и аз да ходя всяка седмица на консултации. Май и аз се поувлякох с писането затова ви пожелавам спокойни и леки финални метри мисля, че всичко си струва заради малките човеци.



Тема За бебешката стая?нови [re: Babyface]  
Автор Babyface (стара кучка)
Публикувано31.03.04 12:00



Тъй като бебешката стая у нас си е абсолютно празна, само стени, под, таван и прозорци и ни предстои пълното й обзавеждане, се чудех следното: каква настилка да й купя? Сега е само на ламинат, но си мисля, че няма да е зле да има я килим, я мокет например. Вие какво ще ме посъветвате? Кое е най-добро за бебешката стая?



Тема Re: За бебешката стая?нови [re: Babyface]  
Автор nadq (loxia)
Публикувано31.03.04 12:07



Nashata detska staja sashto ima laminat, no otgore e s kilim. Da ti kaja moketite mnogo trudno se poddarjat, pak i ne vsichki sa hubavi, ima edni tvardi deto samo razranjavat kolenata! Osven tova mojesh lesno da zabarsvash praholjaka, a s moketa- jalna ti majka!



Тема Re: За бебешката стая?нови [re: Babyface]  
Автор SZA (бъдеща мама)
Публикувано31.03.04 13:06



Аз бих те посъветвала да не слагаш нищо - така ще ти е по-удобно за чистене, а и най-хубавия килим пак ще ти събира прахоляк, което не е добре за бебчето (особено в сухия летен сезон). Виж, зимата можеш да помислиш за килим... Просто мнение.

If you can fill the unforgiving minute with 60 seconds' worth of distance run...


Тема Re: За бебешката стая?нови [re: SZA]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано31.03.04 14:01



И аз споделям абсолютно същото мнение. Още повече, че бебето първите 6-7 месеца няма да щъка, така че да се страхуваш да не се пързаля или нарани при падане. Килима само ще ти задържа прах и акари, а лятото не ми се мисли!



Тема Re: За бебешката стая?нови [re: Babyface]  
Автор new* (валидна)
Публикувано31.03.04 23:24



Бррр... мокет само не слагай, че колкото и хубав да е отначало, после става един мръсен, степан и ти отваря много работа. Дори с прахосмукачките дето перат и чистят е много трудно да се чисти. С такава сила трябва да се натиска, че ще ти мине мерака отвсякъде:))

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: МАЙСКИ МАЙКИ 2нови [re: dodo_dodo]  
Автор new* (валидна)
Публикувано31.03.04 23:38



Значи, казваш - нищо страшно. Ами здраво се гипсирах, като чух изведнъж операция..., ама взех да свиквам с мисълта и даже се ядосвам сега, че ме боли таза и ще ми се разширява излишно значи:))
Ами щом ще се налага да родиш по-рано, ще чакаме да откриеш сезона и дано повлечеш по-лек крак за всички:)) Няма мърдане - дойде си ни времето вече. В книгата ми пише, че от 37-ма г.с., няма опасност никаква за плода, ако се роди сега... Така че... смело напред! В "Св. София" ли ще раждаш? Защо ще си търсиш доктор сега? Аз най-нахално ще си легна без уговорки в болницата и каквото искат да ме правят - готова съм на всичко, дори и на бой!!! Ами на мен като ми казаха - секцио и докторката дето ми води консултациите, тъкмо щеше да ми пише това направление за хоспитализация и вика - "А, то има още време за това, около 27-ми ще трябва чак да влезеш в болницата!"...и не ми даде такова. На 8-ми съм пак на консултация и се надявам да ми каже нещо повече, освен да не се притеснявам... Ти като ще си със секцио, имаш ли направление за хоспитализация вече или си като мен? Да не би да ми трябва, а да си седя без него? Омръзнаха ми тези консултации вече ...то едно и също - урина, мерят ми с един метър матката до къде била стигнала и обиколката на кръста /дето го нямам вече/. И така... А! И с една слушалка долепя ми до корема и слуша тоновете на бебето. Това е. Би трябвало да ме гледа вече и на ехограф, ама май ще е на по-следващата консултация. М/у другото вече май имам някакви контракции леки, неприятни и на моменти, но слаби и мисля че са нормални. Нещо ме дърпа надолу, затихва и пак... От 2-3 дни чувствам нещо, дето преди нямаше...А датата за секциото ти ли си избираш или...?

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: МАЙСКИ МАЙКИ 2нови [re: new*]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано01.04.04 00:58



Няма да, важна е психологическата настройка.
В Св.София ще раждам, но лекарката която ми следи бременността е външна за болницата и за да ме изроди там и да сключи договор с болницата са и поставили непосилни финансови условия
Така, че трябва да раждам при друг от тази болница.
Тя ми е приготвила обменната карта, следващата седмица ще си я взема. А за това направление за хоспитализация и аз нищо не зная - ще я попитам. Може би и такова да е написала, тя ми беше приготвила цял пакт с документи сега във вторник, но аз като разбрах, че няма да може да дойде в болницата се ядосах и се разбрахме да си ги взема другият път
И на мен ми правят същите работи - с метъра, с дървеното нещо по корема, кръвното, гледа ми краката за отоци, мери ми килцата, сега ме гледа и на ехо...ей такива неща. Следващата седмица ще ми взимат секрет. Някой случайно да знае дали в Тина Киркова държат изследванията да бъдат правени при тях или няма значение?И дали таткото може да присъства при секцио? И ако да - трябва ли да се подлага на някави изследвния преди това?
Две поредни вечери имам леки подобящи на предменструални болки долу ниско, каза че били подготвителни контракции. Така, че..........напред!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.