Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:40 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема за захранванетонови  
Автор nvalcheva (непознат)
Публикувано12.03.04 16:16



Здравейте ,

Имам въпрос за захранването тъй като много скоро ще започвам.Бебо е на 4 месеца и аз искам да почна да му давам сокчета преди пюрето.Как приготвяте сокчетата без сокоизтисквачка.И за пюретата стерилизира ли се и пасатора или вилицата с която се мачка.Изобщо как точно се приготвят.Аз си купих книжка ,но точно тези неща ги няма вътре.Мерси

A:\P2020025.JPG


Тема Re: за захранванетонови [re: nvalcheva]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано12.03.04 17:20



Ако нямаш сокоизстисквачка, можеш да пасираш плодовете и да прецедиш сока през марля.
Пюретата от пресни плодове, които ще даваш веднага не се стерилизират. Първоначално пюретата се правят с пасатор. Чак след 6-7м възраст на детенце можеш да ги мачкаш/стават по-едри с вилицата/




Тема Re: за захранванетонови [re: Чeтa]  
Автор nvalcheva (непознат)
Публикувано12.03.04 17:28



мерси,
А пасатора и другите съдове стерилизират ли се ?

A:\P2020025.JPG


Тема Re: за захранванетонови [re: nvalcheva]  
Автор Honda (ентусиаст)
Публикувано12.03.04 17:32



Аз мисля, че няма нужда. Достатъчно е добре да са измити. Хей нали бебока трябва да свиква полека лека и с "нормалния"начин на живот. Няма да живее я в кувьоз



Тема Re: за захранванетонови [re: nvalcheva]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано12.03.04 18:42



Сокчето го приготвям като настъргвам плода и после го прецеждам през марля или носна кърпа. Не мисля, че е нужно да се стерилизират нещата, с които приготвяш сокчетона бебчето. Аз дори вече започнах да стерилизирам шишетата веднъж на ден, а не след всяко хранене.
Дано харесате сокчетата.



Тема Re: за захранването [re: smg]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано12.03.04 20:48



Извинявай, че ти се намесвам в темата, но имам един въпрос. И на нас от утре ни предстои захранване с картофено пюре.

Чудя се не може ли да се направи, примерно за цялата седмица и да се сложи в хладилника, или пък трябва да се стерилизира в бурканчета? Защото в началото за по 2-3 лъжички не си струва всеки път да се вари, пасира и т.н.

И още: има ли на пазара чисто картофено пюре? Не е ли по-добре да се започне с готово?



Тема Re: за захранванетонови [re: gioia]  
Автор lorena (щастлива мама)
Публикувано12.03.04 22:38



Според мен трябва всеки ден да се прави прясно пюренце при захранване. Верно, отначало остава фира ама няма как. Аз варях по едно картофче и разреждах с кърма. Не е чак толкова мотането - бързо става. Готово пюре не бих ти препоръчала да даваш на детенце, сигурно имат консерванти и др. такива.
За сокчето - аз го правех като настъргвах на рендето плода и после прецеждах през марля. То за толкова сок не си заслужава да цапаш сокоизтисквачка.



Тема Re: за захранванетонови [re: lorena]  
Автор nvalcheva (непознат)
Публикувано13.03.04 21:04



Blagodarya vi mnogo.Na men mi e malko pritesneno,no shte vidim kak shte reagira bebo.Shteshe mi se da izkachak ,no spored doktora e dobre da zapochna zashtoto bebo e mnogo golya.Na 15 sedmici i e 7 kg i se budi mnogo prez noshta.Dali shte spre da se budi kato zapochna da mu davam pyureta.

A:\P2020025.JPG


Тема Re: за захранванетонови [re: nvalcheva]  
Автор marid (i Martin)
Публикувано13.03.04 21:31



Не мисля, че бебо е много голям ( на кг став въпрос) и можеш спокойно да продължиш с кърменето.Децата наддават различно - възможно е изведнъж да спре да наддава на кг, за сметка на ръста.Така че ако решиш да забавиш захранването няма да сбъркаш според мен. а и няма гаранция, че ще спре да се буди през нощта ( особено ако са ви тръгнали зъбки).

Иначе за соковете - може първите пъти като даваш да настържеш в купичка и да дадеш сока, който ще се отцеди и като видиш, че му понася можеш направо по-рядко пюренце. Няма нужда да стерилизираш приборите.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.