Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:11 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови  
Автор дoц. Kpeмeнckи (непознат )
Публикувано06.02.04 17:49



Уважаеми бъдещи Майки,

След като разгледах темите във вашия клуб и след продължителни колебания реших да ви се представя и да ви попитам: Желаете ли да получите информация за генетичните болести, генетичните рискове, изследванията които се провеждат у нас, възможностите за диагностика на генетични дефекти по време на бременността у нас, възможности за предотвратяване на генетични дефекти у нас, възможности за лечение и т.н.

Аз съм доц. д-р Иво Кременски и съм началник на генетичните лаборатории към Майчин дом"- София.

Единствено в тези лаборатории на “Майчин дом” у нас се извършват:

1. Изследване на всички новородени за 2 лечими наследствени болести. За 25 години са изследвани над 1 милион и 600 хиляди новородени, вероятно и болшинството от вас.
2. Изследване на всички желаещи бременни с т.нар. “Серумен биохимичен скрининг за оценка на риска за раждане на дете с Даун синдром и др. вродени аномалии”. Той е въведен у нас през 1993 г. За съжаление, без да ви попитаме и без предварително да ви информираме започнахме да го предлагаме на бременните от 1998 г. До сега са изследвани над 10 000 бременни. През тази година имаме намерение да се разшири постепенно изследването с включване на Пловдив, Плевен, Варна и Ст. Загора. От вашето мнение ще зависи това да се случи по-рано или по-късно.
3. Дородова диагностика за над 50 най-чести наследствени болести и вродени аномалии.
4. Послеродова диагностика за над 150 най-чести наследствени болести.
5. Компетентна и професионална генетична консултация за всички генетични болести, при които е поставена точна диагноза.

Всички генетични изследвания и консултации при нас са безплатни на настоящия етап!
По принцип, няма да си позволявам да ви внушавам и ви подтиквам към решения. Очаквайте от мен само коректна информация, за да можете сами да направите своя избор.

Позволявам си само един съвет: НЕ СЕ ПОДЛАГАЙТЕ НА ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ, АКО НЕ СТЕ ПОЛУЧИЛИ КОМПЕТЕНТНА ПИСМЕНА ГЕНЕТИЧНА КОНСУЛТАЦИЯ.

Моят адрес е:
Лаборатория по молекулярна патология
СБАЛАГ “Майчин дом” 14-ти етаж
ул. “Здраве” 2, София 1431
тел. 9172 268
9172 476
факс. 9172 469
Електронна поща: kremensk@medfac.acad.bg



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано06.02.04 17:40



Здравейте, д-р Кременски!

Вярвам, че предоставената от Вас информация ще бъде полезна за много от жените, които посещават този клуб.

Бих искала да ВИ помоля да разясните по-подробно какво имате предвид под
"КОМПЕТЕНТНА ПИСМЕНА ГЕНЕТИЧНА КОНСУЛТАЦИЯ" и защо не препоръчвате генетични изследвания, ако тя не е налице.

Благодаря Ви продварително!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор kote.kote (непознат )
Публикувано06.02.04 17:47



Това е тема , която побърква съзнанието ми от няколко дни.
не знам дали ще ми отговорите тук и не знам как да постъпя, затова ще ми помогне ако ми отговорите.
Аз съм в 9 седмица от оплождането-горе-долу.На 30 год съм и ми е първа бременност.
Имам първи братовчеди по майчина линия, които са с увреждания, а имам и брат, който е като мен наъплно нормален човек.
Моя генеколог ме попита искам ли да ме изпрати при вас за изследвания, но аз не знам какво да отговоря...... /не живея в софия или някой от озброените от вас градове/
трябва ли да знам точните диагнози на тези деца, които са с уврежданията?
Едното има проблеми само с очите иначе е ОК, а другото е с Диагноза "Лека олигофрения", но то също има проблеми с очите и едно извадено око-поради заболяване..... аз самата съм родена кривогледа, което след това е премехнато успешно оперативно.
Лекарят казва, че може да е наследствено само това с очите..... аз се притеснявам за всичко..... смятате ли, че с информацията която имам мога да направя консултация при вас? Какво още трабва да знам за да е успешен теста? Какво представлява изобщо това изследване?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор Nadit (новак)
Публикувано06.02.04 17:49



Здравейте, доц.Кременски.Това е много хубаво, че искате да популяризирате това изследване.В сайта http://www.bg-mamma.com има информация за въпросното изследване, но предполагам, че все още има бъдещи майки, които не знаят за него.

Аз вече се възползвах и си направих изследването!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Cпacka]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.02.04 18:51



Уважаема Спаске,
Не съм бил все още в Ада. Мойте намерения на този етап са да се опитам да дам достоверна информация, а пътя всеки сам го избира. Във всички реномирани генетични центрове в света, включително и при нас генетични изследвания се правят, само след като пациентът е получил достатъчно и на разбираем език писмена информация за да може да вземе самостоятелно решение. Генетичните изследвания винаги носят известен риск и човек преди да се подложи на тях трябва да бъде информиран. Намерението ми да се включа в този клуб е продиктувано преди всичко от "информацията", която прочетох.

Желая Ви всичко най-добро.
Надявам се, че сте избрали правилния път.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: kote.kote]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.02.04 19:02



Уважаема госпожо,

Моля Ви запазете спокойствие.

Готов съм да Ви приема в удобно за Вас време с цялата на лична здравна информация за диагнозата на писочените от Вас родственици. Може да не се наложи никакво изследване.

Моля Ви посочвайте телефон за връзка.

С поздрав
Кременски.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано06.02.04 19:02



Аз отново не разбрах
Извинявам се, но моля ви разяснете по-подробно какво разбирате под писмена информация за даденото генетично изследване. Под каква форма трябва да се получи тази информация, от кого да я очакваме или изискваме. Само информационно значение ли носи тя ?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Nadit]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.02.04 19:10



Уважаема Госпожо,

Запознат съм с посочената от Вас информация.
Това е и един от поводите да се включа в този клуб.
На настоящия етап нямам намерение да популяризирам изследвания, а само да се опитам да дам достоверна информация за достъпни за всеки изследвания.

Желая Ви всичко найй добро

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор lskrica Nadejda (тримата братя)
Публикувано06.02.04 19:40



Здравейте д-р Кременски!

Радвам се на вашата инициатива и дано това помогне на бъдещите майчета. Надявам се да има повече заинтересовани доктори,като вас,не само в областта на генетиката,за да не може бездушието и некомпетентността да довеждат до трагични последствия и да се раждат болни дечица.Всички мами тук знаят за моя проблем,а той е че бебето ми-на 8мес.е с диагноза "мултикистична енцефалопатия".Не мисля че генетиката има нещо общо в случая...
Просто исках да ви пожелая успех...



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: lskrica Nadejda]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.02.04 19:51



Уважаема Госпожо,

Не съм сигурен, че мога реално да Ви помогна. Сигурен съм, че във всеки болестен процес има генетични елементи. Ако Вие смятате, че един разговор, една консултация ще Ви бъде от полза, не се притеснявайте и елата с цялата налична медицинска документация за болното дете.

С поздрав

Кременски




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.