Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Време е да ви попитамнови  
Автор Almira (zaeta)
Публикувано10.03.04 23:09



За гьрнето става дума.

След като Стивьн навьрши 2 (този петьк) ще трябва да започна да го уча Все отлагах под претекст че е мальк още обаче учителките в детската градина ме хванаха на тясно вече.

Според тях трябва да го оставя 2 дена без папмерс на тича Хич не ми харесва този подход нещо.Значи тича тои навсякьде а аз след него с парцала.


Кажете ми как започнахте вие с вашите деца.


П.С. Нещо ме обхванаха сьмнения че ще ми отговорите защото пускам темата пак когато се заформя някаква воина в клуба ама сега ми трябва отговор.

Serenity now Insanity later.


Тема Re: Време е да ви попитамнови [re: Almira]  
Автор kalina (Русе)
Публикувано10.03.04 23:21



Къде има война?
За гърнето, на нас ни е рано, Яна още няма 6м., но ни подариха едно музикално гърне, сигурно ги знаеш, като цопне нещо вътре и то започва да пее. Можеш да пробваш, може пък да му стане интересно и да не можеш да го отлепиш оттам

Яна 21.09.2003



Тема Re: Време е да ви попитамнови [re: Almira]  
Автор Flash_ ()
Публикувано10.03.04 23:23



Парцала ще ти трябва ама не чак толкова много както си го представяш!
В смисъл, че все още е студено/и при вас ...май:-)/ и панталоните ще предотвратят големите поразии.
При нас стана наистина за 2-3 дни. Свалих и памперса и стисках палци. Дотогава не правеше нищо на гърнето, даже не искаше да сяда на него. Ходеше обаче на ясла и ми казваха, че там седи но рядко свършва нещо. Та 2-3 дни си пишкаше и акаше в гащите, обяснявах всеки път как гащите трябва да бъдат сухи и чисти, показвах и гърнето и че акото/пишото трябва да бъдат вътре и разни от сорта. На 4-тия ден Сиси просто ми каза, че и се пишка и това беше. Случваше се някой фал, но премина. Казах в градината какво сме успели да направим и ги помолих да я водя без памперс. Занесох цял плик с дрехи за преобличане, но тя така и не ги използва...Тогава беше на 2г и 2-3 месеца.
Това е. Мисля, че добър съвет са ти дали от детската градина.



Тема Re: Време е да ви попитамнови [re: Almira]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано10.03.04 23:26



След ставане от сън - веднага на гърнето. При свършена работа - похвала!!!
После памперс или гащи с пелена, както решиш.
И после периодично слагаш да поседи на гърнето. След като е на 2 години, може направо да го учиш да пишка прав като момченце. Казват, че им харесва и така бързо се учели.
С акането е по-друго, ако има определени часове за тази нужда, слагаш го да седи тогава, ако няма определен час, дебнеш го... (гледа сериозно, напъва се или каквото там си забелязала, че прави)
Аз съм минала този период с момиченце, с малкия още не сме почнали да се учим, но скоро ще почнем, наближаваме годинка.

Редактирано от Firebird на 10.03.04 23:27.



Тема Re: Време е да ви попитамнови [re: Almira]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано10.03.04 23:46



Ще ти споделя моя скромен, но довел до успех (най-после!) опит.
Миналото лято Вики беше на 2 г и 2 месеца, когато бяхме в една вила за седмица. Цял ден по двора, топло - идеален момент да се научи! Свалихме памперса, но детето си пишкаше в гащите непрекъснато и видимо не разбираше за какво става дума. Т.е. на думи разбираше, но изобщо не можеше да овладее процеса. И така 5-6 дни, когато застудя и аз го обух. След около месец пак бяхме там - същата работа. Иначе късното лято и есена ходехме на вън без памперс и се връщаше винаги сух след което пишкаше в банята. Дойде зимата и край. Повтаряхме често къде се пишка, колко ще е хубаво с красивите гащи назвездичките и т.н. но нищо. До преди около месец, когато 2-3 дни ми каза по 1 път, че иска да пишка в тоалетната и да обуем хубавите гащички. Реших да пробвам. Първият ден се напишка 1 път с локвичка след което явно усети и вече изпускаше по малко, колкото да се намокри до чорапите, но не и локва. Така по 2-3 пъти на ден за 3-4 дни. Акането - в гащите. После започна да си казва за пишкането и седмица по-късно за другото. Сега инцидентите са най-вече да изпусне по няколко капчици докато ми каже, но нищо не е. Е, случва се и да се напишка, но е епизодично. Много съм доволна, че го изчакахме, защото свикна бързо и без особени мъки и за двете страни. А явно е от децата, които имат нужда от повече време. А, забравих да ти кажа, че доста бързо махнахме и следобедният памперс.

Стана дълго, но си бяха перипетии.
Успех и спокойно! Най-важното е търпение! Ако видиш, че не става, не го насилвай



Тема Re: Време е да ви попитамнови [re: Almira]  
Автор ET (Rocka Rolla)
Публикувано10.03.04 23:48



точно тоя подход не съм го пробвала, но смятам да го пробвам, приятели много го похвалиха, та щом се затопли, сваляме памперса и се въоръжавам с парцала

Удар судьбы в лоб означает, что не возымели действия ее пинки в зад.


Тема Re: Време е да ви попитамнови [re: Almira]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано11.03.04 08:12



Не могат да искат от теб да ходи на гърне!
Защо не изчакаш да се постопли и тогава?
Е, ако ти подържат постоянно 26 градуса в апартамента, то наистина се запасявай с гащи, парцали и легени, че ако знаеш как трудно се изпира ако не е изпрано веднага!
Аз ще изчакам до лятото (знаеш че са почти на една възраст със щерка ми), когато ще нааква само едни гащи, а не чорпогащи, панталони и т.н.
Стига до тогава да разбере, че на гърнето се сяда за повече от 2 секунди.
Виж, ако отворите една тема за постиженията на наборчетата, току виж съм се засрамила и накупила гащи и аз.



Тема Re: Време е да ви попитамнови [re: Almira]  
Автор nadq (loxia)
Публикувано11.03.04 09:00



izcjalo podkrepjam podhoda opisan ot Firebird, pri nas toj svarshi rabota!



Тема Re: Време е да ви попитамнови [re: Almira]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано11.03.04 09:05



ехх..де да беше само 2 дена без памперс:)))
Подготви се за голямото сменяне на дрехи, пране и чистене с парцала :)
А аз си мислех, че за няколко дена ще стане, ама...

Но имаме постижение - на ден по 1-2 пъти казва преди да се изпишка, а в останалото време казва като започне и е напишкала гащите вече:)
Лошото е, че не иска да седи на гърнето. Много трудно успявам да я убедя да седне за малко.

И аз като тебе изчаквах (нали все пишат, че около 2 години е най-добре). Опитвах и през лятото. Тогава беше на година и половина. Близо 2 месеца през деня беше без памперс. И стигнахме пак до тук - къде казва къде не. Но сега е по-голяма и разбира много добре. Мисля, че сега ще стане. Няма да се отказвам. При нас се случи подходчщия период през зимата и аз отлагах за пролетта. Но сега избързах, защото ще тръгва на ясла другия месец. Мислих си, че за месец ще се научи, но...не съм сигурна дали ще успеем..:( Тя сега е на 2г и 3 м.

Ти пробвала ли си преди да го оставиш без памперс за известно време?

Редактирано от bejb на 11.03.04 09:09.



Тема Re: Време е да ви попитамнови [re: bejb]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано11.03.04 09:43



Аз затова и не се мъчих. Имах трагичният опит на хора около мен, които се мъчиха с месеци. И прецених, че и за мен, и за детето е много по-безболезнено да го изчакам да е готов и да се научи за няколко дни или седмица (както и стана!) макар и по-късно от колкото да го науча на 2, но след месеци борба и миене.
Така че според мен опитайте, но ако видите, че не става, просто го оставете за друг път като през това време не спирате с обясненията къде се правят нещата, колко по-хубаво е с гащички (показвайте ги редовно), вместо с грозният и неудобен памперс и т.н.
При нас поне ефекта беше много добър и съм много доволна, че изчаках, макар, че той сега е на 2 г и 10 м. Племенника ми се научи на 2 г и 7 месеца, но след 6-7 месеца всекидневно пране на тонове гащи, чаршафи и т.н. Бяха се измъчили до не знам къде!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.