Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Шоколадът и кърменето  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано10.03.04 09:17



Момичета, имам голям проблем... Винаги ми е било странно как майките, които пушат не спират да го правят когато са бременни и кърмят. Мисля, че започвам да ги разбирам. С цигарите проблеми нямах, обаче моят голям порок е шоколадът. Не мога без него, просто едвам издържам, когато няма.

Само дето май хич не е добре да се яде, когато майката кърми. Преди два дни малкият писка цяла вечер много зверски. Много се чудих на какво се дължи, не спря дори когато го къпахме, а той по правило много обича къпането. Мъжът ми и майка ми са убедени, че е от шоколада.

Знам, че трявба да го спра, но просто нямам сили Всеки път, като минем в Била покрай щанда и нещо ме тегли на там

Някой знае ли какви могат да са ефектите върху бебето?

И ми стискайте плаци, защото ще го отказвам!

Here I am - on the road again...


Тема Re: Шоколадът и кърменетонови [re: Лeйди]  
Автор merry (незапознат)
Публикувано10.03.04 09:22



всщност и аз незнам защо неможе, но и на мен педиатърката ми каза не на шоколада. конкретния повод беше че се притеснявах че в акото имаше нещо като бели люспички и първото нещо което ме попита беше какво си яла - да не е шоколад... но тя много не обича да обяснява и това много ме дразни, но засега сме при нея.
дано другите мамета знаят повече



Тема Re: Шоколадът и кърменетонови [re: Лeйди]  
Автор marid (i Martin)
Публикувано10.03.04 09:32



A може и да не е от шоколада - просто бебо да е имал тежък ден. Обаче е факт, че има бебета, които са много чусвителни към всичко, което майка яде. Добре че моят не е такъв - ни чесън, ни лук, нито кафе му пречи. Аз обаче шоколад не ядях , защото има мляко - иначе знам, че не се препоръчва, защото възбуждал нервната система и бебетата били неспокойни - но много е индивидуално, както казах Мартин никога не е имал проблеми с това, че пия по кафе на ден. Наблюдавай дали има такава зависимост между лошото настроение и шоколада - пък и ти надали ядеш по 3 наведнъж



Тема Re: Шоколадът и кърменетонови [re: Лeйди]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано10.03.04 09:46



мен като изписваха от болницата след раждането забелязаха че ям много шоколад иа сьщо така им направи впечатление че не обичам месо като сьставяха общото меню всеки ден. Та много се зарадваха и казаха- продьлжавай все така, яж шоколад в него има много желязо и много други полезни сьставки. Та никога не сьм се ограничавала и едновременно кьрмя.
В последно време не ми се яде толкова както в пьрвите месеци след раждането - та явно организма няма такава нужда.
Ако ти се яде нещо конкретно то значи имаш нужда от него.
Аз замествах преди обяда с шоколад- никога не сьм обичала да обядвам. Та всичко зависи от конкретния случай. Ако обаче се храниш нормално 3,4 пьти дневно може би е опасно за линията - той е много калоричен шоколада.
Иначе бебка не е имала никакви реакции и тук твьрдят че е напьлно безопасно. Навярно бебчо на нещо друго реагира- ако пиеш обаче кафе това вече не е добре.- максимум едно кафе на ден трябва ад се пие.
Успех



Тема Re: Шоколадът и кърменетонови [re: Лeйди]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано10.03.04 09:48



Чак пък толкова! Аз също съм шоколадоманка и си ядях шоколад, докато кърмех...Бебето си ми беше кротко и спокойно...Е, не съм яла в индустриални количества, както мисля и ти...
Според мен трябва сериозно да се избягва от майки с предразположени към алергии деца.
Че не е особено полезна храна, не е, но пък ако трябва съвсем от всичко да се лишим...ми ще вземат да ни поникнат крилца
Аз не мисля, че е от това. Всяко бебе си има и лоши дни



Тема Re: Шоколадът и кърменетонови [re: Лeйди]  
Автор Шoши ()
Публикувано10.03.04 09:49



Аз много се пазех, докато кърмех, но също не можах да се откажа от шоколада. Издържах 10 месеца без кафе и мн. други неще, но от шоколад не можах да се лиша.Трябва да кажа, че на Теди не й влияеше, както и си сучеше с удоволствие и през дните, когато ядях огромни количества лук (който ненавиждам), за да ми се увеличи кърмата. Предполагам, че е индивидуално за бебчетата. Известно време приемах "заместител" на шоколада: сладки баклавички: те донякъде ми утоляваха глада за сладко, а орехите увеличават кърмата.
Поздрави



Тема Re: Шоколадът и кърменетонови [re: Лeйди]  
Автор @n@stell (непознат )
Публикувано10.03.04 10:31



i na men pediatyrkata mi kaza po 1-2 kwadratcheta nai mnogo ama pusto i na men kato mi donesat shokolad ne ustoqwam samo gledam pone da si go razpredelq za celiq den
ama na beboshan nishto mu nqma de.
a i kafe piq bezkofeinowo po 1 na den. Wednyj mi beshe swyrshilo i si naprawih ot obiknowenoto ama pak na beboshan nishto mu nqmashe:)



Тема Re: Шоколадът и кърменетонови [re: Лeйди]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано10.03.04 13:45



И аз си хапвам по малко шоколад като ми се прияде и на бебка нищо й няма. Не изяждам огромни количества, по едно две редчета и това е / че то и за повече не мога да се доредя от таткото /.

Деница-5.12.2003г.


Тема Re: Шоколадът и кърменетонови [re: Лeйди]  
Автор arrows™ (ангелче)
Публикувано10.03.04 20:35



Докато кърмех имах един период, преz който ядях около половин кило течен шоколад дневно и въобще не ми ставаше лошо,както може би си мислят някои. Янис обаче спря да яде.Сукваше 2 пъти,спираше и zапочваше да реве.Заведохме го на доктор и той ме пита ям ли шоколад.Окаzа се,че Янис не харесва млякото ми (странно,щото би трябвало да е доста сладко според мен) и има колики от него.Аz тогава даже бях питала тук в клуба,zащо Янис откаzва да яде.
Е,нямаше накъде и спрях шоколада.Както има една прикаzка "Беz едно мога ама само с едно не мога" та и аz така.По-добре никакъв шоколад,отколкото да си броя лъжиците (така спрях и цигарите).
Предполагам ти не ядеш чак такива количества шоколад,zа да има същия ефект като при Янис.Може да има друго от менюто ти,което да драzни стомахчето му-чесън,лук,люти чушки?

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.