Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема априлчета 2003-почти на година-как сте?  
Автор dora (непознат )
Публикувано07.03.04 11:52



Здравейте, пролетни мами от април, 2003. Вече сме почти първолетници, какво става при вас? Бебе Денислав ходи от началото на 11-я си месец, но засега сме само с два зъба. Ядем четири пъти на ден, много палуваме, но с нощния сън сме скарани малко. Спи час-два в креватчето си, после иска да е при мен. Как се оправяте с тези нощни приключения? Пишете за всичко интересно при вас. Ние сме рожденици на 13 април (живот и здраве).
П.С. От Шумен сме, далече от столицата, но е готино да четем за там.



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: dora]  
Автор diana__ (mama na Velina®)
Публикувано07.03.04 16:40



Здравей
Велина пристъпва държейки се за мебелите, сама не може. Тя също има два зъба, така си стой от 7-ми месец.
Не говори нищо, освен мама и то много рядко.
Яде четири-пет пъти на ден.
Ляга много късно и става рано, иначе нощем рядко се буди.
Рожден ден на 8-ми април.



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: diana__]  
Автор magi_sveta (*)
Публикувано07.03.04 17:46



Привет!
Светослава също се движи само по мебелите, но и пълзи мноого бързо. Имаме 8 зъба и повече от месец мрънкаме и гризем настървено всичко - в тази област сме големи бързаци.
Казваме тати, баба, бау, ниня, дада, не, мама по изключение.
ЯДе по 4 /5/ пъти на ден почти всичко без кисело мляко.
Спим без проблеми - два пъти през деня по 2 часа и вечер от 20.30 до 7.30 сутрин, а понякога и до 8 и нещо.
Рожден ден на 22-ри април.
П.С. Ние сме в Пловдив

Редактирано от magi_sveta на 07.03.04 17:47.



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: dora]  
Автор di_ma (Varna)
Публикувано08.03.04 09:27



Привет!Радвам се че апрлилският отбор се е увеличил.
Ще празнуваме на 25 април и сме бизо до вас-Варна.Имаме 4 зъба и сме страшно палави.Малкият бръмбар проходи точно преди месец,но все още е нестабилен.Любимо занимане в момента е катеренето за мой най-голям ужас.Използва вратичките на шкафовете за люлка.Не мога да го науча да слиза от динава или столовете и сериозно се замислям за каска.Дали пък някой не се е сетил да направи нещо такова.
По принцип хапваме 5 пъти, но няма проблеми да е веднъж, но без прекъсване -денонощно.Имам чувството ,че е непрекъснато гладен.Види ли храна започва да се радва и крещи.Ако продължава така като порасне ще трябва да имам ключалка на хладилника.



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: di_ma]  
Автор magi_sveta (*)
Публикувано08.03.04 11:04



Ние не ходим - ама любимото ни занимание е все накак си да се докопа до PC-то и да свърши някоя поразия. Днес даже и вързах старата мишка и й дадох и подложката на нейната масичка - засега проработи - занимава се така повече от час и дори се разплака като я измъкнах да я сложа да спи. /иначе не се заиграва с нищо за повече от 2 минути/



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: dora]  
Автор el_ena (Vasko 2.04.2003)
Публикувано08.03.04 11:20



Здравейте от мен и Васко (2.април) от Варна!
Честит Осми март!
Васко проходи преди 3 седмици и става все по-стабилен. Почти самостоятелно си щъка из къщи, ама съм все след него, че още ме е страх... Това за каската е хубава идея-нашия тати откога приказва да му вземем каска, ама аз си мисля, че Васко няма да я търпи:). Много си тръшка главата къде ли не-преди всичко ново слагаше в устата,а сега си го удря в главата-играчки, мебели... Бърбори си негово неща: "ти-та", "тик-тик", "ба-ба", "ма-ма", "ди-да", "брм-брм" (не знам как да напиша бръмченето с уста-като види сушоара или пералнята и започва да бръмчи. Пръцка с уста-показва как правело дупето му:)
Новото е, че маи ще се отбива-през деня не иска и да помирише гърдата (а до преди 3-4 дни си сучеше преди всеки сън (2бр.) денем). НОщем като огладнее-суче, ама защото е заспал, мисля. Аз чакам да ми намалее млякото и съвсем да го спираме кърменето, но за сега през деня се събира доста и гърдите ми се напрягат и ми е добре като го изсуче.
Има ли мами-априлки, които кърмят още? А скоро отбити бебета? Как го направихте-хапчета или...?
Поздрави от нас!
Елена



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: el_ena]  
Автор magi_sveta (*)
Публикувано08.03.04 11:58



Ами ние се отбихме на 4 месеца, но стана почти както си го описала - просто отказа да суче през деня - отначало се мъчихме, после минахме на изцеждане, но сега пък кърмата ми започна да намалява и накрая остана само нощното кърмене. Като говорих с моя АГ-лекар той каза, че е по-добре да спре кърмата естествено без разни хапчета. Просто намалих течностите и давах да суче все по-рядко, но всичко това постепенно. Цялото чудо беше за 10 дни без пристягане и други методи - просто естествено - редуцираш кърменията едно по едно- прескачаш едно и така няколко дни, като ти свикне организма следващо и така. Ако са много напрегнати гърдите изцеждаш малко или му даваш да суче, ама не повече от 1-2 минути - щото ефектът ще е обратен. Чао и успех.



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: magi_sveta]  
Автор pavla ()
Публикувано08.03.04 12:41



Айде и ние да се включим!
Още не ходим самостоятелно - подпира се на мебелите и прави по една, две стъпки. Любимото занимание е да стои права без да се движи и без да се държи за нищо - голям смях пада. Спи по два пъти на ден - сутрин м/у 10 и 12 часа и следобед по някое време.
Обаче не иска да яде нещо, което не е гладко пасирано. И най-дребното парченце да има - започва да се дави и плюе. Дайте идея какво да правя.
Храним се добре - четири пъти на ден. Харесва кухнята и слава богу.
Най- интересното е, че се заиграва сама с плюшените животни /ама да не говоря много, че ще вземе да спре да го прави/. Общо взето съвсем спокойно си играе и то за дълго време - час и нещо.
Това е от нас.
Честит 8 март!



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: magi_sveta]  
Автор di_ma (Varna)
Публикувано08.03.04 14:49



РС е отдавна скрито на недостъпно място, но пък бързака е намерил начин да се качва до монитора.Смятам да му дам 1 стара клавиатура та да си чатим заедно.



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: el_ena]  
Автор di_ma (Varna)
Публикувано08.03.04 14:57



Браво на вас!!!Вие сте ударниците в отбора!
Кърмих до 6.5м.И аз като Маги намалих кърмата до нула по ест.път чрез захранване.След това - кисело мляко.



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: pavla]  
Автор di_ma (Varna)
Публикувано08.03.04 15:03



Ехе ама и вие почти сте проходили щом госпожицата седи на "бобче".Направо сте за завиждане,че отделя толко внимание на играчките.Милския се заиграва сам мах за 15мин и след това започва да ме търси.Не дава на никой да седи пред РС-то.Знае,че вниманието не е към него.



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: di_ma]  
Автор magi_sveta (*)
Публикувано08.03.04 15:11



Да де, не съм се изразила правилно - До PC-то не стига, ама до клавиатура, мишка и монитор - олеле. Иначе аз пробвах номера с клавиатурата - не минава. Ще пробвам да вържа една на нейната маса, както с мишката - като не се разнасят из къщи може и да стане.



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: magi_sveta]  
Автор diana__ (mama na Velina®)
Публикувано08.03.04 20:16



хе-хе
и Велина пълзи много бързо
Яде всичко, на попарата се мръщи, но хапва по малко.
Тя също спеше 2 пъти по 2-3 часа, но от известно време нощният сън й се наруши - плаче нощем, иска да седя до нея, а тази нощ дори иска да се храни в 2.30



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: di_ma]  
Автор diana__ (mama na Velina®)
Публикувано08.03.04 20:21



Каска не слагам, но пък тя се научи да се качва и слиза без проблем.
Имаме диван, който е по-висок и от него не смее, та я държа за краката, за да се спуска надолу с главата, всички други препятствия ги преотдолява
Хит сега е да се затваря из стаите, да се изправя права на тоалетната чиния и да гледа вътре
Отваря и затваря всички видове шкафове и чекмеджета, влиза вътре в шкафовете и се крие...Страхотия.

Леле, голям апетит има тоз юнак, бе
Нека да си хапва, детето щом му се яде.



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: di_ma]  
Автор diana__ (mama na Velina®)
Публикувано08.03.04 20:27



И при нас е качено на високо, нооооо, завира се под бюрото и дърпа всички видове кабели. Изключва ми компютъра по няколко пъти на ден. Аз също й дадох стара клавиатура и мишка....Помага, докато не седна на моето PC, види ли ме - идва и почва да се надига да достигне плота, за да хване мишката...



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: di_ma]  
Автор diana__ (mama na Velina®)
Публикувано08.03.04 20:35



Значи и той ревнува
Тези деца...



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: diana__]  
Автор magi_sveta (*)
Публикувано09.03.04 10:16



На нас това ни се случи за първи път снощи. Друг път заспива в 20.30 и най-много да се събуди да пие вода, и пак заспива веднага, ама снощи - Към 22.30 така се разпищя, че надвика и телевизора. Незнам от нещо стресна ли си, или я болеше нещо. Може и зъб да е /чакаме кътник/ - ама такъв рев не бях чувала от нея. Взех я, полюлях я - млъква, клюма - явно и се спи - като я сложа в леглото - ВОЙ. После стоях до нея докато заспи - заспива и след броени минути като усети, че ме няма в стаята - Пак ВОЙ. Накрая вече в чудо се видях, я намокрих по челото със светена вода и и напръсках възглавницата. ЗАСПА, едва ли от светената вода - сигурно просто вече и е дошло времето - но и аз се почувствах по-добре.
Чак после се сетих, че се видяхме с един познат и той се оплака, че техния бебо на 1г и 2 месеца заспива чак към 12.00 - 01.00. Та се учуди как ние заспиваме толкова рано... Знам, че не я е погледнал с лоши очи, но може и съвсем благородно да ни е завидял...



Тема Re: априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: magi_sveta]  
Автор Tanika (непознат )
Публикувано09.03.04 12:14



не мога да повярвам като прочетохл
Моят Жорко го направи същото нещо. В 22.30 като започна едно пищене не мога да го укротия. Извадих го от неговото човалче и започнах да го дондуркам да му говоря не помогна и водата.Накрая го сложих при мен на леглото и след много хлипане заспа.Иначе се буди по 3 пъти да пие вода.
Бебе Жорко 22.04.2003г. София



Тема tazi svetena voda...нови [re: magi_sveta]  
Автор el_ena (Vasko 2.04.2003)
Публикувано09.03.04 12:19



и при нас има тези дни подобни изпълнения. Както спи нощем и се разпищява, ама с пълно гърло. Все си мисля от зъби-мажа с гелчето Калгел и като че ли се поуспокоява, поне млъква. Но само в ръцете ми заспива. И се налага да се носим поне 30 минути, а доста тежи дупето-10,100кг беше гол!:) Та и светената вода ползвам като се сетя-защо ли случайно все се успокоява като го напръскам с нея...? :)
А с каквото се похваля на другите майки от люлките-че яде добре или спи много и хоп-на другия ден вече не го прави. Повече няма да казвам цялата истина:)) ще казвам, че не яде и хич не спи:) то тези дни е така де...
Ама гледам тук доста априлчета са в такава "криза" с нощното събуждане, от зодията ли е, от луната ли...?:)))



Тема Re: tazi svetena voda...нови [re: el_ena]  
Автор diana__ (mama na Velina®)
Публикувано09.03.04 19:17



Най-вероятно от възрастта, в която са.
Имам приятелка тук с бебе, колкото нашето и тя се оплака вчера, че и него са го хванали Карастанчовите.
Ще отмине и това.



Тема априлчета 2003-почти на година-как сте?нови [re: dora]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано08.02.21 05:05








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.