Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:19 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За бебетата -плувци.нови  
Автор jara (rozova)
Публикувано23.02.04 01:15



Момичета,интересува ме дали сте пускали вашите бебоци под вода и как реагират....
Забелязвам,че моето бебе си умира от кеф като го къпем и дори като нагълта вода не се ядосваи сякаш си затваря устата ,когато усети покачване на водата.
От известно време се каним с баща й да напълним ваната и да я пробваме как ще се представи,ама ми се ще да чуя и вашата практика
Аз така или иначе ще излъскам старателно ваната,ама дали е нужно да сложа и от онези таблетчици за стерилизация,които продават?

Как мислите?

Редактирано от jara на 23.02.04 01:16.



Тема Re: За бебетата -плувци.нови [re: jara]  
Автор elishka2OOO (mama na Wanko)
Публикувано23.02.04 01:39



Абе за таблетките сложи за всеки слу4ай:)))))))
Аз мисля 4е е много хубаво бебетата от малки да се у4ат да плуват и т.н.
Даже утре мислехме да водим на6ия бебок на басейн бебе6ки ама пак няма да стане 4е изникват разни зада4и но в най-скоро време 6те стане.
Имам приятеликоито от съвсем малки си водят децата на басейн и бебоците ве4е могат да плуват,затова ни6то не ви пре4и ако не на басейн,то поне ваната напълнете и пускайте мъника да се у4и.Аз ако имах вана отдавна да съм го направила



Тема Re: За бебетата -плувци.нови [re: elishka2OOO]  
Автор deya (любопитна)
Публикувано23.02.04 02:02



Извинявам се за непросветеността си, но как се учат да плуват бебетата-сами или с много помощ, със специални приспособления или просто държейки ги икоя е подходящата възраст за започване на уроците?



Тема Re: За бебетата -плувци.нови [re: deya]  
Автор elishka2OOO (mama na Wanko)
Публикувано23.02.04 02:11



Ами и аз не съм много просветена ама от това което 4увам тук около мен.....Та о6те като ти се роди бебето в родилния дом(става въпрос за Виена)ти дават най-разли4ни бро6ури в които пи6е интересни не6та за мамите-нова4ки и та там пи6е 4е ако до 3 месец заведе6 бебето си на басейн или някъде другаде вана например то имало все о6те в себе си способността да се задърйа и да ди6а под вода както е било в корема на мама.Ако го заведе6 след 3-ия месец 6те трябва да се консултира6 с специалист там който отговаря за бебетата-плувци.Аз за съжаление ги изтървах тези периоди з акоето дълбоко съжалявам



Тема Re: За бебетата -плувци.нови [re: deya]  
Автор SheDance (gemin)
Публикувано23.02.04 02:42



Досега търсих една подобна тема, дискутирана тук (или в друг клуб, не помня), но не я намерих.
Бях пуснала информация по въпроса, та помня, че бебетата трябва да са поне на 2 месеца и че под вода инстинктивно задържат дъха си.
Тъй като бебето гледа под вода, хубаво е майката да се потапя с него, като го държи с лице към себе си, за да може то да я види - така става и по-уверено.
Майката държи бебето на ръце, като постепенно може да отхлабва прегръдката си и с времето да го държи само за ръчичките.



Тема Re: За бебетата -плувци.нови [re: jara]  
Автор jiven (минаващ)
Публикувано23.02.04 08:49



много искам да водя антон,но той вече е дърто магаре---над 10 мес.
в софия има ли таквоз нещо и ако има дали е прекалено късно за нас???



Тема Re: За бебетата -плувци.нови [re: jiven]  
Автор миз (боса под дъжда)
Публикувано23.02.04 09:23



не е късно. бебетата запазват инстикта си за плуване(задържат си дишането когато са под вода) до към осемнадесетмесечна възраст. не знам дали има организирано плуване за бебета в софия, но тук в клуба си спомням, че гледах снимките на една мама от русе, която си водеше бебето от двумесечно мисля. ако не се лъжа беше калина.
аз лично почвам да си водя четиринадесетмесечния синковец на курсове плуване от вторник с надежда да не съм изпуснала все още въпросния инстинкт, но не съм в българия. дано не умра от срам като се съблека по сланини в басейна



Тема Re: За бебетата -плувци.нови [re: SheDance]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано23.02.04 09:29



Имаше една тема преди време наистина, но май се оказа, че няма такова животно в София.



Тема ще ходим на плуване на 28.02нови [re: jara]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано23.02.04 09:35



Здравейте майчета!!
Ние ще ходим на плуване на 28.02 и вече нямам тьрпение да видя как е и дали ще и хареса на Валя. Казаха че бебето може да плува от 4 месец нататьк. До 6-7 месец не загубвало инстинкта си и лесно се учело да плува. Макар че това трудно можело да се нарече плуване. Стояло на килимче и прочее. Аз сьщо трябва да присьствам, но имало и учителка. Казаха ми да купя и специален памперс за плуване. Намерих на Huggies - Baby swemmer. Та в неделя непременно ще напиша и ще разкажа какво представлява и как се чувстват бебетата.


Редактирано от Pyжa72 на 23.02.04 09:38.



Тема плуванетонови [re: Pyжa72]  
Автор tai (член)
Публикувано23.02.04 11:26



е много полезно и приятно за бебоците. Ние водим нашето от 2 м. Сега е та 6 и къпането е едно от големите удоволствия. Можеш да правиш обучението и у дома - имаше една книга - Грижи за малкото дете под редакцията на проф. Величко Гатев.
Общо взето заниманията се разделят на няколко етапа:
1. Потапяне: Хващаш го през гърдичките и го потапяш вертикално за нкл мин. 2. като свикне и му хареса, го слагаш по гръб и по корем като придържаш главата или брадичката му. Придвижваш го напред назад из ваната.
3. Рефлекс на отблъскване: приближаваш крачетата към стената на ваната и бебенцето се отблъсква.
4. Гмуркането става като постепенно обливаш личицето и леко го потапяш като постепенно увеличаваш дълбочината.
Естествено всичко става много постепенно и внимателно, за да не се изплаши бебето. Най-добре намери книгата и виж в нея. Доколкото знам е издание от преди 3 год.
Можеш да питаш и Калина - тя също води щерка си на плуване, нейното мнение може да е по-различно.

Редактирано от tai на 23.02.04 12:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.