Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:15 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ част  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано19.02.04 08:32



Здравейте, мами на най-прекрасните бебоци на света!
Позволих си да отворя нова тема, защото всички сме много активни и предишната се отваря бавно.
Наистина времето е прекрасно тези дни и на Марина също много й харесва да е навън. Градинките в квартала (Мусагеница) се напълниха с много бебоци и мами. Сега издебнах момента да спи, за да напиша няколко реда. От два-три дни забелязах, че докато я храня Марина си гали лявото ушенце. На мен се е метнала. Като малка съм заспивала само ако си хвана ухото.
Днес ми пристига малко отмяна - майка ми и баща ми. Явно сама ми идва доста уморително и все се чудя как стоите толкова до късно! Аз ако изкарам до 22,30 пак добре. Имало е случаи да си легна в 21,30. Но както и да е!
Приятна разходка на всички!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: smg]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано19.02.04 08:43



Добро утро и от нас !!!
Нямам търпение да стане 11 часа и да хващаме пътя за парка , направо се чувствам по друг начин, изпиеш едно кафе , поприказваш с някоя мама и денят минал, абе друго си е хубавото време.
Искренно ти завиждам за отмяната , нашите баби работят и няма кои да помага а ако знаеш как ми се спи , при положение , че тази нощ съм ставала само два пъти .
Приятна разходка и много слънце на всички мами и бебоци !!!

Marti 18.11.03g.

Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ часнови [re: topi]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано19.02.04 09:09



И ние сме като теб topi
непрекьснато и навсякьде сме с бебка и няма кой да ме отмени. Ама да се похваля, вчера вечерта ходих на ресторант с други майки и тати гледа Валя. Та тя почти не плакала и двамата се забавлявали чудесно. Май постепенно ще свикне да не е чак толкова привьрзана кьм мен- ама какво да се прави нали няма на кой да я оставя ( май най-вече и не искам засега).
Приятен ден и приятна разходка





Тема Колко сме порасли!нови [re: Pyжa72]  
Автор djudjesa (mama na Darina)
Публикувано19.02.04 10:33



Здравейте мами и бебоци!Пиша ви два реда и излизаме,че слънцето е с нас днес.Вчера бяхме на конс.и съм много доволна,порасли сме цели 6см.за един месец и сме наддали с 900гр.исега тежим 5.8кг.и 60см дълги.Пишете как ви растат децата да сравним.Целувки на всички и приятен ден



Тема Re: Колко сме порасли!нови [re: djudjesa]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано19.02.04 11:12



Здравейте и от нас. Аз нещо немога да се организирам да го извеждам преди обяд. И излизаме от 14.00 до към 17.00ч. Ми докъто оправя, изчиста, да му направя пюренцето и то станало обяд. Т4рябва да се взема в ръце и да го извеждам и сутрин.
А за помоща, наште баби имат желание, но аз предпочитам да идват само когато наистина трябва да отида някъде. Много го глезят и после на мойта глава.
На консултация сме в понеделник и ще видим какви са ни размерите. Хайде до следобяд. Абе ще взема да го изведа сега. Пък домакинството ще почака.



Тема Re: Колко сме порасли!нови [re: ralichka]  
Автор Jmuche (с бебе Таня)
Публикувано19.02.04 12:22



И аз немога да насмогна да се оправя за сутрешна разходка. Таня яде към 12:30 и след това излизаме, н май нещо се развали времето . Няма вече грам слънчице.
Искам да питам някой дава ли каша на Фризокрем? Аз вчера пробвах от нея за първи път и на опаковката пише 3-4 лъжици със 150 мл вода, сложих 4, но кашата стана толкова рядка, че беше направо за биберон . Голямо мазане падна!
Таня се обади, че е гладна и отивам да папаме !




Тема Re: Колко сме порасли!нови [re: Jmuche]  
Автор mira77 ()
Публикувано19.02.04 12:57



Аз също винаги излизам към 13,30-14 часа.просто дотогава се оправяме.А и тогава според мен е по-топло отколкото в 11 часа.И аз съм сама, но и не искам баби.Е за по някоя вечер става да ме заместят, но то пък така не може , така че...Но аз не съм изморена, защото Теодор спи доста.Извинете за въпроса, но искам да ви попитам смятате ли, че кърменето и хормоните влияят върху либидото ви?????Това доста ме измъчва:(((Весел ден!



Тема Re:Променихме режиманови [re: smg]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано19.02.04 14:01



Да се похваля ли???

Еми, сменихме малко режима на Жужи и вече не я къпем в 22ч, ами към 20ч, когато тя явно се изморява и и се доспива много. Та като усетим, че е дошъл този момент - муш във ваната, после малко плачка, защото явно свикна, че след банята идва папкане, но даваме малко чайче и до 15 мин. заспива. После към 22.30 както си спи я слагам на гърдата и тя изобщо не се буди. Така и се събира спинкане от 20.30 до към 7-8 с едно прекъсване в 6, разбира се. НИкога не го пропуска, като швейцарско часовниче е!

Ако успеем да го установим този нов график, мнооого ще се радвам, че това будене в 22 за баня много ни измъчваше.





Тема Re:Променихме режиманови [re: gioia]  
Автор Jmuche (с бебе Таня)
Публикувано19.02.04 15:18



Браво на вас!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: smg]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано19.02.04 15:53



Хехе! Здравейте мами! Ние днес бяхме на консултация и бързам да се похваля- вече сме 7.200, 61 см. Порастнали сме с 1,200 за месец и 3 см. Хапва си бебо......биха му и ваксина, преди малко му дадох панадол, хапна и заспа разбира се Сега аз отивам да си поразтребя малко и да си почета я списание, я книжка...Целувки на всички бебчовци!!!



Тема Re:Променихме режиманови [re: gioia]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано19.02.04 17:42



Абе мами как така ви спят бебоците по толкова време? Така ви завиждам. Ники папка към 9.30 10.00 вечерта и в 4.30 в най-добрия случай вече е буден и иска да папка. После обикновено си играе около час и чак тогава заспива пак за около 2-3часа. На мен ми се събират около 5ч. сън и то рядко. После успявам да си открадна по 1ч. в най-добрия случай.
Моля те кажи ми на Жужи какъв е режима та папка чак към 10.30.
Днес за първи път бяхме двапъти навън и Ники спа и двата пъти. Ще видиме нощес какво ще правим.
Целувки от нас.



Тема Re:Променихме режиманови [re: ralichka]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано19.02.04 18:03



Ами ето как я храня още от началото: 6 - 9.30 - 12.30 - 15.30 - 18.30 после заспива към 20 и в 22-22.30 я кърмя заспала (опитай така, по-късно да му е вечерното кърмене да не огладнява толкова рано). И бих ти препоръчала, ако може да не си играете в 5ч, ами загасвате лампата и го слагате в легълцето да си знае, че трябва да спи. Жужи така искаше да си играе след храненето в 6, но я поотучихме.
Дано мине номерът, че аз съм един сънчо и да не съм прекалено нахална :) , но и тези часове сън не ми достигат.
А за спането в количката, не се притеснявай, Жужи също много си дреме навън, но това не и пречи на нощния сън (пу-пу).
Хайде, успех!





Тема Ужас - буболечка в кашатанови [re: smg]  
Автор Jmuche (с бебе Таня)
Публикувано19.02.04 18:13



Леле, какво ми се случи - вчера отворих нова каша Фризокрем на Таня и днес тръгвам да и правя пак и като бъркам с лъжичката - вътре една буболечка мърда! Изкарах си акъла! Гледам кашата - годна до април 2006. А тази буболечка е от тези, които се хващат при престоели зърнени и бобови храни - значи явно още преди да е опакована кашата е била стара - УЖАС! Направо бях потресена - уж имало контрол върху детските храни!




Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: marinna]  
Автор zapetajka (мама на Влади)
Публикувано19.02.04 18:13



здравейте,
и ние вчера бяхме на консултация и вече сме 6700 кг, биха ни ваксината и чак днес вдигнахме температура, но се надявам бързо да я свали, постепенно започваме да минаваме на 5 хранения, но разбира се , един ден са 6, пак на другия са 5
от днес вече започнахме и кашичка, аз много се чудех каква и накрая му взех на MILUPA, бананова, мисля че я хареса доста
а знаете ли на коя фирма са готовите кисели, според вас, дали първо да го захраня с кашата или може след 4-5 дни да започна и кисела, вие как правите(или мислите да правите)



Тема Re: Ужас - буболечка в кашатанови [re: Jmuche]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано19.02.04 18:41



Това е много гадно. А сигурна ли си, че не се е промъкнала после?
Мъжът ми ще излезе прав, че няма никакъв контрол и че са боклуци всички фирми.
А за кашите и киселите незнам нищо, защото още сме малки май за тях. На три и половина.
Я кажете стягате ли се вече. Имам в предвид дали правите упражнения. Аз от около месец правя и корема съвсем се прибра.
Поздрави на хубавите бебоци.



Тема Re: Ей, че сте пораснали...нови [re: marinna]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано19.02.04 18:55



Браво на вас, растете и хубавеете. А Вики още миналия месец беше 66-67 см и 6, 800 кг. Добре е, че ваксината ви е понесла добре и дано следващите дни да не сте кривички и сърдити. Пу пу пу. Само да те питам - защо си му дала панадол?

Вики 04/10/03

Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: smg]  
Автор florans (mama na Denis)
Публикувано19.02.04 19:10



Маичета от кога смятате да давате Зимафлор(не съм сигурна че така се пише).Нашата педиатъка каза че пишело в препоръките от 2-ри месец,ама тя предпочитала на нейните бебета да го давала от 5 месец.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: florans]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано19.02.04 19:55



В понеделник сме на консултация и ще питам за Зумофлора. Сега аз го пия този, който е за бременни и кърмачки.
Всички много сте пораснали и нямам търпение и ние да разберем как вървят мерките.
Вики е много хубава на новата снимка. Същинска госпожица.



Тема Re: Ей, че сте пораснали...нови [re: klamerche]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано19.02.04 20:07



Ами за да не вдигне t.....сега няма да пиша повече, че Макс се удари, надявам се че всичко се размина......пуснала съм постинг, ако искаш го виж! Отивам при него...



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: ralichka]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано19.02.04 20:32



Ами да расте и хубавее. Ще чакаме и вие да се похвалите колко сте пораснали. А за Зумофлора и аз не зная и ще питам моята зъболекърка.

По колко памперса сменяте на ден?

Вики 04/10/03

Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: klamerche]  
Автор Jmuche (с бебе Таня)
Публикувано19.02.04 20:35



Таня откакто започна да яде пюрета ака по 2-3 пъти на ден и памперси сменям поне по 6-7 пъти.
Вики е много сладка с тази синя рокля пу-пу-пу.
Да я нацелуваш от нас с Тането!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: Jmuche]  
Автор pepta (mai4e)
Публикувано19.02.04 21:27



аз пък сменям памперси доста по нарядко.държа да уточня че не е защото ми се свидят,а Данчо хич не е по акането(един път на два дена).Така че сменям памперси през ядене,иначе ми се виждат направо сухи.Моля ви кажете ми как се справяте с палеца?????????????при нас е ОГРОМЕН проблемръкавиците също не вършат работа.вече започвам да обмислям варианта люта чушка!.(за чушката все още се шегувам)



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: pepta]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано19.02.04 23:38



Ние с памперсите сме горе долу по 3-4 на ден. А с палеца сигурно е голям проблем. Аз от началото бутах ръчичката и слагах бибата. Сега сме на фаза всичко в устата, но щом видя че палеца се запътва към устата и бързо го заменям с бибата. Абе лютата чушка все още е краен варянт, въпреки, че моя мъж така са го отучили като е тръгнал на детска градина.
Лека нощ, че и без това Ники най-малко спи, а аз съм седнала да пиша.



Тема Re: Ей, че сте пораснали...нови [re: marinna]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано20.02.04 06:07



Как ви е нослето? Поуспокоихте ли се малко с бебчо? А за панадола те попитах, защото знам, че не трябва да се дава предварително, т.е. преди бебчо да е вдигнал температура, защото по този начин се потиска действието на ваксината... В събота мислиш ли да идваш на срещата? Сърдечни поздрави!

Вики 04/10/03

Тема Re: Ей, че сте пораснали...нови [re: klamerche]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано20.02.04 11:13



Добро утро и от нас.
И аз и всички мами около мен дават панадола предварително, за да не вдигнат бебоците температура. Не бях чувала, за този варянт в който се подтиска влиянието на ваксината. Ще питам докторката.
Много лошо време. Но пък ще сме активни тук в клуба.
Как е бебо след травмата? Ники миналата седмица и той пострада. Незнам как е успял да се удари по муцката, но доста поплака и му се беше понадула. Бях го оставила за малко и... Цяла нощ неможах да спя от притеснение и вина. А беше много смешен с надутата муцунка.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: ralichka]  
Автор djudjesa (mama na Darina)
Публикувано20.02.04 11:44



Здравейте пак!Днес май ще си стоим вкъщи,ама нищо утре пак.Как спаха бебоците.Ние си спим по цяла нощ и това е супер за мен/да не чуе дявола/.Много си лапаме ръцете,ама аз я оставям да си ги изследва,а бибата я давам само за заспиване или като ходим на разходки,че почна да плаче за папка по-рано от часа и все бързаме да се прибираме.С това кърмене ни се разпокъсва разходката,но като се стопли времето ще и давам навън/ако не ме е много срам/А вие пълзите ли вече?Аз като я обърна по корем голяма борба настава.Но вече доста стабилно си държи главичката.А с кенгуро
излизате ли навън.На нас вчера ни подариха и сега я свиквам да стои в него ,било много полезно за крачетата.,но и харесва така гледа от друг ъгъл нещата.Само дето е понатежала и сигурно таткото по -често ще я носи в него.
А за памперсите и ние сме с по 4 на ден ,от които три са и пълни.Чао засега и целувки!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: djudjesa]  
Автор macy (мама на Женя)
Публикувано20.02.04 12:01



Привет на всички мами и бебоци,
искам да питам всички мами, особено тези на момиченцата по колко хапват бебоците ви? Че ние по много малко - Женя яде по 6 пъти на ден, а като количество се събират към 600мл средно (адаптирано мляко). На обед яде пюре и поне него изяжда. А утре навършва 4 месеца и мисля че е малко за възрастта й.
Ние също сменяме по 4-5 памперса на ден. А за палеца Женя също много си го смучеше, пробвах да и давам биберона ама не го иска и си я оставях - тя така се приспива. Но от 2-3 дена вече си лапа цялата ръчичка, а палеца само когато е гладна.
Поздрави



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: djudjesa]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано20.02.04 12:07



Toва за памперсите ме изненада? Ама не се ли сменят преди всяко хранене? Аз така си карам от началото и си мислех, че е нещо като правило, т.е. под 6 на ден не падаме, ако няма извънредни , де.

Жужи също всичко лапа, но аз я оставям. Иначе бибата ни е в устата може би 70 % от времето. Хваща много добре и с 2 ръчички, но хич не са и интересни да ги гледа и аз съм много разочарована. Повечето беби отдавна са си ги открили, а тя все моите гледа...

Борим се с едно зеленикаво ако тия дни , та с нетърпение очаквам да провря пампата с какъв цвят ще е. Дано да е златна този път.

Ех, много ме ядосва времето. Но ако спре този мокър нещо като сняг ние ще направим едно кръгче. Не е студено. А следобед сме на ортопед и ми е нетърпеливо.

Хайде, видяло се е, че ще сме повече в клуба.





Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: gioia]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано20.02.04 12:29



О за кенгурото мога да ти кажа, че е супер. Ние цяла зима с него излизаме и само от няколко дена въведох количката, че Ники натежа доста. А понякога когато е нервен и неще сам да седи, а аз имам работа го мятам в него и така си шетам из къщата. А той е много доволен разбира се.
За памперсите и аз до скоро така правех - преди ядене, но като не е пълен защо да го махам?
За папкането ние сме другата крайност. Такава лакомия ни гони, че се притеснявам. И Ники скоро ще стане на 4м, но ако му сметна дажбата за деня и ще се изплаша и затова не го правя. Сигурно е над един литър.
Хайде пишете. А какво стана с идеите за пъпчето. Къде ще ги хвърляте? Само аз ви споделих, хайде кажете и вие.



Тема Един въпроснови [re: smg]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано20.02.04 13:27



Моля ви кажете ми за сядането. Питам мамите с по-големите бебоци. Подпирате ли ги с възглавници или направо в шезлонгите? Питам, защото Ники от извесно време щом му хвана ръчичките и венага се надига, а днес както си се надигахме в седнало положение и той се изправи на крака. Какво да правя с това желание да не лежи вече?



Тема Re:За пъпчето и папканетонови [re: ralichka]  
Автор djudjesa (mama na Darina)
Публикувано20.02.04 14:08



ЗНачи за папкането трябвало около 160м. на всяко хранене да поема,но разбира се това е твърде индивидуално.Аз не мога да разбера по колко папка бебка,но нали наддава засега нормално,а пък със захранв.мисля да поизчакам малко и дано да имам кърма.За пъпчето преди време сънувах,че и го хвърлям в музикалната академия,незнам защои се чудя дали да го направя.В нашето семейство само дядото се е занимаавал с музика,но ще изчакам да видя какви наклонности ще има и от какво ще се интересува.Не и скам аз да и определям съдбата.Какво то и е писано това ще стане.Таткото казва че щом съм го сънувала значи трябва да го направим.Ще решим по-късно може би.



Тема Re: Един въпроснови [re: ralichka]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано20.02.04 14:35



Здрасти Рали! Ами и Макс от доста време въобще не иска да седи легнал, а само седнал и прав! Като му взема ръчичките започва да се набира и се изправя на крака, и то доста време така.......оглежда настрани, направо се чудя как толкова време може да е стабилен. От вчера, заради инцидента не съм го слагала седнал в шезлогна. Освен да го тренираш повече време така да се изправя, друго не виждам



Тема Re: Един въпроснови [re: marinna]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано20.02.04 15:40



Я разкажи за вашия инцидент. Горкото бебче, какво е пострадало.



Тема Re: Един въпроснови [re: ralichka]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано20.02.04 16:03



Защо не влезеш в лафчето???



Тема Re: Един въпроснови [re: marinna]  
Автор florans (mama na Denis)
Публикувано20.02.04 16:46



аз да попитам нещо gioia понеже видях че бебо е на възглавнички.нашата педиатърка ни каза до 1 год.без възглавница.вие как мислите маичета.



Тема Re: Един въпроснови [re: florans]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано20.02.04 16:54



И аз знам, че до годинка без възглавници.



Тема Поздрави и от меннови [re: smg]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано20.02.04 18:17



Здравейте, мамчета!
Първо бързам да се похваля. Днес имах цял час за себе си и ходих на фризьор! Ами, че то било хубаво малко да се поглезиш. Едва не се изкуших да ми направи и маска или да се боядисам, но нямах достатъчно време. Общо ме нямаше вкъщи от 11,00 до 16,00 и Марина направила луди баба си и дядо си. Отказала да яде пюрето си на обяд, а тя го обожава! Като се прибрах се гушна в мен и започна да ми гука. Бях на седмото небе! Това е най-дългата ни раздяла за сега.
Относно бибата - ние не я ползваме от както беше на 1 м. Сама я отказа. Обаче си смуче показалеца, а не палеца. Дори на моменти явно си бърка доста навътре и й се повдига.
Целувки на всички!



Тема Re: Поздрави и от меннови [re: smg]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано20.02.04 19:54



Ха-ха! И Максим е същият Знаеш ли, и на мен ми направи впечатление, че когато ме няма е доста крив и като се прибера започва да се смее и говори.......а преди няколко дни, като ме видя че влизам, протегна ръчичките си към мен....на мама момчето!



Тема Re: Един въпроснови [re: florans]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано20.02.04 21:30



Aбсолютно си права! И аз в началото не слагах. Във всички книжки го пише, но идеята е да не се задуши бебчо, не нещо друго, а Жужи засега спи само по гръб и няма такава опасност.А така мисля, че и е по-добре, преди все нещо се давеше от сополки ли, от друго ли. Не знам, струва ми се по-удобно.

Една мама лекарка каза, че слага възглавничката под чаршафа, за да не може бебо да я измъкне и да се захлупи. А има и възглавнички на Чико, специално за бебчета , с някакви дупки, за да не вземе да се задуши. Мисля като почне да се обръща сама да ги погледна по-сериозно.

А иначе и тя все се надига да сяда, но още е много рано.

Днес пък бяхме на ортопед и той се скара на мама и тати, че са занемарили упражненията за тазобедрените стави и сега ни даде срок още 2 седмици да наваксаме. Та ще правим шпагати по цял ден! И да носим още един месец гащичките.
Вие правите ли го това упражнение? Разбрах от ортопеда ни, че това е точното време за контролния ортопедичен преглед. Вие ходихте ли? (по-специално девойките).

Хайде доскоро!





Тема Re:За пъпчето и папканетонови [re: djudjesa]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано20.02.04 21:39



За пъпчето и ние с тати се чудим къде да го хвърлим. Зная, че този ритуал трябва да се изпълни до прохождането на детето, защото от там нататък то само взема живота си в ръце , не че и иначе няма само да си избере пътя, но все пак ... Това е просто една традиция. Сестра ми и батко ми са сложили пъпчето на племенника в кутията на компютъра, да стане като баща си - програмист. Да сме живи и здрави да им дадем добър тласък в живота, а от там нататък те сами да си избират пътеките по които да вървят.

А иначе за млякото аз знам, че се дава 100 мл + възрастта на която е детето (х 10 мл), т.е. както Вики е на четири месеца трябва да изпива по 140 мл мляко.

На ден сменям по 3-4 памперса, но разбира се ако има извънредно производство на злато, и по-често.

Седнала не я оставям, а полуседнала между няколко лъзглавници, някъде под наклон 60 градуса. Но ние нямаме шезлонг, та затова...

Вики 04/10/03

Редактирано от klamerche на 20.02.04 21:55.



Тема Re: Един въпроснови [re: gioia]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано20.02.04 21:59



Ние водихме Марина в началото на февруари в Горна баня. При нас всичко е наред със ставите и рефлексите. А ти за какво упражнение говориш?
А за повдигането и тя се повдига, сякаш прави коремни преси.



Тема Re: Един въпроснови [re: smg]  
Автор pepta (mai4e)
Публикувано20.02.04 22:09



и аз не разбрах за какво упражнение става въпрос.Данчо е на четири месеца,а нашата педиатърка каза че се посещавал ортопед когато станел на шест,но аз се притеснявам да не е късно ако има някакъв проблем.И да се оплача-от около две седмици палеца ни е много вкусен и откакто го открихме спряхме и да говорим,явно много по интересно е да си дъвчем палеца!а още по-лошото е и че си гледа ръчичките докато си смуче палеца-т.е. си събира оченцата.Ужас!вече незнам какво да го правя!



Тема Re: Един въпроснови [re: pepta]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано20.02.04 23:19



И аз искам да разбера кави са тези упражнения и гащички. Нищо незнам по този въпрос. ние бяхме в Горна Баня и всичко беше наред и нищо не каза за упражнения.
А за сядането, за го слагам в столчето за кола, което ползвам и за хранене, то също е под наклон и така папкаме и от време на време си седи и си гледа. Много е доволен.
Хайде утре да е хубаво времето и да се разхождаме, а.
Лека нощ и сладки сънища.



Тема Re: Един въпроснови [re: ralichka]  
Автор Jmuche ()
Публикувано21.02.04 13:06



Здравейте и от нас!
Имаме едни приятели на които чак на 2 годинки откриха луксация на едното краче - незнам как така е станало, че не са разбрали по-рано. И аз съответно много се бях наплашила да не би и при нас да има нещо. На 18.02. бяхме на консултация и казах на педиатърката за опасенията ми, а тя каза, че вече я е гледала Таня, но за всеки случай /и мое успокоение/ я прегледа пак - показа ми как трябва да се държат крачетата и за гъннките и каза, че всичко е нормално. Питах за този преглед при ортопед, но тя ми обясни, че се прави само ако има някакви притеснения, а в нашия случай нямало нищо.
За сядането ми каза, че мога да я държа в столчето за кола - тое и като шезлонг - ъгълът трябва да е 60 градуса. Таня не обича много-много да се заседява там и затова я слагам от време на време на дивана, но да е почти легнала.
Сега се каня да излизаме на разходка - дано не се скрие слънцето!
Поздрави на всички мами и бебоци!




Тема Re: За ортопеда!нови [re: Jmuche]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано21.02.04 14:44



И на мен не ми беше хрумвало да я водя на ортопед. Посъветва ме една мама, защото нейното бебче имало някакъв проблем, който открили към 40ден и оправили с гащичките и упражненията до 3 м.

Моята педиатърка също всеки път гледа гънки и т.н. и каза, че всичко е о.к., но все пак ни даде направление. Доколкото знам само специалист (т.е. не педиатърът) може да го установи и то с опипване и най-вече ехограф. Става дума за опасност от дисплазия, която като че ли при момиченцата е по-честа. Не че много ги разбирам тези работи.

ГАщичките се носят профилактично от раждането до 3-4м (ние почнахме от 40ден) и са нещо като памперс, но по-твърди, държат крачетата раздалечени. Ние ги слагаме само нощем.

Упражнението ни го показа ортопедът (според педито никакво упражение не е нужно ???): слага се бебо лагнал по гръб , крачетата се сгъват в колената като на жабче и леко се натискат надолу, все едно че прави шпагат само че със свити крачета. И трябва да може да ги опре на дъската за преповиване, което ние не можахме да постигнем, явно ни е страх да натиснем. Но трябва. Това положение трябва на 4 м да е постигнато!!! Разбира се, ортопед трябва да ви го покаже. Иначе и при нас нямало проблем, но това за всеки случай!

Ако някой иска координати, препоръчвам нашия с 2 ръце! И много важното: преглежда ни на ехографа на Мазнейкова, който е от най-добрите в София.





Тема Re: За ортопеда!нови [re: gioia]  
Автор djudjesa (mama na Darina)
Публикувано21.02.04 16:09



Здрасти!Абе ние не сме ходили досега на ортопед защото аз разчитам на педиат.ама може да го посетим профилактично.Ако можеш на бележка да ми изпратиш координатите му,щом е добър.А плаща ли се ,или ако си с направление,не?Благодаря предварително и целувки на Жужка от нас!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: smg]  
Автор rollingstones (непознат)
Публикувано21.02.04 19:25



Da se prisyedinq i az kym mai4etata s oktomvriisko-noemvriiski beboci:)) makar 4e sym malko dale4ko:)) moito beb4e e sy6to ve4e po4ti na 4-ri meseca, no za syjalenie se rodi 5 sedmici po-rano i imahme period na navaksvane i dogonvane:)) dobre 4e e lakomnica i papkame sredno po-180 gr na qdene:))
kato 4eta vsi4ko koeto ste pisali do tuk si mislq 4e i tq pravi vsi4ki nomera koito pravqt i va6ite beboci:)) ve4e iska da stava, to4no kato koremni presi pravi:)) moqta pediatyrka mi e prepory4ala gimnastiki za kra4encata, kolelo, prujinirane na strani s dvete kra4eta sled 2-riq mesec i 3-ti na den po 5 min da se ostavq po korem i leko da se pobutva otzad po hodilata za da razviva instinkta za lazene. sy6to kogato e po korem4e edna 4ervena topka da se vdiga pred neq i tq da vdiga glavi4kata kakto e po gryp4e:))
drug vypros ima li mami okolo parka zaimov, za6toto mai 6te idvam za okolo nqkolko meseca:))
koga beb4etata mogat da sqdat v koli4kite? pitam za6toto v bg koli4kata mi e za sednalo bebe i si mislq da spestq myknene na tazi mi koli4ka. togava sophia 6te e 7 meseca i si mislq dali 6te moje da q vozq sednala.
a za kenguruto 4 meseca tq e osnovno i samo na nego. az q izkarvam nezavisimo kakvo e vremeto, dyjd, snqg:)) uj q kalqvam:)
stavam 4e ve4e sme gladni:))
do skoro
super 4e ima takyv posting:))



Sophia-Angie 23.11.2003


Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: rollingstones]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано21.02.04 19:36



Много се радвам, че групата ни се увеличава с още една мама и бебе.
А къде сте? Така пък ще ни казваш как се гледат децата в другите страни.
Мисля, че след 6я месец няма проблем да е седнало.

Целувки на всички бебоци!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: smg]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано21.02.04 19:53



Здравей и от мен и Ники. Много се радваме, че се включихте в нашта не малка група.
И аз мисля, че няма проблем за седналото положение, защото тогава ще сте пораснали. А за парка Заимов аз мога да се появявам от време на време там, защото с мъжа ми там имаме магазини, така, че като идваш ще се обадиш да се видиме.
Разкажи нещо повече за теб и бечето.
Мокри целувки от Ники, който в момента се лигави.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: ralichka]  
Автор rollingstones (непознат)
Публикувано21.02.04 20:17



:)) kakvo hubavo priemane:))
ami nie jiveem v germaniq i malkata sophia na 23.02 6te napravi 4 meseca na tozi svqt:))
tq e spokoino bebence, kakto kazvat nedonosenite bebeta sa nai-spokoinite na sveta lakomi i spq6ti:))
da 4ukna na dyrvo za tezi 4-ri meseca ne sme imali nito edna bezsynna no6t. dano i da prodyljavame taka.
tuk bebetata ne se gledat po-razli4no ot bg, samo zahranvaniqta sa po-kysno. nie ot sredata na 4-ti mesec 6te zapo4nem sys zelen4ukovi pureta, posle plodovi i nakraq sok4etata, za6toto sme na adaptirano mlqko. ako bqhme na kyrma ot 6-ti, 7-mi mesec. na ortoped tuk se hodi sy6to v 4etvyrti mesec. vaksinite gi zapo4naha ot tretiq kato se slagat nqkakvi kombinirani vaksini 5 bolesti v edna vaksina (koklu6, tetanus ... , myrzi me da stana da gi vidq drugite) i tazi edna vaksina se slaga na tri 4asti, 3 poredni meseca. i sy6to ako e nerazpolojena sled vaksinata ili vdigne temperatura se slaga sve6ti4ka v dupeto. razli4noto mislq 4e e vitamin D, tuk e na hap4eta , te se s4ukvat i se davat v lyji4ka raztvoreni v 4ai.
sophiq vypreki 4e se rodi po-rano i be6e myni4ka, ot 2-rata sedmica e navyn, vseki den bez izklu4enie:)) vseki weekend hodim da karame ski i tq dosta 4esto na kenguruto s tati:)) na 27 zaminavame i na pyrvata i vakanciq, vyob6te se stremim da integrirame deteto kym na6iq jivot, a ne nie kym negoviq. ima edna malka podrobnost, 4e az moga da sym cql den navyn s neq za6toto ima kyde da i smenq pampers (vyv vseki magazin) i da q nahranq po4ti vyv vsqko kafe, kydeto ima mqsto za nepu6a4i, tova e golqm plus. i pi6eiki tova imam malko strah kato doida v bg, ne tolkova za tezi ne6ta, kolkoto s pazaruvaniqta. naprimer se okaza 4e mlqkoto, koeto tq pie go nqmalo v bg. sega 6te se konsultiram kakvo da pravim da go smenqm s novo mlqko za bg ili da vla4im ot tuk. az se nadqvam, 4e tq togava 6te hapva dosta ne6ta i nqma da vyrvi tolkova mnogo mlqko, a 5, 6 kutii moje da vzema. be vyob6te razni takiva misli. dobre 4e ima tozi klub, za6toto tuk mnogo si pomagam i bezcenna informaciq dobivam. 6te kaje 4ovek 4e ne se gledat bebeta v bylgariq, ama 4ovek na lesno mnogo byrzo svikva i posle gleda da ne si naru6i spokoistvieto:))
i da vi pitam ne6to drugo, gukat li va6te bebo4eta, sophia samo se hili i mrynka, za gukane ne se se6ta.
skoro 6te i ka4im snimka na seit i 6te vidite i moeto malko slynce:))
do skoro
i ot nas sy6to mnogo celuvki na nai-sladkite bebo4eta



Sophia-Angie 23.11.2003


Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: rollingstones]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано22.02.04 08:55



Добре дошли в отбора! С нетърпение ще очакваме публикуването на снимката на малкото ангелче с красиво име. Мисля, че няма да имате проблеми с количката, защото тогава бебка ще е вече голяма. На какво мляко сте? И колко килограма и сантиметра е малката ви принцеса? Хубаво е, че я извеждаш постоянно и я интегрирате към вашия живот пълноценно, така всичко е по-лесно и по-забавно.

Вики гука отдавна, смее се с глас, кара се на играчките си и пее. Сега ви дарява с една чаровна усмивка...

Вики 04/10/03

Тема Re:Масаж и гимнастиканови [re: smg]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано22.02.04 08:59



От сайта bg-mamma

Масажът и гимнастиката трябва да се правят на всички здрави кърмачета. Полезни са и при деца с лош апетит, ниско тегло, леки деформации на скелета, забавено двигателно и психическо развитие, за често боледуващи деца, а така също за застрашени и боледуващи от леки и средни форми на рахит.

Масажът и гимнастиката се забраняват при всички температурни състояния, при тежък рахит, в активния стадий на рахита, при кръвни и кожни заболявания, големи пъпни и ингвинални хернии, органически заболявания на сърцето, черния дроб, бъбреците, белия дроб, костната система.

Започва се около 4-ата седмица след раждането.
Прави се 1 до 1 ½ часа след нахранване, най-добре сутрин по време на първото бодърстване.
Детето се съблича съвсем голо и се поставя върху твърда повърхност (маса), покрита с одеало, мушама и чаршаф.
Стаята да е добре проветрена и температурата на въздуха да е 21 – 22 С.
Извършващият масажа трябва да бъде с изрязани нокти, без пръстени, часовник и гривни, с добре измити и затоплени ръце.
Не се препоръчва използването на вазелин, освен ако кожата на детето е много суха.
Масажът се прави в строга последователност: ръце, гърди, корем, крака, гръб.
Започва се с ръцете и се извършват всички видове масаж, след което се преминава на гърдите и т.н. Винаги се почва с поглаждане и се завършва с него. По средата се прави размачкване, после разтриване и почукване.

Поглаждане на ръце. (от втория месец до края на първата годинка)
Детето е поставено по гръб. При поглаждане на дясната ръка детето хваща палеца на лявата ръка на масажиращия, а с дясната се извършват последователни поглаждания от китката към рамото. Ръката на детето се обхваща така, че палецът да се движи по вътрешната страна на ръчичката, а пръстите – по външната. След извършване на 4 до 5 поглаждания се прехвърля на лявата ръка. Поглажда се по същия начин, но сменете ръцете си – детето хваща десния палец, а се масажира с лявата ръка.

Поглаждане на гърдите. (от втория месец до края на първата годинка)
Поставят се дланите и пръстите напречно да гръдния кош върху долната му част, като пръстите на двете ръце са насочени едни срещу други и почти се допират. Извършва се поглаждане нагоре, като се отдалечават пръстите и се обхващат с тях раменете на детето. С плавно движение на ръцете се продължава поглаждането надолу, като пръстите влизат под мишниците, леко се разтварят и с бързо изтеглящо движение поглаждат междуребрените мускули и се събират над средата на гръдния кош. Извършва се 4-5 пъти.

Поглаждане на корема. (от втория месец до края на първата годинка)
Поставя се дясната ръка върху корема на детето така, че основата на палеца да бъде върху пъпа му, а пръстите да сочат към десния му крак. Поглаждането се извършва кръгообразно, в посока на часовниковата стрелка, докато пръстите достигнат слабинната гънка над левия крак. За център на това кръгообразно движение служи основата на палеца, който остава върху средата на корема (пъпа). Извършва се 4-5 пъти.

Поглаждане на краката. (от втория месец до края на първата годинка)
Започва се с десния крак, като се обхваща в областта на глезена между показалеца и средния пръст на лявата ръка, а палеца се поставя върху ходилната част на стъпалото. С дясната ръка се поглажда 4 до 5 пъти от глезена до таза, подобно на поглаждането на ръцете. След това се поглажда левия крак.

Поглаждане на гърба. (от втория месец до края на първата годинка)
Обръща се детето да легне по корем. Поглаждането се извършва с гърба на дланите и пръстите, от двете страни на гръбначния стълб. Започва се с долната част на гръдния кош и се стига до раменете на детето. След това се извършва поглаждане в обратна посока (отгоре надолу), но с дланите на ръцете. Нагоре и надолу се поглажда 4-5 пъти.

Поставяне по корем. (от втория месец до шестия месец)
Поставено по корем през втория месец дете повдига глава, макар и за кратко време. Започва се поставяне в това положение по време на бодърстване отначало за 10 до 15 секунди като постепенно се увеличава времето до 10 минути. Това движение помага развитието на главата. То се прави и през второто тримесечие, докато детето започне да се обръща от гръб по корем.

Рефлексно пълзене. (от втория месец до четвъртия месец)
Прави се, когато детето вече може да повдига и задържа главата си поставено по корем. За тази цел се подпира с длан на едната ръка стъпалата му, когато краката са сгънати в коленните стави. Детето се отблъсква рефлексно, при което изправя краката си и се придвижва напред. Този рефлекс изчезва нормално след 1 до 2 месеца.

Почукване. (от края на втория или третия месец до края на първата годинка) Когато повишеният мускулен тонус на ръцете и краката намалее, се прави почукване на ръцете, краката и гърба. Почукването на крайниците се прави с леки ритмични движения с вътрешната страна на върховете на пръстите. Почукването на гърба се прави по цялата му повърхност, като се избягва кръста, където са разположени бъбреците. Извършва се с външната страна на върховете на пръстите, като дланите са обърнати нагоре. Движенията наподобяват удари по барабан.

Размачкване. (от средата на третия месец до края на първата годинка)
Само на крайниците. При размачкване на ръцете детето хваща палеца на едната ръка, както при поглаждането, а с другата се обхващат кръгообразно крайника му с палеца и показалеца и се извършват 6 до 8 ритмични притискания от китката до рамото. Размачкване в областта на ставите не се прави. При размачкването на крака се хваща с едната ръка глезена на детето както при поглаждането, а с другата се извършва размачкването.

Разтриване на гърдите. (от средата на третия месец до края на първата годинка)
Извършва се както поглаждането, но с по-голям натиск. Допира се по-плътно ръката до кожата. Прави се 3-4 пъти.

Разтриване на корема. (от средата на третия месец до края на първата годинка)
Поставят се двете ръце успоредно една до друга върху правите мускули на корема на детето, от двете страни на пъпа. Извършват се 3-4 едновременни движения с двете ръце от краката към гърдите и обратно, подобно на точене на баница. След това се разтриват страничните (косите) мускули на корема: поставят се дланите върху основата на корема до слабинните гънки на детето, така че пръстите да бъдат насочени косо, нагоре и навън. Извършват се 3-4 движения, наподобяващи лъскане на обувки – когато едната ръка се движи нагоре, другата отива надолу и обратно. След това се поставят пръстите на ръцете от двете страни на поясната област с върхове насочени назад и длани – напред и се извършва бързо изтеглящо движение напред, докато пръстите се съберат под пъпа, подобно на втората фаза на поглаждането на гърдите. Прави се 3-4 пъти.

Разтриване на краката. (от средата на третия месец до края на първата годинка)
С дясната ръка се хваща десния глезен на детето, а с дланта на лявата ръка се извършват кръгообразни движения по цялата външна повърхност на бедрото, от коляното до таза. При левия крак се сменят ръцете. Прави се 4-5 пъти за всеки крак.

Разтриване на гърба. (от средата на третия месец до края на първата годинка)
Прави се в областта на мускулите, разположени от двете страни на гръбначния стълб. Върху сложеното по корем дете се поставят показалеца, средния и безименния пръст в областта на врата му и се извършва не много бързо движение надолу до кръста. Показалецът и безименният пръст оказват натиск от двете страни на гръбначния стълб, а средният пръст се движи по него, без да натиска. Извършва се 3-4 пъти само отгоре надолу.

Разтриване на седалището. (от средата на третия месец до края на първата годинка)
Извършва се с кръгообразни движения с дланите на ръцете, като се притискат по-силно към кожата, за да въздействат и на мускулите, които са в дълбочина.

Пасивна дихателна гимнастика с ръце. (от третия месец до края на първата годинка)
Включва три упражнения:

кръстосване на ръцете пред гърдите
сгъване и разгъване на ръцете
повдигане и спускане на ръцете.
При кръстосването на ръцете пред гърдите (“файтонджийско движение”) детето хваща палците на ръцете, а с останалите пръсти се придържат китките му. Извършват се кръстосване на ръцете пред гърдите, след което се разгъват максимално встрани. Движението на ръцете се извършва в раменните стави. Повторя се 3-4 пъти. След това се прави сгъване и разгъване на ръцете в лакътните стави също 3-4 пъти и се завършва с още толкова движения на повдигане и спускане на ръцете. При последното упражнение движенията се извършват в раменните стави, като при повдигане ръцете отиват нагоре от двете страни на главата, а при спускане – надолу от двете страни на тялото.

Пасивна дихателна гимнастика с крака. (от третия месец до края на второто тримесечие – докато детето може стабилно да стои изправено)
Включва три упражнения:

сгъване и разгъване на краката
“велосипедист”
“тупаница”
За сгъване и разгъване на краката се хващат с ръце поотделно краката на детето в областта на подбедрениците и се извършват едновременни сгъвания и разгъвания на двата крака в коленните и тазобедрените стави. Стъпалата на детето не трябва да се опират до масата.
При “велосипедист” се хващат стъпалата и се извършват отново сгъване и разгъване на коленните и тазобедрените стави, като при сгъването се опират и даже трият стъпалата на детето върху масата. Сгъването и разгъването на краката се извършва последователно – когато единият крак се сгъва; другият се разгъва и обратно.
При “тупаница” се хващат краката както при “велосипедист” и се сгъват в коленете и в тазобедрените стави. Допират се стъпалата до масата с цяла повърхност. При извършване на упражнението единият крак се повдига от масата, а другият се допира, след което се извършва обратното. Краката не се разгъват, нито се трият в масата, а само се тупат в нея.

Танцуване. (от средата на третия месец до шестия месец)
То се започва, ако детето може да държи главата си изправена, когато тялото му е поставено във вертикално положение. Хваща се детето под мишниците, изправя се във вертикално положение и се допират стъпалата на краката му до твърда повърхност. При този допир краката му се изпъват рефлексно за кратко време, след което се отпускат. Упражнението се повтаря ритмично 10 –20 пъти. Неупражняването на този вроден рефлекс води до изчезването му. Тогава при допир на стъпалата в твърда повърхност краката на детето се свиват в коленните и тазобедрените стави, като рефлексната реакция липсва. Тогава трябва упорито да се упражнява танцуването до появата на рефлекса, защото съдейства за навременното прохождане на детето.

Плувец. (от третия месец до средата на петия месец)
Поставя се детето по корем. Хващат се с едната ръка двата му крака в областта на глезените, повдига се и се поставя другата ръка под гърдите му. Повдига се цялото тяло на детето, като се запазва хоризонталното положение. Детето придвижва рефлексно главата си нагоре, подобно на плувец и разгъва гръбначния си стълб.

Кръгови движения с ръце (от четвъртия месец до края на първата годинка)
Детето, легнало по гръб, се хваща за палците на ръцете. Започват се кръгови движения едновременно с двете му ръце, които са изправени и се движат в раменните стави.

Сядане (от четвъртия месец до деветия месец)
Поставя се детето да легне по гръб, хвана се за мишниците и леко се притегля напред, докато седне. Това е почти пасивно сядане. Постепенно се включват активни елементи. Дава се на детето да хване палците и се притегля напред. По-късно се хваща за китките на ръцете, които са свити в лактите, разгъват се леко напред, с което се приканва към сядане. Тогава детето сяда като активно сгъва лактите си. Когато умението напредне, се фиксират краката на детето в коленете с лявата ръка, а с дясната се хваща лявата ръка на детето, отвежда се встрани и се подтиква към сядане. Същото може да се повтори и с другата ръка. Постепенно може да се премине от сядане към изправяне на детето.

Обръщане от гръб по корем (от четвъртия месец до шестия месец)
Легнало по гръб, се хваща единия крак на детето и срещуположната ръка. Повдига се ръката нагоре до главата му и се опитва да му се помогне да се обърне по корем в посока на хванатата ръка. Когато детето напредне, се помага само чрез хващане на крак. Прави се, докато детето започне да се обръща само.

Обръщане от корем по гръб (от петия месец до шестия месец)
Поставя се детето по корем с крака към масажиращия. С дясната ръка се хващат двата му крака в глезените. Промушва се другата ръка под гърдите на детето отляво надясно и се хваща дясната му ръка за китката. Обръщането започва чрез завъртане на краката и издърпване на хванатата ръка, докато детето се обърне по гръб. По-късно упражнението се изпълнява само с помощ за краката.

Стоене (от петия месец до единадесетия месец)
Изправя се детето и се държи под мишниците в продължение на няколко минути. По-късно се оставя само, хванато за неподвижна опора (кревата или друг предмет). След това се оставя да стои, като се поддържа само за китките на ръцете, докато започне да стои само.

Пълзене (от шестия месец до десетия месец)
Поставя се детето да легне по корем и се фиксират стъпалата му при свити в коленните и тазобедрените стави крака. След това се слага пред него ярка играчка и се чака да се придвижи. Ако това не стане, се поставя другата ръка под гърдите му и се придвижва напред. Когато детето започне да пълзи самостоятелно се оставя ярката играчка на ½ до 1 м пред него и когато я достигне, се отдалечава отново.

Пристъпване встрани. (от осмия месец или от както може да стои стабилно като се придържа)
Поставя се детето изправено, хванато за креватчето. Слага се интересна играчка на около 20 см встрани от него и с говор и мимика се кара да я вземе, за да направи първата крачка.

Пристъпване напред. (от осмия месец до края на първата годинка)
Отначало се държи детето под мишниците и се притегля леко напред. Когато напредне, може да се държи само за китката или дланите на ръцете. След деветия месец може да се използва малка детска количка, за която детето се хваща и пристъпва напред. Най-добре е детето да се учи да пристъпва напред като се води за двете ръце. Детето навежда тялото си напред и се застава зад него. То се хваща за показалците на човека и се хващат здраво китките на ръцете му с ръце. Като стане сигурно ходенето с помощ с двете ръце, се преминава към ходене с помощ с едната ръка. Хватката трябва да е много стабилна, за да не се получи навяхване на ръката. Когато детето проходи се преустановяват всички процедури по масаж и гимнастика и се съсредоточава вниманието върху ходенето.

Вики 04/10/03

Тема Къде сте?нови [re: smg]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано23.02.04 11:18



Ей най-активните мами! Може ли темата да ни е на трета страница!?!? Нали и ни3е и бебчетата ни са най-активни.
Май и днес не е много хубаво за разходки, но ние ще излизаме, защото така или иначе сме на консултация и ще ни боцкат.
Щом се върнем ще се отчета за размерите.
Целуваме с Ники всички малки красавици, а мъжлетата ги поздравяваме.



Тема Re: Къде сте?нови [re: ralichka]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано23.02.04 12:17



Здравейте и от нас,

Не сме писали от доста време, но Алекс ми създаде известни проблеми и нямах никакво време за клуба.
Появи се запек (на три дни се изхожда веднъж). А досега винаги е бил перфектен- всеки ден между 2 и четири пъти.
Видях се в чудо. Започна да нервничи. По цял ден го разнасям, защото само така не мрънка. Не иска и да яде. Превива се.
Педитаръката (която замества нашия доктор) ми изписа Дуфалак.
Но трябва да има някаква причина за този запек. Не съм яла нищо по-различно от досега.
Ох, пак се разплака.
Хайде до скоро!



Тема Re: Къде сте?нови [re: Flamendialis]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано23.02.04 12:28



Алекс беше на кърма, нали? А с нещо захранила ли си? И по-важното - запек ли е, или просто е разредил акането? Защото Жужи дълго време акаше на 2-3 дена, после като почна по 2-3 пъти на ден аз много се бях изшашкала, че е разстойство.
Общо взето, май още им се регулират стомахчетата.
Ние "разстройството" си го докарваме с ябълковото сокче. Защо не дадеш малко повече. Ще го разхлаби.





Тема Re: Къде сте?нови [re: ralichka]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано23.02.04 14:21



Ето ни и нас. Поздравяваме с едно мокро Бррррм... всички бебоци. Ние днес също ще пропуснем разходката с количката, защото и Варна е мрачна. Но, ще ходим на гости, което пак си е един вид разтъпкване, че ми се схващат кокалите все в къщи да стоя. Малката днес е в изключително добро настроение - смее се, бръмчи и ми пее... Така е от сутринта. А понякога още със ставането си - е крива. Явно и децата имат хубави и лоши дни... Днес за първи път й слагам кецовете и е много, ама много смешна и сладка... Направих и снимки и като ги кача в нета ще ви се похваля да ги видите. От вчера яде и кисели, а скоро смятам да и дам и каша, но се чудя каква?! А сега отивам да сменям един пълен памперс и да измия едно малко дупе, че мирише от километри.... Сърдечни поздрави.

Вики 04/10/03

Редактирано от klamerche на 23.02.04 19:46.



Тема Re: Къде сте?нови [re: klamerche]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано23.02.04 14:35



Здравейте и от нас !!!
И ние да се похвалим, че днес за втори път давам по две три лъжички картофено пюре и много ни харесва. От ден на ден ставаме все по добрички , много се смеем и доста време се занимаваме самички 1!!
Абе на мама златото !!
Много целувки на всички бебоци !!!

Marti 18.11.03g.

Тема мами помагайтенови [re: smg]  
Автор zapetajka (мама на Влади)
Публикувано23.02.04 15:18



Здравейте,
Влади от известно време не си яде пюрето с удоволствие, хапне половината и след това започва да плаче, да се върти. Започнахме бананова каша преди няколко дни, в началото я хапваше че дори и още искаше, а сега и на нея се върти, незнам зъби ли го мъчат, какво става, да не кажа че тази нощ почти не съм спала, все се будеше. А иначе е весел, играе, иска да го нося да разглежда, каква е според вас причината?



Тема Re: мами помагайтенови [re: zapetajka]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано23.02.04 16:11



Здрасти! И аз щях да пиша за това- от може би 2 седмици, Макс се дърпа страшно много на млякото. Изпива околко 90-100 грама, а на останалите така започва да вика, прави такива муцунки,че все едно ще повърне всеки момент.......мислих си, да не би да не иска вече от биберон, а само с лъжицата, но не- направих му зърнената каша на Фризокрем с млякото и ела да видиш!!!. Дали пък не му е писнало от млякото? Не го яде с удоволствие, както преди....?



Тема Re: мами помагайтенови [re: marinna]  
Автор zapetajka (мама на Влади)
Публикувано23.02.04 17:00



А пък за млякото е същата работа и при нас, не иска да суче, в началото започне и няма 5 минути и вече плаче адски, и се дърпа, аз съответно се цедя и му давам с шише.Това е на почти всяко ядене, кърмата ми намалява.Но това го прави от доста време, така и не открих причина, явно ще се отбива. Но защо и сега с пюретата прави така?
поздрави на всички



Тема Re: мами помагайтенови [re: zapetajka]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано23.02.04 19:17



Здравейте. ето ни и нас след консултация, набоцкани и кисели.
Но пък растеме ли растеме. Наддал е с 1.250 и е порастнал с 4см. Т.е. сега сме 7.100кг и 67см.
А за папкането аз мога да кажа следното: ники много папка и голям апетит има, но в последно време не си иска много много пюрето наобяд. незнам защо, но започва да се унася. като резултат огладнява много скоро след това и режима отива на кино. Но млякото му е нещо любимо и имам чувството, че му е най-добре когато си хапне млекце. Кърмим се още, но и адаптирано хапва, защото не му стига кърмата.
Целувки на всички бебоци.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: klamerche]  
Автор rollingstones (непознат)
Публикувано23.02.04 23:05



:))) i na teb merci za hubavoto posre6tane:)) malko vreme nqma da sym mnogo redovna, 4e nie si povikahme kumata ot bg da ni pridrujava na vakanciqta i da gleda pomalko i tq Sophia, nalii krystnica trqbva da i stava:)) ta dokato trygnem se razmotavame nasam-natam:))
nie sme na beba 1 HA na nestle. predi 1 mesec bqhme 5,600 i 60 sm. i sega 6te vidim kolko 6te sme. naddava dobre i pediatyrkata ni smqta, 4e ve4e po4ti e navaksala:))
za snimkata 6te zavisim ot tati, ako toi se spravi 6te imame snimka:))
celuvki i na tvoita malka i sladka krasavica



Sophia-Angie 23.11.2003


Тема Re: мами помагайтенови [re: ralichka]  
Автор zapetajka (мама на Влади)
Публикувано24.02.04 08:54



Здравей,
ама вие много сте пораснали.....само така да продължавате да папкате:))))).
Аз искам да те питам как определяш колко количество добавка да дадеш на Ники, след като незнаеш колко кърма е изял. Ние също се дохранваме, защото и на нас не ни стига, обаче аз му давам добавка колкото преценя, ако зависи от Влади, той ще яде докато се пръсне, пък мен ме е страх че ще преяде...............дали да го оставя той сам да определя количеството



Тема Re: мами помагайтенови [re: zapetajka]  
Автор florans (mama na Denis)
Публикувано24.02.04 09:12



Да кажа ние как започнахме да хапваме пюренце.Няколко дни не му обръщаше никакво внимание даже плачеше,явно си искаше млякото.Домашно или купено няма значение плюе и плаче.
От онзи ден му го слагам в шише и сега пък другия проблем иска още.
Пиша това за маичетата,които се притесняват че бебоците им не искат пюренца.За съжаление с лъжицата ще трябва да свикваме по-късно,когато напълно опознае вкуса на пюренцето.
ХАИДЕ ПРИЯТЕН ДЕН ОТ МЕН И ОТ МАЛКИЯ МЪЖ ДЕНИС



Тема да се отчетем и ние с размеринови [re: florans]  
Автор mira77 ()
Публикувано24.02.04 15:51



Здравейте и от нас!Днес бяхме на консултация .Теодор вече тежи 6,600 и дълъг 64см.Плака като му забиха иглата на инжекцията и на мен така ми се сви сърцето...Но сега спинка.Иначе продължава да ака на 2-3 дни, но педиатърката каза, че някои деца просто са такива.Препоръча ми да го захраня с готово, а не домашно приготвено пуре, което ме озадачи....Иначе и ние ще ходим до Горна Баня , но да видим как като нямаме кола:(((Вие при кои лекари сте ходили там?какво работно време имат?Поздрави и целувки на всички бебета и майки!



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: mira77]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано24.02.04 19:05



Здравейте. Ама днес много хубаво време за разходки беше.
Запетайка на усет му давам количеството, защото ако го оставя сам да определя сигурно след месец ще стане 10кг. Той никога не отказва така, че не мога да го оставям сам да определя.
Мира ние отидохме при д-р Ефремов и съм доволна. И Севдалина ходи при него така че ако искаш пиши ми и ще ти дам телефона.
Целувки на всички бебоци.



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: ralichka]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано24.02.04 19:37



И ние сме доволни от д-р Ефремов в Горна баня. Само не минавайте по Околовръсното! На връщане спукахме 2 ГУМИ!!! Но важното е, че с Марина всичко е наред и няма луксации.



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: smg]  
Автор florans (mama na Denis)
Публикувано24.02.04 19:43



а каква е цената за прегледа



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: florans]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано24.02.04 20:07



Без направление - 24 лв, а ако си с направление - безплатен. Когато се обадихме за час, докторът ни напомни да си вземем направление, за да не плащаме.



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: smg]  
Автор pepta (mai4e)
Публикувано24.02.04 23:05



Здрасти и от нас.Днес бяхмме на консултация и Данчо е вече 6850кг и 65см.Според лекарката ни доста е наддал което не било добре(за един месец 850гр).Днес му биха и инжекция и мога да се похваля че мъничкото мъжленце се държа геройски.Почти не плака:-))Вашите бебчета как приемат картофеното пюре?защото аз от четири дена давам и е голяма борба докато си го изяде.Надявам се че като свикне с вкуса му нещата ще си дойдат на мястото,защото преди се борехме и с плодовите пюрета ,а сега напрао му плющят ушите като му го давам.Това е от нас.



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: pepta]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано25.02.04 09:34



За пореден път се обеждавам, че всяко дете е строго индивидуално. Първите 1-2 лъжички от картофеното пюре при нас са голямо мъчение. Марина се мръщи, плюе ги. Но това е само докато си припомни, че всъщност много обича пюре. После започва да се кара, ако случайно не й дам достатъчно бързо следващата лъжичка. Предполагам, че им трябва време да свикнат с всички нови за тях неща.
А за килограмите на детето , аз вече не гледам таблици и спрях да се тревожа. В началото се бях побъркала на тази тема и това допринесе за намалянето на кърмата ми! От всички бебчета тук Марина е с най-ниско тегло (5,300 преди 2 седмици), въпреки че се роди 3 ,650. Но детето си хапва достатъчно и се чувства добре. За мен това са най-важните критерии. Сега ме притесняват едни други килограми, но се надявам и с тях да се справя скоро.
Целувки на всички!



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: smg]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано25.02.04 11:42



Абсолютно съм съгласна с теб, че всяко дете е индивидуално и не трябва да се притесняваме. Аз умирах от притеснение, че яде много, но разбрах, че просто има апетит и доста си хапва, но какво да нашправя да го оставя да се дере от глад, ли? А докторите дето се карат да дойдат те да държат гладно някое лакомо бебче или да тъпчат някое бебче, което не иска да яде повече.
А за картофеното пюре - Ники много го харесва, но той не е критерии, защото той всичко папка. На консултацията му харесаха и капките полиомиелит.
Целувки на бебоците.



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: ralichka]  
Автор Jmuche ()
Публикувано25.02.04 12:46



Здравейте и от нас с Таня!
Тя вече тежи 6,500 и е дълга 65 см. Обаче яде по 4-5 пъти на ден /в зависимост от това кога се събужда сутрин/. Незнам дали е правилно толкова рано да минем на 4 хранения, но пък какво да направя като не е гладно детето? Тя е толкова весела и усмихната, почти не плаче /да не кажа че съвсем не плаче/. Спи по цяла нощ без да се събужда чак до сутринта
Обича всякакви зеленчукови и плодови пюрета, кашата също я хапва с голям апетит. Вече започнахме и жълтък, а след 2 седмици смятам да почваме и с месцето. На ядене изяжда окло 200 гр пюре/каша.
А на косултацията какъв рев му дръпна! Тя напоследък много се мръщи на непознати и когато някой посегне да я пипне започва да реве с всичка сила и се вкопчва в мен или в таткото и докато не се махне от стаята не мирясва. Като отидохме на консултация аз я съблякох и я сложих на кантарчето и в момента в който се доближи сестрата да я претегли Таня така започна да реве, че не спря по време на целия ни престой в поликлиниката. Когато се качихме в колата - млъкна! Явно вече си знае мама и татко и не иска никой друг! Даже от бабите плаче!
Ами това е от нас!
Поздрави и целувки на всички мами и бебоци!



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: Jmuche]  
Автор nvalcheva (непознат )
Публикувано25.02.04 13:24



Здравейте,

Аз съм мама на бебе Алекс ,който вчера стана на 3 месеца.Той е роден на 24 ноември и аз затова пиша тук ,макар че май сме най -малки.Има ли някой на тази възраст.Аз не живея в България и тук няма бебета наоколо и няма с кой да си говоря за бебета.Снимка ше сложа само да разбера как.
Алекс вече е 64см. и тежи 6,580 .



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: Jmuche]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано25.02.04 14:39



Здравейте и от нас! Макс също яде или по 4 или 5 пъти на ден, също по тази причина- понякога се събужда в 6 часа, друг път в 8,30. Това не мисля, че е повод за притеснение- детето само знае кога е гладно! И сега тежи 7,200- 1,400 за месец. Например млякото- обикновено следобед не го изпива всичкото- около 100 грама максимум и се дърпаааа, не ще! Ами не го карам. Като го изкъпем вечерта- ела да видиш как го иска-само да го види и устата му става на голяма буква "O" И ние започнахме с жълтъка- по половин през ден в пюрето(200 грама). Целувки на всички, аз отивам да правя сок и каша



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: marinna]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано25.02.04 15:29



Привет момичета! Току що се връщам от разходка, че навън излезе много силен вятър и започна да вали. Поне успяхме да си покажем нослетата за около 40 минути, за разлика от вчера, когато хайманосвахме около 5 часа. Ние утре сме на консултация и ще докладваме колко е пораснала малката мадама. Според мен е доста, защото изведнъж сякаш се издължи много. Тя явно ще е дългокрака мадама, защото още миналият месец беше 66 см. А за килограмите не ми се мисли - сигурно е минала седем и половина, но не знам... Днес такъв номер ми изигра с пюрето - аз и давам в устата, а тя само го е складирала в бузките си и изведнъж като направи брррр.... всичко стана в пюре - лицето ми, дрехите, тя цялата, включително и в очето й влезе от него . И тя като реши че нещо й дразни, докато отида до банята да я измия, го замаца с ръкавчето си и стана еднааааа Като я съблякох, за да я преобличам, се оказа че и памперса е пълен и направо я изкъпах извънредно. Сега спи сладко и гушка големия си пееш мечок. Вече яде по 4 пъти, а понякога и по 5. Но започна да се наспива много бързо и става към 5-6 часа сутринта и започва да ни пее, да си бръмчи и да вика, т.е. не плачи но вдига много шум. И вече няколко дни тати ходи недоплан на работа...

Вики 04/10/03

Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: klamerche]  
Автор Jmuche ()
Публикувано25.02.04 15:57



Е, значи и другите папкат по 4-5 пъти на ден. Сега съм по-спокойна .
А вие явно се будите сутрин с песен - браво на Вики! И Таня ни пее, но малко по-късно и след като се напапа. Аз се опитвам да поспя още малко, но уви - тя е толкова сладка и смешна като пее, че аз започвам да се смея с нея.
Чао засега!
Целувки на всички бебочета!



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: Jmuche]  
Автор gerssy (непознат )
Публикувано25.02.04 16:47



Наистина всяко дете си е различно относно папкането. Емил /роден на 01.11.03/ още от миналия месец мина на 5 хранения дневно, та даже и по 4 прави помякога. Нашата схема е такава: сутрин става между 6 и 8 часа и яде мляко. През 4 часа е на фризолак. Третото хранене е пюре. Ако последното дневно хранене е в 19 часа - това му е и последно за деня. Къпем го в 21:30 и веднага след това заспива. Иначе на последната консултация беше 6.100 и дъдлъг 61 см.
Забелязах, че много много не харесва зеленчуковите пюрета. Виж плодовите ги хапва с голямо удоволствие. От другата седмица започваме с банановата каша. Дано му хареса. Имаме обаче още колики, което е много ужасно. Милото детенце, така се мъчи и гърчи, а аз не мога да му помогна. Дано скоро и те си заминат.



Тема zdravejte+въпроси:)нови [re: zapetajka]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано25.02.04 18:20



Здравейте сладки мами и бебчета
Ние също9 сме на 4- 5 хранения, и се 4увстваме добре:) Изяждаме по едно бурканче плодово пюре на ден но на две части, 4е май не му харесва да седи в стол4ето пове4е от 10 минути-после се гу6каме и се дохранваме с мляко.
Имам въпрос-мисля 4е коликите ни минаха, но понякога се разревава, свива се и следва едно дъъъъълго пръцкане:) Вашите бебета пръцкат ли-явно много го боли преди това...кажете ми 4е не сме единствени със стомашни проблеми:)
И друг въпрос- как са фонтанелите на децата? на мен ми се струва 4е доста се е позатворила и се притеснявам, а сме на консултация 4ак след 10 дни.
Мерси и цунки на беб4овците!!!



Тема Re: zdravejte+въпроси:)нови [re: mari_77]  
Автор Jmuche ()
Публикувано25.02.04 18:31



Здравей,
И Таня много пръцка, даже вечер понякога се събужда да пръцне и пак заспива . Даже снощи с таткото си говорихме, че си имаме едно малко тазманийско дяволче. Но мисля, че коремчето не я боли - не се превива.
А за фонтанелата и нашта май почти се е затворила, но педиатърката я погледна миналата сряда и каза че всичко е ок.
А вие на столче ли се храните? Аз я държа легнала, че иначе много се върти и немога да уцеля устата



Тема Re: zdravejte+въпроси:)нови [re: Jmuche]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано25.02.04 19:37



мерси 4е ме успокои 4е не сме единствените:)) ние сме в стол , за да имам 2 ръце-с една държа ръце и буркан , с другата лъжицата:) отначало и аз пробвах легнал-пълен провал:) и като се измърля нямам с коя ръка да го избър6а:)))



Тема Re: zdravejte+въпроси:)нови [re: mari_77]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано25.02.04 20:55



Лелее, ама вие всички като истински големи човеци вечесе храните!!!

А на нас лекарката ни е забранила да намаляваме храненията още поне един месец и сме си на 6. Ама Жужи май няма нищо против. Интересно ми е колко ли тежи? Сигурно вече над 7кг. А иначе сме си още само на кърмица ...





Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: gerssy]  
Автор Daisy76 (непознат )
Публикувано26.02.04 08:51



Здравейте мамчета,
вчера бяхме на консултация с Дара (17.11.2003) и тя е наддала за втори поречен месец само 500г. Докторката каза да се дохранваме, а аз съм много озадачена, защото Дара е много спокойна и весела, почти никога не плаче, освен когато огладнее точно като по часовник, спинка си по цяла нощ. Според вас възможно ли е да е гладна и да не си показва.
Моля ви за съвет, които дохранвате, как да определя с колко да я дохранвам и как да процедирам.
Сега Дара е на 3 месеца и няколко дни и е 5020г и 62см. Като чета май сме най-дребнички от ноемврийчетата, а се роди 3120г.

Помагайте.

Целувки от Дара и мама



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: topi]  
Автор snoopy (непознат )
Публикувано26.02.04 09:40



Здрасти, с какво го храниш твоя хубавец, че още се буди нощем? Моя син Ethan е роден на 20 ноември 2003 и от месец спи като труп нощем. Докато беше на кърма, живота ми беше черен, всени 2 - 2,30 часа сукане, но откакто е на адаптирано мляко съм много щастлива и отпочинала. Той вече е на 5 биберона на ден, тежи 8 кг и е 66 см.
Ние също обожаваме разходките, но при нас е малко ветровито и дъждовно последните дни та сме като затворници!
Приятен ден!



Тема Re: Колко сме порасли!нови [re: djudjesa]  
Автор snoopy (непознат )
Публикувано26.02.04 09:44



Здрасти, моя син е роден на 20.11.2003 и вече е 66 см и тежи 8,030 кг
Приатен ден



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: snoopy]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано26.02.04 09:52



Брей че е голям малкия хубостник. Осем килограма никак не са за подценяване. Пупупу. Да ти е здрав и все така ядлив. Защо не му сложиш снимка да го видим този малък принц?

Вики 04/10/03

Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: klamerche]  
Автор snoopy (майка на Ethan)
Публикувано26.02.04 10:00



Мерси! Ти имаш страхотна хубавица! Аз съм още нова тук и не съм разучила как се вкарват снимки



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: klamerche]  
Автор Jmuche ()
Публикувано26.02.04 10:01



Е-хе! Малка спяща красавица-много сте хубави! Пу-пу-пу! И с бибата в устата




Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: klamerche]  
Автор snoopy (майка на Ethan)
Публикувано26.02.04 10:10



Май вкарах някаква снимка, но не съм сигурна, че го направих успешно



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: klamerche]  
Автор snoopy (майка на Ethan)
Публикувано26.02.04 10:17



снимката на сина ми е в:
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/roumikaro/detail?.dir=/ETHAN&.dnm=8bbf.jpg

Редактирано от snoopy на 26.02.04 10:19.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: snoopy]  
Автор mobidik (новак)
Публикувано26.02.04 10:21



кога е роден сина ти




Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: Jmuche]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано26.02.04 10:22



Благодаря за комплимента! Ще й предам като се събуди. А бибероната е първи нейн приятел, вече си я вади, разглежда, пак си я бута в устата, мята я на далече и пр. Сега се стягаме за доктор (и за трета част на ДТК ваксината) и спящата красавица ще стане сърдит ревльо . Дано греша и този път ваксината и понесе добре.



А когато бибероната падне става така:


Вики 04/10/03

Редактирано от klamerche на 26.02.04 10:28.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: mobidik]  
Автор snoopy (майка на Ethan)
Публикувано26.02.04 10:26



на 20.11.2003



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: mobidik]  
Автор snoopy (майка на Ethan)
Публикувано26.02.04 10:31



а защо аз не получавам снимка на близнаците?



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: snoopy]  
Автор mobidik (новак)
Публикувано26.02.04 10:32



имам приателка соято роди на същата дата също момче




Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: klamerche]  
Автор Jmuche ()
Публикувано26.02.04 10:32



Дано пропуснете това със сърдития ревльо, че Таня на последната консултация в това отношение се представи много добре - от като я сложихме на кантарчето докато влезем в колата не млъкна. Много я е страх от непознати! Щом мама или тате не я държат и се появи някой нов човек става ужас - реве и не може да я успокои никой. А вие така ли сте?



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: Jmuche]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано26.02.04 10:42



За сега Вики не дели хората. Надявам се и за в бъдеще да е така, но братовчед й, който другия месец става на годинка, започна да се муси на непознати и да се сърди. Но като види малката си братовчедка, не може да спре да се смее и й вика Кака, кака... (нищо че е 6 месеца по-малка от него).
Ето тук са двамата:



Вики 04/10/03

Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: snoopy]  
Автор snoopy (майка на Ethan)
Публикувано26.02.04 11:28



може да се запознаем



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: Daisy76]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано26.02.04 12:58



Здравей!
Изчетох мненията от темата ти за дохранването, но мисля че можеш да изчакаш малко с дохранването. При нас ситуацията беше за 40 дни - само 300 гр. и това през втория месец. А Марина беше както описваш Дара - спокойна, жизнена, спеше по цяла нощ. Така се притесних, че до вечерта почти ми беше спряла кърмата. После се върна, но по-малко и сега на 4 м почти нямам кърма. Стресът наистина влияе много.
Пробвай да се изцедиш, макар и ориентировъчно да видиш колко е кърмата. Аз например на 10 дни се изцеждах през целия ден, за да преценя какво количество да давам. И ако можеш тегли я по-често. Ние ходихме всяка седмица докато се нормализираха нещата. И чак тогава започвай с дохранването.




Тема Re: за плодовите пюретанови [re: smg]  
Автор zapetajka (мама на Влади)
Публикувано26.02.04 13:32



Здравейте мами,
искам да ви питам давате ли плодови пюрета на бебоците.Аз съм взела на ХИП най различни видове, но се чудех като има комбинации с малини, кайсии, праскови дали мога да ги давам, че нали не трябва мъхести плодове, но пък пише че са за след 12-та седмица.
Ох днес времето е кофти, дали ще се покаже слънцето да поизлезем следобяд, аз така се бях настроила за разходки



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: smg]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано26.02.04 13:37



Здравейте и от нас. Поздрави на новодошлите мами и бебоци.
За дохранването и аз смятам, че не трябва да се бърза, ако детето е спокойно. Изцеждай се и така ще виждаш по колко яде.
А за спането цяла нощ само Ники явно не спи. И с адаптирано и с кърма и късно да яде и рано все тая. Толкова ми се спи.
Иначе е много добричък.
Много е гадно времето днес. Дано да спре да вали, че да излезем малко.
Целувки от нас.
Хайде да отворим нова тема, че тази се позадръсти.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: snoopy]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано26.02.04 13:39



Е, не можахме да го видим този мамин дебеланко! Направо си е рекордьор! Да ти е жив и здрав!





Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: ralichka]  
Автор pepta (mai4e)
Публикувано26.02.04 14:03



защо не пробваш да му повиваш ръчичките вечер когато е неспокоен?Аз на Данчо такак правя защото като е нервен много маха с ръчички и се буди от това.Опитай няколко вечери така,може и при вас да има ефект.понякога ми се случва вечер да започне да хленчи и да мята ръчички(но със затворени оченца)повивам му ръчичките и точно след пет секунди е спаначко.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: gioia]  
Автор snoopy (майка на Ethan)
Публикувано26.02.04 14:12



той всъщност не е много дебел, за ръстта си е в нормални килограми, само дето за месеците си не е в нормални размери



Тема Re: за плодовите пюретанови [re: zapetajka]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано26.02.04 18:20



За плодовите пюрета мойта докторка ми каза, че не е хубаво да им се дават на тази възраст малини, капини и т.н. нищо, че на тях пише, че може. И аз не смятам да рискувам. А ти действай според интуицията си.
Целувки от нас с Ники




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.