Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: pepta]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано25.02.04 09:34



За пореден път се обеждавам, че всяко дете е строго индивидуално. Първите 1-2 лъжички от картофеното пюре при нас са голямо мъчение. Марина се мръщи, плюе ги. Но това е само докато си припомни, че всъщност много обича пюре. После започва да се кара, ако случайно не й дам достатъчно бързо следващата лъжичка. Предполагам, че им трябва време да свикнат с всички нови за тях неща.
А за килограмите на детето , аз вече не гледам таблици и спрях да се тревожа. В началото се бях побъркала на тази тема и това допринесе за намалянето на кърмата ми! От всички бебчета тук Марина е с най-ниско тегло (5,300 преди 2 седмици), въпреки че се роди 3 ,650. Но детето си хапва достатъчно и се чувства добре. За мен това са най-важните критерии. Сега ме притесняват едни други килограми, но се надявам и с тях да се справя скоро.
Целувки на всички!



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: smg]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано25.02.04 11:42



Абсолютно съм съгласна с теб, че всяко дете е индивидуално и не трябва да се притесняваме. Аз умирах от притеснение, че яде много, но разбрах, че просто има апетит и доста си хапва, но какво да нашправя да го оставя да се дере от глад, ли? А докторите дето се карат да дойдат те да държат гладно някое лакомо бебче или да тъпчат някое бебче, което не иска да яде повече.
А за картофеното пюре - Ники много го харесва, но той не е критерии, защото той всичко папка. На консултацията му харесаха и капките полиомиелит.
Целувки на бебоците.



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: ralichka]  
Автор Jmuche ()
Публикувано25.02.04 12:46



Здравейте и от нас с Таня!
Тя вече тежи 6,500 и е дълга 65 см. Обаче яде по 4-5 пъти на ден /в зависимост от това кога се събужда сутрин/. Незнам дали е правилно толкова рано да минем на 4 хранения, но пък какво да направя като не е гладно детето? Тя е толкова весела и усмихната, почти не плаче /да не кажа че съвсем не плаче/. Спи по цяла нощ без да се събужда чак до сутринта
Обича всякакви зеленчукови и плодови пюрета, кашата също я хапва с голям апетит. Вече започнахме и жълтък, а след 2 седмици смятам да почваме и с месцето. На ядене изяжда окло 200 гр пюре/каша.
А на косултацията какъв рев му дръпна! Тя напоследък много се мръщи на непознати и когато някой посегне да я пипне започва да реве с всичка сила и се вкопчва в мен или в таткото и докато не се махне от стаята не мирясва. Като отидохме на консултация аз я съблякох и я сложих на кантарчето и в момента в който се доближи сестрата да я претегли Таня така започна да реве, че не спря по време на целия ни престой в поликлиниката. Когато се качихме в колата - млъкна! Явно вече си знае мама и татко и не иска никой друг! Даже от бабите плаче!
Ами това е от нас!
Поздрави и целувки на всички мами и бебоци!



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: Jmuche]  
Автор nvalcheva (непознат )
Публикувано25.02.04 13:24



Здравейте,

Аз съм мама на бебе Алекс ,който вчера стана на 3 месеца.Той е роден на 24 ноември и аз затова пиша тук ,макар че май сме най -малки.Има ли някой на тази възраст.Аз не живея в България и тук няма бебета наоколо и няма с кой да си говоря за бебета.Снимка ше сложа само да разбера как.
Алекс вече е 64см. и тежи 6,580 .



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: Jmuche]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано25.02.04 14:39



Здравейте и от нас! Макс също яде или по 4 или 5 пъти на ден, също по тази причина- понякога се събужда в 6 часа, друг път в 8,30. Това не мисля, че е повод за притеснение- детето само знае кога е гладно! И сега тежи 7,200- 1,400 за месец. Например млякото- обикновено следобед не го изпива всичкото- около 100 грама максимум и се дърпаааа, не ще! Ами не го карам. Като го изкъпем вечерта- ела да видиш как го иска-само да го види и устата му става на голяма буква "O" И ние започнахме с жълтъка- по половин през ден в пюрето(200 грама). Целувки на всички, аз отивам да правя сок и каша



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: marinna]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано25.02.04 15:29



Привет момичета! Току що се връщам от разходка, че навън излезе много силен вятър и започна да вали. Поне успяхме да си покажем нослетата за около 40 минути, за разлика от вчера, когато хайманосвахме около 5 часа. Ние утре сме на консултация и ще докладваме колко е пораснала малката мадама. Според мен е доста, защото изведнъж сякаш се издължи много. Тя явно ще е дългокрака мадама, защото още миналият месец беше 66 см. А за килограмите не ми се мисли - сигурно е минала седем и половина, но не знам... Днес такъв номер ми изигра с пюрето - аз и давам в устата, а тя само го е складирала в бузките си и изведнъж като направи брррр.... всичко стана в пюре - лицето ми, дрехите, тя цялата, включително и в очето й влезе от него . И тя като реши че нещо й дразни, докато отида до банята да я измия, го замаца с ръкавчето си и стана еднааааа Като я съблякох, за да я преобличам, се оказа че и памперса е пълен и направо я изкъпах извънредно. Сега спи сладко и гушка големия си пееш мечок. Вече яде по 4 пъти, а понякога и по 5. Но започна да се наспива много бързо и става към 5-6 часа сутринта и започва да ни пее, да си бръмчи и да вика, т.е. не плачи но вдига много шум. И вече няколко дни тати ходи недоплан на работа...

Вики 04/10/03

Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: klamerche]  
Автор Jmuche ()
Публикувано25.02.04 15:57



Е, значи и другите папкат по 4-5 пъти на ден. Сега съм по-спокойна .
А вие явно се будите сутрин с песен - браво на Вики! И Таня ни пее, но малко по-късно и след като се напапа. Аз се опитвам да поспя още малко, но уви - тя е толкова сладка и смешна като пее, че аз започвам да се смея с нея.
Чао засега!
Целувки на всички бебочета!



Тема Re: да се отчетем и ние с размеринови [re: Jmuche]  
Автор gerssy (непознат )
Публикувано25.02.04 16:47



Наистина всяко дете си е различно относно папкането. Емил /роден на 01.11.03/ още от миналия месец мина на 5 хранения дневно, та даже и по 4 прави помякога. Нашата схема е такава: сутрин става между 6 и 8 часа и яде мляко. През 4 часа е на фризолак. Третото хранене е пюре. Ако последното дневно хранене е в 19 часа - това му е и последно за деня. Къпем го в 21:30 и веднага след това заспива. Иначе на последната консултация беше 6.100 и дъдлъг 61 см.
Забелязах, че много много не харесва зеленчуковите пюрета. Виж плодовите ги хапва с голямо удоволствие. От другата седмица започваме с банановата каша. Дано му хареса. Имаме обаче още колики, което е много ужасно. Милото детенце, така се мъчи и гърчи, а аз не мога да му помогна. Дано скоро и те си заминат.



Тема zdravejte+въпроси:)нови [re: zapetajka]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано25.02.04 18:20



Здравейте сладки мами и бебчета
Ние също9 сме на 4- 5 хранения, и се 4увстваме добре:) Изяждаме по едно бурканче плодово пюре на ден но на две части, 4е май не му харесва да седи в стол4ето пове4е от 10 минути-после се гу6каме и се дохранваме с мляко.
Имам въпрос-мисля 4е коликите ни минаха, но понякога се разревава, свива се и следва едно дъъъъълго пръцкане:) Вашите бебета пръцкат ли-явно много го боли преди това...кажете ми 4е не сме единствени със стомашни проблеми:)
И друг въпрос- как са фонтанелите на децата? на мен ми се струва 4е доста се е позатворила и се притеснявам, а сме на консултация 4ак след 10 дни.
Мерси и цунки на беб4овците!!!



Тема Re: zdravejte+въпроси:)нови [re: mari_77]  
Автор Jmuche ()
Публикувано25.02.04 18:31



Здравей,
И Таня много пръцка, даже вечер понякога се събужда да пръцне и пак заспива . Даже снощи с таткото си говорихме, че си имаме едно малко тазманийско дяволче. Но мисля, че коремчето не я боли - не се превива.
А за фонтанелата и нашта май почти се е затворила, но педиатърката я погледна миналата сряда и каза че всичко е ок.
А вие на столче ли се храните? Аз я държа легнала, че иначе много се върти и немога да уцеля устата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.