Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:43 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Един въпроснови [re: gioia]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано20.02.04 21:59



Ние водихме Марина в началото на февруари в Горна баня. При нас всичко е наред със ставите и рефлексите. А ти за какво упражнение говориш?
А за повдигането и тя се повдига, сякаш прави коремни преси.



Тема Re: Един въпроснови [re: smg]  
Автор pepta (mai4e)
Публикувано20.02.04 22:09



и аз не разбрах за какво упражнение става въпрос.Данчо е на четири месеца,а нашата педиатърка каза че се посещавал ортопед когато станел на шест,но аз се притеснявам да не е късно ако има някакъв проблем.И да се оплача-от около две седмици палеца ни е много вкусен и откакто го открихме спряхме и да говорим,явно много по интересно е да си дъвчем палеца!а още по-лошото е и че си гледа ръчичките докато си смуче палеца-т.е. си събира оченцата.Ужас!вече незнам какво да го правя!



Тема Re: Един въпроснови [re: pepta]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано20.02.04 23:19



И аз искам да разбера кави са тези упражнения и гащички. Нищо незнам по този въпрос. ние бяхме в Горна Баня и всичко беше наред и нищо не каза за упражнения.
А за сядането, за го слагам в столчето за кола, което ползвам и за хранене, то също е под наклон и така папкаме и от време на време си седи и си гледа. Много е доволен.
Хайде утре да е хубаво времето и да се разхождаме, а.
Лека нощ и сладки сънища.



Тема Re: Един въпроснови [re: ralichka]  
Автор Jmuche ()
Публикувано21.02.04 13:06



Здравейте и от нас!
Имаме едни приятели на които чак на 2 годинки откриха луксация на едното краче - незнам как така е станало, че не са разбрали по-рано. И аз съответно много се бях наплашила да не би и при нас да има нещо. На 18.02. бяхме на консултация и казах на педиатърката за опасенията ми, а тя каза, че вече я е гледала Таня, но за всеки случай /и мое успокоение/ я прегледа пак - показа ми как трябва да се държат крачетата и за гъннките и каза, че всичко е нормално. Питах за този преглед при ортопед, но тя ми обясни, че се прави само ако има някакви притеснения, а в нашия случай нямало нищо.
За сядането ми каза, че мога да я държа в столчето за кола - тое и като шезлонг - ъгълът трябва да е 60 градуса. Таня не обича много-много да се заседява там и затова я слагам от време на време на дивана, но да е почти легнала.
Сега се каня да излизаме на разходка - дано не се скрие слънцето!
Поздрави на всички мами и бебоци!




Тема Re: За ортопеда!нови [re: Jmuche]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано21.02.04 14:44



И на мен не ми беше хрумвало да я водя на ортопед. Посъветва ме една мама, защото нейното бебче имало някакъв проблем, който открили към 40ден и оправили с гащичките и упражненията до 3 м.

Моята педиатърка също всеки път гледа гънки и т.н. и каза, че всичко е о.к., но все пак ни даде направление. Доколкото знам само специалист (т.е. не педиатърът) може да го установи и то с опипване и най-вече ехограф. Става дума за опасност от дисплазия, която като че ли при момиченцата е по-честа. Не че много ги разбирам тези работи.

ГАщичките се носят профилактично от раждането до 3-4м (ние почнахме от 40ден) и са нещо като памперс, но по-твърди, държат крачетата раздалечени. Ние ги слагаме само нощем.

Упражнението ни го показа ортопедът (според педито никакво упражение не е нужно ???): слага се бебо лагнал по гръб , крачетата се сгъват в колената като на жабче и леко се натискат надолу, все едно че прави шпагат само че със свити крачета. И трябва да може да ги опре на дъската за преповиване, което ние не можахме да постигнем, явно ни е страх да натиснем. Но трябва. Това положение трябва на 4 м да е постигнато!!! Разбира се, ортопед трябва да ви го покаже. Иначе и при нас нямало проблем, но това за всеки случай!

Ако някой иска координати, препоръчвам нашия с 2 ръце! И много важното: преглежда ни на ехографа на Мазнейкова, който е от най-добрите в София.





Тема Re: За ортопеда!нови [re: gioia]  
Автор djudjesa (mama na Darina)
Публикувано21.02.04 16:09



Здрасти!Абе ние не сме ходили досега на ортопед защото аз разчитам на педиат.ама може да го посетим профилактично.Ако можеш на бележка да ми изпратиш координатите му,щом е добър.А плаща ли се ,или ако си с направление,не?Благодаря предварително и целувки на Жужка от нас!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: smg]  
Автор rollingstones (непознат)
Публикувано21.02.04 19:25



Da se prisyedinq i az kym mai4etata s oktomvriisko-noemvriiski beboci:)) makar 4e sym malko dale4ko:)) moito beb4e e sy6to ve4e po4ti na 4-ri meseca, no za syjalenie se rodi 5 sedmici po-rano i imahme period na navaksvane i dogonvane:)) dobre 4e e lakomnica i papkame sredno po-180 gr na qdene:))
kato 4eta vsi4ko koeto ste pisali do tuk si mislq 4e i tq pravi vsi4ki nomera koito pravqt i va6ite beboci:)) ve4e iska da stava, to4no kato koremni presi pravi:)) moqta pediatyrka mi e prepory4ala gimnastiki za kra4encata, kolelo, prujinirane na strani s dvete kra4eta sled 2-riq mesec i 3-ti na den po 5 min da se ostavq po korem i leko da se pobutva otzad po hodilata za da razviva instinkta za lazene. sy6to kogato e po korem4e edna 4ervena topka da se vdiga pred neq i tq da vdiga glavi4kata kakto e po gryp4e:))
drug vypros ima li mami okolo parka zaimov, za6toto mai 6te idvam za okolo nqkolko meseca:))
koga beb4etata mogat da sqdat v koli4kite? pitam za6toto v bg koli4kata mi e za sednalo bebe i si mislq da spestq myknene na tazi mi koli4ka. togava sophia 6te e 7 meseca i si mislq dali 6te moje da q vozq sednala.
a za kenguruto 4 meseca tq e osnovno i samo na nego. az q izkarvam nezavisimo kakvo e vremeto, dyjd, snqg:)) uj q kalqvam:)
stavam 4e ve4e sme gladni:))
do skoro
super 4e ima takyv posting:))



Sophia-Angie 23.11.2003


Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: rollingstones]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано21.02.04 19:36



Много се радвам, че групата ни се увеличава с още една мама и бебе.
А къде сте? Така пък ще ни казваш как се гледат децата в другите страни.
Мисля, че след 6я месец няма проблем да е седнало.

Целувки на всички бебоци!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: smg]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано21.02.04 19:53



Здравей и от мен и Ники. Много се радваме, че се включихте в нашта не малка група.
И аз мисля, че няма проблем за седналото положение, защото тогава ще сте пораснали. А за парка Заимов аз мога да се появявам от време на време там, защото с мъжа ми там имаме магазини, така, че като идваш ще се обадиш да се видиме.
Разкажи нещо повече за теб и бечето.
Мокри целувки от Ники, който в момента се лигави.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: ralichka]  
Автор rollingstones (непознат)
Публикувано21.02.04 20:17



:)) kakvo hubavo priemane:))
ami nie jiveem v germaniq i malkata sophia na 23.02 6te napravi 4 meseca na tozi svqt:))
tq e spokoino bebence, kakto kazvat nedonosenite bebeta sa nai-spokoinite na sveta lakomi i spq6ti:))
da 4ukna na dyrvo za tezi 4-ri meseca ne sme imali nito edna bezsynna no6t. dano i da prodyljavame taka.
tuk bebetata ne se gledat po-razli4no ot bg, samo zahranvaniqta sa po-kysno. nie ot sredata na 4-ti mesec 6te zapo4nem sys zelen4ukovi pureta, posle plodovi i nakraq sok4etata, za6toto sme na adaptirano mlqko. ako bqhme na kyrma ot 6-ti, 7-mi mesec. na ortoped tuk se hodi sy6to v 4etvyrti mesec. vaksinite gi zapo4naha ot tretiq kato se slagat nqkakvi kombinirani vaksini 5 bolesti v edna vaksina (koklu6, tetanus ... , myrzi me da stana da gi vidq drugite) i tazi edna vaksina se slaga na tri 4asti, 3 poredni meseca. i sy6to ako e nerazpolojena sled vaksinata ili vdigne temperatura se slaga sve6ti4ka v dupeto. razli4noto mislq 4e e vitamin D, tuk e na hap4eta , te se s4ukvat i se davat v lyji4ka raztvoreni v 4ai.
sophiq vypreki 4e se rodi po-rano i be6e myni4ka, ot 2-rata sedmica e navyn, vseki den bez izklu4enie:)) vseki weekend hodim da karame ski i tq dosta 4esto na kenguruto s tati:)) na 27 zaminavame i na pyrvata i vakanciq, vyob6te se stremim da integrirame deteto kym na6iq jivot, a ne nie kym negoviq. ima edna malka podrobnost, 4e az moga da sym cql den navyn s neq za6toto ima kyde da i smenq pampers (vyv vseki magazin) i da q nahranq po4ti vyv vsqko kafe, kydeto ima mqsto za nepu6a4i, tova e golqm plus. i pi6eiki tova imam malko strah kato doida v bg, ne tolkova za tezi ne6ta, kolkoto s pazaruvaniqta. naprimer se okaza 4e mlqkoto, koeto tq pie go nqmalo v bg. sega 6te se konsultiram kakvo da pravim da go smenqm s novo mlqko za bg ili da vla4im ot tuk. az se nadqvam, 4e tq togava 6te hapva dosta ne6ta i nqma da vyrvi tolkova mnogo mlqko, a 5, 6 kutii moje da vzema. be vyob6te razni takiva misli. dobre 4e ima tozi klub, za6toto tuk mnogo si pomagam i bezcenna informaciq dobivam. 6te kaje 4ovek 4e ne se gledat bebeta v bylgariq, ama 4ovek na lesno mnogo byrzo svikva i posle gleda da ne si naru6i spokoistvieto:))
i da vi pitam ne6to drugo, gukat li va6te bebo4eta, sophia samo se hili i mrynka, za gukane ne se se6ta.
skoro 6te i ka4im snimka na seit i 6te vidite i moeto malko slynce:))
do skoro
i ot nas sy6to mnogo celuvki na nai-sladkite bebo4eta



Sophia-Angie 23.11.2003



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.