Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re:За пъпчето и папканетонови [re: ralichka]  
Автор djudjesa (mama na Darina)
Публикувано20.02.04 14:08



ЗНачи за папкането трябвало около 160м. на всяко хранене да поема,но разбира се това е твърде индивидуално.Аз не мога да разбера по колко папка бебка,но нали наддава засега нормално,а пък със захранв.мисля да поизчакам малко и дано да имам кърма.За пъпчето преди време сънувах,че и го хвърлям в музикалната академия,незнам защои се чудя дали да го направя.В нашето семейство само дядото се е занимаавал с музика,но ще изчакам да видя какви наклонности ще има и от какво ще се интересува.Не и скам аз да и определям съдбата.Какво то и е писано това ще стане.Таткото казва че щом съм го сънувала значи трябва да го направим.Ще решим по-късно може би.



Тема Re: Един въпроснови [re: ralichka]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано20.02.04 14:35



Здрасти Рали! Ами и Макс от доста време въобще не иска да седи легнал, а само седнал и прав! Като му взема ръчичките започва да се набира и се изправя на крака, и то доста време така.......оглежда настрани, направо се чудя как толкова време може да е стабилен. От вчера, заради инцидента не съм го слагала седнал в шезлогна. Освен да го тренираш повече време така да се изправя, друго не виждам



Тема Re: Един въпроснови [re: marinna]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано20.02.04 15:40



Я разкажи за вашия инцидент. Горкото бебче, какво е пострадало.



Тема Re: Един въпроснови [re: ralichka]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано20.02.04 16:03



Защо не влезеш в лафчето???



Тема Re: Един въпроснови [re: marinna]  
Автор florans (mama na Denis)
Публикувано20.02.04 16:46



аз да попитам нещо gioia понеже видях че бебо е на възглавнички.нашата педиатърка ни каза до 1 год.без възглавница.вие как мислите маичета.



Тема Re: Един въпроснови [re: florans]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано20.02.04 16:54



И аз знам, че до годинка без възглавници.



Тема Поздрави и от меннови [re: smg]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано20.02.04 18:17



Здравейте, мамчета!
Първо бързам да се похваля. Днес имах цял час за себе си и ходих на фризьор! Ами, че то било хубаво малко да се поглезиш. Едва не се изкуших да ми направи и маска или да се боядисам, но нямах достатъчно време. Общо ме нямаше вкъщи от 11,00 до 16,00 и Марина направила луди баба си и дядо си. Отказала да яде пюрето си на обяд, а тя го обожава! Като се прибрах се гушна в мен и започна да ми гука. Бях на седмото небе! Това е най-дългата ни раздяла за сега.
Относно бибата - ние не я ползваме от както беше на 1 м. Сама я отказа. Обаче си смуче показалеца, а не палеца. Дори на моменти явно си бърка доста навътре и й се повдига.
Целувки на всички!



Тема Re: Поздрави и от меннови [re: smg]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано20.02.04 19:54



Ха-ха! И Максим е същият Знаеш ли, и на мен ми направи впечатление, че когато ме няма е доста крив и като се прибера започва да се смее и говори.......а преди няколко дни, като ме видя че влизам, протегна ръчичките си към мен....на мама момчето!



Тема Re: Един въпроснови [re: florans]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано20.02.04 21:30



Aбсолютно си права! И аз в началото не слагах. Във всички книжки го пише, но идеята е да не се задуши бебчо, не нещо друго, а Жужи засега спи само по гръб и няма такава опасност.А така мисля, че и е по-добре, преди все нещо се давеше от сополки ли, от друго ли. Не знам, струва ми се по-удобно.

Една мама лекарка каза, че слага възглавничката под чаршафа, за да не може бебо да я измъкне и да се захлупи. А има и възглавнички на Чико, специално за бебчета , с някакви дупки, за да не вземе да се задуши. Мисля като почне да се обръща сама да ги погледна по-сериозно.

А иначе и тя все се надига да сяда, но още е много рано.

Днес пък бяхме на ортопед и той се скара на мама и тати, че са занемарили упражненията за тазобедрените стави и сега ни даде срок още 2 седмици да наваксаме. Та ще правим шпагати по цял ден! И да носим още един месец гащичките.
Вие правите ли го това упражнение? Разбрах от ортопеда ни, че това е точното време за контролния ортопедичен преглед. Вие ходихте ли? (по-специално девойките).

Хайде доскоро!





Тема Re:За пъпчето и папканетонови [re: djudjesa]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано20.02.04 21:39



За пъпчето и ние с тати се чудим къде да го хвърлим. Зная, че този ритуал трябва да се изпълни до прохождането на детето, защото от там нататък то само взема живота си в ръце , не че и иначе няма само да си избере пътя, но все пак ... Това е просто една традиция. Сестра ми и батко ми са сложили пъпчето на племенника в кутията на компютъра, да стане като баща си - програмист. Да сме живи и здрави да им дадем добър тласък в живота, а от там нататък те сами да си избират пътеките по които да вървят.

А иначе за млякото аз знам, че се дава 100 мл + възрастта на която е детето (х 10 мл), т.е. както Вики е на четири месеца трябва да изпива по 140 мл мляко.

На ден сменям по 3-4 памперса, но разбира се ако има извънредно производство на злато, и по-често.

Седнала не я оставям, а полуседнала между няколко лъзглавници, някъде под наклон 60 градуса. Но ние нямаме шезлонг, та затова...

Вики 04/10/03

Редактирано от klamerche на 20.02.04 21:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.