Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: klamerche]  
Автор Jmuche (с бебе Таня)
Публикувано19.02.04 20:35



Таня откакто започна да яде пюрета ака по 2-3 пъти на ден и памперси сменям поне по 6-7 пъти.
Вики е много сладка с тази синя рокля пу-пу-пу.
Да я нацелуваш от нас с Тането!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: Jmuche]  
Автор pepta (mai4e)
Публикувано19.02.04 21:27



аз пък сменям памперси доста по нарядко.държа да уточня че не е защото ми се свидят,а Данчо хич не е по акането(един път на два дена).Така че сменям памперси през ядене,иначе ми се виждат направо сухи.Моля ви кажете ми как се справяте с палеца?????????????при нас е ОГРОМЕН проблемръкавиците също не вършат работа.вече започвам да обмислям варианта люта чушка!.(за чушката все още се шегувам)



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: pepta]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано19.02.04 23:38



Ние с памперсите сме горе долу по 3-4 на ден. А с палеца сигурно е голям проблем. Аз от началото бутах ръчичката и слагах бибата. Сега сме на фаза всичко в устата, но щом видя че палеца се запътва към устата и бързо го заменям с бибата. Абе лютата чушка все още е краен варянт, въпреки, че моя мъж така са го отучили като е тръгнал на детска градина.
Лека нощ, че и без това Ники най-малко спи, а аз съм седнала да пиша.



Тема Re: Ей, че сте пораснали...нови [re: marinna]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано20.02.04 06:07



Как ви е нослето? Поуспокоихте ли се малко с бебчо? А за панадола те попитах, защото знам, че не трябва да се дава предварително, т.е. преди бебчо да е вдигнал температура, защото по този начин се потиска действието на ваксината... В събота мислиш ли да идваш на срещата? Сърдечни поздрави!

Вики 04/10/03

Тема Re: Ей, че сте пораснали...нови [re: klamerche]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано20.02.04 11:13



Добро утро и от нас.
И аз и всички мами около мен дават панадола предварително, за да не вдигнат бебоците температура. Не бях чувала, за този варянт в който се подтиска влиянието на ваксината. Ще питам докторката.
Много лошо време. Но пък ще сме активни тук в клуба.
Как е бебо след травмата? Ники миналата седмица и той пострада. Незнам как е успял да се удари по муцката, но доста поплака и му се беше понадула. Бях го оставила за малко и... Цяла нощ неможах да спя от притеснение и вина. А беше много смешен с надутата муцунка.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: ralichka]  
Автор djudjesa (mama na Darina)
Публикувано20.02.04 11:44



Здравейте пак!Днес май ще си стоим вкъщи,ама нищо утре пак.Как спаха бебоците.Ние си спим по цяла нощ и това е супер за мен/да не чуе дявола/.Много си лапаме ръцете,ама аз я оставям да си ги изследва,а бибата я давам само за заспиване или като ходим на разходки,че почна да плаче за папка по-рано от часа и все бързаме да се прибираме.С това кърмене ни се разпокъсва разходката,но като се стопли времето ще и давам навън/ако не ме е много срам/А вие пълзите ли вече?Аз като я обърна по корем голяма борба настава.Но вече доста стабилно си държи главичката.А с кенгуро
излизате ли навън.На нас вчера ни подариха и сега я свиквам да стои в него ,било много полезно за крачетата.,но и харесва така гледа от друг ъгъл нещата.Само дето е понатежала и сигурно таткото по -често ще я носи в него.
А за памперсите и ние сме с по 4 на ден ,от които три са и пълни.Чао засега и целувки!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: djudjesa]  
Автор macy (мама на Женя)
Публикувано20.02.04 12:01



Привет на всички мами и бебоци,
искам да питам всички мами, особено тези на момиченцата по колко хапват бебоците ви? Че ние по много малко - Женя яде по 6 пъти на ден, а като количество се събират към 600мл средно (адаптирано мляко). На обед яде пюре и поне него изяжда. А утре навършва 4 месеца и мисля че е малко за възрастта й.
Ние също сменяме по 4-5 памперса на ден. А за палеца Женя също много си го смучеше, пробвах да и давам биберона ама не го иска и си я оставях - тя така се приспива. Но от 2-3 дена вече си лапа цялата ръчичка, а палеца само когато е гладна.
Поздрави



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: djudjesa]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано20.02.04 12:07



Toва за памперсите ме изненада? Ама не се ли сменят преди всяко хранене? Аз така си карам от началото и си мислех, че е нещо като правило, т.е. под 6 на ден не падаме, ако няма извънредни , де.

Жужи също всичко лапа, но аз я оставям. Иначе бибата ни е в устата може би 70 % от времето. Хваща много добре и с 2 ръчички, но хич не са и интересни да ги гледа и аз съм много разочарована. Повечето беби отдавна са си ги открили, а тя все моите гледа...

Борим се с едно зеленикаво ако тия дни , та с нетърпение очаквам да провря пампата с какъв цвят ще е. Дано да е златна този път.

Ех, много ме ядосва времето. Но ако спре този мокър нещо като сняг ние ще направим едно кръгче. Не е студено. А следобед сме на ортопед и ми е нетърпеливо.

Хайде, видяло се е, че ще сме повече в клуба.





Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета 2003 - ІІ частнови [re: gioia]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано20.02.04 12:29



О за кенгурото мога да ти кажа, че е супер. Ние цяла зима с него излизаме и само от няколко дена въведох количката, че Ники натежа доста. А понякога когато е нервен и неще сам да седи, а аз имам работа го мятам в него и така си шетам из къщата. А той е много доволен разбира се.
За памперсите и аз до скоро така правех - преди ядене, но като не е пълен защо да го махам?
За папкането ние сме другата крайност. Такава лакомия ни гони, че се притеснявам. И Ники скоро ще стане на 4м, но ако му сметна дажбата за деня и ще се изплаша и затова не го правя. Сигурно е над един литър.
Хайде пишете. А какво стана с идеите за пъпчето. Къде ще ги хвърляте? Само аз ви споделих, хайде кажете и вие.



Тема Един въпроснови [re: smg]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано20.02.04 13:27



Моля ви кажете ми за сядането. Питам мамите с по-големите бебоци. Подпирате ли ги с възглавници или направо в шезлонгите? Питам, защото Ники от извесно време щом му хвана ръчичките и венага се надига, а днес както си се надигахме в седнало положение и той се изправи на крака. Какво да правя с това желание да не лежи вече?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.