Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Октомврийско-ноемврийски бебчетанови  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано13.02.04 18:17



Здравейте на всички мами и бебчета!
Пуснах обобщена тема, защото терминът ми беше за ноември, а родих на 29 октомври. Как сте? Растете ли?
Ние бяхме днес на консултация. За 2 седмици Марина е качила ЦЕЛИ 400 гр, което за нея е РЕКОРД и вече тежи цели 5,320 кг. и е 59 см. Сложиха ни втори прием ДТК и капки полиомелит. Сега съм й направила компрес с реванол и спинка, но иначе вдигна на крака цялата поликлиника. Нещо от сега не ги харесва тия лекари! Така рева и при кожния и при ортопеда! Нищо ни я успокоява, но излезем ли от кабинета е едно слънчево и усмихнато дете.
Най-новият й номер е да ми хапе зърното с венците и да се смее, когато я дръпна! Да ама на мен ми се реве, но като й видя невината усмивка, болката ми минава.

Как стопляте храната на бебоците - в микровълнова или на водна баня? Колко често преварявате шишетата? Докога ще давате преварена вода?

Целувки на всички бебоци!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано13.02.04 18:42



Здравейте , ние сме ноемвриичета но не ни пречи да се включим в темата. Не знам колко килограма сме в моменто във вторник сме на консултация и ще докладвам. Браво на вас ние ДТК още не сме ги почвали предполатам , че сега ще ни сложат първата а при ортопед педиатърката ли ви изпрати или отидохте пожелание ?? До сега Марти само се смееше на докторицата но предполагам , че това ще бъде временно явление. Аз основно ползвам микровълновата за подтопляне и стерилизация, а водичката се преварява по желание до годинката , така съм чела тук в клуба .
Целувки на всички бебоци !!!

Marti 18.11.03g,

Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: topi]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано13.02.04 18:50



Отидохме по желание. Педиатърката каза, че всичко е наред според нея, но аз исках да се уверя. Един ден отидохме за направление, но имаше доста народ и направо в Горна баня. Поне сега съм спокойна, че всичко е наред. Казаха ни, че до третата година няма нужда да я водим. Тогава евентуално за плоскостъпие.

Аз затова пуснах такава сборна тема, да се включат и октомврийски и ноемврийските мами и бебоци!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано13.02.04 19:57



Здравейте и от нас:)
Ние ве4е сме втора седмица на плодови пюрета и е голям смях-как да му обясня 4е когато устата му е пълна НЕ СЕ ПЕЕ Много му е весело когато се омаже до 4елото:)
Ние нямаме микровълнова затова топлим на водна баня, а с превъряването-мисля до годинка, или поне докато не запо4не да си пъха вси4ко в устата
Ние от 2 дни не сме се разхождали и сме леко нервни4ки(поне аз) но ще поправим тази гре6ка:)
Кажете, май4ета, вашите бебета ядат ли си ръцете много? аз се притеснявам, за6тототова му стана любимо занимание, а бибата за 5 секунди само я държи и после пак юмрука...и понякога с настървение ги яде....ужас!
На нас ни направиха за втори път ваксините-ТДК и капките полиомелит. Не плака много, защото бе6е дълбоко заспал:) (наро4но го издебнах тогава)
това е от нас-целувки и се похвалете как са слънчицата ви!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано13.02.04 20:01



Браво, че си се сетила така да пуснеш темата, защото специално ние теб бяхме ноемврийски, станахме октомврийски, а все още се числим към месец ноември.
Ние другата седница сме на консултация и нямам търпение да видя ка наддава този месец, защото горкия има направо вълчи апетит.
И ние сме ходили вече на ортопед, защото било хубаво да се отиде на профилактичен преглед и го направихме и слава Богу всичко беше наред.
Моля ви да ми кажете горе-долу по колко часа спят вашите бебоци, защото Ники както не спеше почти така сега ми се стува че спи повечко. Е да не си мислите, че нощем спинка - нееее, но поне се буди по-рядко. И на това съм доволна.
Хайде кажете вие как сте, че да си заформиме хубав разговор.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: ralichka]  
Автор pepta (mai4e)
Публикувано13.02.04 20:11



Здрасти и от нас.Данчо е роден на 17.10.От седмица вече се обръща от гръб на корем.Да си гризе юмручетата (с по специални чувства е към палеца)е любимото му занимание.Във втроник сме на консултация.предполагам че е вече към 6500кг.Аз питах нашата лекарка за ортопед и тя каза че се правил преглед когато станел на шест месеца.А имам и въпрос към мамите на момченца:как са пишлетата на момченцата ви?На данчо май има още доста за показване и май малко се притеснявам за товаНие сме на изкуствено мляко и затоплям водата в микровълновата.Когато беше на кърма я претоплях на водна баня.това е от нас



Тема за пи6летонови [re: pepta]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано13.02.04 20:22



Zdrasti-na6eto pi6le tati mu go oprawja . kogato e gotovo si proli4a na istinski:) penis, t.e. kakto sme go vijdali pri tati mu:)
nie kato otidohme na purvija si pregled (bjahme na 1 mesec) lekarkata ni pokaza kak se pravi i se okaza 4e prez purvija mesec samo sme go galili-to se natiskalo mnogo...az ne mojah-zatova mujut mi se zae i za 2 meseca go opravi-dori pediaturkata kaza 4e dosta rano sme go opravili. 4ak ni se skara ...a mejdu glavi4kata i drugata koja kolko bjalo izvadihme...ujas! i se za4ervi ta go mazah s rivanol...no sega e super- istinski muj:)
Uspeh!!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор gioia (новак)
Публикувано13.02.04 20:55



Хей,здравейте и от нас!

Вчера ни мериха и сме 6 800кг, мноого добре, бих казала, при всичкото повръщане и моите притеснения, че не достига кърма. А то май се оказва, че лакомницата преяжда здраво и затова повръща!?! От 2 дена я кърмя само на една гърда и като че ли почти не повръща. Дано това да е.

Иначе и Жужи само си хапе юмручето, но това много не ме притеснява.

Ние с пюренцата ще почваме от 5м. А вие кои марки ще препоръчате? И от какви плодчета най-много се харесват?





Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета [re: gioia]  
Автор florans (непознат )
Публикувано13.02.04 21:23



и на мен ми се ще да ви се покажем на снимчица,ама не знам как да я закача.в групата октомвриичета сме(21.10.2003г)на изкуствено мляко сме от около месец и сме наддали толкова много и то видимо ,че май ще си изкараме една караница от педиатьрката на 17.02.а щом се отнася до преваряването мисля да го правя поне още 3 месеца ,а после малко по малко ще трябва да си сьздаде имунитет.незнам дали сьм права.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчета [re: florans]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано13.02.04 23:15



Нашто пишле е заголено многоо одавна. Много съм упорита и още първия месец свърших тая работа. Сега си имаме една хубава пишчица, почти като на големите мъже!!!
За преваряването, още го правя и незнам кога е препоръчително да се спре, но мисля, че поне още няколко месеца е хубаво да го правим. Ние се дохранваме и топля водата на микровълновата.
А за марките пюрета, май трябва да пробваш сама и да видиш твойто бебче какво предпочита. Аз лично съм се насочила към Хип и Нестле. Пробвахме и Ганчев, но Ники го отказа категорично. Аз го захраних със зеленчуково пюре и вече обедното кърмене е изцяло заменено от картофено пюре.
Имам един въпрос. По колко изяждат ваште бебета, защото аз доста се питеснявам, че НИки яде много големи количества, които е още рано да яде. Горкия все иска да яде. И най-странното е, че не е шишко, поне за сега. Но аз наистина съм притеснена. Тази вечер му направих 180 в шише, за да видя колко е изял и щом свърши започна да пищи дадох му гърда, в която има поне 30-40, но и това не му стигна.Реших, че няма да яде повече и го сложих да спи, но не той иска да ясде и накрая му дадох и другата гърда в която също има поне 30гр. Като ги сметна общия брой е стряскащ.Моля ви кажете вие по колко папкате?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.