Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:13 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За забелването на пишките?нови  
Автор rumche (усмихната)
Публикувано14.02.04 23:11



Здравейте, мами! Моето момченце е на около месец и по съвет на педиатъра не сме му забелвали пишката - той щял да свърши това, когато трябвало. По принцип нямам голямо доверие на този лекар. А и доколкото си спомням, повечето мнения в клуба са родителите сами да правят това ежедневно. Вие забелвахте ли пишките на вашите момченца? Как го правихте? И кога? Четох, че по време на баня било подходящо, но току-що спорихме с мъжа ми по въпроса - според него сапунената вода от ваничката щяла да се отрази зле на пишката на бебчето. Дали е така?



Тема Re: За забелването на пишките?нови [re: rumche]  
Автор pepta (mai4e)
Публикувано14.02.04 23:31



Здравей.Данчо е на четири месеца и със забелването на пишлето сме май още до никъде.Аз го мъча по време на баня.Но във вторник сме на консултация и смятам да попитам кога трябва всичко да е привършило и дали трябва да се притеснявам.Но моят съвет към теб е да опитвате.Успех



Тема Re: За забелването на пишките?нови [re: pepta]  
Автор the sugar (непознат )
Публикувано15.02.04 00:15



Zdravej i ot men. Az vse o6te ne sam majka, no sled 20 dni 6ta stana. Nyakade pro4etoh 4e zabelvaneto na pi6kata ne se pravi predi deteto da navar6i 1 godinka, no posle pro4etoh 4e edna majka go pravila ot 3 mese4na vazrast na sina si po savet na tyahnata lekarka. Otna4alo go pravila samata lekarka, a posle i roditelite.
Ne znam s tova dali sam ti bila ot polza..........Spodelyam samo kakvo sam pro4ela. Uspeh...............



Тема Re: За забелването на пишките?нови [re: rumche]  
Автор elishka2OOO (mama na Wanko)
Публикувано15.02.04 01:17



Та сега да кажа при нас как бе6е:
Откакто се роди една приятелка ми показа какво се прави и аз така по4нах всяка ве4ер като го изкъпя.......Ама след няколко месеца си отидохме в БГ и една на6а позната медиц.сестра ме попита как сме с орагнитеи аз и викам добре сме и тя я да видя и като го поглеждааааааааа се хвана за главата.И на другия ден в болницата му дръпнаха кожи4ката надолу,бе6е пълно с адска мръсотия като има6 предвид 4е съм мислела 4е правя не6то през тези 5 месеца,представям си ако не бях какво 6те6е да е.Та 1 ден има6е рани4ка и оттогава винаги като го къпя му свалям надолу кожи4ката и по4иствам.Нямаме никакви проблеми оттогава.Затова те съветвам издърпваи му кожи4ката надолу докраи и по4истваи или го заведи на доктор да я дръпне тои ако те естрах.Това е от мен



Тема Re: За забелването на пишките?нови [re: elishka2OOO]  
Автор Poline (аз)
Публикувано15.02.04 01:40



Пък аз колабирах когато видях как хирурга издърпа кожичката на бебето /вече голямо момче/ и всичката мръсотия изхвърка на яката на ризата на мъжа миСлед което ми се губят кадри...

След този момент няколко дена не изкаше да пишка,но се оправи.
Трябваше да го поливаме с калев перманганат,но той плачеше от вида на разтвора."Излъгах "го,че топченцето трябва да се мие с "компотче" и така го миехме години...Потапяхме пишката в една пластмасова чашка с разтвор,от другото плачеше.
Сега вече сам се къпе,но си спомня как го е боляло,въпреки,че беше малък.
На мен също лекаря ми каза още от самото начало,но ме беше страх да издърпам кожичката и явно не съм правела каквото трябва



Тема Re: За забелването на пишките?нови [re: rumche]  
Автор didito (непознат )
Публикувано15.02.04 05:10



Аз имам две момчета и с първото видяхме голям зор по този проблем. Той беше на 1г и 10 м когато го заведох на хирург и после няколко дни ревеше и не искаше да пишка. Пишкаше само в чаша пълна с тетра. След това всяка вечер в продължение на 2-3 месеца правихме промивка с тетра и след това мажехме главичката със зехтин преварен на водна баня. Накрая той се научи сам да си я заголва.
Затова с малкия започнах когато беше на 2 месеца. Всяка вечер още когато го сложа в коритото му забелвах чурката и после слагахме сапуни и т.н. Така че постепенно, без въобще да го боли успях да я забеля цялата. След това една докторка ме наплаши и аз може би към четвартия месец спрях. Така за около два месеца тя отново се затвори и трябваше да повтаряме процедурата.
Моят съвет е : Започни колкото си може по-рано и въобще не се притеснявай. Колкото са по-малки толкова по не ги боли. Забелвай я постепенно и понякога трябва по-силно да дръпнеш кожичката надолу. След баня намазвай главичката със зехтин.
Май стана много раздуто обяснение, но се надявам да съм ти помогнала.



Тема Re: За забелването на пишките?нови [re: rumche]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано15.02.04 08:34



В списание "Родители" притурката "Бебешори " бр. 1-2 /2004 г. има много хубава статия за фимозата. За съжаление няма как да я кача тук.Ако можеш да си я намериш,има полезни неща. Има и интервю на д-р Иван Бичовски спец.д.б. ,който казва следното :
Най-подходящата възраст за справяне с фимозата е 2-3 години. Това е така защото ако манупулацията бъде извършена по-рано ,впоследствие поради физиологични причини и /или недостатъчни грижи от страна на родителите отново може да стане срастване...
....След като бебето навърши 2-3 месеца ,родителите могат да започнат постепенно забелване на главичката на пениса с издърпване на кожичката. Към 6-7ия месец и по късно тя може напълно да се отлепи от главичкта,като в някои случаи при първоначалното забелване се наблюдава кървене....


При нас все още не се е оголила напълно главичката /11 мес/, но нашата педиатърка всеки път ми казва че е идеално за възрастта.
И аз се притеснявах от сапунената вода и затова винаги като забеля пишката поливам с чиста водичка. Наистина е добре по време на баня.Придърпваш кожичката назад ,колкото позволява. Още сте много мънички внимавай да не се разкъса кожичката.

Редактирано от *Milena на 15.02.04 08:35.



Тема Re: За забелването на пишките?нови [re: Poline]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано15.02.04 09:27



Нашата педиатърка затова ни каза да свършим тази работа колкото се може по-рано, защото забелването в по-късна възраст може да доведе до неприятни спомени и психични травми при детето.
Оги е на годинка и три месеца и доста отдавна приключихме със забелването. Сега всяка вечер след баня дърпам кожичката и почиствам пишлето с риванол.

Ако те е страх, нека педиатърът върши "черната работа", а ти просто придърпвай кожата (докъдето сте стигнали) и почиствай.



Тема Re: За забелването на пишките?нови [re: rumche]  
Автор kimba77 (новак)
Публикувано15.02.04 09:35



Зна4и ето и моито мнение на6та педиатърка ни каза да по4нем да заголваме пи6лето някаде около 25-тия ден от раждането и сега ве4е по4ти сме на 6-мец.сме го заголили остава ни о6те малко и тя каза 4е до една годинка трябва да се заголи ина4е 6те играе скалпела ьъбаво е да се заголва по рано и от хигиенна то4ка,ние го заголваме ве4ер като го капем вав водата за6тото там не боли като се заголва.



Тема Re: За забелването на пишките? [re: rumche]  
Автор tai (член)
Публикувано15.02.04 11:03



Здравей,
ние също започнахме тази процедура, когато бебчо беше на по-малко от месец. Под кожичката се бяха натрупали бели секрети и аз се притесних да не стане някое възпаление. Правихме го по време на баня, в сапунената вода, а после изплакваме. Някъде около 3,5 м кожичката се отлепи безболезнено и безкръвно. Правим го и до сега - хем да почистваме, хем да избегнем срастване. Бебока въобще не усети какво става.
Преди време имаше голяма тема по въпроса. Общо взето няма единно мнение по въпроса, въпреки че повечето майки предпочитат по-ранно извършване на това. Поне тези, с които съм говорила. Ако е необходимо потърсете и друг лекар, за да сте спокойни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.