Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как да махнем бибата?нови  
Автор evredika (непознат )
Публикувано13.02.04 22:06



Мили,мамета това,което ме безпокои е ,че все още сме с биба.Нашия син е почти на 2г.(1г.и 10м.) и бибата е още в устата му.Опитвали сме няколко пъти да я шитнем,обаче той си я иска.Плаче жалничко и ние му я даваме отново. Мислех си ,че с времето ще му омръзне,но ...точно обратното.Като че ли свиква с нея още повече.Дайте ми някакви идеи да стане по-безболезнено..



Тема Re: Как да махнем бибата?нови [re: evredika]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано13.02.04 22:19



няма да мога да ти дам никакъв съвет ,ние сме на вашата възраст -1г. и 10 м. и сме си още с биберона поне на вън не го смуче ,че ми беше омръзнало пенсии да ми подвикват-да го махате туй бони а-а-а ми как отговарям аз,не смятам че е генерален проблем,за мен е грозен навик не мисля ,че насилствено ще ги откажем ,по-скоро сами ще стигнат до решението,да си видяла дете на 5 години с биберон ,смятам ,че ще е скоро,така ,че не се притеснявай радвай се на живота и детето си



Тема Re: Как да махнем бибата?нови [re: bimba]  
Автор sisislava (щастлива мама)
Публикувано13.02.04 22:31



Аз съм виждала дете на 5 години с биберон! Е, не е типично явление, но със сигурност при това дете нямаше никаква родителска съпротива или по-точно целенасочени действия стещу този навик, явно и детето си беше направо като пристрастено.

Една моя позната веднъж ми каза как е отказала и двете си деца (силно привързани към биберона). Просто отрязала върха на биберона с ножица и така детето, недоволно от тази промяна само бързо зарязало бебешкия атрибут. Иначе тя както и преди без протести му давала залъгалката когато си я търсело.
Според мен този трик е доста находчив.





Елица - Коледна звездица

Тема Re: Как да махнем бибата?нови [re: evredika]  
Автор 5ya (мамиии)
Публикувано13.02.04 22:38



ние решихме този проблем още когато Жорко беше на годинка , без много обяснения забравихме бибите при баба му и после вкъщи просто ги нямаше. След два дена мрънкане и малко рев ги забрави. Въпреки това продължаваше да си настоява за млякото в шише с биба. И това продължи доста време, но след нова година, шишетата пак останаха при баба му, един месец той отказваше да пие мляко по друг начин, но сега вече свиква от чаша. Сок също не желае да пие от чаша, но аз чакам да му дойде времето и да свикне. Всякакви други напитки си ги пие от чаша. Та за бибите така според мен - радикално и изведнъж.



Тема Re: Как да махнем бибата? [re: sisislava]  
Автор evredika (непознат )
Публикувано13.02.04 22:44



Страхотни сте и дветеНай-противно ми е по улиците да се обеснявам с познати и непознати защо си смуче още бибата.Става ми даже неудобно.Ще действам по въпроса,дори ще опитам това с връхчето на бибата.Струва ми се супер идейка



Тема Re: Как да махнем бибата?нови [re: 5ya]  
Автор evredika (непознат )
Публикувано13.02.04 22:50



Сега в момента е с биба и дори не подозира какво го чака след малко.Утре ще разказвам........



Тема Re: Как да махнем бибата?нови [re: evredika]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано13.02.04 22:52



И Денис е на година и 10 месеца и той е още с биба..........
Ох...аз пък се притеснявам!Но поне предимно нощем и при следобедният сън я търси, иначе не.
Но пък сега като се роди новото бебе подозирам, че той ще му краде биберона! И ще стане една....
Мисля, че подхода при отказването на бибата трябва да бъде радикален. Събират се всички биби и аут! Иначе не става.
Аз все се каня да го направя, ама пусто като от два месеца това дете не спира да боледува и плаче жално - сърце не ми дава да го лишавам от това успокоение.
Ей на - сега пак е болен! И си я търси милия, направо му треперушкат лапичките за нея, а на мен ми е жал като го виждам как се мъчи и е отпаднал и не мога да му откажа...Ох.......



Тема Re: Как да махнем бибата?нови [re: sisislava]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано13.02.04 22:55



ми да ти кажа пробвала съм какво ли не това с връхчето беше едно от първите неща,не и прави никакво впечатление ,казах много е грозно



Тема Re: Как да махнем бибата?нови [re: dodo_dodo]  
Автор evredika (непознат )
Публикувано13.02.04 23:07



Именно това е проблема май.Много ми е жал и не смея да действам крайно.Ако аз самата бях по- решителна досега ехеееееее....да сме я забравили.Май като се замисля аз съм си виновна



Тема Re: Как да махнем бибата? [re: evredika]  
Автор elishka2OOO (mama na Wanko)
Публикувано14.02.04 00:04



Иван е на по4ти 11 месеца и аз ве4е се замислям замахането.Давам му я само като му се спи много и то за малко и гледам да не заспива с нея,а ина4е и той си я търси.Ама вси4ки майки около мен просто ги хвърлиха бибите и край ,няма ве4еее биби.При едното детенце голям рев има6е(цяла седмица)оба4е после забрави,но и то си пие млякото от 6и6е с биберон.
Ама на нас дали ни е рано да го махаме?Или въоб6те докато е нормално едно дете да сму4е беберон?
А и аз съм вийдала дете,дайе на 6 години да си сму4е биберона,но само вкъ6ти 4е го било срам навън(така казва) и така,зна4и знаят какво стажа ама маи трябжа твърдата ръка на мама и в ко6а,та да видим какво 6те сму4е.
Успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.