Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:44 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови  
Автор Millena (s interes)
Публикувано12.02.04 22:31



Как сте? Готвите ли се вече за големията ден Мислите ли торти и т.н.?

Иначе нашите мерки и теглилки са 9100, 76 см
Не иска да се изправя, от скоро пълзи, но седнала, не ме карайте да ви обяснявам как го прави, но е много сладка. Явно ми е мързеланче-дебеланче.
Много бърбори, казва и 4-5 смислени неща (мама, тати, ам).
А за подаръци какво мислите? Аз трудно генерирам идеи понеже имам почти всичко от баткото.

Кажете сега вие



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано12.02.04 23:33



Ох, как се радвам че ме изпревари с темата!.
До нашият първи рожден ден остават само 27 дни и разбира се че се замисляме за купон. Понеже в града в който живеем няма кой знае какъв избор на торти освен много сметанени ще разчитаме на нашата кръстница с поръчки за тортите на "Неделя" и определено ще е с далматинец. От известно време изпитваме луд интерес към нашето куче и една комшийска котка та за това и тортата ще ни е такава.
Иначе за килограмите как ме успокои като прочетох че сте 9.100. Не се теглихме миналият месец и сега се изненадах че за два месеца сме порастнали само с 0.650кг. и тежим 9.200.Иначе ръста ни е 75 см.Имаме си вече цели 7 зъба и гризем усилено.Иначе за ходенето почти на прага сме на прохождането. Стоим стабилно изправени без опора доста дълго време а от тази седмица се застопорява и ако я повикаш отсреща прави смели по една две крачки и се хили неудържимо.Говорните ни умения са до степен бау-бау,ела пак за кучето естествено, мама, баба и мау за котката. Най фрапиращото е че се е научила вече да копира как се кара батко и като размахва пръст и вика Нееее!За подарък съм решила една количка която хем може да се тика хем и да се седи на нея. Нещо подобно на модел"Турбина" на Кам.
С храната също имаме проблеми ако може да се нарече така. Не искаме да пием или ядем никакво кисело мляко и вечер вечеряме вече храна. Ако нашата е подходяща давам такава ако не от кухнята.Не ядем и хляб нито на ядене нито допълнително за гризане освен ако не е под формата на сандвич с масло и кашкавал или сирене и жълтък.
За съжаление не всичко е весело около нас защото ни се появи едно топченце в горната част на ходилото и понеже расте ще трябва да го оперираме в края на март. Не ми се мисли как ще издържим защото упойката ще бъде местна а и ще си боли.
Ами това е от нас за сега пък ще чакаме и другите мартенски бебета да се похвалят



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор Vache ()
Публикувано12.02.04 23:42



Ехооо, здравейте и от нас
Тамън днес гледахме в нашата сладкарница тортите, ей така само информативно... ама като гледам, то ей го март чука на вратата... Ние сме май последни, освен ако не се появи някой на 31 март. А през април може да организираме едно парти на мартенските бебета, един общ рожден ден.
За килограми не знаем, че не са ни мерили вече два месеца. Да, ама съдейки по болките в кръста трябва да е станала над 9 кг. Ходи, като се държи за секциите, лази доста бързо. Понякога прави 1-2 крачки между масата и стола, ама по-скоро се обръща и залитайки се хваща за другата опора. Оня ден се опита навън да се качи в количката на едно другарче и като я махах оттам, тя ревеше истерично, а другото детенце я подритваше отвисоко
Много обича нашата немска овчарка Норд. Като го види и такива писъци на възторг надава, че той хуква да се крие, а тя след него лази да го стигне. Много са смешни, тя една дребна, а той огромен търти да бяха с подвита опашка. Горкичкия, не ми се мисли като проходи Александра какво ще стане
Има два зъба и още я мъчат останалите . Не иска да спи хич. Ей сега е заспала чак. Утре ще цъфне в 8 часа. Бърбори много, почти не спира. Единствените смислени думи и според мен вече осъзнати са НЕ и ДАЙ . Вика също "боа-боа", не казва тати, а мама много рядко.
Храним се на детска кухня и й харесва.
За подаръци не сме мислили още.
Обаче вече ме посъветваха да я давам на ясла от септември месец. Какво мислите за това?

Редактирано от Vache на 12.02.04 23:46.



Тема Страшна сладуранканови [re: Vache]  
Автор бeбинka (мама на Олинка)
Публикувано12.02.04 23:55



Много ти е сладка Алекс Нацелувай я по бузките от нас!
Аз Оли трябва да я дам на ясла когато стане на 11 месеца за6тото тогава май4инството ми изти4а и не ми се мисли-изоб6то не мога и не искам да се рзделя с нея Ох, незнам...

Olivia,15-07-03



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: mima]  
Автор elishka2OOO (mama na Wanko)
Публикувано13.02.04 00:08



ЕЕЕ най-после и за бебетата на март!Откога 4акам такава темаНие сме на 23 март родени,има о6те време ама сме се нато4или на един много много весел ройден ден,само не знам къде 6те ги събираме вси4ки деца
Та ние сме явно най-леките 8 кг то4но бе6е преди 20 дни,но за сметка на това дълги 76см.Не мога да разбера къде отива това вси4кото ядене което по поглъ6та,а яде засега без проблеми,по4ти каквото му дам.Имаме 6 зъба и един на път и много хапем и лапаме вси4ко което ни попадне.Много се смее и пее и вика,казва мама,тати,баба,ам и си мие ръ4и4ките на Хей ръ4и4ки,хей ги две.Изправя се сам за където се хване и от 2 дни ве4е и сяда от право полойение към седнало и обратно и много се радва.Много пълзи,но отскоро.Абе стра6ен сладур е с една дума.А дааа-зна4и като не е на неговата запо4ва много силно да вика ненененененен ама много силно и постоянно докато не стане на неговата.
Това е от нас с Ванко.
П.С.Сега като си про4етох мнението забелязах 4е използвам мн.4.НИЕ,та зна4и става въпрос за 1 бебе,Иван.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано13.02.04 09:10



Здравейте и от мен и Ники
Нашият рожден ден не е толкова близо - чааааак на 29 март, но много се вълнуваме (особено аз). Не сме избирали торта още, но и до нас най-близо е сладкарница Неделя, та....

Актуални мерки нямаме Преди месец Николай беше 8,600 кг и 73 см. Но преди няколко дни докато се чудеше каква беля да направи, седна на нашия кантар, който показа 10 кг без малко.....

Зъби от месец и нещо насам са 8 бройки - пълна оградка
Пълзи много и бързо... От декември се изправя в леглото си,... сега вече няма спирачки и се изправя където докопа... Сложихме си "капачки" на контактите, че все на "инженерни места и предмети" налита детето И в тази връзка смятах да ви питам какво още се сещате че трябва да се обезопаси.. и откъде се купуват "заключващите устройства" за чекмеджета.

Казва мама и тата, докато майка ми беше на гости и баба Гледат се с котарака през прозореца и Тарзан казва Мяу, а Ники отсреща Нау... Но е по-скоро инцидентно имитиране, според мене...

Някой от вас беше писал за упоритото "Нененене", е и нас така ни работи младежа.

Иначе много се смее, изразително показва "Колко голям ще порасне" и т.н. И много ръкопляска (най-вече на себе си).

Храната - попара сутрин, обяд - като нашето ядене, ако става; следобед кис.мляко с бисквити отскоро давам, а рано сутрин и вечер кърма (ако се налага и малко Нан).

Засега друго не се сещам...
Много усмивки и целувки и до нови срещи.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано13.02.04 09:17



На 11 месеца Наско тежи 8 кг (+500), 73 см (+1,5), има 8 зъба.
Лази, изправя се и ходи, като се държи за нещо.
С говоренето само сме назад - още не казва срички.
Голямата ни новина е, че повече от месец сме без сонда и всичко яде с лъжица, почна да иска и допълнително и яде с апетит.
Рожденият ден май ще изкараме в болница, понеже му насрочиха дата за операция. После ще наблегнем на тортите... само да мине всичко ОК...
Ето го и него:

Редактирано от Firebird на 13.02.04 12:31.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано13.02.04 10:16



И ние да се обадим
Върви само като се подпира за нещо - маса ,легло,стол...,затова пък в лазенето е изключително бърз Обича да слуша песнички.
Не ми дава да седя на компютъра,само като ме види че сядам на стола и започва да мрънка. Бърка навсякъде,затова на повечето шкафове дъжките са махнати, а чекмеждетата залепих с хартиено тиксо.
Бърборим ,но нищо смислено още.
Мерките са ни от миналия месец 9450,76см. Във вторник сме на консултация ,трябва да достигнем десятката
Преди няколко дена проби 3-то зъбчепочти е пробило и 4-тото. Затова и не спим спокойно през нощта
Гледах един каталог за торти ,ами те всички са толкова красиви. Как ще избирам? За подаръци - още нищо не съм измислила. Ако някои има идеи... Незнам рано ли е за колело от тези с дръжката за бутане?

Пропуснах да попитам - На колко хранения сте? Злати още е на 5 ,обаче най му идват много.

Редактирано от *Milena на 13.02.04 10:27.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003) [re: *Milena]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано13.02.04 10:37



За храненията и ние сме на 5, засега, но по колко приблизително му даваш като грамаж, че му идва повече?



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003) [re: mima]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано13.02.04 13:28



Дано да мине леко!! Ще стискаме палци!
А казват ли от какво се появи? Милата душица. Дано не го усети как ще мине!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.