Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Октомврийско-ноемврийски бебчета  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано13.02.04 18:17



Здравейте на всички мами и бебчета!
Пуснах обобщена тема, защото терминът ми беше за ноември, а родих на 29 октомври. Как сте? Растете ли?
Ние бяхме днес на консултация. За 2 седмици Марина е качила ЦЕЛИ 400 гр, което за нея е РЕКОРД и вече тежи цели 5,320 кг. и е 59 см. Сложиха ни втори прием ДТК и капки полиомелит. Сега съм й направила компрес с реванол и спинка, но иначе вдигна на крака цялата поликлиника. Нещо от сега не ги харесва тия лекари! Така рева и при кожния и при ортопеда! Нищо ни я успокоява, но излезем ли от кабинета е едно слънчево и усмихнато дете.
Най-новият й номер е да ми хапе зърното с венците и да се смее, когато я дръпна! Да ама на мен ми се реве, но като й видя невината усмивка, болката ми минава.

Как стопляте храната на бебоците - в микровълнова или на водна баня? Колко често преварявате шишетата? Докога ще давате преварена вода?

Целувки на всички бебоци!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано13.02.04 18:42



Здравейте , ние сме ноемвриичета но не ни пречи да се включим в темата. Не знам колко килограма сме в моменто във вторник сме на консултация и ще докладвам. Браво на вас ние ДТК още не сме ги почвали предполатам , че сега ще ни сложат първата а при ортопед педиатърката ли ви изпрати или отидохте пожелание ?? До сега Марти само се смееше на докторицата но предполагам , че това ще бъде временно явление. Аз основно ползвам микровълновата за подтопляне и стерилизация, а водичката се преварява по желание до годинката , така съм чела тук в клуба .
Целувки на всички бебоци !!!

Marti 18.11.03g,

Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: topi]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано13.02.04 18:50



Отидохме по желание. Педиатърката каза, че всичко е наред според нея, но аз исках да се уверя. Един ден отидохме за направление, но имаше доста народ и направо в Горна баня. Поне сега съм спокойна, че всичко е наред. Казаха ни, че до третата година няма нужда да я водим. Тогава евентуално за плоскостъпие.

Аз затова пуснах такава сборна тема, да се включат и октомврийски и ноемврийските мами и бебоци!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано13.02.04 19:57



Здравейте и от нас:)
Ние ве4е сме втора седмица на плодови пюрета и е голям смях-как да му обясня 4е когато устата му е пълна НЕ СЕ ПЕЕ Много му е весело когато се омаже до 4елото:)
Ние нямаме микровълнова затова топлим на водна баня, а с превъряването-мисля до годинка, или поне докато не запо4не да си пъха вси4ко в устата
Ние от 2 дни не сме се разхождали и сме леко нервни4ки(поне аз) но ще поправим тази гре6ка:)
Кажете, май4ета, вашите бебета ядат ли си ръцете много? аз се притеснявам, за6тототова му стана любимо занимание, а бибата за 5 секунди само я държи и после пак юмрука...и понякога с настървение ги яде....ужас!
На нас ни направиха за втори път ваксините-ТДК и капките полиомелит. Не плака много, защото бе6е дълбоко заспал:) (наро4но го издебнах тогава)
това е от нас-целувки и се похвалете как са слънчицата ви!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано13.02.04 20:01



Браво, че си се сетила така да пуснеш темата, защото специално ние теб бяхме ноемврийски, станахме октомврийски, а все още се числим към месец ноември.
Ние другата седница сме на консултация и нямам търпение да видя ка наддава този месец, защото горкия има направо вълчи апетит.
И ние сме ходили вече на ортопед, защото било хубаво да се отиде на профилактичен преглед и го направихме и слава Богу всичко беше наред.
Моля ви да ми кажете горе-долу по колко часа спят вашите бебоци, защото Ники както не спеше почти така сега ми се стува че спи повечко. Е да не си мислите, че нощем спинка - нееее, но поне се буди по-рядко. И на това съм доволна.
Хайде кажете вие как сте, че да си заформиме хубав разговор.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: ralichka]  
Автор pepta (mai4e)
Публикувано13.02.04 20:11



Здрасти и от нас.Данчо е роден на 17.10.От седмица вече се обръща от гръб на корем.Да си гризе юмручетата (с по специални чувства е към палеца)е любимото му занимание.Във втроник сме на консултация.предполагам че е вече към 6500кг.Аз питах нашата лекарка за ортопед и тя каза че се правил преглед когато станел на шест месеца.А имам и въпрос към мамите на момченца:как са пишлетата на момченцата ви?На данчо май има още доста за показване и май малко се притеснявам за товаНие сме на изкуствено мляко и затоплям водата в микровълновата.Когато беше на кърма я претоплях на водна баня.това е от нас



Тема за пи6летонови [re: pepta]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано13.02.04 20:22



Zdrasti-na6eto pi6le tati mu go oprawja . kogato e gotovo si proli4a na istinski:) penis, t.e. kakto sme go vijdali pri tati mu:)
nie kato otidohme na purvija si pregled (bjahme na 1 mesec) lekarkata ni pokaza kak se pravi i se okaza 4e prez purvija mesec samo sme go galili-to se natiskalo mnogo...az ne mojah-zatova mujut mi se zae i za 2 meseca go opravi-dori pediaturkata kaza 4e dosta rano sme go opravili. 4ak ni se skara ...a mejdu glavi4kata i drugata koja kolko bjalo izvadihme...ujas! i se za4ervi ta go mazah s rivanol...no sega e super- istinski muj:)
Uspeh!!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор gioia (новак)
Публикувано13.02.04 20:55



Хей,здравейте и от нас!

Вчера ни мериха и сме 6 800кг, мноого добре, бих казала, при всичкото повръщане и моите притеснения, че не достига кърма. А то май се оказва, че лакомницата преяжда здраво и затова повръща!?! От 2 дена я кърмя само на една гърда и като че ли почти не повръща. Дано това да е.

Иначе и Жужи само си хапе юмручето, но това много не ме притеснява.

Ние с пюренцата ще почваме от 5м. А вие кои марки ще препоръчате? И от какви плодчета най-много се харесват?





Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: gioia]  
Автор florans (непознат )
Публикувано13.02.04 21:23



и на мен ми се ще да ви се покажем на снимчица,ама не знам как да я закача.в групата октомвриичета сме(21.10.2003г)на изкуствено мляко сме от около месец и сме наддали толкова много и то видимо ,че май ще си изкараме една караница от педиатьрката на 17.02.а щом се отнася до преваряването мисля да го правя поне още 3 месеца ,а после малко по малко ще трябва да си сьздаде имунитет.незнам дали сьм права.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: florans]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано13.02.04 23:15



Нашто пишле е заголено многоо одавна. Много съм упорита и още първия месец свърших тая работа. Сега си имаме една хубава пишчица, почти като на големите мъже!!!
За преваряването, още го правя и незнам кога е препоръчително да се спре, но мисля, че поне още няколко месеца е хубаво да го правим. Ние се дохранваме и топля водата на микровълновата.
А за марките пюрета, май трябва да пробваш сама и да видиш твойто бебче какво предпочита. Аз лично съм се насочила към Хип и Нестле. Пробвахме и Ганчев, но Ники го отказа категорично. Аз го захраних със зеленчуково пюре и вече обедното кърмене е изцяло заменено от картофено пюре.
Имам един въпрос. По колко изяждат ваште бебета, защото аз доста се питеснявам, че НИки яде много големи количества, които е още рано да яде. Горкия все иска да яде. И най-странното е, че не е шишко, поне за сега. Но аз наистина съм притеснена. Тази вечер му направих 180 в шише, за да видя колко е изял и щом свърши започна да пищи дадох му гърда, в която има поне 30-40, но и това не му стигна.Реших, че няма да яде повече и го сложих да спи, но не той иска да ясде и накрая му дадох и другата гърда в която също има поне 30гр. Като ги сметна общия брой е стряскащ.Моля ви кажете вие по колко папкате?



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: ralichka]  
Автор Pyжa72 (цвете)
Публикувано13.02.04 23:51



Валя е вече на 4 месеца- отромврийка 11.10. Тежи 6800 и е 64 см.
Хапва повече от 10 пъти на ден което смути даже нашата либерална педиатърка и каза че трябва да се редуцират храненията. Иначе си спи както от първия месец цяла нощ от 10:30 до 7:30 -8 часа сутринта. Само на кърма е - до 5 или 6 месец в зависимост как ще наддава по съвет на педиатърката. Не пие вода( какви ли не трикове прилагах, прахчета за бебета, чайчета и прочее), не понася биберон и залъгалки. как ли не съм опитвала само като помирише бибата и почва да крещи. Та навярно няма да се научи да пие от шише с биберон. Иначе яде изцедено мляко с лъжичка.
Надига се да става, стои седнала известно време, мрази да е по корем. Иначе се върти от корем на гръб. Скоро се научи да пищи и много се радва на гласа си експериментира непрекъснато. Пъха си всичко в устата и много приказва



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор Jmuche (с бебе Таня)
Публикувано14.02.04 13:37



Здравейте и от нас!
Таня е родена на 04.10. Вече тежи 6,300кг, но в сряда сме на консултация и тогава ще ни измерят на дължина. Иначе на обяд яде зеленчуково пюренце /около 170 гр./, а следобед кашичка и плодово пюре.
Научила се е да вика и като я оставя сама се чува из цялата къща - като вляза в стаята и веднага ми се усмихва и млъква /хитруша от малка/. Спинка по цяла нощ без да се буди до 8-8:30 часа сутринта.
А храната я топля в микровълновата, вода изобщо не иска да пие - само сокчета.
Ами това е от нас!
Поздрави и целувки на всички!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: Jmuche]  
Автор klamerche (само Варна)
Публикувано14.02.04 15:05



И Виктория е родена на 4 октомври, заедно с бебе Таня Но за разлика от нея, тежи цели 6, 800 кг и е дълга 66 см. Също като своята сестрица по рождение и добра приятелка хапва зеленчуково пюре на обяд (но по 150 гр.), а следобед - плодово. Вечер към 20-21 ч. и давам по 150 мл. сухо мляко (НАН - НА хипоалергенно, защото се оказа алергична към Нутрилона), за да спи цяла нощ. През останалото време я кърмя. Тъй като чухме, че във Варна водата не е много хубава, започнах да й давам минерализираната трапезна вода "Предела". От известно време почти не пие вода, макар че преди месец-два пиеше по 100-150 мл на ден. Пюретата й ги топля в микровълновата. И тя много си лапа ръчичките и не само тях - всичко до което се докопа го пъха в устата си. Също така много се плюмчи. Я да ви попитам, пазите ли ушенцата когато къпете бебешоците? И като споменах за банята, Вики вече изплисква половината вода от коритото навън, защото шляпа с крачета и ръчички. За сега това е от нас. Сърдечни поздрави!

Вики 04/10/03

Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор zapetajka (мама на Влади)
Публикувано14.02.04 15:17



здравейте и от нас,
нашето бебче е родено на 21.10 и преди 10 дни бяхме 6300 и 62см, на 18 сме на 2-ра ДТК, за сега ядем само зеленчуково пюре,обаче към края на яденето започва да плаче, и незнам дали не го харесва,и каква е причината за този рев, и то едва успявам 120г да му дам
и ние също си слагаме всичко в устата и най вече юмруците, обръщаме се още от преди 2-3 седмици, а сега вече иска и да сяда, пак аз се притеснявам, че му е рано, но той се сърди ако го държа легнал, все се надига, и все ми се струва че му стопи малко от бузките
нощем се будим към 2-3 часа и плаче и после пак заспива, много е неприятно



Тема За ушенцатанови [re: klamerche]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано14.02.04 15:22



Когато я къпя гледам да не попада вода в ушетата. Когато беше на 1 месец, веднъж й попадна доста вода и в продължение на 2-3 дни от едното уше излизаше ушна кал. Много се бях притеснила, но леля ми (лекар УНГ) ме успокои, че е нормална реакция и ако престане до няколко дни и няма болка, всичко е наред. А след баня й ги почиствам с клечки за уши, но само ушната мида, не бъркам в канала.
А когато се разхождате с дългокосата хубавица Виктория в Морската градина, пратете много поздрави на морето от нас. С мъжа ми живяхме във Варна 5 години, там се запознахме и много обичаме града и морето. Преди година и половина се преместихме в София и оттогава не съм била във Варна и много съм се затъжила - за приятелите, за морето, за всичко там.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: zapetajka]  
Автор florans (непознат )
Публикувано14.02.04 15:23



родени сме на една и съща дата.само че ние още не се обръщаме.когато е по корем повече от 5 мин.започва да мрънка,а след още 1 мин.вече е рев.става ми мъчно и го обръщам.вашата педиатърка какво каза за зел.пюре не е ли рано.чета в клуба че след 4мес.се започват.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: florans]  
Автор zapetajka (мама на Влади)
Публикувано14.02.04 15:55



да на една дата сме
тя искаше да започнем към края на 3-тия месец с пюрето, обаче той започна да яде повече и започнах да го дохранвам и тя затова реши да ги почнем по рано, че да може по малко да го дохранвам,обаче човека си хапва млекце добре, а защо плаче на пюрето незнам, дали не му харесва
нашия мъж също необича да стой по корем много, и когато се обърне от гръб по корем, започва да плаче след известно време,ако не успее да се завърти обратно



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: florans]  
Автор gioia (новак)
Публикувано14.02.04 17:19



Там, където пишеш, отдолу преди физиономийките има надпис IMG. Кликаш и между квадратните скоби слагаш адреса на снимката. Дано стане да видим и ние слънчицето.





Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: zapetajka]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано14.02.04 17:20



И ние сме на зеленчуково пюре(картоф и морков и картоф и тиква) но нещо май не го възприема като храна, защото после си търси шишето.
Направо ми става лошо като слушам за за спане до 8.30. Ники хич не ще да спинка нощем и и огладнява бързо, а аз вече изнемогвам с това недоспиване.
От вчера прави нещо нехарактерно - дъвче си долната устна!?!?
Имате ли идея защо? Единственото, което ми хрумва е, че започват зъбките.



Тема Re: Въпрос за пюренцатанови [re: zapetajka]  
Автор gioia (новак)
Публикувано14.02.04 17:22



Един тъп въпрос сигурно, ама сега ми хрумна да питам. Ами, те, пюренцата затоплят ли се?
А каква е точно разликата дали ще се започне с плодово или зеленчуково?





Тема Re: Въпрос за пюренцатанови [re: gioia]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано14.02.04 17:58



Затоплят се, но според мен безмислено, защото докъто го изяде е изтинало.
Разликата е в педиатрите. Едни препоръчват да се започне с едното, другите с другото. Май повечето са за плодовото, но пък нашта е категорична да започнем със зеленчуково и с това започнахме. Казва се Добрева и е завеждаща педиатричното оделение в Шейново.
Целувки на бебоците.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: gioia]  
Автор florans (непознат )
Публикувано14.02.04 18:25



Много ми се ще да покажа слънчицето,ама понеже не успях сама чакам таткото да се върне от работа и дано заедно успеем.Ако не ще ни видите след време -малко поотраснали.Проблема всъщност е че нямаме снимки в интернет а само в PC. До скоро и целувки на всички малки слънца.



Тема Re: Въпрос за пюренцатанови [re: ralichka]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано14.02.04 18:37



Ние започнахме с плодово, по съвет на педиатърката ни. Мисля, че няма голямо значение с какво ще се започне първо. Важното според мен е детето да е готово да ги приеме и да не се насилва. При нас за сега има най-голямо предпочитание към тиква и моркови на Ам ам.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано14.02.04 19:43



Здравейте и от нас! Нека първо да започна с това: Честит празник на всички мами (и татковци) в клуба! Бъдете винаги влюбени!
Макс е роден на 07.10. Не знам колко тежи в момента, но в четвъртък сме на консултация и ще докладвам. Ядем зеленчукови пюренца, бананова каша и плодови пюренца. Пием чай на Хип и ябълков сок (домашно приготвен). Интересното е, че не му харесва картофеното пюре, което му приготвям,но купените ги яде. От известно време започна да се буди през нощта, около 3 часа и после заспива, преди това си спеше непробудно до 8.00 сутринта Много обича да се къпе, рита страхотно и вика когато го изкараме от коритото!. Не се е обръщал от гръб по корем, но обратното-да. Много рита с крачета, смее се с глас, не иска да лежи, говори си с нас и всичко което е наоколо. Поздрави на всички бебчовци!!!!. А тази вечер как ще празнувате? Ние сме у дома.....



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: Jmuche]  
Автор яroдka ()
Публикувано14.02.04 19:50



Привет и от мен

Лили е родена на 2 ноември.
Когато я мерих преди десетина дни беше 6300кг. В понеделник сме на консултация и ще имам по-актуални данни.
Спи от 9-9.30 до 7-8, въпреки, че вече дже нощи ми се буди в 3.30-4. Може би не си е дояла вечерта, не знам.
На кърма е и я дохранвам с формула /humana 2/.Пие сокчета и папка плодови пюрета /hipp/ Любимото и пюре е малини,боровинки и ябълка. За сега все още не изяжда цялото бурканче/ 125 г/ Зеленчукови и каши смятам да давам от четвърти месец.

Не обича да яде моркови, да пие вода и да лежи по корем.Не проявява интерес към играчките.

ralichka питаше за количеството храна на бебчовците - знам, че се дава по формулата 100 + ( месеците на бебо x 10 мл.) Което аз не спазвам, защото вмоя случай това прави около 130 - 140 мл., а това означава д а обрека Лили на тотален глад . Тя папка по 6 пъти средно по 160-170-мл.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: marinna]  
Автор Jmuche (с бебе Таня)
Публикувано15.02.04 12:38



И Таня вообще не обича картофеното пюре, което аз и правя, но купешките ги яде с охота .
Вчера решихме да и направим и на нея подарък за св. Валентин и и купихме активна гимнастика на Fisher Price - леле колко беше щастлива - настана едно гукане, едно викане, един смях ! Когато я махнах, за да я вдигна взе да се оглежда къде съм сложила играчката.
А вие по колко пъти на ден храните бебоците? Таня от доста време е на 5 хранения, защото се събужда доста късничко за бебе /но пък аз си се надпивам/ и сутрин има само едно кърмене, а после си е вече обяд и и давам пюренцето.
А кисело мляко давате ли? Жълтък? Сиренце?
Ами това от нас! Пишете и вие!




Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: Jmuche]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано15.02.04 13:20



Ами какво да правим- ще купуваме пюренца! Макс е на 5 хранения, даже понякога на 4, различно........снощи се събуди 2 пъти, като му давах само водичка, заспа, но понякога му давам и мляко ако не иска да спи и е нервен. Понякога не се буди въобще и яде чак към 8,30-9,00, но понеже много спи през деня, а аз не го будя, освен ако спи много време, му стават 4 за деня. Предполагам, че той самичък знае колко му трябва. С тези храни не сме започнали още, като отидем на консултацията ще видим. Хайде, после пак ще пиша- пишете и вие-как минават дните ви???



Тема Re: За пюретатанови [re: marinna]  
Автор klamerche (само Варна)
Публикувано15.02.04 14:40



Чисто картофено пюре и Вики ми отказва, но откакто започнах да й слагам кубче тиквичка, брокул, няколко грахчета, морков (до сега всичко с морков плюеше), малко масалце и понякога от адаптивното мляко, хапва с охота, а и аз много се гордея с вкусотията която става . Понякога й добавям и захар, на върха на лъжицата, макар че не е правилно. Лекарката ни каза да й слагам и малко сирене, но след обривите които направи, още не смея. За сега хапва по 5 - 6 пъти на ден, но за нас това е постижение, защото до скоро се будеше и посред нощ и ядеше по 7 - 8 пъти. Но откакто започнах да й давам от адаптивното мляко спи по цяла нощ. Пу пу пу, че да не изгоним сънчо.
Искам да предупредя майките, на които им предстои да слагат 2 част на ДТК ваксината на бебчовците. Ако все още не сте ги захранили с млечни продукти (освен кърма разбира се), след като ви поставят ваксината, поне 10 дена не им давайте никакъв нов продукт на млечна основа - сирене, адаптивно мляко, масло и др., защото може да се получи както стана при нас - обрив по цялото телце. Това е така, защото във ваксината се съдържат голямо количество белтъци, също както в млечните продукти и организма на децата се пренасища. Разбира се, може и да не се обринат, но аз ако знаех не бих рискувала. Все пак всеки сам решава. Аз много се бях шашнала когато малката се изрина цялата - личицето, ръчичките, телцето, крачетата, навсякъде беше посипана с червени мехури. Водихме я в болницата и я боцкаха, изписаха ни куп лекарства, витамини, калциев глуконат и какво ли още не. Първоначално си мислихме, че е алергия към белтъка, но слава богу - не е. Сега си хапва масалце и мляко без проблеми. Дано и занапред да е така и да се радваме на здрави дечица. Целувки от нас!

Вики 04/10/03

Тема Re: За пюретатанови [re: klamerche]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано15.02.04 14:49



Привет и от нас!
Искам да попитам, тези които вече са захранили с картофено пюре, какво правите с новите продукти? Например, ако добавите грах/морков и др. отново ли захранвате или давате цяла порция? А слагате ли адаптирано мляко/кърма в пюрето?
И пак да се оплача! Вече трети ден Марина ми хапе зърната с венците си!!! Не са ме боляли така дори и в началото! А когато изохкам или се дръпна, тя започва да се смее сякаш е игра. Как да обясня на едно тримесечно бебе, че това не е игра?



Тема Списъкнови [re: smg]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано15.02.04 15:17



Мами, реших да обобщя рожденните дати на бебоците през октомври и ноември. Не успях да намеря за всички, така че моля да ме допълните или поправите, ако сбъркам.

04.10.2003/Таня/Jmuche

04.10.2003/Виктория/klamerche

07.10.2003/Makc/marinna

11.10.2003/Валя/Ружа72

17.10.2003/Данчо/pepta

21.10.2003//florans

21.10.2003//zapetajka

29.10.2003/Ники/ralichka

29.10.2003/Марина/smg

02.11.2003/Лили/ ягодка

18.11.2003/Марти/topi

11.2003/Мишо/mari_77

11.2003/Дарина/djudjesa

11.2003/Теодор/mira77

11.2003/Алекс/Flamendialis

11.2003

Чакам допълненията ви, мами!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от smg на 15.02.04 15:22.</EM></FONT></P>

Редактирано от smg на 15.02.04 15:28.



Тема Re: Списъкнови [re: smg]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано15.02.04 15:56



Много спят тези бебчовци. Ники явно ще е нощна птица.
Хайде сега да се похваля. Толкова е вкусно пюренцето дето му го правя, че изпапква всичко. И на мен ми е вкусно даже, а пък тати иска и на него да му правя. Още не смея да му давам друго освен картоф и морков и картоф и тиква. Аз го правя с малко адаптирано мляко и водата, в която са вряли. Ма наистина става много вкусно това пюре, сигурно е от млякото. Аз не смятам да слагам сол и захар.
Браво на теб за списъка, който си направила. Кога успя?
Хайде сега и да се пооплача. Ники сутринта изяде 160 кърма(бях се изцедила, за да видя колко ще изяде) и после още 60 адаптирано му дадох и най сетне се засити. Знам, че е много, но като е гладен какво да направя?
На обяд изяде 190гр. пюре от картоф и морков!?!? Сигурно скоро ще стане някой шишко. Ако и кажа на докторката сигурно ще припадне, ама да дойде тя да му дава по-малко и после като ревне да го успокоява. Откъде тоя апетит незнам.
Целувки на бебоците.



Тема Re: За пюретатанови [re: smg]  
Автор klamerche (само Варна)
Публикувано15.02.04 16:02



Когато добавям нов зеленчук в пюрето, не я захранвам на ново с него, а и давам цяло пюре. Това с даването лъжичка - две - три и тн. важи само за първоначалното захранване, но трябва да се прилага и при плодовото и при зеленчуковото захранване. Но винаги на ден добавям само по един нов зеленчук, за да разбера ако не хареса нещо, кое е то, а и ако, недай боже, се обрине отново. В началото когато я захранвах постепенно добавях сухо мляко. Сега слагам от него само понякога. Пасирам й зеленчуците с водичката в която са врели. Е не с всичката де. Долу горе гледам да го докарам на рядкост колкото боза. Когато захранваш, първоначално можеш да даваш пюрето междинно, а когато дозата стане по-голяма първо даваш пюре, а след това дохранваш с кърма (или сухо мляко) и така докато заместиш едно цяло хранене само с пюре. А за хапането, нищо не мога да кажа....

Вики 04/10/03

Тема Re: Списъкнови [re: ralichka]  
Автор klamerche (само Варна)
Публикувано15.02.04 16:32



Мале, ама вашето бебче наистина си хапва доста... Пу, пу, пу да ви е здраво и все така лакомичко. А моята мадама яде по 140 гр. пюре (и плодово и зеленчуково), кърма не зная по колко изцоцква, но вечер 150 мл. адаптивно мляко едва изпива, като в повечето случаи остава около 30 - 40 мл. от него. Но иначе по килограмите не й личи че хапва по толкова - цели 6, 800 кг. са, а и на ръст не лъже - 66 см. Но деца различни....

Вики 04/10/03

Тема Re: Списъкнови [re: klamerche]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано15.02.04 16:57



Абе да си призная доста се притеснявам с толкова количество храна! Хич не се хваля с това, напротив. Дори толкова се притеснявам понякога, че си мисля, че нещо му има. Нали има деца, които не изпитват болка и могат дори да си отрежат пръста без да разберат. Та в изблик на страх, решавам, че пък той страда от рядко заболяване и е все гладен. Моля ви не ми се смейте, но как да си обясня неговия вечен глад. От два дена е сит просто защото му давам тези огромни количества храна. Добре, че поне вече е сит.
Ще видим другата седмица като отидем на консултация. А не е въобще шишко. Къде отива тая храна незнам.



Тема Re: Списъкнови [re: ralichka]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано15.02.04 17:13



Ама вие наистина папкате много! Активен ли е Ники? Марина е много акивна и изхабява много енергия. Поне аз така си обяснявам малкото килограми. Снаха ми беше на гости и се хвана за главата. Нейтото дете предимно лежало "като бей" и качвало много. Марина дори докато се храни не спира да маха с ръце. Да не говорим какво махане и ритане става, когато е гола! В покой е само когато спи.



Тема Re: Списъкнови [re: smg]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано15.02.04 17:18



Браво на адашката! Ами Макс е същият-направо е полудял на тема ритане с крака, махане с ръце, викове, песни и всички подобни на това. Много иска да пипа, хваща, дърпа, днес издра баща си по лицето- като хване и стиска! От къде такава сила............да са живи, здрави и пакостливи бебчетата ни!



Тема Re: Списъкнови [re: smg]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано15.02.04 17:59



Много е активен. Той не е спокоен и като спи. Затова мисля, че се буди много нощем. Не спира да маха с ръце и да ритка. Ще взема да му ги връзвам.
Така баща му са го връзвали като малък. Много се губел на плажа и много скачал нас главите на хората и майка му го връзвала за чадъра.
Сигурно на него се е метнал.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано16.02.04 11:19



Хайде мами да не се излагаме и да пропускаме ден.
Как са бебоците? Ще ги водите ли навън днес? Аз смятам да излезна поне за 30м. ако е много студено. Нямам търпение да се стопли и да сме по цял ден навън.
Я ми кажете по колко време се занимават ваште бебоци сами? Ники май доста се заиграва самичък, но само преди обяд. Незнам защо, но следобяд определено не му се играе сам, а иска компания. А преди обяд по един час и повече се занимава сам.
Целувки от нас.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: ralichka]  
Автор zapetajka (мама на Влади)
Публикувано16.02.04 11:33



ох и аз нямам търпение да се стопли и да излизаме навън, ние сме на ваксина в сряда и ме е страх да не настине, така че ще пропуснем разходките ако е студено, а що се отнася до занимаването......сутрин си играе сам, но следобяд става по кисел и иска компания
опитва се да седи като го държа и се сърди ако го слагам полегнал , все се надига, пак аз се притеснявам да не му е рано, ама то детето си знае
тази нощ се събудихме само за 15 минути, направо рекорд



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: zapetajka]  
Автор djudjesa (mama na Darina)
Публикувано16.02.04 13:43



Ето ни и нас!Днес май няма да сме навън,че доста си е студено а Дарето взе че заспа.Да прибавим и нашта дата към списъка, а тя е 10.11.Моята снаха е голяма магьосницакато каза ,че ще родя на 10 аз и се смеех,а тя сънувала и то вярно излезе.Тя роди Цоко на 10 май същ.год. и аз реших,че оттам нещо се е повлияла.Утре ще ходим на конс. и дано много да не плаче от вакс.Като я гледам добре си изглежда,не е от най-пухкавите има повече по крачетата и малко бузки.Абе щом не плаче значи добре се храни.За занимавките малко се забавлява сама ,повече обича да съм до нея /което не е много добре/ама още е малка иначе държи разни дрънкалки.Обича много муз.играчки и им пее.Доста е енергична ,то пише че бебета от тая зодия били
с много силни телца и с много енергия/какво ще ги правим като проходят/ .Целувки на всички бебчета!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: djudjesa]  
Автор Jmuche (с бебе Таня)
Публикувано16.02.04 14:11



Здравейте!
И ние днес няма да излизаме, че в сряда сме на ваксина и да не настинем. А и то слънцето се скри и май вообще не е за разходка. А има ли мами около пазара Димитър Петков? Ние ходим в парк Света Троица така че ако има някой в района може да се видиммного ще се радвам.
Айде да идва пролетта, че не ми се стои вкъщи!
Поздрави на всички!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: Jmuche]  
Автор gioia (новак)
Публикувано16.02.04 14:41



Хей, мамчета!
Ама вие сериозно ли говорите? Какъв ти студен ден??? Времето е чудно! Ние бяхме навън и пак ще излизаме? Ама какво ги правите по цял ден вкъщи тия деца? Аз само гледам да я изведа и много им се чудя на мамите в квартала защо ги крият толкова децата. Ами те само ще се изнежат така... А изобщо пък не съм се сещала да не я извеждам преди ваксината, даже след последната си се разхождахме от 4 до 6. Пу-пу, нищо не се случи.

Сега и едно въпросче: слагате ли захар още във водичката?

Аз правих на Жужи оризова водичка и не сложих захар, но познайте: и глътка не пожела да отпие, сега мъчим едно шипково чайче, ама и него го гледа подозрително.
Хайде, и по-малко пред компа, повече навън!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор mira77 ()
Публикувано16.02.04 15:53



Здравейте и от нас!Теодор е роден на 15.11.На консултация сме били за последно на 20.01 и затова нямам актуална информация.Иначе аз не съм фен на ранното захранване и затова той едва от седмица пие два пъти на ден сок, а преди топва веднъж, да не говорим за други храни.И без това кърмата ми така намалява, че се страхувам, че ако яде и други храни съвсем ще откаже да суче.Той спи от 10 до 7(респ.9-6) и през деня от 11 до 12 и от 14 до 16х.Искам да ви попитам каква е тази активна гимнастика и колко струва , къде я продават?
С нетърпение чакам да се стопли, защото ми омръзна да стоя у нас и да надебелявам още вместо да е обратното.Как изкарахте празника?Аз получих страхотно обеци от моя съпруг:)))



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: ralichka]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано16.02.04 17:03



Здрасти! Тук във Варна е студено, преди малко и сняг заваля и ние сме си у дома И аз мислих да излизаме, но гледах, гледах навън и се отказах. Надявам се, че следващите дни ще са по-добри и да можем да се разходим с малкия. Макс доста се заиграва, сутрин като се нахрани, около час след това си говори, пее и се бори с играчките в леглото си и заспива после. Почти през целия ден спи. Тази сутрин се събуди в 5,30, това е добре, като имам предвид, че последните 2-3 седмици се буди около 3 часа. Целувки на Ники



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: marinna]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано16.02.04 18:27



Нашия татко ни наплаши, че е много студено и аз не го изведох. Иначе съм от тези смелите майки дето са все навън. Но и това не е много добре май защото майката, с която излизаме заедно, бебчето и вдигнало температура. Доста се постреснахме.
А за парка Св. Тройца, това не беше ли на Константин Величков. Защото ако е така, скоро в този район ще се появи още едно бебче. Брат ми и снаха ми живеят там, а бебка се очаква да се роди по Гергьовден и естествено ще е Гергана. Така, че напролет ще се срещнете на разходките.
Да ви се похваля. Днес ме пуснаха в градска отпуска. и аз взех, че накупих на Ники дрешки. Ама като един малък мъж съм го издокарала. Джинси, дънки, половерче,жилетка и анцунг. А и шапка, която като му я сложих и щях да се напикам от смях.
Целувки на нашия другар по неспане Макс и на всички други бебоци.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор macy (мама на Женя)
Публикувано16.02.04 18:51



Здравейте и от нас, малко късно се включваме в темата. Моето момиченце се казва Женя и е родена на 21.10.2003. В момента е 5900гр. За ръста не знам защото сме на консултация на 23.02. Тогава ще ни правят и третите ДТК и полиомиелит. Иначе вече хапваме зеленчуково пюре на обед - или домашно само от картоф, което много харесва, или от готовите на Хип - картоф с морков. Пием сокчета от ябълка или круша пак домашно приготвени.
Вечер почти не се буди или ако се събуди пие водичка и пак заспива. Още не се обърнала от корем по гръб или обратно но прави опити и съвсем скоро и това ще стане . Също така си смуче палеца. По корем не обича много.
Поздрави на всички бебчовци



Тема смях с огледалотонови [re: macy]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано16.02.04 19:44



Здравейте сладки майки и беб4овци,
ние отдавна не сме се вклю4вали и ве4е цял 4ас 4ета какво сме изпуснали:)
Ние сме на 5.11. и сме само на плодово пюре-и то на Ган4ев, засега ни харесва много, но ще видим:)
Играе си много сам, 4ак към 18 се сеща за мен:)и по4ваме да си пеем,пускам диск с детски песни и много вика и пее:)))
На 14 бе6е много сме6но-седя си аз в хола и си гледам ТЖ а от коридора се 4ува страхотен детски смях с хлъцване накрая(от захлас), отивам и какво вийдам- мъжът ми с бебо в ръце, сложил го по корем на дланта си и Ми6о се гледа в огледалото и се смее с глас, после по4на да си говори на отражението и то с интонация, все едно разказва6е нещо, паднах от смях и го снимахме с камерата, 4е да си спомняме после:))) И оттогава ве4е 3 дни като зареве го водя на огледалото и той по4ва да се залива от смях:)) може би иска другар4е, или сестри4ка?!:)))
Пробвайте и вие и пи6ете какъв е резултата:)
Целувки на сладур4етата!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: mira77]  
Автор klamerche (само Варна)
Публикувано16.02.04 21:42



Един от вариантите на активна гимнастика е ето този:


Не зная колко струва, защото моята е донесена от Германия, но марката е Чико което предполага висока цена. Виждала съм подобни и в Метро, на неизвестна фирма, но игрушките не ми допаднаха. Да нацелуваш малкия принц.

Вики 04/10/03

Тема Re: Списъкнови [re: smg]  
Автор Daisy76 (непознат )
Публикувано17.02.04 08:08



Здравейте майчета и бебоци,
включваме се към попълването на списъка за ноемврийски бебчета с
Бебка Дара, 17.11.2003
Поздрави от нас



Тема Re: смях с огледалотонови [re: mari_77]  
Автор klamerche (само Варна)
Публикувано17.02.04 09:55



Когато водя Вики в банята да й измия личицето след пюрето, тя започва да се кокори и смее пред огледалото... Опознава света около себе си и разбира се себе си и всичко ново и е много интересно. Вчера случайно реших да видя дали ще се забавлява с една обикновенна малка наилонова торбичка (от шумящите) и не мога да ви опиша каква радост, гукане, смях и игра беше. Разбира се, докато не й омръзна и я захвърли настрана. С всичко е това, започна да и доскучава бързо и да търси нещо ново за изследване и пъхане в устата.
Я да ви питам майчета, вие хвърлихте ли вече пъпчетата на бебешоците, че на мен ми е адски мъчно да се разделя с Викиното пъпче, а и нали все пак тя сама ще насочи живота си нанякъде...
Другият ми въпрос е мажете ли с нещо личицата на малчовците, че на Вики кожата на лицето е много суха и изпръхнала, но не зная какво мазило за ползвам?!?
И накрая да ви се похвалим: Малката мадама вече прави брбрбрррръ... и навсякъде около нея хвърчат плюмки с които понякога прави и балончета и много се смее

А има вече и отпечатък на крачето и ръчиктата ето тук:



Вики 04/10/03

Тема Re: смях с огледалотонови [re: klamerche]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано17.02.04 10:12



Здравей кламерче! Вземи Nachtkerzen balsam на д-р Тайс- мисля, че ще останеш много доволна и мажи всеки път след баня:)))) Цената му беше около 10 лв.



Тема Re: смях с огледалотонови [re: marinna]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано17.02.04 11:33



И на Ники много бързо му омръзват играчките и трябва да ги подменяме. А нещо в последно време никакво внимание не обръща на активната гимнастика, а беше доста скъпа около 100лв.
За огледалото при нас случая е друг. В момента, в който се види започва да се оглежда много критично и неспира да се изследва. Много е суетен. Разсмивам го аз щом най-сетне реши да откъсне поглед от себе си и ме погледне.
Мажа личицето му вечер след баня с крем за лице на Биубхен, а преди да излезнеме навън с крем за навън пак на същата фирма. Неговата кожа също е доста суха и съм много доволна.
А за пъпчето, още си е вкъщи. И на мен ми се иска да си го задържа, но сме решили с татко му да му го хвърлиме нависоко. Идейта е на големия Ники е решил да му го качи на Мусала, за да изкачва големи върхове в живота си. Идеята е на таткото.
Целувки от нас.



Тема Re: смях с огледалотонови [re: ralichka]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано17.02.04 18:03



О вие сте добре- оглеждате се в огледалото
Леле Валя като смее пред огледалото добре, ама днес реши да плаче и като видя че отсреща още едно бебе плаче и сьвсем зле стана работата
Завьрта огледалото и тьрси бебето а отзад и акто види че нищо няма там и пак рев. Много добре сте решили за пьпчето- на Мусала да го хвьрлите




Тема :)нови [re: ralichka]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано17.02.04 18:06



zdrawejte maj4eta,
da se pohvalim -dnes bjahme 5 4asa navun s prekusvane za papane, no be6e super i samo spinka-da mu mislja noshtes...
I nie ot 2 dni pravim brrr, s mnogo sljunka:)))
Rali, neznam zashto ,no ne mi izliza snimka na bebe Niki!! na teb pokazva li ti se?? drugite beboci gi vijdam...opravi ja 4e mi lipsva tvoja bebok:)
Iskam da popitam ot koi mokri kurpi4ki ste dovolni??? i slagate li maslo v kartofenoto pjure 4e nie ot utre go po4vame:) -shte slagam kartof4e i adaptirano mljako, nali?
Cunki zasega:)



Тема Re: :)нови [re: mari_77]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано17.02.04 18:25



За картофеното пюре, аз не слагам масло, а само адаптирано мляко. някои казват, че се слага сол, захар и масло, но аз не смятам, че е хубаво да ги приучаваме от толкова рано на тези вредни вкусове. Щом си го папка така, няма да добавям нищо.
А за снимката незнам защо но ту се появява, ту се скрива. Ще пробвам да оправя проблема щом ти липсва.
Хайде де кажете къде ще хвърляте пъпчето?
А за мокрите кърпички, на Нивеа и на Памперс.



Тема Re: :)нови [re: ralichka]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано17.02.04 18:32



За пъпчето:
Първо мислех да го дам на таткото да го занесе в Германия. Но първия път като заминаваше забравих да го сложа в багажа. Вторият път пак го забравих и реших, че явно е писано пъпчето да остане тук . Или просто майка й е забравана! Ще го запазя в дневника й.

Целувки на всички!



Тема za pupaнови [re: smg]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано17.02.04 18:39



oh, neznam, i nie mislehme v Чехия да го занесем, ама не искам да избяга в 4ужбина...мисля да го разделя на две-едната 4аст да си е при мен а другата на някое хубаво място (т.е. незнам още):) ама дали е хубаво да се дели??



Тема видяхте ли 4ата?нови [re: mari_77]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано17.02.04 18:43



Много е гот-все едно си говорим на кафе! вклю4ете се , ама с вашите си никове за да ви позная:)



Тема Re: za pupaнови [re: mari_77]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано17.02.04 18:46



Според мен е хубаво всичко, което решим да направим с пъпчето, и делене и носене в чужбина, всичко. Вече пътя им е предначертан и колкото и да не ни се иска някой денще порастнат и ще станат самостоятелни и няма да имат нужда от нас.
Но до тогава смятам да го гушкам, целувам и глезя до безобразие!!!
Е не чак докъто порасне, че не е хубаво много да се лиготиме, нали е мъжле. Но на този етап го разбивам от глезотии.
Много целувки на бебоците от мен и Ники.



Тема Re: Списъкнови [re: smg]  
Автор vihra (mama na Deni)
Публикувано17.02.04 19:11



Да се присъединя и аз към списъка - ние сме на 3.11.
днес бяхме на консултация - тежим 5 кг и сме високи 56 см.
още не сме почнали да се обръщаме от гръб на корем, но вече правим опити. за сметка на това държим стабилно играчките и дори успяваме да си ги напъхаме в устата.
пюренца още ни искаме да папаме, но от утре ще се мъчим отново с картофеното пюре, защото педиатърката каза че трябва да се научим да го ядем.
това е засега от нас

Деница-03.11.203



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор florans (непознат)
Публикувано17.02.04 19:36



Доклад от днешната консултация:65см. 6900кг.От утре започваме с карт.пюре.Благодаря на Дебора за албума на Денис.Не знам как да го направя активен от тук,все още не е попълнен до края,но бързам да се похваля със слънчицето.Целувки на всички малки сладурковци.
http://community.webshots.com/user/florans102



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: florans]  
Автор klamerche (само Варна)
Публикувано17.02.04 19:41



Много е сладък този малък мъж. Албумчето става активно, като го поставиш между двете URL и внимаваш да не оставяш пауза. Ето така:



Вики 04/10/03

Тема Активен линкнови [re: florans]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано17.02.04 19:41



Ето го активиран. А сега отивам да видя снимките.





Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: florans]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано17.02.04 19:42



Здравейте и от нас !!!
Днес бяхме на консултация тежим 6.100кг. и 61см. Сложиха ни първата ваксина ДТК , не плакахме много и засега сме спокоини , дано да спинкаме добре , че от две вечери е направо ад мисля, че не му достига кърмата и се буди през 1.5-2 часа умрял от глад но не желае адаптирано мляко нито с биберон нито с лъжичка направо ще полудея. Днес бяхме два часа навън и направо се родихме . Ох дано по бързо идва лятото, че да станем бездомници.
Целувки на бебоците !!!

Marti 18.11.03g.

Тема Re: видяхте ли 4ата?нови [re: mari_77]  
Автор klamerche (само Варна)
Публикувано17.02.04 19:43



Днес прекарах няколко часа в чата, дори така се захласнах, че чак ми се схвана дупето да стоя на едно място. Утре пак ще съм там и ще ви чакам на раздумка...

Вики 04/10/03

Тема Re: видяхте ли 4ата?нови [re: klamerche]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано17.02.04 19:45



Браво , браво !!!
Не знам как те търпи снахата !!!

Marti 18.11.03g.

Тема Re: смях с огледалотонови [re: marinna]  
Автор klamerche (само Варна)
Публикувано17.02.04 19:46



Благодаря ти! Утре като излизаме на разходка, ще мина през аптеката. Очаква се времето във Варна да е слънчево и топло, за сезона, ако наистина е така, дори може да слезем към морската градина и ако искаш да си направим среща с бебешоците...?!

Вики 04/10/03

Тема Re: видяхте ли 4ата?нови [re: topi]  
Автор klamerche (само Варна)
Публикувано17.02.04 19:50



И аз не знам... Но днес учудващо бебка спа повече от два часа и половина и остави мама да си щъка в интернет. Само че сега се стягам за безсънна нощ. Дано се лъжа...

Вики 04/10/03

Тема Re: видяхте ли 4ата?нови [re: klamerche]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано17.02.04 19:54



Не знам дали прочете какво съм писала в предишния постинг но направо ме е страх от ноща !!!

Marti 18.11.03g.

Тема Re: видяхте ли 4ата?нови [re: klamerche]  
Автор florans (непознат)
Публикувано17.02.04 19:56



Благодаря на KLAMERCHE и на SMG.
Ама както виждам май че малката Вики вече има среща с Марти,иначе щяхме да отскочим до Варна да я видим тази сладурка.Аз отдавна я наблюдавам нея,още когато беше като пъшкулче в пеленките.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: topi]  
Автор florans (непознат)
Публикувано17.02.04 20:03



Знаеш ли Денис съшо отказваше адапт.мляко на НЕСТЛЕ.Насила му го давах И след 1ч.или11/2ч ни го връщаше.Педиатърката ни каза за Блемил понасял се добре от повечето бебоци.Ние пробвахме и много си го харесваме сега.Затова за 1м.е наддал толкова(1.2кг.),аз адже мислех че ще ми се карат днес на консултацията.



Тема Re: видяхте ли 4ата?нови [re: florans]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано17.02.04 20:23



Ето ни и нас. Нашия татко днес пак ни излъга, че е много студено, така че утре няма да го слушаме.
А чата е супер, ама стига бебоците да ни оставят малко да си поговориме.
Топи ама марти много сладък на новата снимка и добре се развива. Дано нямате проблем след ваксината. А за спането нощем не ми се говори. Но щом Марти се буди толкова значи е гладен. Аз след като увеличих количеството храна се буди само веднъж, но пък не заспива после.
А на Дебора и аз искам да благодаря, защото ми помогна да си кача снимката на Ники. Добре, че я има, за такива като нас, че няма иначе да имамме снимки.
А за ходенето до Варна при Вики сигурно лятото ще и омръзнеме, защото всички ергени ще се изсипеме.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: florans]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано17.02.04 20:26



Благодаря ти !!!
Ще го помъча още ден два и ако пак отказва ще пробвам и това мляко. Тои не иска нито млякото нито биберон та не знам как ще се оправяме.
Целувки на Денис !!

Marti 18.11.03g.

Тема Re: видяхте ли 4ата?нови [re: ralichka]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано17.02.04 20:29



Купих мляко да го дохранвам ама не ще и не ще , незнам как ще я караме ще взема да му опека една пържолка белким хапне . А спането леле ужас !!!

Marti 18.11.03g.

Тема Re: Въпрос за пюренцатанови [re: ralichka]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано17.02.04 20:30



Малкия Ники е одрал кожата на големия !!!

Marti 18.11.03g.

Тема Re: Въпрос за пюренцатанови [re: topi]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано17.02.04 22:20



Е таткото беше наблизо и го викнах да ти прочете заключението ти за приликата и неможа да му се събере усмивката в стаята.
Голям мерак да прилича на него и щом някой вземе, че открие прилика и с мен веднага посърва, но нашега разбира се.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: smg]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано18.02.04 09:52



Здравейте отново! Днес времето е чудесно и мисля да се разходим с Макс в морската градинаИскам да ви се похваля, че няколко нощи вече (3-4) не се е будил през нощта, а чак около 8 часа.Почнахте ли да спите повече? Сещам се да попитам, вашите бебоци харесват ли пюрето с картофи, банани и ябълки на Кечкемети? Макс е луд по него!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: marinna]  
Автор gioia (новак)
Публикувано18.02.04 10:40



Ооооо, не казвай "море"! Искам и аз!Искам и ние! Не ми се седи в мръсната София! Ех! Ще трябва да почакаме обаче поне до септември....

И ние излизаме в Борисовата като утеха, че си нямаме Морска...





Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: gioia]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано18.02.04 11:03



Е вие пък имате Софияленд. Наистина не бих заменила Варна за никой друг град!



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: marinna]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано18.02.04 11:04



И ние сега излизаме на разходка, но тъй като ми се струва, че времето макар и слънчево е малко хапливо, ще се разходим в нашия квартален парк, а в Морската градина ще се видим друг ден. Иначе и Вики от няколко дни, т.е. откакто вечер започнах да я дохранвам със сухо мляко, спи по цяла нощ. Слънчев и приказен ден ви желая!

Вики 04/10/03

Тема Re: видяхте ли 4ата?нови [re: mari_77]  
Автор Jmuche (с бебе Таня)
Публикувано18.02.04 11:24



А къде е този 4ат?



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: macy]  
Автор florans (mama na Denis)
Публикувано18.02.04 16:12



как го правиш това домашно карт пюренце че го харесва бебо.аз днес претърпях пълен провал.такива физиономии прави и не го ще ама никак.и още нещо когато съм направила по голямо количество мога ли да го стерелизирам.вътре има мляко обаче.



Тема znaete li ... ?нови [re: smg]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано18.02.04 18:55



Maj4eta, snoshti se setih i proverih kakva zodija po kitajskija horoskop sa nashite beboci 2003- i oooo, ujas- zodija OVCA! dano da e hubava, zashtoto zvu4i ...stranno:) a i nie sme muj:)) No mujut mi kaza-Ni6to, ovcata e mnogo 4isto i polezno jivotno:)
A az sum zmija! kolko podhodjashto za jena, nali?:)
ne moga da namerja pove4e informacija za tazi zodija(ovca):))) Ako znaete ne6to-pi6ete:)



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: florans]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано18.02.04 19:17



Здравей, не мога да ти помогна защото още не съм правила. Малко по назад има тема , която се казва За първото картофено пюре ако имаш възможност потърси я . На колко е бебока , ние сме на три месеца точно и вчера на консултацията ни казаха да изчакаме още 15 дни и тогава да давам картофено пюре. Пиши дали малкия го е харесал.
Успех !!!

Marti 18.11.03g.

Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: topi]  
Автор gioia (новак)
Публикувано18.02.04 19:58



Прави ми впечатление, че повечето бебоци не харесват приготвеното карт. пюре. А вярно ли, че няма готово чисто картофено? Ние още сме само на кърма, ще почваме от 5м. с пюренцата. Лиляна Трифонова пише, че е хубаво до 6-8м да се захранва с готови. МИсля така да почнем, но честно казано не знам финансово колко излиза и дали ще издържим ... Имате ли представа по колко на седмица отива за пюренца?





Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: gioia]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано18.02.04 20:16



Докато захранвах Вики с чисто картофено пюре и тя не го харесваше и голяма част от него оставаше по лигавника или по лицето ми... Преборих се със захранването като разреждах картофеното пюре до много рядко (с мляко) и така тя го хапваше. Правех го, като сваря картофчето и го смачквам с вилицата до пюре и след това го размивам с млякото. Сега когато в него слагам броколи, замръзени тиквички, морковчета, грах, пиперка и разбира се картофче (скоро смятам да разнообразявам и с други зеленчуци) си го хапва с голямо удоволствие. Вече не добавям в него мляко, а пасирам всичко това с водичката в което е вряло, като разбира се внимавам вече да не се разводни много. А пюре можеш да съхраняваш в бурканчета в хладилника, но само когато в него няма мляко. Ако смяташ да добавяш мляко, просто го прави когато претопляш пюрето преди ядене. Но разбира се не се запасявай с пюре за цялата седмица, защото е по-добре да е пресничко, а не престояло в хладилника. Аз например правя на Вики пюренца за две хранения - т.е. за два дена по 140 - 150 гр. Това е моят бегъл опит. Досега не съм й давала купешко. Но съм хвърляла око как вървят цените - от около 1 лв до към 3 лв за бурканче от 190 гр. Май идва доста скъпичко....

Вики 04/10/03

Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: gioia]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано18.02.04 20:22



Зодията е трепач. Ха ха. Мъжленцата ще са овни.
За картофеното пюре мога да ви кажа, че Ники вече от около месец го папка. Много му харесва мойто, дори му харесва повече отколкото това на Хип. А за това на ганчев да не говориме- откаяза го категорично. Наистина чист картоф няма, а комбинациите са картоф и морков и картоф и тиква. Само на хип и на ганчев я има тази комбинация на другите фирми са с повече неща.
Аз го правя много бързо и наистина е вкусно и на мен даже ми харесва. Ето рецептата: картоф, морков и тиква, сварявам ги, после ги пасирам с малко от водата, в която са врели и около лъжичка от сухото мляко. И най-важните съставки; капка любов и много желание. Ники го излапва за 5мин цялото.
Днес времето беше чудесно и изкарахме 3ч. навън. Ники за първи път беше в количката и не му се понрави много. Друго си е в кенгурото близо до мама, но вече е тежък, ая и няма да се разглезваме.
Целувки.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: ralichka]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано18.02.04 21:18



И ние днес бяхме близо 3 часа в Морската градина. Слънчицето беше много добронамерено и зачерви бузките на Макс Чудесно беше да се разхождаме в това страхотно време, макар че бебо почти нищо не разбра от разходката, защото спа през цялото време



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: marinna]  
Автор Jmuche (с бебе Таня)
Публикувано18.02.04 22:55



Днес времето беше супер и изкарахме почти 3 часа в парка. На Таня много и хареса и чак се разсърди като се прибрахме.
Днес бяхме и на консултация - вече тежим 6,400 кг и сме дълги 64,5 см.
Казаха ни, че вече трябва да почваме жълтък - по 1/4 през ден смесен с пюренцето. Вие давате ли вече?
Иначе Таня вообще не обича пюретата които аз правя , а тези на Ганчев ги обожава - изяжда по 1 бурканче на обяд. Следобед хапва 170 - 180 гр. кашичка.
Ами това засега от нас!
Поздрави на всички!



Тема Re: смях с огледалотонови [re: mari_77]  
Автор Jmuche (с бебе Таня)
Публикувано18.02.04 23:00



И Таня много се радва на бебчето от огледалото - говори му, смее се, пипа го с ръчички - вообще явно си търси дружка . Много е сладка като вземе да ме гледа ту в огледалато, ту обръща глава към мен - явно не разбира от къде са се взели две мами.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: marinna]  
Автор rumche (усмихната)
Публикувано18.02.04 23:11



Привет от една януарка, която ви чете, за да знае какво я очаква в близко бъдеще! Ами аз имам въпрос към вас - синът ми е на 40 дни и се оказа, че го прехранвам - наддава доста много и повръща. Само на кърма е, но аз си мислих, че тя не му стига и го насилвах да яде още. Добре, че беше една педиатърка да ме озапти, че горкото ми детенце щеше да ме намрази още малко ! Проблемът ми е, че педиатърката ме посъветва да спра 7-то хранене. А на мен ми се вижда прекалено да оставя сина си гладен от 9 вечерта до 6 сутринта. Вие кога минахте на 6-кратно хранене? Децата ви сами ли се отказаха или вие им наложихте режима?



Тема Re: смях с огледалотонови [re: Jmuche]  
Автор florans (mama na Denis)
Публикувано18.02.04 23:17



След неуспеха с домашно приготвеното карт.пюре,ходих до магазина взех готово картофи и моркови на Ганчев и пак пробвах на следващото хранене."Изяде" почти 2 лъжички.Малко съм разочарована че направеното от мен пюре беше отхвърлено,а купеното поне опитано,но след време пак ще опитам с домашно.Правя го с много любов,пък и ми се ше да знам какво точно хапва Слънчо.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: rumche]  
Автор florans (mama na Denis)
Публикувано18.02.04 23:25



Денис самичък се отказа от 7-мото,6-тото,а сега възнамерява май още едно да си спести.Определено на 40 ден ние вече бяхме на 6 хранения,затова не знам какво да те посъветвам,но със сигурност има майчета, които саминали по този път.



Тема Re: Октомврийско-ноемврийски бебчетанови [re: rumche]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано18.02.04 23:49



Виктория до преди 2-3 седмици си се хранеше по 7 дори понякога по 8 пъти на ден (зависи колко пъти се будеше вечер), а е вече на четири месеца и половина. Така че, не се притеснявай, щом е само на кърма можеш да го кърмиш и вечер. А по този начин (с нощното хранене имам в предвид) стимулираш производството на повече мляко. Също така Вики наддаваше по близо килограм на месец, което си е доста, но това не означава че е ядяла по много, просто кърмата ми беше хранителна.... А на 40 дни и на мен ми се струва прекалено малак, за да го лишаваш от сладкото млекце.

Вики 04/10/03

Тема Re: :))))нови [re: Jmuche]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано18.02.04 23:58



Браво на малката госпожица. А я да те питам аз - тя колко се роди, че сега като сравнявам килограмите и сантиметрите, взех да се плаша колко по- голяма е Вики- вече е почти 7 кг и около 66-67 см. а са родени в един и същи ден. За справка, малката се роди 3, 750 и 52 см. А за жълтъка - все още не смятам да й давам, защото ме е страх пак да не се обрине, но при нас е по-различно. Затова смятам да изчакам поне до петия месец. Имате ли нови снимки?

Вики 04/10/03

Тема Re: znaete li ... ?нови [re: mari_77]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано19.02.04 01:25



Ето намерих нещо
Коза (Овца)
Китайское название Козы; Ян
Восьмой знак китайского Зодиака
Время суток под управлением Козы: 13:00 - 15:00
Соответствующий знак западного Зодиака: Рак
Элемент: Земля
Полярность: Отрицательная

Положительные качества
Обладает живым воображением, дружелюбна, миролюбива, гибка, наделена артистическими способностями.

Отрицательные качества
Поддается частым переменам настроения, капризна, пессимист, немного косная и склонная к неуверенности.

Рекомендации по выбору профессии
Сиделка, врач, священник, социальный работник, политик, артист или художник, или любая профессия, где вы можете проявить свои творческие способности.





Тема Re: znaete li ... ?нови [re: Pyжa72]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано19.02.04 08:27



КОЗА (ОВЦА)
1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003
Това е, преди вкичко, "женски" знак. Хората, родени под този знак, са елегантни, обаятелни, влюбени в природата. Могат да са най-приятните хора, не са песимистични, колебливи и прекалено безспокойни.
Козата винаги е недоволна от своя живот. Полетата и хълмовете са винаги зелени за нея. Нейните приятели и колеги се дразнят от нейните оплаквания. Недостатък й е самоконтролът и постоянните закъснения (на Козата й липсва чувството за време), и я правят непоносима за околните. И въпреки, че може когато поиска, тя често използва другите, дори понякога напълно живее за тяхна сметка.
От друга страна, Козата не е склонна към независимост и лесно се приспособява към всякакъв начин на живот, до като има минимална нужна от безопасност.
Срамежлива, женствена понякога и изнежена, винаги е готова да се жалва. Обича да бъде в центъра на вниманието, въпреки постоянните й колебения, уловки и оплаквания. Никога не знае кой път да избере и лесно предоставя това решение на другите.
Има добри маниери. Притежава чар, но по натура е капризна. Родените под този знак са често религиозни, но тя не винаги е готова да се посвети изцяло на религията макар, че я привличат фантастичното и свръхестественото.
Мъжете и жените, родени под този знак, са добросърдечни, милосърдни, щедри и с готовност делят това, което имат.
За съжаление това, което делят, не винаги им принадлежи. Трябва да признаем, че в действителност чувството за собственост е доста разтегливо.
Козата ще позволи да бъде привързана, но тя ще тегли въженцето към себе си. Традиционно на Изток говорят, че Козата, вързана на добра ливада, ще бъде спокойна и доволна, а тази, която пасе на такава, където тревата не е сочна и гъста, никога няма да престане да се жалва и да блее. Това също важи и за хората, родени под този знак.
За Козите всичко, което се случва в живота, е отговорност на другите хора. Вкичко случило се заради някакви обстоятелства, заради някого, заради самите опити нещо да се случи, всичко е заради. Всичко което не става, по нейно мнение, никога не е по нейна вина.
Козата може да играе двойна игра, което разстройва приятелите й. Въобще, тя няма чувство за отговорност, няма инициатива и има слаба воля. Като ръководител тя може да се опита да въведе ред, но с това никого няма да може да измами, Козата е родена да се дъни и при най-благоприятни условия. Под добро въздействие обаче има възможност да заблести. Това е особено вярно по отношение на артистична кариера, в която при нейния вроден вкус и талант, тя може да достигне огромен успех.
Може да стане добър философ и изкусен майстор, без съмнение може да се заеме с всякаква професия, която изисква съчетание на артистичната й дарба и техническото майсторство. Козата никога няма да играе водеща роля и това за нея е най-доброто. Изпълнителният сътрудник често става лош началник, а за Козата е нужен някой надежден и реалистичен, за да може да се осланя на него. Заради такъв човек Козата ще направи всичко.
Както казахме, това е "женски" знак, защо женски - защото в западните традиции зависимата и пасивна роля принадлежи на жените. Но Козата - като мъж, а и като жена - най-добре от всичко на света се стреми към безопасност. Жената Коза мечтае за брак с богат мъж, любов с щедър младеж или съюз с влиятелен покровител. Ако не успее да постигне това, тя ще бъде щастлива в дом с богати родители. Тя принадлежи към тази класа, от която произлизат куртизанките, проститутките, консултантите по управление, връзки с обществеността или други паразити. От родените под този знак, често произлизат и велики художници и писатели. Всичко зависи от качествата на тревата на нейната собствена поляна.
Хората, родени под знака на Козата, с всички сили трябва да избягват търговията. Козата е лош продавач. Тя не може да се изразява, никога не може да избере походящия момент, за да направи предложение, прави лошо впечатление.
Трябва да избягва всичко свързано с война или борба. Никога няма да е победител, командир или даже войник. В безизходна ситуация Козата, която е направила неправилен избор, може да завърши дните си в помията.
Благодарение на другите, Козата се изправя на крака. Няма да има проблеми с дрехи, храна, въобще с конфорта, тя притежава таланта да чука винаги на подходящата врата. Ако вие имате прекрасна вила с много красиви вещи, където се водят интересни разговори и често е посещавана от художници, никога не пускайте в него Коза, иначе никога няма да може да се избавите от нея. Необходим й е комфорт за нейното съществуване, необходима й е творческа компания, за да цъфти.
В живота на Козата романтични проблеми възникват постоянно макар, че нямат важно значение и не ангажират чувствата й.
Ако се обвърже в брак с Котка, Свиня или Кон, всичко ще е наред. По различни причини всички те могат да осигурят на Козата любов и комфорт. Котката ще забавлява капризната Коза, до определен момент тя ще търпи и спокойно ще се възприема от Свинята, а егоистът Кон просто няма да я забелязва.
Нито един друг знак няма да може дълго да изтърпи Козата, особено Бикът. Ако Бикът внася в своето семейство комфорт и безопасност, той много изисква в замяна, а Козата може да му предложи само себе си.
В отношенията на Козата с Кучето, то както в любовта, така и в работата те са обречени на провал. Два песимиста един до друг постоянно ще изпитват взаимна неудовлетвореност.
С увереност може да кажем само едно, какъвто и да е партньорът й, мъжката роля ще е само негова.
Втората фаза от живота на Козата ще бъде бурна по отношение на романтични връзки.
Трябва да се помни, че ако се даде на Козата разкошна ливада и я избавите от материалните грижи, давате й добри съвети, тя може да достигне небивали успехи.

А който иска да види своята зодия да щракне тук:



Вики 04/10/03

Редактирано от klamerche на 19.02.04 08:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.