Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 05.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Отчет на почти рожденичета (март 2003)  
Автор Millena (s interes)
Публикувано12.02.04 22:31



Как сте? Готвите ли се вече за големията ден Мислите ли торти и т.н.?

Иначе нашите мерки и теглилки са 9100, 76 см
Не иска да се изправя, от скоро пълзи, но седнала, не ме карайте да ви обяснявам как го прави, но е много сладка. Явно ми е мързеланче-дебеланче.
Много бърбори, казва и 4-5 смислени неща (мама, тати, ам).
А за подаръци какво мислите? Аз трудно генерирам идеи понеже имам почти всичко от баткото.

Кажете сега вие



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано12.02.04 23:33



Ох, как се радвам че ме изпревари с темата!.
До нашият първи рожден ден остават само 27 дни и разбира се че се замисляме за купон. Понеже в града в който живеем няма кой знае какъв избор на торти освен много сметанени ще разчитаме на нашата кръстница с поръчки за тортите на "Неделя" и определено ще е с далматинец. От известно време изпитваме луд интерес към нашето куче и една комшийска котка та за това и тортата ще ни е такава.
Иначе за килограмите как ме успокои като прочетох че сте 9.100. Не се теглихме миналият месец и сега се изненадах че за два месеца сме порастнали само с 0.650кг. и тежим 9.200.Иначе ръста ни е 75 см.Имаме си вече цели 7 зъба и гризем усилено.Иначе за ходенето почти на прага сме на прохождането. Стоим стабилно изправени без опора доста дълго време а от тази седмица се застопорява и ако я повикаш отсреща прави смели по една две крачки и се хили неудържимо.Говорните ни умения са до степен бау-бау,ела пак за кучето естествено, мама, баба и мау за котката. Най фрапиращото е че се е научила вече да копира как се кара батко и като размахва пръст и вика Нееее!За подарък съм решила една количка която хем може да се тика хем и да се седи на нея. Нещо подобно на модел"Турбина" на Кам.
С храната също имаме проблеми ако може да се нарече така. Не искаме да пием или ядем никакво кисело мляко и вечер вечеряме вече храна. Ако нашата е подходяща давам такава ако не от кухнята.Не ядем и хляб нито на ядене нито допълнително за гризане освен ако не е под формата на сандвич с масло и кашкавал или сирене и жълтък.
За съжаление не всичко е весело около нас защото ни се появи едно топченце в горната част на ходилото и понеже расте ще трябва да го оперираме в края на март. Не ми се мисли как ще издържим защото упойката ще бъде местна а и ще си боли.
Ами това е от нас за сега пък ще чакаме и другите мартенски бебета да се похвалят



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор Vache ()
Публикувано12.02.04 23:42



Ехооо, здравейте и от нас
Тамън днес гледахме в нашата сладкарница тортите, ей така само информативно... ама като гледам, то ей го март чука на вратата... Ние сме май последни, освен ако не се появи някой на 31 март. А през април може да организираме едно парти на мартенските бебета, един общ рожден ден.
За килограми не знаем, че не са ни мерили вече два месеца. Да, ама съдейки по болките в кръста трябва да е станала над 9 кг. Ходи, като се държи за секциите, лази доста бързо. Понякога прави 1-2 крачки между масата и стола, ама по-скоро се обръща и залитайки се хваща за другата опора. Оня ден се опита навън да се качи в количката на едно другарче и като я махах оттам, тя ревеше истерично, а другото детенце я подритваше отвисоко
Много обича нашата немска овчарка Норд. Като го види и такива писъци на възторг надава, че той хуква да се крие, а тя след него лази да го стигне. Много са смешни, тя една дребна, а той огромен търти да бяха с подвита опашка. Горкичкия, не ми се мисли като проходи Александра какво ще стане
Има два зъба и още я мъчат останалите . Не иска да спи хич. Ей сега е заспала чак. Утре ще цъфне в 8 часа. Бърбори много, почти не спира. Единствените смислени думи и според мен вече осъзнати са НЕ и ДАЙ . Вика също "боа-боа", не казва тати, а мама много рядко.
Храним се на детска кухня и й харесва.
За подаръци не сме мислили още.
Обаче вече ме посъветваха да я давам на ясла от септември месец. Какво мислите за това?

Редактирано от Vache на 12.02.04 23:46.



Тема Страшна сладуранканови [re: Vache]  
Автор бeбинka (мама на Олинка)
Публикувано12.02.04 23:55



Много ти е сладка Алекс Нацелувай я по бузките от нас!
Аз Оли трябва да я дам на ясла когато стане на 11 месеца за6тото тогава май4инството ми изти4а и не ми се мисли-изоб6то не мога и не искам да се рзделя с нея Ох, незнам...

Olivia,15-07-03



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: mima]  
Автор elishka2OOO (mama na Wanko)
Публикувано13.02.04 00:08



ЕЕЕ най-после и за бебетата на март!Откога 4акам такава темаНие сме на 23 март родени,има о6те време ама сме се нато4или на един много много весел ройден ден,само не знам къде 6те ги събираме вси4ки деца
Та ние сме явно най-леките 8 кг то4но бе6е преди 20 дни,но за сметка на това дълги 76см.Не мога да разбера къде отива това вси4кото ядене което по поглъ6та,а яде засега без проблеми,по4ти каквото му дам.Имаме 6 зъба и един на път и много хапем и лапаме вси4ко което ни попадне.Много се смее и пее и вика,казва мама,тати,баба,ам и си мие ръ4и4ките на Хей ръ4и4ки,хей ги две.Изправя се сам за където се хване и от 2 дни ве4е и сяда от право полойение към седнало и обратно и много се радва.Много пълзи,но отскоро.Абе стра6ен сладур е с една дума.А дааа-зна4и като не е на неговата запо4ва много силно да вика ненененененен ама много силно и постоянно докато не стане на неговата.
Това е от нас с Ванко.
П.С.Сега като си про4етох мнението забелязах 4е използвам мн.4.НИЕ,та зна4и става въпрос за 1 бебе,Иван.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано13.02.04 09:10



Здравейте и от мен и Ники
Нашият рожден ден не е толкова близо - чааааак на 29 март, но много се вълнуваме (особено аз). Не сме избирали торта още, но и до нас най-близо е сладкарница Неделя, та....

Актуални мерки нямаме Преди месец Николай беше 8,600 кг и 73 см. Но преди няколко дни докато се чудеше каква беля да направи, седна на нашия кантар, който показа 10 кг без малко.....

Зъби от месец и нещо насам са 8 бройки - пълна оградка
Пълзи много и бързо... От декември се изправя в леглото си,... сега вече няма спирачки и се изправя където докопа... Сложихме си "капачки" на контактите, че все на "инженерни места и предмети" налита детето И в тази връзка смятах да ви питам какво още се сещате че трябва да се обезопаси.. и откъде се купуват "заключващите устройства" за чекмеджета.

Казва мама и тата, докато майка ми беше на гости и баба Гледат се с котарака през прозореца и Тарзан казва Мяу, а Ники отсреща Нау... Но е по-скоро инцидентно имитиране, според мене...

Някой от вас беше писал за упоритото "Нененене", е и нас така ни работи младежа.

Иначе много се смее, изразително показва "Колко голям ще порасне" и т.н. И много ръкопляска (най-вече на себе си).

Храната - попара сутрин, обяд - като нашето ядене, ако става; следобед кис.мляко с бисквити отскоро давам, а рано сутрин и вечер кърма (ако се налага и малко Нан).

Засега друго не се сещам...
Много усмивки и целувки и до нови срещи.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано13.02.04 09:17



На 11 месеца Наско тежи 8 кг (+500), 73 см (+1,5), има 8 зъба.
Лази, изправя се и ходи, като се държи за нещо.
С говоренето само сме назад - още не казва срички.
Голямата ни новина е, че повече от месец сме без сонда и всичко яде с лъжица, почна да иска и допълнително и яде с апетит.
Рожденият ден май ще изкараме в болница, понеже му насрочиха дата за операция. После ще наблегнем на тортите... само да мине всичко ОК...
Ето го и него:

Редактирано от Firebird на 13.02.04 12:31.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано13.02.04 10:16



И ние да се обадим
Върви само като се подпира за нещо - маса ,легло,стол...,затова пък в лазенето е изключително бърз Обича да слуша песнички.
Не ми дава да седя на компютъра,само като ме види че сядам на стола и започва да мрънка. Бърка навсякъде,затова на повечето шкафове дъжките са махнати, а чекмеждетата залепих с хартиено тиксо.
Бърборим ,но нищо смислено още.
Мерките са ни от миналия месец 9450,76см. Във вторник сме на консултация ,трябва да достигнем десятката
Преди няколко дена проби 3-то зъбчепочти е пробило и 4-тото. Затова и не спим спокойно през нощта
Гледах един каталог за торти ,ами те всички са толкова красиви. Как ще избирам? За подаръци - още нищо не съм измислила. Ако някои има идеи... Незнам рано ли е за колело от тези с дръжката за бутане?

Пропуснах да попитам - На колко хранения сте? Злати още е на 5 ,обаче най му идват много.

Редактирано от *Milena на 13.02.04 10:27.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: *Milena]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано13.02.04 10:37



За храненията и ние сме на 5, засега, но по колко приблизително му даваш като грамаж, че му идва повече?



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: mima]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано13.02.04 13:28



Дано да мине леко!! Ще стискаме палци!
А казват ли от какво се появи? Милата душица. Дано не го усети как ще мине!



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Vache]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано13.02.04 13:31



Това пък защо?!?!? Ако имаш възможност да си я гледаш поне до 2, според мен го направи!
Мое мнение, разбира се!



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: elishka2OOO]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано13.02.04 13:33



И на Катето тази песен и е много любима и най-обича да показва как мие лицето



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Firebird]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано13.02.04 13:36



Това е прекрасна новина! Супер!! Много се радвам за вас!! А и Насе има чудесни резултати гледам! Браво на момчето! Да го нацелуваш от нас!



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: *Milena]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано13.02.04 13:40



Катето е на 4 хранения от повече от месец, но сутрин чоква малко когато се събуди първоначално - към 6-7 и към 8 си закусва.
Ако му идва много 5 хранения опитай го на 4, ако не се буди много рано сутрин. Това ми беше проблем със сина ми



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: *Milena]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано13.02.04 13:49



Ние сме на 5 хранения, обикновено яде по 200 мл, но все по-често почна да иска още, веднъж изяде дори 320 мл каша... Явно наваксва, а и многото движение му отваря апетит... Вече не иска да седи или да лежи, щом намери за какво да се хване, изправя се и пристъпва.
Като съм на компютъра, се пресяга и ме тупка по рамото и ако го взема при мен, усърдно се опитва да "чати". Радва се, ако гледам на екрана бебешки снимки.

Една овца никога не е черна или бяла. Зависи от стадото


Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано13.02.04 13:54



Мерси, мерси... и за Катето и батко й много целувки

Една овца никога не е черна или бяла. Зависи от стадото


Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано13.02.04 14:08



По въпроса за подаръците,... Аз си мисля за кубчета. Като го гледам колко играчки строши Ники, за да ги гледа как падат,.... Мъка! Едната особено много ме беше впечатлила - куб който от всички страни има нещо различно - да го въртиш около оста му и то да дрънчи, или пък различни по форма и цвят неща - цилиндър, пръстени... Олеле, и аз едно обяснение дадох.... Дори и който е виждал играчката сигурно не би ме разбрал

Та ако продължава бандитчето в същия дух, мисля да му подаря кубчета обикновени.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Vache]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано13.02.04 14:20



Браво на Алекс, тя готова проходила
А за яслите, има логика да е от септември, предвид кога ни свършват 2-те години майчинство, но пък.... Пусто нямам КТ вкъщи... Ако детето тръгне на ясли, това не означава ли, че автоматично ти се прекратява отпускът по майчинство?



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Nataliee]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано13.02.04 15:52



Около 250 гр. , но не при всяко хранене. Общо взето ги редува ,като изяде 250 гр. следващото хранене изяжда по малко около 200.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано13.02.04 15:59



Доскоро се будеше в 6 часа,но сега може би заради зъбите се буди и по рано. Само след млякото заспива до към 7.30. А после за закуска хапва много малко. Затова си мисля ,че едното му идва в повече. Но с това будене се чудя какво да го правя. Не ми се става да играем в 5-6 часа.
А какво си хапвате за вечеря?



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Firebird]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано13.02.04 16:05



Хе хе и ние сме така. И в момента е при мен. Слуша песнички и аз се възползвам
Вие какво вечеряте?
Радвам се за хубавата новина Желая ви от тук нататък само хубави неща да ви се случват



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Nataliee]  
Автор Vache ()
Публикувано13.02.04 16:16



Ами прекратяваш отпуската по майчинство, но взимаш 50 % от майчинството до навършване на 2 г. на детето. Поне яслата да си платим



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: *Milena]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано13.02.04 16:26



Еее, добре ми звучи на мене. Срам не срам, трябва да призная, че откакто не яде пюрета и каши, мярката на ястията все е "на око" и "колкото поеме" Затова питам, да се ориентирам колко е нормално и колко изяждат връстниците.
Ще съм ви много благодарна, ако дадете идеи за готвени манджи като за бебетата, щото нещо репертоарът ми взе да се повтаря... Детска кухня не ни се очертава скоро, така че.... събирам рецепти.

И още нещо, като въпросът ми отново е към всички... Започнали ли сте да ги слагате младежите и девойките на гърне да се пробват? Аз не съм, за което ми четоха "конско" доста познати вече.... та да си питам.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Vache]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано13.02.04 17:50



Уточнение, което си заслужава да се обмисли.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор jiven (минаващ)
Публикувано13.02.04 18:04



сори че ви се намесвам,ма да си призная открай време ви шпионирамнали бебо е в началото на април и все ви чета темите,та да се ориентирам покрай каките и батковцитеоще повече ,част от мартенските бебоци са овнета,хех хех
ей-на,сега и за подаръците за 1 рд ще подслушвам
само да вметна,че наскоро попаднах на каталог на лего-имаше много сладки неща дори и за едногодишни.за жалост,доста скъпичко идватобаче са много градивни:помня как брат ми прекарваше дни наред надвесен над разните му строежчета.
също има разни слончета и кончета дето са като люлки и хлапетата много им се радват.нормални люлки дето се окачват на касите на вратите сякаш също се продават.
страхотни и не скъпи торти правят в сладкарницата в симеоново(май романс се казваше)
хайде и със здраве до заветния 1 рд----голяма радост за мама и тате най-вече
и ние тръпнем заедно с вас



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: jiven]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано13.02.04 18:12




И аз това си мислех сутринта, като четях за мартенските рибки и като гледах нашето мартенско овенче,.... Може да почнем да пускаме и теми по зодии



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор kami_v ()
Публикувано13.02.04 20:38



Много е уютна тази тема..
Валери също е роден в края на март (27), така че все още приготовленията за партито са далеч.
Не умее да лази (вероятно няма и да се научи), обича да стои прав, но ако някой го изправи и придържа след това. Казва мама и баба, някакви срички и възклицания, и щом чуе музика започва да "припява". Зъбите са 7.
Радвам се, че всички сте добре.
Поздравления за Наско !!!



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: *Milena]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано13.02.04 22:12



Така беше и сина ми е късно премина на 4 хранения, безумно е да го храниш с лъжица в 5-6 часа, разбирам те напълно. А вечерята все още е мляко, но преди това докато ние вечеряме хапва малко хляб, бисквитка, солетка...
Не се притеснявай за броя хранения, ще се намести постепенно



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: jiven]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано13.02.04 22:14



Да, всичките ти идеи са супер, но ги имаме от баткото. Сега затова ни е проблем с малката.

А тази сладкарница в Симеоново прави ли красиви детски торти?



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: kami_v]  
Автор elishka2OOO (mama na Wanko)
Публикувано14.02.04 00:28



Абе много сладък този Валери бе,страхотен е да ти е жив и здрав!!!



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано14.02.04 10:40



Здравейте:)
домъчня ми за вас, а за съжаление изобщо не ми остава време да влизам в клубчето.
наша Рада изкара 5-дневен грип с повръщане, диария, температура и от пухкавите й бузки не остана нищо. не сме ходили на консултация и затова не й знам мерките. мантинелата /фонтанелата де/ още не се е затворила и аз почвам да се притеснявам. имаме две зъбчатки, не говори много много, ни мама, ни тата звучи от нейната уста, само извива някакви трели явно си пее, танцува, лази. откак я сложих в кракомобилка не иска да ходи, за съжаление не мога да я водя все на ръце. с баткото си правят състезания с превозните си средства из хола и е ужасна лудница в нас:)
а времето е гадноо, студеноо и си мечтая за пролетните лъчи, както никога до сега:)
за рождения ден мисля да й вземем количка за бутане, хем да прохожда, хем да слага бъдещите си кукли в нея. тортата - май ще наблегна на вкуса, отколкото на украсата. убедила съм се, че на 1 година все още не разбират от украси, купони, подаръци:) или от романса или от атлантика ще я купиме - има време, обикновено всичко у нас се прави в последния момент, та засега е сигурна само украсата с балони



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: mima]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано14.02.04 10:56



уф, стискам палци мъника да не усети и грам от неприятната интервенция.
от какво й се е появило това чудо?
хехе и аз мисля количка да й взема, нали е мадама - да свиква



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Vache]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано14.02.04 11:06



защо ще я даваш на ясла? аз засега си бачкам в нас /то затова не ми остават 5 мин и за лакиране, камо ли за здрава и пълноценна почивка/, и ако мога ще я пусна чак на детска градина. нали чета някакви шантави книжки, в които подробно се обяснява каква вреда може да има върху психиката на децата ранното тръгване на майката на работа, или даването на ясла, или непрестанната липса на внимание, поради родителска заетост - все такива глупости. ще задържам мацката вкъщи докато мога.
и аз съм за сбирка, когато се позатопли - хем да се запознаем, хем да обмениме клюки, хем да обърнеме по някоя бира татковци ще взимаме само след тържествено обещание да не изпиват всичката бира в заведението



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Nataliee]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано14.02.04 11:12



абе рано ни е за гърне - на нас де:) когато се затопли, тогава мисля да започваме.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: azia]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано14.02.04 11:40



Идеята за общ купон е страхотна, бройте ни и нас



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: azia]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано14.02.04 13:29



Мдам, значи правилно съм постъпила



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: *Milena]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано14.02.04 18:58



Наско ли какво вечеря или мартенските бебета изобщо?
Оф, той е още на "бебешко" меню - пюрета, каша и мляко. Вечеря мляко с 2 лъжици каша вътре. Като мине операцията и се възстанови, ще яде и твърди храни.

Една овца никога не е черна или бяла. Зависи от стадото


Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: azia]  
Автор Vache ()
Публикувано16.02.04 22:14



Ами моята работа не мога да я работя вкъщи (основната), а тя е по-доходна, другата мога да я върша тук и ми е много удобна, защото яа определям кога да седна пред компютъра (обикновено нощем). А за вниманието на майката - аз така и така трябва да я дам на ясла през февруари 2005 г, а ми се струва по-неподхидящо да я сблъскам с разните там грипове изведнъж. казват, че кокото по-малко са децата по-лесно свиквали с градината. Абе, не знам вече. Определено ще ми се наложи, а как ми се иска да не се отделям от малкото ми момиченце


Татковците - и да обещаят тържествено, надали ще го изпълнят , но ще пробваме да видим...



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор Hera1 (неопитна)
Публикувано21.02.04 22:34



Здравейте и от мен и спящата в момента Ния!
(От толкова отдавна не съм писала в клуба, но винаги когато ми остане време чета с удоволствие, как се развиват събитията. Аз съм от работещите мами, а от Януари вече съм на цял работен ден. В тази връзка всеки ден горещо благодаря на съдбата за огромния късмет, които имам с бавачката!!!)
Ния тежи 9.900 кг. и е 78 см. !!!! (тюленчето на мама:)) Има 8 зъба и упорита алергия към белтъка на кр.мляко. Ходи ако я държат за ръка, а в пълзенето е шампион на кратки разстояния за време. Храни се 4 пъти (от 2 седмици) и е на дет.кухня, но не даваме млечните кремове. Продължава да се буди през ноща, но в последно време реализира напредък с пиенето на вода - намалихме до 200-300 мл. на нощ!!! Казва тата, мама, ла (на лампата), пабум (падна), папа (на гърнето, което има картинка на пате), ало (телефон, GSM, домофон), хайде и ето и баба- рядко. Често пунтира разговор по телефон, като държи дистанционното или друг предмет на ухото си и казава: ало, ало бля, бла ....ало. За нова година й купихме ЛЕГО за 9+ месеца от МЕТРО и от няколко седмици започна да го нацелва и поставя частите едно върху друго. Ходи в гърне (ако я нацеля), но важното, е че няма нищо против да стои на него и да си играе, докато не я вдигна.
Все по-често мисля за рожденния ден - 14 Март и вече обмислям списъка с гости. За тортата съм решила да я правя аз (дано да ми остане време), ако не Сладкарница Неделя е изпитана.
Поздрави на всички НАБОРИ и мами!



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Hera1]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано22.02.04 10:49



Много се радвам, че се включихте с Ния в отчета Много целувки на бърборанката Много говори това дете, браво, браво



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Hera1]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано22.02.04 10:59



Ама тя е страшна!! Нашето почти сестриче (защото е на 14, а Катето на 13, пък и са сестри по книгата, от която сме взели имената ) Много е порастнала и мноооого неща прави! Браво на нея! А какво е това Лего? Ние ще ходим до Метро другата седмица и да видя и аз да го вземем за РД-то.

Ние вече го пооформихме парти-то, дано да мине добре.

Поздрави на всички



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано22.02.04 11:07



Какво решихте за парти-то вие? У дома, или в сладкарница?
Ние имаме доста време, но аз все още не съм сигурна към кое да се насоча. Ще съм благодарна на по-големите мартенчета и майките им за инфо по въпроса...



Тема Re: Я да ви питам?нови [re: Millena]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано22.02.04 17:22



Как се справят мартеничките със самостоятелното си хранене? У дома напоследък забелязвам невероятно желание за хранене самостоятелно. Не всичко е подходящо като супите и второто например но тъкмо за тези храни желанието е най голямо. Не че и не я оставям да прави самостоятелни опити но все пак до къде сте вие в развитието?
А от кога мислите да въвеждате гърнето? Все още ревем при вида му хем е с едно пате. И за чашите за пиене пак да ви питам. От съвсем обикновенна чаша пием много добре но нощно време с този водопой е невъзможно да пием от нея и сме на шише с вода.Мляко така или иначе не пием отдавна така че шишето с мляко не ни липсва. Взехме и чашка но през ноща не я иска.
Момичета мислите ли че е рано за пробиването на кътниците? Нашите венци са зачервени и надути точно там та ме съмнява че скоро ще пробиват.
Хайде чакаме да се похвалите



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Nataliee]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано22.02.04 18:18



Ами ние ще правим детско събиране в "Смехорани" - детски център, който ни е близо и цените са горе-долу сносни. Ще излезе като у дома, но с по-малко почерпка. За това пък поне ще поиграят, че приятелчетата на баткото са 7-8 деца и заедно с нас са 10 общо, така че вкъщи би било доста трудно. Следобяда ще дойдат бабите и дядовците, които няма да ми е проблем да посрещна.



Тема Re: Я да ви питам?нови [re: mima]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано22.02.04 18:27



Ехаааа, вие верно взимате 5-летката за 2 години Сина ми беше така навремето с реденето на конструктури, самостоятелно хранене и какво ли не. Дъщеря ми обаче е точно обратно. Нито се изправя още, нито има желания да яде сама. Все пак не се притеснявай, поне до 1,6 г не могат да се справят особено добре с лъжицата сами. Катето пие от чаша Авент много успешно, но от обикновена не съм я опитвала.
За кътници е рано по книга, но всичко се случва и няма да се изненадам, ако пробият скоро.

Не ти помогнах много, но така е. Адски са различни бебоците.



Тема Re: Я да ви питам?нови [re: Millena]  
Автор Vache ()
Публикувано22.02.04 19:16



И нашето диване е така . Не иска смо да прави нищо и не защото не може, ами не иска. Аз не съм такава да й тичам за всичко оставям я да се мъчи известно време, но май не минава ... Може да си държи сама шишето с водата, но има моменти, в които решава, че мама е под ръка и може тя да държи шишето, тогава започва да реве и нищо не може да я накара да пие сама вода. Това си е от зодията овенска, поне опит с рогати имам - горчив. Иначе пие от една чаша с накрайник, а през нощта от шишето, понеже въпреки клапата чашата пуска повече вода и тя се дави.



Тема Re: Я да ви питам?нови [re: mima]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано23.02.04 09:16



Здравей,
Ники преди време имаше желание да си хваща лъжицата, но не бих го нарекла това осмислено желание да се храни сам... Ама какво ли разбираме ние възрастните?! Сега му давам да яде сам единствено сухар, или бисквита... с лъжица да яде супа сам ми се струва далече във времето. Като стане при вас, кажи какви са тънкостите, моля.

Вода, за разлика от през лятото, когато изпиваше огромни количества, сега почти не пие.... Купихме чаша на Камера, но предвид не толкова честата употреба -- още сме на силиконовия скосен накрайник....

За гърнето, аз още събирам инфо от патили и препатили мами в клуба и не само, но още не съм решила откога да се пробваме...

Виж кътниците при нас вече са на дневен ред.... Нощен рев,... подути венци... Нямам представа колко време ще продължи тази история... Резците току почнахме да ги забравяме как пробиха и ето ти кътници... Аз го мажа с Дентинокс... А ти?



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Vache]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано23.02.04 16:02



аз моята фукла нито на ясла мога да я дам, нито на детска кухня да я запиша
и на мен за баткото ми разправяха, че най-добре е тръгването на градина да е през пролетта, ма вече не съм толкова убедена. първата седмица издържа 2 дена и после цяла седмица лежа болен, после 5 дена на градина - 10 дена в нас. бях се видяла в чудо. но там кой ги гледа - потни са, никой не ги преоблича, прегръщат се - кой болен, кой с цивки протекли до устата - бее ужас. свикнах вече. а и за него е по-добре - игри, занимания, приятелчета, борби - да свикваа, няма да е вечно до полата на мама си:)



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Hera1]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано23.02.04 16:15



тия дни се бях зачудила къде се губите:)
ама малката е самороден талант в количеството изпита вода. и много приказва бре, на кой се е метнала такъв генийбе? нас в наддумването хич ни няма, но в танците сме номер едно. и на гърне ходи - пу пу, ама сте бая напред с материала.
а супите от кухнета не ги ли застройват? ако въпросът опира само до кремчетата и аз да я записвам моята, че ми писна да варя всякакви видове зеленчуци. оня ден мацката ходи на купон в китайски ресторант и омете половин порция с ориз - значи ни е време да минаваме на обща кухня.
поздрави и не се ослушвай, а пиши



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: azia]  
Автор Hera1 (неопитна)
Публикувано23.02.04 23:04



При тази покана не мога да остана безразлична!
Въпроса с дет. кухня е доста спорен, но прецених, че ще поема отговорността-супите не само, че ги застройват, но и понякога слагат сирене в тях, но аз реших, да започна да давам по малко и така постепенно стигнахме до нормалното количество от 50 мл. за обяд. Педиатърката ни ме подкрепи в това решение и така дет.кухня стана част от ежедневието. Разбира се и обриви не липсват, но се опитвам да контролирам положението. Установих, че Ния приема белтъка, но ако е до определено количество на ден. Ако го превиша, което се случва, веднага излизат обриви. За съжеление въпросната белтъчна концентрация я определям малко по усет ....
Прочетох, че темата ГЪРНЕ също е актуална. По този въпрос също имах специално отношение и от както Ния стои седнала самостоятелно я сложих на гърнето. В момента ака в него под нещо като режим, в смисъл сутрин към 10.00 и о-ло 14.00 следобяд, но до този режим достигнах пато-емперично, а пишкането е веднага след ставане от сън и когато се сетя.
За Милена: ЛЕГОто го купихме от МЕТРО Люлин, но след това видях, че и в ЦУМ го има на 2 ет. в ЛЕГО магазина и цената беше същата (о-ло 19 лв., но си заслужава, ако човек може да си го позволи). Много целувки на малкото Кате!



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Hera1]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано23.02.04 23:13



Супер сте! Чак и с гърнето толкова напред!! Аз сега боря баткото, та Катето ми изглежда тоооолкова малко!
Благодаря за Лего-то
В събота ще ходим към МЕТРО и ще опитам да го намеря. Какво точно да търся?



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: azia]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано23.02.04 23:16



Ядете ориз цял вече! Браво!! Като гледам в дневника на Вики какви неща е ял на тази възраст - съвсем манджи! А Катето сега никак не иска, ако усети частици в храната - веднага повръща Но ако дойде да дъвче бисквити, солети, краставици и какво ли не друго е първа писта! Но парченца в храната - не!



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор chernooko (:))))
Публикувано23.02.04 23:42



Zdraveite i ot men i bebe Lora/12.03.03:))

Eto i na6iya ot4et, 76 sm sme i 9,750 kg:)))malko sme 6i6le ama karai:))..Lazi mnogo barzo, izpravya se po mebelite i kre6ti pobedonosno.Tantzuva mnogo i na vsyakakva muzika:)))Osven mama, tata, baba, dede, kaka, papa..novata duma e bomba:)))))otkade ya izmisli ne znam :)))Hodim na kuhnya, hranim se po 4 pati na den , kato ve4ernoto hranene e pure i mlyako s 2 lajitzi ka6a vatre...Ne sam davala vse o6te kiselo mlyako i ne sam ya slagala na garne.Imame 7 zaba, no mai ni 4akat i o6te:)))skoro..Vse o6te ne sam izmislila ni6to za rojdenniya i den, no mai 6te e s babite i dyadovtzite samo:)

Nai posle i ka4ih snimki v neta.Mojete da ni vidite na tozi adres...ne znam kak se pravi aktiven , no karai:)
http://photos.yahoo.com/chernooko


Pozdravi na vsi4ki malki marteni4ki i na tehnite strahotni maicheta!

http://profiles.yahoo.com/chernooko


Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Hera1]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано24.02.04 07:17



страх ме е да захранвам Радина с млечни истории. другия месец неизбежно ще започнеме с опитите, тъй каза докторката.
давам й да ръфа солети с кашкавал /дали и колко кашкавал има в тях не е ясно/ и това е най-големият ни напредък по-отношение на захранването с кравешки продукти.
а супите след като ги застройват не стават за Ради, та тя още яйце не е яла:) няма да става френска мадама обаче, тъй като качеството заменя с количество. ейй не спира да дъвче това дете.
аз на гърне още не съм я слагала, май повече от мързел, отколкото поради други причини. баткото никога не се е изхождал в гърне, упорито отказваше да седи на него и се научи направо на дъска в тоалетната. хванеш ли й цаката кога ака, животът става по-лесен



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано24.02.04 07:31



наскоро си говорехме с таткото, че Стефан беше по-развит на тази възраст. и с яденето, и ходенето, и с бърборенето, и с игрите. дали повече внимание сме им обръщали, или късното захранване си казва думата - не мога да си обясня.
и баткото беше някак си по-емоционален - кефеше се на толкова много дребни неща.
ориз яде, едронамачкана супа, по някоя и друга манджа - не отказва. обаче ако й сложа мюсли или овесени ядки в пюрето - не ще и не ще. като изплези езика барабар с пълнежа от люжицата, лошо ми става. дай някоя рецепта с фризопеп за кремчета или нещо подобно без варене:) че млякото не се яде ако се превари - по-горчиво и от хинин става.

за легото - в халите, в цум, на славейков има магазини, гледай и тези конструктори, които са с 50% намаление /нищо им няма, само кутиите са намачкани или сериите са стари/. фирмата има склад на ул. Поп Богомил - до Раковска. баткото ни кара да купим на Ради полицейския участък за РД, той щял да й го пази докато тя порасне
разглеждам сайта на Лего и се чудя защо в Бг цените са двойни, направо обирджии



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: chernooko]  
Автор Vache ()
Публикувано25.02.04 11:58



Ех, че е хубава тая Лора
Пу-пу, да е жива и здрава!



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: chernooko]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано25.02.04 14:21



Много сладки снимки!! Супер, че ни ги показа



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: azia]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано25.02.04 14:26



Ами не е от захранването, това ти го гарантирам! Вики даже по-малко неща ядеше на тази възраст! Не се тревожи от това! А пък Катето е страшно емоционално също - много се смее, бърбори, радва се, физиономии прави. Но не иска да се изправя и ходи. В някои неща е по-напред, други изостава страшно. Според мен си е до дете и темперамент!

За Лаего-то, благодаря. В МЕТРО ли са тези намалените?

А обирджии са всичкие представители в БГ, не знам защо като заплатите ни са в пъти по-ниски Нали съм ти казвала, че нсред центъра на Виена, уж много скъп град и бебешкият Персил, Хип и какво ли не бяха почти на половин цена от тук. А също и нещата на Чико

За Фризопеп-а, нямаш проблеми. Правиш грис или нишесте само с вода и като поистине слагаш фризопеп-а, стават супер!



Тема Snimkiнови [re: Millena]  
Автор chernooko (:))))
Публикувано25.02.04 21:20



Ami kraino vreme be6e i az da izvadya nyakoya i druga snimka:))))
Kato gledam na6ite marteni4ki sa nai rumeni i 4erveni.Imame si i model/ Aleks na Vache:)Taka 4e drygite mami mogat samo da zavijdat na nai zadrujnata martenska grupa!, a kolkoto do sre6tata az sam ZA!.Samo da se razberem koga i kade.

P.S.I edin barz vapros do koga da prevaryavam vodata za Lora?

http://profiles.yahoo.com/chernooko


Тема Re: Snimkiнови [re: chernooko]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано25.02.04 21:25



Аз спрях да я преварявам миналата седмица, давам й директно филтрираната с Брита



Тема Re: Snimkiнови [re: Millena]  
Автор chernooko (:))))
Публикувано25.02.04 21:32



I az taka mislya da napravya, no 6te tryabva da zakupya kana Brita, za6toto nie nyamame:)))Pisna mi ve4e vsyaka ve4er da prevaryavam voda, a i si mislya, 4e e vreme da spra s prevarenata..ina4e steriliziraneto go spryah, kogato Lоrа stana na 9 mesetza.
I da spodelya...ne6to sme se zamislili za 2ro dete..no ne sam sigurna ne e li mnogo rano:))))i dali 6te se spravya...

http://profiles.yahoo.com/chernooko


Тема Re: Snimkiнови [re: chernooko]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано25.02.04 21:39



Ние така се замислихме като Вики наближи годинката и ето го Катето с 1 г 9.5 месеца разлика с брат си и вече самата почти на годинка
Ако имаш желание ще се справиш!



Тема Re: Snimkiнови [re: Millena]  
Автор chernooko (:))))
Публикувано25.02.04 21:46



Blagodarya za kuraja !
Kato gi gledam dvete tvoi mi6leta taka usmihnati i si kazvam ..Za6to pak da ne se spravya?..oba4e sega 4uvam glasa na Lora kak prorevava..i se zamislyam za bezsannite no6ti..i....znae6 kakvo mi minava prez glavata.A ina4e nyamam vreme..ve4e stavam na 31 i ako iskam da se varna skoro na rabota, a sa6to taka i da imam 2 detza tryabva da se zadeistvame:))))

http://profiles.yahoo.com/chernooko


Тема Re: Snimkiнови [re: chernooko]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано25.02.04 22:12



И ние се замисляме по темата,но все още се колебая. А ми се иска да са с малка разлика.



Тема Re: Snimkiнови [re: chernooko]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано25.02.04 22:15



Ами успех и вяра в собствените си сили!
Няма да те лъжа, че е лесно, но за мен беше най-добрият вариант! Коментирала съм го много пъти.
ако имаш нужда от побутване, само кажи



Тема Mai ne sam samo az;))нови [re: Millena]  
Автор chernooko (:))))
Публикувано25.02.04 22:26



Mislya 4e ne sam za pobutvane a napravo za edin zdrav shut:))))ina4e mnogo se zamislyam i ni6to nyama da svar6a:))))

I mai ima o6te edna marteni4ka koyato misli po vaprosa:)))

http://profiles.yahoo.com/chernooko


Тема Mai tryabva da deistvame:))нови [re: *Milena]  
Автор chernooko (:))))
Публикувано25.02.04 22:30



I na men mi se iska tova...az sam samo dete , sapruga mi sa6to i sme se zarekli 4e Lora nyama da ostane sama..iiii....DA deistvame:))), no me e strah ..kato se gledam sega kolko sam poludyala..kakvo ostava za posle

http://profiles.yahoo.com/chernooko


Тема Re: То ако мислиш толкованови [re: chernooko]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано25.02.04 23:20



май по добре въобще да не се навиваш за второ.
Всъщност нищо не се знае детенцето може и да е съвсем кротичко. При мене баткото беше див за 100 и не сме спали "цели" 3 години. Вторият път се молехме само да е кротичко и да спи нощем. Слава богу, Димана се оказа много кротко и любвеобилно бебе, което спинкаше по цяла нощ а през деня е весело и спокойно. Дали съм изкарала и 10 безсънни нощи за цяла година не знам но и не смея да се оплаквам. Просто не разбрах кога отмина тази най щастлива година.



Тема Re: Предлагамнови [re: mima]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано25.02.04 23:24



Мартенички предлагам ви след като приключат рожденните дни да си направим обща бебешка галерия на празнувалите бебета. Даже може снимките да са една от раждането и една от първият рожден ден. Какво ще кажете?



Тема Re: Предлагамнови [re: mima]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано26.02.04 15:33



Страхотна идея И после общ мартенски купон, както вече стана дума



Тема Re: Snimkiнови [re: chernooko]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано26.02.04 16:06



Не мисли за безсънните нощи, ако първото реве, второто е кротко



Тема Re: Snimkiнови [re: Firebird]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано26.02.04 20:46



Стига де Моето първо като не плаче. Ще ме уплашите бре Аз все си мисля ,че и второто ще е така послушничко



Тема Re: Snimkiнови [re: *Milena]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано26.02.04 21:39



аз казвам "ако първото реве", а ако първото е кротко, има надежди и иза второто



Тема Re: Mai ne sam samo az;))нови [re: chernooko]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано26.02.04 22:39



Казвай къде да те шутирам и нямаш проблеми!
Действайте с тати и да се похвалите и двете с адашката скоро, че ей го март дойде



Тема Re: Предлагамнови [re: mima]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано26.02.04 22:40



Чудесна идея! Може и по някоя междинна снимка, за да се види как растат и хубавеят!
А за срещата - само да се стопли и да измислим ден



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано28.02.04 16:35



в Метро няма намалени, само в магазините. но макар и с 50% намаление пак са няк'ви върхови цени:) не зная на какво се дължи ценовата политика на тези фирми. дали защото няма конкуренция и съществува монопол над дадена стока - като легото например. мога да го сравня само с изнасилване над бедния български джоб. после реват - защо младежите се пънят да прекосят западната граница. ами и аз бих се изнесла на мига ако ми стискаше:)))
направих на малката грис - опапа цялата паница:)



Тема Re: Snimkiнови [re: chernooko]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано28.02.04 16:40



много е сладка:)
и аз се бях замислила за трето, но кат' си знам хала, съм още по-нещастна, защото няма да се осъществи. стискам ти палци и действайте по въпроса:)))))



Тема Re: супер!нови [re: mima]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано28.02.04 16:43



аз ще помоля нашия татко да ни направи един общ колаж - само дано да му остане време:)
ако сте съгласни, ще ви свирна да пратите снимки след рожденните дни, а може и преди тях:)))



Тема Re: супер!нови [re: azia]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано28.02.04 17:21



Предлагам да стане след края на март защото да отчетем рожденните дни на всички мартенички.. Днес ни се обадиха от едно фотостудио че са ни направили снимка за витрината на фотото. ще я пратим естественно за списание "9 месеца ", пък ако се класираме ще почерпим



Тема Re: супер!нови [re: mima]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано28.02.04 22:37



Стискам палци за още една звездичка от нашата група



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: azia]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано28.02.04 22:40



В Метро имаше хубави, но мног скъпи неща, нищо не й купихме
Ако някой вече си е набавил подарък да дава идеи! Че ние имаме всичко от батко и не е лсено да измислим. Вече съм поръчала няколко, но не е достатъчно.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано28.02.04 23:14



ами легото си е скъпо удоволствие, но пък е голяма занимавка и същевременно развива въображението:) заслужава си, нооо...
ти колко подаръка ще й взимаш ? аз мисля да й взема само количка, а и на баткото ще трябва да вземем нещо, че инак ще има ревове и сополи



Тема Re: супер!нови [re: mima]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано28.02.04 23:19



големи купони се заформят:)
дано спечелите. ако има гласуване свиркайте да дадеме нашата дан за класацията. ама да красите витрина на фото - ей манекенства от най-ранна възраст, след време да гледаме снимки във Вог, Елл и т.н.



Тема Мартенички - проходихменови [re: Millena]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано29.02.04 22:53



Бързаме да се похвалим на всички мартенички че тази вечер най изненадващо проходихме!.
Докато си играехме вкъщи и изведнъж Диди прекоси хола на собствен ход и без опора.. Утре ще правим питка пък ще ви се похвалим какво сме си хванали
Честита Баба Марта на всички мами и бебета и да се веселим заедно през месеца!



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: azia]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано01.03.04 09:40



Един, разбира се! Но трябва да мисля за разни приятели и роднини и затова.
Взехме й единксилофон като кола. Батко й имаше друг модел, счупи го за отрицателно време . А легота като за нея просто не видяхме За баткото купихме кутия с инструменти от тези дървените. Имаме влакче и количка с кубчета от тях, и двамата мнооого играят.



Тема Re: Мартенички - проходихменови [re: mima]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано01.03.04 09:46



Честито и тук! Това е чудесна новина! Като си помислиш, че Катето не иска даже да се изправя още Много здраве и усмивки!



Тема Re: Мартенички - проходихменови [re: Millena]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано01.03.04 10:52



Ние действаме по схемата петилетката за две години.
Така че изобщо не се притеснявай. Момичета, как мислите прощапулника кога да го направим днес или след седмица когато надявам се ще ходим малко по стабилно?



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано01.03.04 12:02



влез в сайта на лего /lego.com - номера 3364; 3362; 3361; 3363 виж ги/ - там има играчки за едногодишни, аз си харесах музикалното темпо, но май е бая парички, не си направих труда да запитам в магазина.:)
и нашия има един дървен влак - много харесвам дървените играчки, но магазинчето, откъдето ги купувахме е закрито, а не съм срещала другаде.



Тема Re: Мартенички - проходихменови [re: mima]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано01.03.04 12:08



честито - преодоляхте поредния връх в развитието
ама веднага ли ще правите прощъпулника? на баткото му правих купона след като проходи стабилно.
приятно изкарване:)



Тема Re: Мартенички - проходихменови [re: mima]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано01.03.04 12:12



Според мен като проходи стабилно, за да не стане така да изпълзи до там
изчакай 1 седмица, тамън преди РД-то ще е



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: azia]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано01.03.04 12:13



Ако имаш предвид онова близо до "Витошка" и аз скоро видях, че го няма Сега в Метро имаше няколко хубави, 2-те ги имахме, сега взехме за баткото инструментите пак от тази серия



Тема Re: Мили мами,нови [re: azia]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано01.03.04 12:14



татковци, каки, батковци и най-вече мили мартенски бебоци - честита Баба Марта, да сте здрави, весели, усмихнати и топли.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано01.03.04 12:23



точно срещу 1-ва градска. много ме е яд, че закриха магазинчето, имаше страхотни играчки и много сладки нестандартни парцалени кукли поддържаха асортимент от екологични играчки.
и вие ли сте на вълна инструменти:))))))) миналата година взех на моя калпазанин куфарче за инструменти и ролетка - малии голяма радост, голям кеф, сега си реди там оръдията на труда и току ремонтира нещо из нас



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: azia]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано01.03.04 12:57



И да готви! Това са двете мании от месеци насам!



Тема Re: Мили мами,нови [re: azia]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано01.03.04 14:35



Честита Баба Марта и от нас с Ники Да сте бели и червени, здрави и засмени.

П.П. Чакаме репортажи от щурите купони на какичките и батковците - мартенички 2003, родени преди Ники



Тема Parva hode6ta marteni4ka!Chestito!нови [re: mima]  
Автор chernooko (:))))
Публикувано01.03.04 14:46



Chestito i ot nas otnovo na Didi !!!Kakto se vidya tya otsrami vsi4ki malki marteni4ki:)))Da ti e jiva i zdrava, rumenka i zasmyanaI da povede sled sebe si vsiiiiiiii4ki drugi marteni4ki kane6ti se da prohojdat!

http://profiles.yahoo.com/chernooko


Тема Кой кога ще празнува през март?нови [re: Millena]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано02.03.04 17:34



Мами нека да напишем на кои дати ще празнуват нашите мартенички за да можем да се поздравим. Мислех да взема рожденните дни от архива но вече няколко пъти се опитвам да го отворя безуспешно. И така:
Димана 10 март.



Тема Re: Кой кога ще празнува през март?нови [re: mima]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано02.03.04 18:30



Наско - 12 март
Лора на chernooko - 12 март
Александра на Vache - 30 март
Ние обаче на 12 март ще сме в болница, за операция на небцето и ще празнуваме по-късно.



Тема Re: Кой кога ще празнува през март?нови [re: Firebird]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано02.03.04 19:07



И ние да се запишем:) Николай - 29 март:)



Тема Re: Кой кога ще празнува през март?нови [re: mima]  
Автор Hera1 (неопитна)
Публикувано02.03.04 21:19



Много добра идея!
Ния - 14 Март.
Моля ви, кажете ми от къде мога да купя кана с филтър БРИТА. Прочетох, че вече някои бебета не са на преварена вода, а и аз съм решила да минаваме на чешмяна вода.



Тема кана Британови [re: Hera1]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано02.03.04 21:24



От Метро, Билла, изложенията в НДК...



Тема Re: Кой кога ще празнува през март?нови [re: mima]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано02.03.04 22:09



Чудесна идея

Катерина - 13 март



Тема Re: Snimkiнови [re: chernooko]  
Автор Vache ()
Публикувано02.03.04 22:23



Аз давам "Кристал". Не преврявам вече отдавна вода. ОБАЧЕ преди месец реших да изваря шишетата , сега ако ме питаш не знам защо... Забравих ги на котлона 6 часа. Изхвърлих ги с тенджерата - 2 бр. Авент, 1 бр. Гербер и едно китайско....
......



Тема Re: Mai ne sam samo az;))нови [re: chernooko]  
Автор Vache ()
Публикувано02.03.04 22:30



И аз, и аз.... И аз се замислям... ама май ще изчакаме Александра да стане на около 2 г., а освен това пак искаме пролетно бебе, та шанса е този юни-юли или следващия



Тема Re: супер!нови [re: mima]  
Автор Vache ()
Публикувано02.03.04 22:35



Бравооо! Супер! Да пратите на всяка цена снимка в "9 месеца" и на нас разбира се да я видим красавицата



Тема Re: За водатанови [re: Hera1]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано02.03.04 22:39



Ами аз доста отдавна давам само вода Кристал или Аква Дива и Аро защото е със същият състав като Кристал. Понеже водата в Свищов е много лоша за пиене и така или иначе пием само минерална не съм се и замисляла за кана Брита.
Иначе не изварявам и не съм изварявала шишета освен в самото начало а ползвам стерилизиращите таблетки на Чико. Проблеми до сега не съм имала а и са много удобни.



Тема Re: Отчет на почти рожденичета (март 2003)нови [re: Millena]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано02.03.04 22:51



тази мания ни мина вече. сега Радина готви - взела една лопатка на батко си, върти я все едно бърка манджата и я облизва - умрях от смях
днес обаче ми се уплаши окото - сутринта изяде млякото и после опапа една пълнена чушка. за вечеря докато си хапваме ние омаха пълнежа на 2 сърми и отделно си изсмука 150 мл мляко. егати изяла е повече от мен на едно ядене.



Тема Re: Кой кога ще празнува през март?нови [re: mima]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано02.03.04 22:54



Радина - 17.04
много девойки в нашата група, момците ни са кът



Тема Re: Кой кога ще празнува през март?нови [re: mima]  
Автор Vache ()
Публикувано02.03.04 23:16



Александра - 30 март



Тема Re: Кой кога ще празнува през март?нови [re: mima]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано03.03.04 21:58



Ей много момиченца през нашия месец Да добавя още един мъж към мартенската компания :
Златко - 16 март.



Тема Re: Кой кога ще празнува през март?нови [re: Firebird]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано03.03.04 22:02



Стискам ви палци всичко да мине добре и бързо да се похвалите като се приберете в къщи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.