Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:21 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Подготвителни контракциинови  
Автор new* (валидна)
Публикувано11.02.04 23:08



В коя седмица започват те? Възможно ли е в 29-та - 30-та?

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: Подготвителни контракциинови [re: new*]  
Автор evredika (непознат )
Публикувано11.02.04 23:29



Възможно е, дори е нормално стига да не са чести, болезнени и дълготрайни.При мен започнаха няколко седмици преди раждането и ги усещах само като леко втвърдяване на корема ,безболезнени.



Тема Re: Подготвителни контракциинови [re: new*]  
Автор NEPOSTOYANNA (no ne vinagi)
Публикувано12.02.04 00:27



Az gi imah oshte v 17sedmica,taka che spokoyno.No vse pak pitay lekarya si kato go vidish drugiyat pat,zashtoto ponyakoga ne e normalno da sa tolkova rano i moje da se naloji da si pochivash poveche.

Natalie 05.01.2004



Тема Re: Подготвителни контракциинови [re: NEPOSTOYANNA]  
Автор new* (валидна)
Публикувано12.02.04 00:30



Днес съм на консултация и ще уточним дали въобще са контракции или си въобразявам нещо, защото съм все в очакване нещо да стане... Благодаря и на двете ви:)

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: Подготвителни контракциинови [re: new*]  
Автор NEPOSTOYANNA (no ne vinagi)
Публикувано12.02.04 00:34



Hayde,i posle da ni kajaesh kakvo e!!!
Megdu drugoto na teb koga ti e terminat?

Natalie 05.01.2004



Тема Re: Подготвителни контракциинови [re: NEPOSTOYANNA]  
Автор new* (валидна)
Публикувано12.02.04 00:35



На 6-ти май:)

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: Подготвителни контракции [re: new*]  
Автор NEPOSTOYANNA (no ne vinagi)
Публикувано12.02.04 00:40



Ne znam zashto ,ama si znaeh,che shte e na vajna data.
Moyat maj e roden togava,no se kazva Nikolay,zashtoto na mayka mu napalnili glavata s gluposti,che kato se rodi bebeto i edva shte ocelee i tya prez cyaloto vreme se molela na Sveti Nikola i mu obeshtala,che ako vsichko e nared shte nareche deteto Nikolay i da chukam na drvo,oshte si e tuk chovekat
Ti kakvo izmisli za ime?

Natalie 05.01.2004



Тема Re: Подготвителни контракциинови [re: NEPOSTOYANNA]  
Автор moon67 (непознат)
Публикувано12.02.04 10:50



Току що идвам от преглед. И аз имам такива контракции - коремът ми се втвърдява, но не е болезнено. В 25 седмица съм и ги имам поне от около три седмици. Преди това си имах истински контракции, които бяха болезнени, но пих лекарства и проблемът беше преодолян. Днес лекарят ми каза, че, ако втвърдяването е до 5 пъти на ден е нормално. Ако се увеличи, да му се обадя да взима мерки. За сега не е повече от 5 пъти, но аз лежа през повечето време и това също ми помага да удържа фронта. Лека бременност и не се притеснявайте:)))



Тема Re: Подготвителни контракциинови [re: moon67]  
Автор toutou (непознат)
Публикувано12.02.04 11:33



zdraveite!
i az imah mnogo intenzivni, neboleznzni kontraktzii oshte ot kraia na 19 sedmitza! na men mi napraviha gynekologichen pregled da vidiat dali niama promiana v shiikata na matkata -slava bogu beshe tvarda i zatvorena! kazaha mi da leja i pih no-spa i magnezii- za dve sedmitzi mi mina- sega imam po tri-chetiri na den , koeto e normalno!sega sam v 21 g.s
i az kato drugite mami shte povtoria che ako ne sa bolezneni i mnogo chesti mai ne e opasno
ako si se preumorila v rabotata naposledak-pomoli za bolnichni, takav beshe moia sluchai, az v nachaloto se chuvstvah vinovna che zloupotrebiavam s polojenieto si na bremenna (goliama glupachka sam , ei!!!)- no pochivkata naistina mnogo pomaga!
leko bremeneene na vsichki i spokoistvie!sajaliavam za latinitzata!



Тема Re: Подготвителни контракциинови [re: new*]  
Автор SZA (бъдеща мама)
Публикувано12.02.04 11:48



New, и аз имам такива контракции - прилича на болезнен коремен спазъм, или може би дори на менструалните болки. Появява се изведнъж, обикновенно като съм в движение и ако седна отминава бързо, ако продължа да ходя, ми прималява... На мен ми се случва веднъж на ден средно - понякога 2-3 пъти, друг път през ден-два.

Питах онзи ден моя доктор и той каза, че са контракции, но ми е рано за тях, т.е. не били нещо "нормално" за този период на бременността. Но тъй като честотата им е доста разредена, каза, че мога и без лекарства да мина. Както знаеш, и аз съм с теб - в 30-та. За всеки случай ми изписа Магнерот/Магнерич (и двете са магнезий, което намерих, това купих). По принцип магнезият е много полезен за стените на матката, по които има някакви власинки, които се дразнели по-лесно, ако има недостиг на магнезий и свивали мускула, т.е. матката. Така че дори и да нямаш чести контракции, е хубаво да го пиеш...

Айде, пиши как си и какво е казал доктора... И се оправяй.

If you can fill the unforgiving minute with 60 seconds' worth of distance run...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.