Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:20 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Нервно ли е вашето дете?  
Автор evredika (непознат )
Публикувано11.02.04 22:17



Сина ми е на 1год. и 10м. Не зная дали е нормално на тази възраст децата да са толкова нервни? Едно от нещата,които ме безпокоят е нощния неописуем рев,възникващ безпричинно.Плаче,рита и като че ли става по силен и от мен.Трудно го удържам,не мога и да го успокоя.В един момент спира да плаче и моментално заспива. Другото нещо е , че вечер не мога да го приспя преди 24.00ч. Какво да правя? Да се обърна ли към невролог? Помогнете ми!



Тема Re: Нервно ли е вашето дете?нови [re: evredika]  
Автор honey13 ()
Публикувано12.02.04 00:23



Ние доста писахме по тая тема, но явно не си я прочела.
При нас най-много помага като сложа върху овлажнителя за въздух в чашка с вода няколко (3 - 4) капки масло от лавандула. На щерка ми й действа много добре, миризмата я успокоява и приспива.
Бих ти препоръчала също, ако имаш възможност, да идете при хомеопат, той ще го прегледа, ще поговорите и след това по негово усмотрение ще ви предпише някакво лекарство в зависимост от конституционалния му тип. При нас действа Игнация, но при него може да е нещо съвсем различно.



Тема Re: Нервно ли е вашето дете?нови [re: evredika]  
Автор Pyжa72 (цвете)
Публикувано12.02.04 00:28



Гледах филм за нервните деца и там казвха че така и при някои и не може да се разбере каква е причината. Обикновено имат много спокойни родители и живота им е спокоен. В повечето случаи нервността преминавала към 5-тата годинка. Но имаше едно дете на 11 което правеш луди родителите си. По принцип всички се бяха обърнали за съвет към детски лекар за съвет. Може би и ти трябва да питаш- може пък доктора да е опитен и да открие причината. Опитай.



Тема Re: Нервно ли е вашето дете?нови [re: evredika]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано12.02.04 01:19



Кои са другите неща, които те карат да мислиш, че детето ти е нервно, защото според мен тези, които си изброила в никакъв случай не са признак на нервно дете!
Безпричинният рев, май е същият, който е обсъждан нееднократно тук ( antea може да ти даде подробно инфо), а това че не може да го приспиш преди 12 също се среща.
През описаният рев не съм минала, но през трудното заспиване, още с ред други неща сме минали и отново не мога да кажа, че е нервно дете.
И децата си имат моментите! както на нас ни е весело, а после криво, така е и при тях, още повече, че те не могат да изразят с думи.
Само за миг си представи да си ядосана за нещо с което не можеш да се справиш, или да направиш и не можеш да го изразиш с думи - да се оплачеш или да му теглиш една! Ами ще рева и ще се тръшкам! Така са и те.
С приспиването. Дъщеря ми преобладаващо заспиваше след 12, като изключа помеждутъци (някои и от по месец например) в които е заспивала преди това време. По едно време сериозно се бях замислила дали не е така, защото по време на бременността си май не съм си лягала преди 2-3 часа.
Не съм опитвала да я будя рано. Ставаше към 6 и й давах бутилката, само и само да поспим още малко (и аз съм човек). В 8-9 вече беше станала, на обяд по час, час и половина спане и вечер до среднощ. Е не мога да я бия за това че не ще да спи, а пък сърце не ми даваше да я сложа в леглото и да я оставя да се дере, разчитайки, че за два, три дни ще свикне с новото положение.
Според мен, единствено това ще оправи и вас, но стига да сте нацелили точно момента (това и аз не знам как става).
Първата вечер пищя 8 минути, които ми се сториха 8 часа. Втората по-малко от 5 мин, а на третата само промрънка, като ме видя че излизам от стаята.
Е не съм я сложила да спи в 8, при положение, че до предният ден е заспивала в 1! При нас имаше и усложняващо обстоятелство, че трябваше да се люлеем на стола при всяко заспиване, та с една крачка направихме две стъпки. Е, чак на почти 2 годишна възраст ме огря щастието да си легне сама, без да разбират и глухите, че ще спи.
Мрънка понякога, не й изнася, но влизам веднъж, казвам че трябва да се спи и излизам. Може би е могло да го приложа, когато сме били на вашата възраст, но пък не знам дали тогава би проработило, та по-добре късно ...
И не си заричай детето че било нервно, че ние като си ги нарочим, то остава докторите да ни дават успокояващите сиропи само.



Тема Re: Нервно ли е вашето дете?нови [re: evredika]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано12.02.04 06:40



здрасти
обсъждали сме такова будене и рев, но понеже за щастие се случва при много малко деца, състоянието е по-скоро непопулярно
ето две теми отпреди 1-2 месеца


и


и аз като Дебора смятам, че ако само това те притеснява, недей да наричаш детето си нервно. Освен това, в случай че и през деня прави разни номера, които те изнервят, имай предвид, че година и 10 месеца е възраст, в която е нещо обичайно и през деня децата да имат изблици - т.нар. тръшкания (на англ. temper tantrum - пиша го така защото има много сайтове, посветени на тях с информация). Мен по-скоро би ме учудило дете на възраст между 1 и 2,5 години, което никога не се е тръшкало - значи се е родило твърде уравновесено



Тема Re: Нервно ли е вашето дете?нови [re: evredika]  
Автор mali (dreamer)
Публикувано12.02.04 09:26



Едва ли е нервно, просто е по-буйно Моята Калина е същата Реве, винаги когато не става така, както тя иска През нощта се буди, защото иска да ляга в нашето легло Има и нещо друго, може да са по-неспокойни, защото все пак е зима и не излизат много, много с деца. И на тях, горките им писва по цял ден затворени

Make hay while the sun shines.


Тема Re: Нервно ли е вашето дете?нови [re: antea]  
Автор evredika (непознат )
Публикувано13.02.04 16:32



Благодаря, ви много за ценната информация,която беше безкрайно изчерпателна.Наистина разбрах за какво става въпрос.Сега съм по спокойна,.Благодаря,че ви има!!!



Тема Re: Нервно ли е вашето дете?нови [re: evredika]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано13.02.04 17:05



а така това беше и целта - да приемеш факта, че детето спи по-особено съвсем спокойно, като едно известно изключение, но което в никакъв случай не е признак за някакъв здравословен или неврологичен проблем
той сигурно вече говори? питай го сутрин дали помни защо е плакал, убедена съм, че ще те погледне недоумяващо



Тема Re: Нервно ли е вашето дете?нови [re: antea]  
Автор evredika (непознат )
Публикувано13.02.04 18:14



Нищо не помни,в това съм сигурна.Когато е буден е много мило детенце.От всичко прочетено до тук се убедих,че не само ние сме така.Състоянието в което изпада беше описано най-подробно в един отговор от преди няколко месеца,когато за съжаление нямахме интернет..Разбрах също , че от нашите успокоения резултат няма,тоест сега вече ще го оставям да реве на воля.Хубавото е,че скоро не е изпадал в редовните истерии иза сега нещата са по-спокойни




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.