Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:38 05.10.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Бавачка или ясли за 2г. ?нови  
Автор ROM (непознат )
Публикувано10.02.04 17:51



мами, кажете, нашата бавачка се грижи добре за Рали, но ми се струва, че на нея много и доскучава сама с нея по цял ден. Рали има нужда от контакти с деца, обича да има приятели и да се занимава с тях. От друга страна ако я запиша на ясла , обмислям този вариант за късна пролет се страхувам, че ще ми започн да боледува. Имам наблюдения и виждам как водят и приемат там кашлящи и недоизлекувани деца и това ме кара да се колебая. Все още мога да си позволя бавачка, но не зная кое ще е най-добро за моето дете.
Някакъв съвет - благодаря.



Тема Re: Бавачка или ясли за 2г. ?нови [re: ROM]  
Автор kami_v ()
Публикувано10.02.04 22:12



Нямам опит, но имам мнение по въпроса :-)
Аз обмислям варианта с бавачка до 2,5 г., а после - частна детска градина (за да са по-малко деца в група, съответно и по-малко боледувания). По-този начин и веригата става гледачка-градина, а не гледачка-ясла-градина. Пък и пролетта и лятото децата са предимно навън, с други деца, и няма как да скучае. Освен това яслите са във ваканция през август. Накратко, съветът ми е : на есен - с песен направо на детска градина.



Тема Re: Бавачка или ясли за 2г. ?нови [re: ROM]  
Автор 5ya (мамиии)
Публикувано11.02.04 10:10



Ами въпроса за боледуването според мен, винаги стои на дневен ред. Адаптацията на детето е неизбежен процес. Ние доста боледувахме, но още когато Жорко стана на годинка и два - три месеца забелязах, че с бавачката му е скучно. Тя се грижеше много добре за него, но контакта с деца на неговата възраст е незаменим. Освен това в яслата ги учат да си делят играчките с други деца, научават се да се хранят сами и въобще имат някакъв режим. А в къщи бавачката му угажда цял ден и той командва парада.
Така че съм "за" яслите, макар че при всяко боледуване обмислям сериозно да го спра, но се надявам този период да отмине.



Тема Re: Бавачка или ясли за 2г. ? [re: ROM]  
Автор ronika77 (бъдеща мама)
Публикувано11.02.04 10:44



По-добре, да го гледа бавачката и лятото, защото доста от яслите и детските градини се затварят и се правят сборни групи ако е държавна, а частните доколкото знам въобще затварят, а от месец Септември вече всичко си тече нормално.



Тема Re: Бавачка или ясли за 2г. ?нови [re: ROM]  
Автор dara (osobena)
Публикувано11.02.04 11:09



Според мен няма смисъл да записваш през май примерно на ясли. През юни вече започват сборни групи, отпуски и т.н. Детето тъкмо ще се адаптира и ще започнат смени на госпожи, деца и т.н. После вече пък през лятото яслите съвсем затварят и... всичко пак ще започне отначало през септември. Просто лош период се очертава. Иначе болестите през късната пролет не са толкова голям проблем.

А съвсем по принцип, ако говорим, аз съм привърженик на варианта ясла.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Бавачка или ясли за 2г. ?нови [re: ROM]  
Автор jufy (shtastliva)
Публикувано11.02.04 13:18



Аз по същия начин, като теб се колебаех миналата година по това време и накрая реших да я дам. Изобщо не съжалявам, напротив сега си мисля, че живот и здраве един ден воторото си дете ще го дам даже по-рано. Развитието на децата в яслата е много по-голямо, от колкото, ако го гледа жена. Аз моята жена много я харесвах, детето я обожаваше (плачеше всеки ден да не си тръгва), бях доволна от нея за това, че всеки ден, като се приберях заварвах детето да е научило нещо ново и т.н. и си мислех, че това му е достатъчно до детсктата градина, но се реших на ясла по съвети на приятелките ми и разбрах, че са били абсолютно прави!
А относно сборните групи, аз не виждам изобщо какъв е проблема, това че един месец няма да е с децата само от нейната група.
Относно боледуването - това е неизбежно уви, но пък си изгражда детето имунитет. Не си мисли, че в детската градина няма да боледува - напротив и там те чака това, особено, ако не е ходило на ясла, защото то няма изградена никаква защита. Верно е, че ще боледува като по-голямо, но аз си поех риска. Първия месец ми боледува и това беше, но наистина не е била сериозна болест - не се е налагало антибиотик.
Ако искаш не освобождавай веднага жената. Аз моята и досега си я ползвам за някои вечери, които се налага да излезем с таткото или имам работа в офиса в събота ..... Така и ти ще си спокойна, че можеш всеки един момент да се откажеш от яслата.
Успех!



Тема Re: Бавачка или ясли за 2г. ?нови [re: jufy]  
Автор ROM (непознат )
Публикувано11.02.04 13:53



Много благодаря за отговорите. Може би ще я дам на ясла, но наистина трябва да намеря начин да ползвам и бавачка в случай, че е болна и трябва да си остане в къщи или по някакви други причини.
Целувки от мойто мъниче на вашите слънчица !




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.