Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:14 06.10.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Как се справяте с досадници ?нови  
Автор Kиapa (непознат )
Публикувано06.02.04 01:49



Това не е много тема за този клуб , но се нуждая от съвет.Бясна съм ! Случвало ли се е да се чувствате като под обсада ?
Лятото се запознахме с едно семейство имат две деца - момиченца на 2 и 11 години . Отначало всичко беше нормално , но ......... В момента е ад . Майката е представител на козмитична компания и неприкъснато ме преследва с каталози отначало опитах любезно да отказвам , но следваше порой от сълзи как те нямат пари и аз не искам да им помогна и така докато не поръчам нещо. Опитах по грубо и категорично да отказвам ей богу все едно говориш на радиото и пак ревове и то по улиците и кафета срам голям . Остави другото ами все като излезехме с тях си бяха забравили парите в къщи сещайте се кой плащаше сметката и дали изобщо са връщали нещо . Аз работя като счетоводител та моята " позната " реши ,че вземам много добра заплата и тя искала да стане счетоводител и отиде и записа да учи счетоводство дотук добре ама не в един момент ми сервира виждате ли аз съм я била накарала да започне да учи неизвесно как и съм била длъжна да и намеря работа като счетоводител и то веднага или да идвала при мен на работа да гледала как работя и да се учила , а затова ,че ми помагала нещо докато се учи да съм и плащала . Ужас . В момента съм под обсада . Причакваме пред вратата идва в службата ми с децата си , звъни ми неприкъснато . Имам 3 деца прибирам се изморена от работа искам да погледна децата и къщата си , да си почина и какво пред вратата ме чака тя с болното си дете и напира да влиза. Бясна съм . Стигнах до там ,че си смених номера на GSM преминах в дълбока нелегалност , но няма спасение братче . Сега последно преди малко звъняха детето вдигна телефона- мъжа й ( сина ми не го познал иначе децата са инструктирани те ли са нас ни няма )-та да дойде ли в събота да видел той нещо в нета....................Нямам думи .Помогне те моля как да се отърва от тези хора



Тема Re: Как се справяте с досадници ?нови [re: Kиapa]  
Автор tai (минаващ)
Публикувано06.02.04 08:16



Майко мила!
Просто нямам думи!
Освен да продължаваш да отказваш и да бъдеш любезно много твърда друго не ми идва на акъла. И в никакъв случай не ги пускай в къщата - жалко за децата. Но те ги използват като начин за принуда. Не сядай с нея никъде - нито на кафе, нито се спирай на улицата. Дори да обиколиш квартала, дори
да се наложи да им затваряш вратата пред носа - не се колебай. Явно само да усетят, че си гузна и скачат отгоре ти. Според мен дори да успееш да се скриеш, те ще останат в обсада. Така че трябва да отказваш. Без да те е срам от това. Мисля си и, че грубия отказ може да бъде нож с две остриета - просто бъди ясна и кратка когато отказваш. Без да обещаваш компенсация за отказа си. Нали знаеш - не подавай пръст, та да ти захапе ръката.
Не се оставяй да те манипулира. Защото тази жена медал за добро справяне може да получи.
Успех!



Тема Re: Как се справяте с досадници ?нови [re: Kиapa]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано06.02.04 09:19



Егати кошмара!
Мисля, че трябва ясно и категорично да им заявите с мъжа ти, че не им дължите нищо и не желаете да поддържате каквито и да било контакти с тях. Криенето няма да помогне до колкото виждам, а и те са ви захапали и лесно няма да пуснат.
Ако трябва ги заплашете, че ако продължават, ще пуснете оплакване в полицията за тормоз /то си е жив тормоз наистина/.
Полицаите най-вероятно нищо няма да направят, но знаеш ли, може да се притеснят хората/дано/.




Тема Re: Как се справяте с досадници ?нови [re: Kиapa]  
Автор kalina (Русе)
Публикувано06.02.04 09:28



Според мен трябва да си по-категорична, просто казваш и отсичаш. Аз преди години имах една съседка под мен, която веднъж ме помоли да дойде да си изпере чаршафите в моята пералня, понеже нейната не била автоматична, а през зимата трудно съхнели. След първия път започна да ми се мъкне в къщи с прането си, даже сортирано на 2 купчини - бяло и цветно, по-нататък започна да идва с детето си и го настаняваше да гледа ТВ /+ моите две тогава/ и киснеше в къщи, докато й се изперат дрехите. Бях се поболяла, това продължаваше седмици наред. У тях изчистено облизано, в къщи - обществена пералня и детска градина. Един ден просто не издържах и й казах че така НЯМА да продължава повече. Тя се разрева и ми каза че не предполагала че съм ТАКАВА! После се оказа, че от други съседи редовно е ползвала ютия, заедно с дъска за гладене, сешоари, миксери...Чудя се как наистина има такива хора по белия свят. Но явно ги има и ще ги има, докато има кой да им играе по свирката

Яна 21.09.2003



Тема Re: Как се справяте с досадници ?нови [re: Kиapa]  
Автор lilav (люляк)
Публикувано06.02.04 10:01



Трябва да действаш твърдо и решително с такива хора, без да се размекваш от оплаквания и ревове. Аз имах една такава съседка, която се беше залепила за мен и постоянно идваше у нас. Беше дистрибутор на някакви водорасли и всеки ден ми изнасяше лекции колко са полезни за мен и детето. Един ден не издържах и направо я изгоних, казах й, че не желая да сме близки приятелки, защото нямаме общи интереси. Тя се разплака и си отиде. Почна да злослови за мен, но аз не й обръщах внимание. Накрая си намери нова жертва и ме остави на мира.



Тема Re: Как се справяте с досадници ?нови [re: Kиapa]  
Автор virginia (щастлива)
Публикувано06.02.04 10:04



Здравей

Незнам как бих могла да ти помогна, просто искам да ти кажа , че ти съчувствам за ситуацията в която си изпаднала. Много е неприятно да нямаш възможност за личен живот, заради някакви досадници.



Тема Re: Как се справяте с досадници ?нови [re: tai]  
Автор Kиapa (непознат )
Публикувано06.02.04 12:54



Ужас !!! Преди час се изтърси с малката си дъщеря в офиса. Детето почна да пипа навсякъде , разрева се искало да вземе нещо от бюрото на колегата и той не му го дал..............В това време аз се опитвах да я избутам навън , да ама не като ревна и тя................цирк голям само да не е на твоята глава . Не съм искала да общувам с тях , защото били бедни и .................. Детето и се тръшка на земята , тя седна на един стол и реве ..............Ужас !!!! Колеги , клиенти , шефа всички млъкнаха и ме гледат ................. идеше ми да потъна в земята от срам . Добре , че колегата ми помогна и ги изведохме навън ........,но да не мислете ,че си тръгнаха стоят долу на входа. Мислех , че тези неща се случват само във филми , обаче не . Ти и казваш да се разкара , че не искаш да я виждаш , че ти е неприятна .........................ей вече незнам. Голям срам !!



Тема Re: Как се справяте с досадници ?нови [re: Kиapa]  
Автор MM (za mama)
Публикувано06.02.04 13:08



Наистина много неприятна история. Защо не вземеш да пробваш с оплакването в полицията, просто им кажи че ще подадеш (или дори че вече си подала) оплакване срещу тях за тормоз и може и да се стреснат. Аз лично не знам дали бих издържала и толкова колкото ти описваш. Бих викнала полицията ако ми се появят на вратата вкъщи - току виж взели че дошли и ги постреснали! К'во значи 'бедни били' - ами ако използваха толкова много усилия и пресметливост и т.н. за да си намерят добра работа, мисля че нямаше да им се налага да 'бъдат бедни'.....Извинявам се ако съм прозвучала грубо, но такива неща ме вбесяват!

Дано успееш да намериш разрешение!



Тема Ужас!!!!нови [re: Kиapa]  
Автор mali (dreamer)
Публикувано06.02.04 13:10



За съжаление точно този тип хора са големи артисти. Едва ли положението им е толкова "бедствено". Просто са се пррицелили в теб, защото си им помогнала няколко пъти и са злоупотребили с доверието и добрината ви. Трябва да действаш директно и безкомпромисно. Кажи, че е ако продължават така ще си оплачеш в полицията и дори ако е необходимо ги излъжи, че имаш доста "влиятелни" приятели, които могат да им създадат куп проблеми. Това си е чист психически тормоз!!! Не мога да разбера как е възможно да има такива хора и не бедността им е проблемът. Има бедни хора, които са с достойнство и не биха и помислили да направят нещо подобно. Но това вече прелива чашата. Що за хора са това. не му мисли и действай директно. Кажи им, че не желаеш да общуваш с тях, защото не са ти от класата. Не се поддавай на сълзи и ревове. Те са страхотни артисти, които биха могли да вземат Оскар за играта си. И не забравяй, този тип хора са подмолни и много добри психолози, които усещат вашите слабости и атакуват точно там. Но това с идването в офиса вече прелива чашата Нямате ли там охрана- тя би свършила чудесна работа.

Make hay while the sun shines.


Тема Re: Как се справяте с досадници ?нови [re: Kиapa]  
Автор Biba (модератор)
Публикувано06.02.04 13:28



Ужас, звучи направо като лош филм. Не съм предполагала, че в действителност има толкова нагли и нахални хора. Не знам какво да те посъветвам, но тази жена или нещо не е добре психически или е супер артистка и тарикатка. Според мен няма нужда да продължаваш да си учтива с нея- била си достатъчно. Кажи и директно в очите, че слагаш край на връзката и че няма да я допускаш до себе си в бъдеще, ако ще да реве и да се тръшка. Гледай да й го кажеш някъде на улицата, а не у вас, че ако наистина се тръшне да не я обикаляш из къщи и да се чудиш как да я изнесеш.
Успех





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.