Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:31 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: meryto]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано16.02.04 15:42



Уважаема Госпожо,

Не съм чел се още публикацията, за която говорите, поради което се въздържам да коментирам. В близките 2-3 дни ще публикувам по-подробни данни за спина бифида.

Да, изследването за Даун включва и изследване за тежките форми на спина бифида. С това изследване (измерване на алфа-фетопротиен в кръвна порба през 15-19 седмица на бременностат), проведено самостоятелно могат да се открият не повече от 75-80% от случаите със спина бифида.
Ултразвуков преглед ( в 15- 19 седмица на бременността), проведен от квалифициран акушер-гинеколог (такива със сигурност има не само в "Майчин дом") открива 98% от случаите. На практика, УЗ преглед в комбинация с изследването в кръв, проведени при нас Ви дава надеждвност над 98%.

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Chani]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано16.02.04 15:55



Уважаема Госпожо,

За съжаление такъв на български не ми е известен.

Щях да Ви препоръча да влезете в Googl и напишете beta-hCG, но като влезох в търсачката видях, че информацията е безумно много.

Ако посочиет факс ще се опитам да Ви изпратя нещо по събрано.

С поздрав
Керменски



Тема Доколкото знамнови [re: tinkerbell]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано16.02.04 21:24



в Канада се прави ултразвук в 12 седмица, гледа се дебелината на врата.


Предполагам обаче, че много зависи от опита на този, който го прави. А е и много рано и ако не знаеш лесно се изпускат сроковете, както стана в моя случай, научих две седмици по-късно. Но е добре да се знае, ако пак забременея непременно ще си го направя, моят лекар е много добър в тази област и му имам доверие.

"аз, например, се досетих, че Канада не е суверенна страна"
Dobrata

Тема Re: Амниоцентезанови [re: pinval]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано17.02.04 13:19



Уважаема Госпожо,

Вие разбирате, че на мен лично не ми е правена амниоцентеза, но съм разговарял със стотици жени, на които е правена и съм присъствал многократно при правене на амниоцентези. Всички жени твърдят , че не е болезнена. "Чувството е като убождане при вземане на кръв". Амниоцентезата се прави със специална игла, малко по-дебела и по-дълга от тези, които Вие сте виждала за инжекции. Иглата е за еднократно ползване, така че на практика не носи рискове за жената. За плода има риск от аборт под 1:200.

Годишно в света се правят милиони амниоцентези без никаква упойка.

Според мен, притесненията и преживяванията при амниоцентезата са свързани с: чакането преди амниоцентезата, с чакането на резултатите от последващите изследвания, с недостатъчното обясняване на жените за какво става дума, с обстановката в болницата, а понякога и с не съвсем приветливата физиономия на медицинския персонал.

С поздрав
Кременски



Тема Re: Доколкото знамнови [re: me]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано17.02.04 13:48



Уважаема Госпожо,

Не само в Канада, а на много места по света се прави ултразвуково изследване в 10-12 седмица на бременността за оценка на риска за раждане на дете с Даун. Такова изследване от няколко години се прави и у нас. Наистина, то изисква много добър ултразвуков апарат и най-вече високо-квалифициран акушер-гинеколог, който може надеждно да измери т.н. "нухална транслуценция". Със сигурност в "Майчин дом" ги има и двете предпоставки.

Подготвям подробен материал по въпроса и се надявам в близките дни да можете да го намерите в страницата на mamma.

... и аз се досетих, ако в "Стани богат", например, Ви попитат: "Канада суверенна страна ли е?" - отговороте "ДА" и със сигурност ще спечелите.

С поздрав
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор bobi75 (непознат )
Публикувано17.02.04 13:53



Доколкото имам спомен се говореше,че от тази 2004г.тези изследвания ще се правят задължително на всички бременни,както е в цивилизованите страни.Дали случайно е факт и ще бъде ли някога?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: bobi75]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано17.02.04 14:18



Уважаема Госпожо,

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, никога няма да се правят и никъде по света не се правят генетични изследвания.

Това към което се стремим е задължително всички бременни ( и не само бременните) да да бъдат информирани за генетичните рискове и възможностите да се предотвратят до колкото технологиите позволяват това на настоящия етап. Това ще даде възможност всеки сам да реши дали да си прави или не генетични изследвания.

В момента генетични изследванияу все още се правят само в "Майчин дом". На настоящия етап ние имаме възможност да направим генетични изследвания на всяка бременна, която се обърне към нас, на всяко семейство, при което има показания и желае да си извърши.

Това, което вероятно сте чули, е че през 2004 г. масовите генетични изследвания за Даун ще започнат да се правят във Варна и Пловдив. През следващата година се надявам това да бъде възможно в Плевен и Ст.Загора.

Подробности за генетичните изследвания скоро ще можете да намерите на страницата на mamma.

С поздрав
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор bobi75 (непознат )
Публикувано17.02.04 16:05



Бях чела в най-четения български вестник,че от 2004г.на всички бременни ще се правят освен стандартните изследвания и генетични такива.
Благодаря Ви,сега вече разбрах.Значи вече тези за Даун се правят и в П-в и Варна.Е,и това е напредък все пак.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор bobi75 (непознат )
Публикувано17.02.04 16:17



Темата я има и в бг мама със заглавие "всички бременни ще минават на ДНК тест".



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: bobi75]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано17.02.04 18:08



Уважаема Госпожо,

В момента, за сажаление, изследвания за Даун се правят само в Майчин дом - София. Те са безплатни и няма никакви ограничения. Предвижда се през 2004 г. такива центрове да се открият в Пловдив и Варна. Надявам се, че това ще се случи.

Кременски




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.