Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Poзaнa]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано23.08.04 14:26



Уважаема Госпожо,

"Мисед" е вид спонтанен аборт.
(1) Не бива да изпадате в паника.
(2) Посетете генетична консултация двамата със съпруга. Там ще Ви предложат някои генетични и други изследваиня. Ако не Ви затруднява изключително, най-добре е да посетите някоя от нашите генетични консултации в Майчин дом.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Чyдя ce! (Баба!!!)
Публикувано28.08.04 10:48



Здравейте доцент Кременски,пише ви майката на момичето с което идвахме при вас със съмнението за синдрома на Дъдли-Уолкер.Бебето се роди на 10.08.04 г със секцио в Първа АГ клиника "Света София'' - 3 кг и 50 см,6 дни преди термина.Бебето е абсолютно здраво ,но е имало проблеми с плацентата,не се е хранело добре.Плацентата е била състарена и сраснала в стената на матката.Сега чакаме резултата от изследването и за да разбереме от какво се е получило така.Приемете искренните ни благодрности моите и на дъщеря ми за успокоителната консултация която и направихте.

Пожелаваме Ви много здраве ,щастие и още дълго време да помагате на


бъдещите майки!!!




Редактирано от Чyдя ce! на 28.08.04 10:54.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Чyдя ce!]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано30.08.04 17:55



Поздравления.
Бъдете здрави.

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано15.09.04 09:10



Здравейте!
Вчера се заех да превеждам една статия от руски сайт, свързана с missed abortion и вниквайки в същността на всяко изречение, осъзнах, че ще бъде интересна за вас. Става въпрос за генетичните аспекти на проблема. Моля като я прочетете, пищете ми дали подобно изследване се прави във вашата лаборатория, защото за мен би било полезно с оглед на моята наследственост.


И дали е възможно като начало да дойда без мъжа ми, защото той няма да бъде в София до към 15 октомври?
Благодаря!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Beни]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано16.09.04 18:31



Уважаеам Госпожо,

Сърдечни благодарности за показаната страница.

Аз се мъча от 1 месец да направя един материал за "3 и повече последователни спонтанни аборти", но за сега не успявам да го събера в 2 страници.
Във всеки случай той няма да бъде с десетки препратки, което затруднява и обърква читателя.
Посочените в материала изследвания се правят у нас.

Заповядайте по всяко време, когато Ви е удобно да обсъдим възможностите.
Може и без съпруга - от 10 до 17 часа.
Тел.
9172 262
9172 476

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Ninka (непознат )
Публикувано22.09.04 19:56



Здравейте, Д-р Кременски.
Аз съм на 39 години и разбрах,че е препоръчително да си направя амиоцинтеза . Бихте ли ми казали колко ще трябва да заплатя за изследването . Досега съм била само на изследване с ултразвук при д-р Мазнейкова и тя ми обясни,че всичко е наред обаче не разбрах колко ще ми струва амиоцинтезата а съм от Русе и ще трябва да пътувам да София.
Предварително Ви благодаря.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Ninka]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано27.09.04 11:14



Уважаема Госпожо,

Мойте извинеиня за закъснелия отговор. От няколко дни не бях в лабораторията, поради което не съм си проверявал пощата. Дано не съм закъснял с отговора.

За амниоцентезата Ви е необходима специална игла, която се купува от близка до болницата аптека - 20 лева.
За провеждане на амниоцентезата трябва да имате направление от личен лекар за приемане в болницата - процедурата трае няколко минути, но се престоява в болницата няколко часа.

След амниоцентезата се предрлагат следните изследвания:
1) За всички хромозомни болести - резултатът се получава от 2 до 4 седмици и за изследването се заплащат 100 лева, и/или
2) Само за Даун (той е 50% от случаите с всички хромозомни болести). Резултатът се получава за 4 дни и се заплаща 75 лева.
Преди амниоцентезата и при получаване на резултата е необходима консултация. Консултациите при мен са безплатни.

Всякаква допълнителна информация и съдействие можете да получите от мен на телефони:
02/9172 268
02/9172 476

Бъдете здрава
Кременски
Вие можете да изберете



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор veni1 (непознат )
Публикувано01.10.04 13:57



Доц.Кременски ,
имам син на 3,5г от първа нормално протекла бременност. На 10 мес. му направихме / след препоръка на невролог/ генет. изследване и кошмарът в нашето семейство започна! Парциална тризомия 22 . При мен и съпруга ми се оказа всичко наред, нямаме в родовете си хора с увреждания. След година и половина лутане при различни лекари поставиха "диагноза" CATH 22.
Първият ми въпрос е откъде мога да получа инф. за този синдром?
Втори,но не по важностт, знам че при нова бременност подлежа на генет. изследвания.Това което ме притесвява при амниоцентезата , че резултата ще еготов най-рано 4 мес.Чета в литературата че съществува и хориоцентеза, която се прави по-рано. Моля кажете ми прави ли се в България,къде, какво придставлява и опасно ли е за плода?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: veni1]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано01.10.04 19:22



Уважаема Госпожо,

информациятя, която посочвате е недостатъчно информативна, за да баде професионално коментирана.
Моля, изпретите ми на посочения факс резутата от цитогенетичния анализ.
9172 469

Най-добре е да обсъдим проблема на място при нас.
Това е безплатно.

Бъдете здрава.

Кременски
-



Тема Нещо не разбирам!нови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано04.10.04 08:55



Здравейте, доц.Кременски.
Миналата седмица бях във вашата ген.лаборатория, но вас Ви нямаше и говорих с д-р Балева. Тя миназначи необходимите изследвания и навсякъде се плащаше. Това малко ме очуди, зашото Вие твърдяхте, че генетичните изследвания са безплатни, но реших, че е ставало въпрос само за бременни. Сега научавам от друга жена с моя проблем - 2 миседа, че на нея никой не и е взел пари за генетично изследване. Какво се промени за 10 дни между моето и нейното посещение?
Благодаря?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.