Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: dodo_dodo]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.02.04 20:04



Уважаема Госпожо dodo,

Детето на снимката изглежда чудесно. Поздравлевния.

При първа възможност ще публикувам писмената задължителна информация, която трябва да изисквате, да получавате и която получават при нас бременнате, например, които желаят да си направят "Серемен скрининг за Даун". Тя има информативна стойност за да не вземат други решения от Ваше име, морална стоиност, за да бъдат отговорни към Вас и юридическа стойност, за да търсите отговорност.

С поздрав
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано06.02.04 20:38



Здравейте!
Бременна съм в 13г.с., на 29г., първа бременност
От клуба разбрах за изследването Биохимичен скрининг.
Повечето майки ме съветват да си правя това изследване, макар че не съм в рисковата група /над 35г., с аборти и т.н./.
попитах гинеколожката ми и тя не ме изпраща на това изследване, но казва че ако искам, да си го направя.
На мен ми е много трудно да реша какво да правя.
Зная че се прави в определен срок и ако трябва, не искам да го пропусна.
Естествено, сячески ми се иска да вярвам че всичко е наред с моето бебенце.
Аз самата съм здрава, в рода ми и този на мъжа ми нямаме генетични болести.
В този случай, според Вас, трябва ли да се изследвам, или не!
След като не ме пращат лекари, а по собствено желание?!
Желанието ми е породено, от съветите в клуба, самата аз се страхувам от риска, няма спор.
Благодаря Ви предварително за отговора



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Collibri]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.02.04 20:52



Уважаема архитект Collibri,

Не сте пропуснали сроковете.

Заповяадйте в удобно за Вас време (между 9-14 чяся) да получите подробна информация. Това ще Ви позволи да вземети максимално правилното решение.

С поздрав
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано06.02.04 20:58



Доц. Кременски,
Изпратих Ви е-майл с въпрос за генетични изследвания при арест в сперматогенезата при мъжа преди да се направи ин витро с прилагане на ICSI.
Правят ли се при Вас такива изследвания?
Ще Ви бъда много благодарна ако ми отговорите на е-майла !
Поздрави!




Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано06.02.04 21:18



Чудесно е, че споделяте с нас, че съществува такава писмена и задължителна при това информация.
Тъй като тя очевидно съществува, но ние нямаше от къде да знаем за нея, защото никой не счита за нужно да ни я предостави.
Поне от свой опит мога да кажа, че когато преди около два месеца си правих БХС нито гинеколога, който ме изпрати за изследването, нито пък в лабораторията някой ми предостави писмена информация.
Истинско щастие е, че съществува този клуб където обменяме опит.
Лично аз когато трябваше да си правя скриининговото изследване пуснах тук една тема за и против, тъй като това беше единственото място от където можех да почерпя информация и да сондирам мнения на базата на които да взема решение дали да си правя изследването.
Така, че приветствам ви за това, че ни уведомявате, че имаме право да изискваме тази информация, защото ако чакаме някой да ни я предостави сам - това едва ли ще се случи скоро.




Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: dodo_dodo]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано06.02.04 21:27



здравейте доцент Кременски,присъствието Ви в този клуб е повече от полезно за нас.
Интересуват ме точно тези изследвания които се правят на всички новородени,по -точно какви болести търсят,тъй като на любопитството ми в родилно отделение бе отговорено ,че са стандартни и резултати от тях се връщат само ако дават положителен резултат за тези заболявания,предварително Ви благодаря



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор virginia (щастлива)
Публикувано06.02.04 22:52



Зравейте доц. Кременски

Първо бих искала искренно да ви благодаря, че се решихте да ни се представите и да споделите своето компетенто мнение с нас.

Моя въпрос е следния - аз родих през август миналата година, в периода в който много се разшумя в медиите, че във вашата лаборатория (не по вина на лабораторията, а както обикновенно се случва напоследък по вина на въздесъщата здравна каса) липсаваха някакви материали за извършване на изследвания на новородените за определени наследствени болести.
В момента се радвам на една разкошно 6 месечно бебе, но нещо отвътре ме притеснява, защото не са направени тези изследвания.
Как се процедира в този случай?
Нужно ли е да се правят тези изследвания сега?

Благодаря ви

С пожелание за много професионални успехи

Виргиния



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано07.02.04 02:12



Здравейте доц. Кременски,
вече се отказах да се включвам в числото на бъдещите майки,защото имах сериозен проблем с кръвните групи-по-точно резус фактора..При първото ми раждане/спешно секцио заради недиагностицирана плацента превиа тоталис/
се наложи кръвопреливане и поради грешка в изследванията ,където бе отбелязана В+/грешка в лабораторията/ ми преливаха точно В+,а всъщност съм била В-.Това се установи година и половина по-късно,когато вече бях бременна с второ дете.Правиха ми изследвания на антитела и лекарите се стреснаха от концентрацията-беше около 1240 единици на определеното количество кръв.Почти веднага ме вкараха в болница и се очакваше ако бебето оживее непременно да е с увреждания.Така и не бяха се усетили първия
път,че правят грешка и за имуноглобулин никой не си беше и помислил-срока от часове беше изпуснат.Да сте чували някой да е осъден за "лекарска грешка"?Единственото ми успокоение е,че второто ми дете се роди здраво,но бях бременна с близнаци ,а едното изпадна-някой ми го беше споменал като "Синдром на изчезващия близнак"
Години след това исках и още искам дете,но как да си позволя лукса да експериментирам върху себе си?Последното,което ми казаха в родилното беше,че ако искам още здрави деца ми трябва татко с отрицателен резус-е,нашия не е такъв.
Та в крайна сметка въпроса ми-има ли някакъв начин да се предвиди или отдели добрия вариант?Трябва ли да се прибягва до осеменяване в лабораторни условия и после да се отсее подходящия материал?
Доколкото знам с течение на времето концентрацията на антитела намалява,но една евентуална бременност активира процеса.Бих се решила на още едно дете,но все пак да имам надежда да е здравичко.
Ще ви бъда благодарна да ми отговорите,защото не съм в крак с новостите по моя проблем,а и предполагам не съм само аз.
Предварително Ви благодаря

Редактирано от инaт на 07.02.04 02:29.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор миз (боса под дъжда)
Публикувано07.02.04 08:57



несъмнено присъствието ви в нашия клуб е безценно! благодарим ви за отделеното време.
аз искам да ви задам следния въпрос. каква част от бремените направили при вас биохимичен скрийнинг са получили резултат за повишен риск от раждане на дете с хромозомен дефект и колко от тях наистина са имали такъв проблем?
за мен този тест е вреден. лично аз имам две близки приятелки изживяли стреса от такива резултати, оказал се напразен след направената амниозинтеза след това. често и в този клуб пропищява някоя бремена със същия проблем. можете ли да ме убедите, а и другите четящи в този клуб, че този тест наистина има смисъл да се прави? не е ли по-добре да се направи подробен преглед на видеозон при добър специалист от колкото този кръвен тест със съмнителен резултат?
благодаря ви предварително! приятен ден.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор ronika77 (бъдеща мама)
Публикувано07.02.04 12:56



Уважаеми доц. Кременски,

безкрайно много Ви благодаря, че пишете в този клуб.
Вие сигурно се сещата коя съм, аз идвах с баща ми Иван П.
при Вас. Тогава Ви казах, за нашия клуб и затова, че бяха изказани мнения, че генетичните изследвания са нещо ненужно и са само излишен стрес.
Бях принтирала мненията от клуба и Вие ги дадохте на Вашите сътрудници да ги четат!

Надявам се да бъдете постоянен гост на нашия клуб и да давате ценни мнения и съвети!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.