Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:14 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано06.08.04 09:07



Какво трябва да нося и трябва ли да си запиша час?
И възможно ли е да си пусна изследванията първо, а после да се видя с вас? За изследванията необходимо ли е да е минала първата менструация?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Beни]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.08.04 09:42



Здравейте Вени,

Аз съм на работа утре (събота) за последен ден и ще се върна от отпуск на 15-ти септември. Добре ще бъде да ми изпратите всички изследвания, които сте правили до този момент. Важни са също заключенията (ако има такива), свързани с двата аборта.
Добре ще бъде да се чуем преди да посетите със съпруга си нашата консултация.

Бъдете здрава

Кременски
тел. 9172 268
9172 476



Тема Re: Запитваненови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор vini77 ()
Публикувано12.08.04 11:58



доц. д-р Кременски,
имам позната, на която съпругът и има брат болен от болеста на Даун.
Тя все още не е бременна, но много искат да си имат бебче.
Въпросът ми е: Може ли да си направят тя и мъжа и тест предварително или теста се прави само когато жената вече е бременна?

Предварително Ви благодаря



Тема Re: Запитваненови [re: vini77]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано16.08.04 18:43



Уважаема Госпожо,

В момента съм в отпуск и не си проверявам пощата всеки ден, поради което закъснях с отговора.
Кажете на Вашата познато да ми изпрати по факса цитогенетичния резултат на брат си. Факсът ми е 9172 469. Тази седмица ше бъда на работа.
Много малко е вероятно за нея да има повишен риск за Даун и да се налагат допълнителни изследвания, но нека да видим резултата на брата.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: Запитваненови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор vini77 ()
Публикувано16.08.04 19:33



Благодаря Ви...
не е проблем, тя също е в отпуск...така че като се върне ще и предам веднага.
Незнам дали има значение, но май аз не съм се изразила правилно, болният от болеста на Даун е брата на съпруга и, не нейният.

Благодаря Ви че отговорихте
И приятна почивка




Тема kakvo da napravia?нови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор shaking (непознат )
Публикувано19.08.04 20:16



zdraveite doc.d-r Kremenski!parvo iskam da vi pojelaia leka i palna s polojitelni emocii vakancia....a sega za moiata bolka!biax bremenna ot na4aloto na iuni tazi godina,no v 8g.s. napravix spontanen abort-neznam koe me bole6e pove4e-tialoto ili du6ata!pri pregeleda mi kazaxa 4e sam se iz4istila napalno,zatova kiurtaj ne mi pravixa,be6e ostanal samo ploda,koito izvadixa na miasto pri samiat pregled.ne mi dadoxa da pia niakakav antibiotik,samo kapki za spirane na kravote4enieto , nervno i bolko uspokoiava6ti.iskam da piasnia,4e jiveia v 4ujbina.sega sam dobre,kazaxa mi 4e moga da zabremeneia otnovo sled dva redovni cikala,kakto i da ne predpriemam nikakvo le4enie,poneje bilo normalno i mnogo jeni praveli spontanni aborti.sled tova zabremeniavali bez problem i rajdali normalni deca.az estestveno se pritesniavam vsi4ko da e tolkova nared s men,6tom mi se slu4i tova.kazaxa mi,4e e eventualno niakakva geneti4na gre6ka v momenta na zabremeniavane.prednite mi dva cikala predi da zabremeneia biaxa tejki,s kravoizlivi,i ai4nicite mi biaxa vazpaleni-moje i tova da e okazalo vlianie.v momenta sam na 33 godini.predi 14 godini imax sa6tiat spontamem abort.sled koeto si napravix le4enie s ampuli ALOE.10 proceduri ionoforeza.malko sled tova zabremeniax i sega imam umna i fizi4eski zdrava da6teria na po4ti 12 godini.jelanieto mi e da imam otnovo zdravo dete,i smiatam da zabremeneia otnovo prez oktomvri ako e rekal Gospod!!!estesveno me e strax! pia ve4e folieva kiselina i vzimam vitamini-moje bi e rano,no po - dobre otkolkoto kasno.posavetvaite me -da napravia li otnovo naikakvo le4enie,da pia li niakakav antibiotik, da si pravim li sas sapruga mi ili samo az niakavi izsledvania?po vreme na bremennosta mi dadoxa list za isledvania na ploda ot tejki malformacii,daun i drugi, mejdu 15 i 18 g.s,no do tam nestignax....molia vi,kogato se varnete ot otpusk,bez da vi pretisniavam,daite mi savet ili pone nadejda!!s mnogo uvajenie- Doroteya Ilieva



Тема Re: kakvo da napravia?нови [re: shaking]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано20.08.04 08:22



Yvazaema Gospzo,

Nisto neobichajno ne se sluchilo. Tova stava pri 15-20% ot bremennostite.
Pravilno sa Vi kosultirali.
Piite volieva kiselona po 0,4 mg dnevno.
Pri 2 spontanni aborta nie predlagame njkoi izsledvannij:
- pone citogentichi na dvamata.

Badete zdrava i
Uspeh,
Kremensky
posochete telefon za vrazka



Тема Моля за съветнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор misha (щастливка)
Публикувано20.08.04 08:34



Притеснявам се, а не знам към кого да се обърна. Имам коте вкъщи и досега съм си направила 3 изследвания за токсоплазмоза.Във 2-ри,4-ти и 5-месец, като резултата първоначално беше 1:80, после 1:40, а последния път 1:160.
Моята лекарка ме успокои, че няма нищо страшно, но аз чета разни статии и се притеснявам.Влизам в 7-ми месец и ме интересува това опасно ли е за бебето и аз мога ли да направя нещо, за да го предпазя... Към какъв специалист бих могла да се обърна?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор Poзaнa (непознат )
Публикувано22.08.04 18:14



Аз имам един спонтанен аборт и един мисед, какво трябва да направя?



Тема Re: Моля за съветнови [re: misha]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано23.08.04 14:06



Уважаема Госпожо,

Извинете за закъснелия отговор, но в момента съм в отпуск и нямам постоянен достъп до интернет. Според мен точният специалист е в кабинета по паразитология в стара сграда в центъра на Александровска болница.

Не съм сигурен, че ще Ви успокоя, но половината от бременните във Франция, например, са носителки на антитела срещу токсоплазмоза.

Бъдете здрава
Кременски




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.