Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:42 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Pitane otnosno napravena amniosintezaнови [re: jali]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.03.04 19:37



Uvazaema Gospozo,

Molj, Viste otgovora mi na meryto.
Elektronnata mi posta raboti
kremensk@medfac.acad.bg

Pozdravi



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор naty_d (наталия)
Публикувано05.03.04 13:27



Уважаеми доц. Кременски,
днес разбрах резултата си от амниоцентеза и имам два въпроса:
1. Лаборантът, с когото говорих по телефона ми каза, че кариотипът ми е готов и не потвърждава високият риск от Даун, който ми даде биохимичният скрининг. ДНК-то не е готово или не го прави той - нещо такова разбрах. Мога ли само на базата на кариотипа да бъда спокойна, че всичко е наред?!
2. Другото, което не ми е много ясно е дали генетичните изследвания отхвърлят "спина бифида" и "хидроенцефалия" или те се установяват по друг начин?!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: naty_d]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано05.03.04 19:03



Уважаема Госпожо,

Кариотирът отхвърля на практика почти всички хромозомни болести. Не Ви е необходим резултатът от ДНК анализът, който е за най-честите.
Спина бифида и хидроцефалия се диагностицират с ултразвуковото изследване, което задължително Ви е направено при провеждане на амниоцентезата.

Искрино се надявам, че всичко при Вас е наред.

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор blaga (непознат )
Публикувано05.03.04 22:43



Уважаеми доц.Кременски,аз Ви написах един имейл и с риск да се повторя пак ще Ви попитам.Вие правите ли генетична консултация.Тъй като имам две мъртви раждания-определено ще идвам при Вас.Необходимо ли е направление от личния лекар?Заплаща ли се ген.консултация и евентуално изследвания?Трябва ли предварително да се запиша?На какъв телефон?Какво да подготвя предварително, освен двата аутопсионни протокола на двата мъртви плода?Въобще по ккакъв ред да вървим?Уточнявам,че не съм от София и трябва да предвидя всичко преди да дойда.Благодаря предварително!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: blaga]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.03.04 16:57



Уважаема Госпожо,

Хиляди извинения за закъснението, но моята електронна поща е малък ад, а писането с латински букви на български ме убива.
Мисля, че съм Ви отговорил и все пак:

Давам консултации.
Всичко при мен и в мойте лаборатории е безплатно.
Задължително трябва да имате всички възможни документи за предишните бременности (епикризи протоколи и т.н.)

Ако, държите лично да се срещнете с мен, моля обадете се 1-2 дни за да се уверите , че няма да отсъствам.
Тел:
9172268
9172476
факс/тел
9172469



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор tedy74 (непознат )
Публикувано06.03.04 17:37



Добър ден,доц.Кременски.Искам да ви питам за моята приятелка,тя е на 38години и упорито отказва да си прави амниоцентеза.Въпросът ми е-възможно ли е чрез биохимичен скрининг да се отхвърли вероятноста от синдром на Даун и по този начин да се избегне амниоцинтезата.Тя се плаши тъй като вече има 1спонтанен аборт.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: tedy74]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано07.03.04 15:12



Уважаема Госпожо,

Разбирам Вашата загриженост за приятелката.

1. Биоихмичният скрининг не е диагностична процедура. Той никога не отхвърля риска (винаги има 1:........). Той е предназначен предимно за жени под 36 години, при които очаквания риск е нисък и те не подозират, че конкретно в техния случай може да бъде висок.

2. Диагностична процедура, която дава почти 100% сигурност е изследване на хромозомите (кариотипиране) след амниоцентеза.

3. Решението за амниоцентеза е изключително лично, след оценка на всички конкретни данин ЗА и ПРОТИВ.

Това, което мога да направя за Вашата приятелка е:
- да я информирам лично и да обсъдим всички възможни обстоятелства ЗА и ПРОТИВ,
- ако тя разбира се желае това и
- ако тя не смята, че това може да я обърка повече и й създаде допълнителни проблеми.

С поздрави
Кременски



Тема ЧЕСТИТ 8-МАРТ НА ВСИЧКИ БЪДЕЩИ МАЙКИнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано08.03.04 16:05



Честит 8-ми март на всички настоящи и бъдещи майки.

Пожелавам на Вас и семействата Ви здраве и минимални генетични рискове.

Кременски



Тема Re: ЧЕСТИТ 8-МАРТ НА ВСИЧКИ БЪДЕЩИ МАЙКИ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор sema (african)
Публикувано09.03.04 11:09



И на вас и всички ваши близки жени - също здраве и много късмет!

В раю, конечно, климат получше, зато в аду гораздо более приятное общество!


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор Laz (непознат )
Публикувано09.03.04 11:18



Уважаеми доц. Кременски,
Направиха ми амниоцентеза преди 4 седмици по възрастов показател (на 40 години съм). Преди това направих БХС с резултат нисък риск за Даун 1:1100. Все още обаче не са готови резултатите от кариотипирането. От лабораторията (в Майчин дом) ми казаха, че резултатите от ДНК анализа изключват Даун и още едно генетично заболяване, чийто риск е висок поради възрастта. Но кариотипът ще бъде готов най-рано след седмица. Мога ли да бъда спокойна след резултатите от ДНК анализа ?
Предварително благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.