Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Подсещаненови [re: Kлep]  
Автор Galathea (usmihnata)
Публикувано11.02.04 13:41



Eх... и аз си чакам отговорче ама....

Жената е небесна роза, която освежава сърцата!


Тема Въпроснови [re: Galathea]  
Автор meryto (непознат )
Публикувано11.02.04 16:52



Здравейте доц. Кременски,
Изчетох всички постинги тук за което съм много благодарна на Вас за участието и помощта,която ни оказвате,както и на момичетата за въпросите.
Не разбрах за това заболяване таласемия,може ли да се открие с генетичните изследвания,които правите в болницата,напр.с амниоцентеза или се правят още някакви.
В една статия пешеше ,че ехографа в майчин дом бил много зле и тогава се питам защо ни гледат на него,означава ли това,че оценката на лекаря няма да е много точна.
Благодаря Ви за вниманието



Тема Re: Подсещаненови [re: Kлep]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано11.02.04 19:34



Уважаема Клер,

Предлаганият скрининг не е диагностика, а само възможност за оценка на риска при определени ограничения (вж. ПРЕДВАРИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ .....).
Изследването не е задължително, а право на личен избор.

Предлаганият от нас скрининг за Даун, който модел се използва в около 35% от програмите по света, по литературни данни от стотици хиляди изследвания дава "повишен риск" при не повече от 65-70% от случаите с Даун. Т.е. при 30-35% от случаите с Даун ще се намери "нисък риск" и ще се роди дете с Даун. Това важи за жените под 35 г., за които предимно е предназначено това изследване.

За щастие ние все още нямаме данни за роден Даун, след наше изследване, при което сме намерили резултат "нисък" риск (Почти всички родени случаи с Даун, диагностиката се прави при нас). Вие разбирате, че когато бъдат изследвани 100 000 бременни за съжаление ще се появят т.н. "фалшиво отрицателни" резултати. Това са възможностите на методът и ние информираме писмено всички жени обърнали се към нас за това.

Нашите данни за 2003 г.

Изследвани жени под 35 г. - 1886
Намерен повишен риск при 4,9%. (Приемлив по международните стандарти между 5-7%).

Изследвани жени над 35 г. - 314
Намерен повишен риск при 24%. (При другите програми - 35-42%.). Обърнете внимание, при 76% от жените над 35 г. е могло да бъде спестена амниоцентезата и някои от тях са се възползвали от тази възможност).

Нали разбирате, че посочените данни са недостатъчни за сериозна статистика, но за сега са убедително по-добри от очакваните и намераните при други програми.

Извинявам се за закъсеннието.

С поздрав
Кременски



Тема Re: Подсещаненови [re: Galathea]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано11.02.04 19:55



Уважаема Galathea,

Много искам да Ви отговоря, но не мога да Ви открия въпроса.
Посочете ми Вашия телефон и аз ще Ви се обадя веднага.

Моита са
9172 268
9172 476
9172 469

С извинеиня
Кременски



Тема Re: Въпроснови [re: meryto]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано11.02.04 20:16



Уважаема Госпожо Meryto,

Да. За таласемия и повече от 100 най-чести наследствени заболявания ние правим надеждни генеитчни изследвания на пациенти не само от България. Скоро ще публикуваме подробна информация в няколко електронни страници, включиетлно и в нашата.
Аз не съм специалист по ехограхия. Мога да Ви уверя, обаче, че няколкото ехографа и високо квалифицираните ехографисти в Майчин дом са достатъчно добри (да не кажа най-добрите) за да се решават всички възникнали проблеми, свързани с наследствените болести.

Вярно е, че има и по-добри ехограхски апараит, но апаратът далеч не решава всичко.

Колкото до цитираните статии - нямам коментар. Мен лично ме е срам, ако това са хора от нашата болница.

Мога да Ви уверя, че ние нама да си позволим да даваме съмнителни резултати, поради това, че апаратите ни не отговарят на възприетите стандарти за контретното изследване.

С поздрав
Кременски.



Тема Re: Въпроснови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Haнa (непознат )
Публикувано11.02.04 23:21



Уважаеми докторе,
Преди 10г. на 20 годишна възраст направих аборт в последния ден на третия месец. По-малко от година по-късно направих втори аборт по същото време на бременността. И двата протекоха по различни начини, но и при двата бях стриктно наблюдавана в болница и лекувана. За съжаление при никоя от тях никой не можа да ми каже по каква причина се случи това с мен. Обиколих доста гинекологични светила, които ми казаха, че не виждат причина да нямам деца. Съпругът ми също се изследва. И при него всичко беше наред. След това си направихме изследвания, сега си давам сметка, че е било във вашата лаборатория. Резултатите бяха : нормален женски и нормален мъжки генотип.
Две години по-късно родих здраво момиченце. По време на бременността имах леки усложнения, които не и се отразиха.
Въпросът ми е : Ако се опитам пак да си родя дете (сега съм на 31г) трябва ли да си правя изсследвания при вас?



Тема Re: Въпроснови [re: Haнa]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано12.02.04 16:54



Уважаема Госпожо,

По повода, са който ми пишете не се налагат допълнителни генетични изследвания.

С поздрав
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор meryto (непознат )
Публикувано13.02.04 16:14



Здравейте доцент Кременски,
Прочетох една покъртитилна статия за " спина бифида" от един мъж в клуба и не можах да се стърпя да не отправя въпрос към Вас. Как така,след като давате 100 % гаранция за изследванията се е случило така,че това семейство 2 пъти е пострадало без точна диагноза.
Как да сме сигурни,че и с нас няма да се случи същото?
Аз лично твърде късно разбрах за фолиевата киселина,а сега вече незнам дали да се доверя и на изследванията.
Незнам дали съм разбрала правилно,но генитичните изследвания включват и "спина бифида"нали?
Благодаря



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор Chani (непознат )
Публикувано14.02.04 15:23



Доц. Кременски,
чудесно е, че се включихте в този клуб, да разясните и популяризирате сред бъдещите майки въпроса за генетичните изследвания у нас!
Интересува ме повече информация за hCG (човешки хорион гонадотропин). Ако знаете някой сайт, в който мога да прочета повече за този хормон (строеж, функция и т.н.), ще ви бъда благодарна да ми го напишете.
С пожелание за много здраве и успехи в Благородната Ви работа!!

Редактирано от Chani на 14.02.04 15:44.



Тема Амниоцентеза [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор pinval (непознат )
Публикувано15.02.04 12:46



Бихте ли ми обяснили болезнено ли е изследването Амниоцентеза?
Какво точно ще преживее бременната по време на изследването?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.