Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:53 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Laz]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано09.03.04 14:19



Уважаема Госпожо,

Това от което най-много се нуждаете в момента е спокойствие. С надеждата, че Ви помагаме в това отоншение, ние дублираме кариотипа, който е бавна процедура, с ДНК анализ. Последният отхвърля най-честите хромозомни болести в случая Даун и още една. Все пак резултатът от кариотипа трябва да се изчака, тъй като той дава информация за останалите хромозомни аномалии, макар и много редки.

Моля Ви, мислете за големият шанс да родите генетично здраво дете, който при Вас вече е над 98%.

Искрено се надявам, че при Вас всичко ще бъде наред.

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Laz (непознат)
Публикувано09.03.04 14:46



Сърдечно благодаря.
Желая Ви успех !



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор stella77 (непознат )
Публикувано09.03.04 20:17



Имате много поздрави от вашата племенничка от Бургас.Когато й казах, че сте в нашия клуб , тя се зарадва и каза да ви поздравя.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: stella77]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано11.03.04 19:39



Благодаря,

Поздрави на Вас и "братовчедката".



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор vivi67 (непознат )
Публикувано12.03.04 17:55



Здравеите,д-р Кременски,хубаво е сте тук и черпим информациа от извора.Октомври м. си правих амниоцинтеза не съм от София и се наложи да званя по тел.няколко пъти,когато наи накрая изследването бе готово,ми казаха пак по тел. че всичко е нормално да не се тревожа ...и това е.До ден днешен не съм видяла стоиностите/чак сега разбрах че има такива/Практика ли е изследването да остава в клиниката.p.s.казаха че не е нужно да го вземам.Благодаря предварително.



Тема Уважаеми, дoц. Kpeмeнckинови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор минa1981 (непознат )
Публикувано12.03.04 18:34



Уважаеми, дoц. Kpeмeнckи

Все още не съм забременявала.
Интерсува ме какво мислите за рисковете при жени, на които е била поставена диагноза реактивна психоза. Накратко, фактите в моя случай са – силно-травмиращо преживяване на 6 годишна възраст, употреба(честа) на марихуана през пубертета. В момента взимам предписаните ми лекарства. Какви са (честно!) рисковете за мен и за моите бъдещи деца? Това заболяване предава ли се по наследствен път?
Неколкократно съм разговаряла със специалисти, но се интересувам и от Вашето мнение. Аз съм на 23 години.
Благодаря Ви.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: vivi67]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано12.03.04 18:35



Уважаема Госпожо,

Резултатите принадлежат изключително на изследваното лице.
Правилото е резултатите да бъдат връчени в писмен вид със съответен коментар (така те излизат от лабораторията). По Ваше желание това може да стане по пощата. При връчването им Вие трябва да получите консултация.

Всички изключения от този ред, могат да станат само с Вашето изрично съгласие.

Поздрави
Кременски



Тема Re: Уважаеми, дoц. Kpeмeнckи [re: минa1981]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано12.03.04 19:21



Уважаема Мина,

Реактивната психоза не е наследствена болест.
Шансовете за Ваше здраво поколение са много големи.
Важно е да се знае какви лекарства вземате.
Опасностите от някои лекарства са най-големи до 28-ми ден в началото на бременността.

Ако желаете можете да ме посетите и да обсъдим вашите проблеми.

С поздрав
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор MariaNA33 (непознат )
Публикувано23.03.04 12:15



Уважаеми доц. Кременски!
Аз вече за втори път си направих Трипл Тест във Вашата лаборатория - в началото на 98г. и сега - на 5 февр. Много се радвам, че съществува тази възможност и я препоръчвам на всички бременни.
Нямам обече никаква информация за посочената от Вас в т. 3 Дородова диагностика за над 50 най-чести наследствени болести и вродени аномалии. Аз сега съм в 24-25 г.с. Моля, посочете ми кога и как могат да бъдат направени тези изследвания.
Благодаря Ви предварително!
С уважение,
Мария Попова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: MariaNA33]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано23.03.04 20:25



Уважаема Госпожо Попова,

Не съм сигурен, че сте получили първият ми отговор, поради което Ви пиша отново.

1. Генетични изследвания за наследствени болести се правят само, ако във фамилията на членовете на семейството има доказана такава болест.

Мойте колебания да публикевам списъка на най-честите наследствени болести, за които има възможност за диагностика у нас продължават.

Основната цел да се включа в тази страница е да се опитам да снема безпокойството, да вдъхна надежда и посоча възможностите до колкото такива съчествуват за предотвратяване на тежки наследствени дифекти.

Друга цел е да получа отговор, че хората искат да знаят по принцип за генетичните рискове. Тук все още няма еднозначен отговор. Той ще се получи, когато болшинството от посетителите в страницата отговорят просто с ДА или НЕ.

Ако Вие имате този отговор, заповядайте да обсъдим възможностите.
Консултациите са безплатни.

С поздрав
Кременски




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.