Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:07 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Merkata]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано25.02.04 21:14



Не е късно.
Наистина помислете, какво искате да знаете е какво искате да направите.
Аз съм сигурен, че те ще Ви пердложат всичко възможно.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Merkata (:( :( :()
Публикувано25.02.04 21:32



Благодаря Ви. Ще опитам да се свържа с Вас утре (ваше време).
За съжаление страницата, която сте посочили не се отваря, тъй като е спряна за реконструкция. Лека вечер



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Merkata]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано25.02.04 21:42



Съжалявам,
По някога и при американците не всичко е наред.
Консултацията не я пропускайте.



Тема ВЪПРОС ЗА "КУХО ЯЙЦЕ"нови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор Free Soul (свободна)
Публикувано27.02.04 13:17



Здравейте. Днес бях на ултразвук в Майчин дом, и регистрираха бременост в 7ма седмица - вижда се плодна торбичка, но без ембрионална сянка. По предписание на лекаря, ще се направи пак УЗ след пет дни. Смятате ли, че има шанс все пак да не се окаже "кухо яйце"?
Това генетичен проблем ли е?

Благодаря Ви за отговора.

Enjoy Life!


Тема Re: ВЪПРОС ЗА "КУХО ЯЙЦЕ"нови [re: Free Soul]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано28.02.04 14:44



Уважаема Госпожо,

Вие разбирате, че аз не съм акушер-гинеколог и не съм запознат със случая. Например, стимулирана ли е хормонално бременността, имахте ли оплаквания и т.н.
Ако желаете, след прегледа можем да обсъдим ситуацията при нас.

"Кухото яйце" не е наследствено събитие, а по-скоро случайно.

При първия преглед не винаги може да се каже, че със сигурност няма бременност. Макар и не много често може да се укаже, че има бременност.

Правилно са ви насочили за втори преглед след 7 дни.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор bobi75 (дива)
Публикувано01.03.04 14:58



Доц.Кременски,ако мога да ви попитам за мнението ви.Случи ми се нещо доста неприятно-бремеността ми завърши с "мъртъв плод".По мнението на моята лична лекарка не се нуждаем със съпруга ми от генетични и каквито и да било други изследвания преди да пробваме отново.Според нея се е получило случайно,като не изключвам че се базира и на факта,че имаме преди това 10 годишно дете дете без никакви проблеми.Вие как мислите,да й се доверя ли все пак 10 години са много,всичко може да е станало?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: bobi75]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано01.03.04 15:33



Уважаема Госпожо,

Генетични изследвания на съпрузите се препоръчват при 2 или повече спонтанни аборти (предимно в първите 3 месеца на бременността) или спонтанен аборт и мъртво раждане.

Желателно да проведете генеитчна консултация.
За целтта е ноебходима цялата медицинска документация по случая с мъртвия плод.
При нас генетичната консултация е безплатна.

С поздрав
Кременски



Тема Pitane otnosno napravena amniosintezaнови [re: дoц. Kpeмeнckи]  
Автор jali (непознат )
Публикувано02.03.04 15:31



Zdraveite dos.Kremenski,

Poseshtavam redovno foruma i imam vapros otnosno amniosintezata, koiato mi napraviha na 05.01.2004 v Sheinovo, no za sajalenie ne mojah da se svarja s Vas na e-mail-a koito ste posochili.
Bih iskala da imam po podrobna informasia otnosno izsledvaneto( znam che vsichki rezultati se obrabotvat vav Vashata laboratoria),a takava podrobna informasia ne mi beshe predostavena, otchasti i zashtoto ne jiveia v Sofia i mi kazaha po tlefona che vsichko e nared. Az obache iskam da znam kakvo vkluchva tova " vsichko e nared". V momenta sam 27 g.s i ne che veche ima znachenie , no iasnotata vinagi e za predpochitane.
Bihte li posochili drug e-mail ili ako e udobno da pishete na adres:jali@abv.bg, za da mi kajete kakvi danni e nujno da Vi izpratia, za da mi kajete podrobnotsi, ako e vazmojno?
Blagodaria predvaritelno za otdelenoto vreme.



Тема Re: Pitane otnosno napravena amniosinteza [re: jali]  
Автор meryto (непознат )
Публикувано02.03.04 16:54



На мен също ми отговориха така. За съжаление и аз не съм от София и когато си взимах резултата не можах да го обсъдя с никой.
Това,че всичко е наред звучи добре,но все пак там подписахме едни декларации,в които бе спомената,че ,ако не растат всички клетки,ще дадат информация само за най-често срещаните болести. Така и не разбрах, за всички заболявания ли ми е изследването или само за някои.
Поздрави



Тема Re: Pitane otnosno napravena amniosinteza [re: meryto]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.03.04 19:30



Уважаема Госпожо,

Искрено съжалявам, че не сте успели да получите необходимата Ви информация, което е задължително преди амниоцентезата и при връчване на резултата.
За щастие в над 96-97 % от бременностите не се случва генетична болест.
В около 2% могат да се намерят промени, които се виждат при насочен ултразвуков преглед. При амниоцентезата такъв Ви е бил направен.
Тъй като, амниоцентези се предлагат по конкретен повод (само при бременни с т.нар. "повишен риск" - по-висок от 1:250 ), за да Ви отговоря по-точно са ми необходими Вашите инициали и рождената дата. Вие разбирате, че посочените проценти са условни и са валидни преди ултразвуковото изследване и амниоцентезата. Те не важат в момента за Вас. При Вас рискът, до колкото такъв съществува е нищожен.

Ако, наистина желаете конкретна информация за Вас, моля, използвайте електронната поща kremensk@medfac.acad.bg или възможностите на "Остави бележки".

Във всеки случай, голямата част от генетичните болести при Вас са били изключени.

Искрено се надявам, че всичко при Вас е нормално.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.