Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:40 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ednokratna pomosht za rajdane?  
Автор @n@stell (непознат )
Публикувано03.02.04 20:01



Zdraweite mami,
imam edna pitanka.
Kogato hodih da si wzema akta za rajdane na bebo, pitah w esgrao kak da si polucha proslowutite 200 lv.Ot tam me popitaha dali rabotq i az im kazah da i te mi kazaha, che togawa shte mi gi dade rabotodatelq. Hubawo myjyt mi zanese akta za rajdane w rabotata ot tam mu kazali ok, obache sega w kraq na meseca schetowoditelkata mu e kazala che ot NOI im kazali che ne weche rabotodatelq izplashta tezi pari.
Ta wyprosa mi e kyde da hodq da si tyrsq parite?



Тема Re: Ednokratna pomosht za rajdane?нови [re: @n@stell]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано03.02.04 20:05



Ох, голяма е боза с тия помощи. Трябва да отидеш в социалната служба. Не знам къде е, май са по райони Ако кажеш къде живееш, някоя мама от района сигурно ще мооже да те упъти.

Here I am - on the road again...


Тема Re: Ednokratna pomosht za rajdane?нови [re: Лeйди]  
Автор @n@stell (непознат )
Публикувано03.02.04 20:08



Ami az sym w Ovcha Kupel (starata chast/do Pavlovo).....
pls kajete kyde da otida...



Тема Re: Ednokratna pomosht za rajdane?нови [re: @n@stell]  
Автор Sasha (новак)
Публикувано03.02.04 20:39



За това къде да отидеш не мога да ти помогна, тъй като не съм от София. Но мога да ти кажа какво ми искаха на мен. Декларация - техен екземпляр, свериха моята и на съпруга ми л.к., взеха ми оригиналното у-е за раждане и ме накараха да взема от съвета у-е за семейно положение и живородени деца.

Успех!






Тема Re: Ednokratna pomosht za rajdane?нови [re: @n@stell]  
Автор Diana^ (exDideto)
Публикувано04.02.04 09:37



При нас ги изплаща работодателя.
Схемата е следната / поне при нас /
Счетоводителката попълва декларация по образец, мисля че и на таткото трябва.
После ги подават в НОИ и парите се превеждат по сметаката на работодателя.
Отиди на сайта на НОИ там има информация много



Тема Re: Ednokratna pomosht za rajdane?нови [re: Diana^]  
Автор mexi7OOO ()
Публикувано04.02.04 10:02



Ето как стана при мен за еднократната помощ:Оригинала,Копие на оригинала,Декларация от кметството по местоживеене/отдел гражданска отговорност/,лична карта.Отидох в "Социялни помощи",попълних още една декларация/молба/,от твое и името на таткото,подписвате се и двамата или ти го подписваш,след това подаваш всичко и ти дават номерче.След около 3 седмици трябва да отидеш да се подпишеш,че си съгласна да вземеш парите/пак с това номерче/,и после чакаш да ти ги изплатят.А трябва да имаш и банкова с-ка,или те ще ти кажат/но на мен ми искаха/,не изплащали в брой!От тази година вече всичко се изплаща от Социялните,не от работодателя!Аз отидах в Кметството където живея и всичко ми обясниха там..беше преди 2 седмици..



Тема Re: Ednokratna pomosht za rajdane?нови [re: @n@stell]  
Автор ronika77 (бъдеща мама)
Публикувано04.02.04 16:57



Парите можеш да си ги получиш от която и да било служба за социални грижи, независимо къде живееш срещу акта за раждане! Това е помощ която се получава независимо от дохода и е еднократна!

Пропуснах да ти напиша, че някои са си ги получавали от работодателя, но така е било до миналата година. Вече е само от социални грижи!

Редактирано от ronika77 на 04.02.04 17:00.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.