Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 06.10.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Мами за юли 2004 - IIнови  
Автор miaou (Larus canus)
Публикувано16.01.04 11:43



Здравейте момичета,

ето нова тема както си говорехме вчера, защото старата наистина е много тежка
Бързам да ви се похваля! Вчера бяхме на ехограф, и бебчо толкова е пораснал!!! Направо не мога да повярвам, че точката, която видях преди 1 месец, сега ми махаше с ръчички и крачета от екрана и се въртеше непрестанно! Направо щях да се разрева, толкова хубаво ми стана! А таткото гледаше в захлас, за пръв път му е и сигурно чак сега повярва, че има бъдещ човек в корема ми ...
Всичко ни е наред, сърдечната честота е 141 удара в минута, тежи 168 гр (!!?) и е 13 см. Доктора му мери главичката, костите, сума ти показатели.
Аз се чувствам много добре, питах го за прегледа на шийката на матката и цитонамазка, но той каза, че няма нужда от това, защото състоянието на шийката се вижда перфектно на ехограф и мануалният преглед бил отживелица. Аз му вярвам, а и хич не ми се иска да ме бърка..., така че съм съгласна.
Сега съм в края на 13-та г.с. , каза, че след 3-4 седмици трябва да усетя движенията и тогава пак ще ходим да се видим!!!

Сложих си и новата снимка в албума!




Пожелавам ви много хубави почивни дни и само радостни вести!

Пишете как сте!
Целувки,

miaou



Тема ???!!!нови [re: miaou]  
Автор SlANA (смехоранче ;o))
Публикувано16.01.04 13:24



Много странно ...
Аз също гледах бебчо миналия петък - 09.01...
Беше точно така шавлив, но като го измериха дължината му беше 52 мм, което ми казаха, че потвръждава възрастта му - точно 12 седмици и 5 дни.

Възможно ли е да има толкова голяма разлика в ръста?????????!!!!!!!!!!!!!!

Всяко мото е "рамка", а аз предпочитам картини без рамки ...


Тема Най-сетне нова страница!!!нови [re: SlANA]  
Автор millinka ()
Публикувано16.01.04 13:44



Мияу, много е сладинко бебето ти! Да ти е живо и здраво.
Всъщност как са изчислили големината на бебоците ви. При мен мерят само големината на главата. Когато попитах дали размерите му са реални с тези, които виждам на видеозона, лекарката каза, че не може точно да се прецени. Но всъщност на снимката има някакви мащаби, така че най-вероятно е възможно да се разбере.
Освен това не са ми казали, че мануалният преглед е отживелица-а-а-а-а . Познайте за какво се подготвям психически в края на месеца?!
И на всичкото отгоре са ми изгубили пробата за определяне на кръвна група!!! Хора в каква държава живеем?! Какви са тия болници?!

Я, по-добре да спра да се ядосвам! Ще ми посинее и другата ръка - голяма работа. Изпиха ми кръвцицата, изедниците



Тема Re: ???!!!нови [re: SlANA]  
Автор kopche (добро)
Публикувано16.01.04 13:47



И на мен ми стана странно, защото и на мен миналият понеделник на прегледа ми казаха разамери -51 мм?!? Тогава ми се стори нормално, а и лекарката определи седмиците по-размерите, които се изписаха на екрана, още преди да и кажа първи ден на последна менструация (19 октомври- ако има някакво значение), а сега вече и аз не знам.
Термина ми е 24-25 юли.




Тема Re: Мами за юли 2004 - IIнови [re: miaou]  
Автор kopche (добро)
Публикувано16.01.04 13:53



Наистина добре, че отвори нова тема, че другата се препълни.
Сега видях снимките- нищо не рзабирам, както и на моите.
Странно-защо да е отживелица мануалният преглед?!
Още повече, че флората, не се вижда на ехографа. На мен ми откриха гъбички и коки, точно чрез мануален преглед- и вземане на цитонамазка, естествено. Не виждам, какъв друг начин има за изследване на секрет?!?
Още повече, че аз нито имах оплаквания, нито течение, сърбежи или др., което да ме накара да направя този преглед. Но клиничната картина това показа. Явно всеки доктор си има своя песен и нея си пее.
На мен пък нито ми премериха размери на таза, нито кръвното ми измериха. Нищо. Нито тонове слушаха. Рано било още.


Редактирано от kopche на 16.01.04 13:57.



Тема Re: Най-сетне нова страница!!!нови [re: millinka]  
Автор SlANA (смехоранче ;o))
Публикувано16.01.04 14:03



1. Когато бебо е на екрана с мишката на компютъра, който е вързан към апарата се маркира края на главата и края на телцето. Отдолу на изображението на монитора се показва дължината на измерената отсечка.
Поне при мен е така ...

2. Моят доктор също ми сервира, че в 18 и 28 седмица ме чака преглед на шийката на матката. Обясни ми, че този преглед няма нищо общо с нормален гинекологичен преглед, а се прави с 1 пръст. Тези прегледи не са задължителни, но той ги препоръчва, за да се види, дали е необходим серклаж. Иначе не може да носи отговорност. И мен малко ме свива стомаха, като си го помисля, но ... се опитвам да свикна с мисълта.

Всяко мото е "рамка", а аз предпочитам картини без рамки ...


Тема Re: ???!!!нови [re: SlANA]  
Автор miaou (Larus canus)
Публикувано16.01.04 14:08



Хммм, гледай сега, започнах да се чудя....ами тези размери ми ги пише в Амбулаторния лист, който гинекологът ми дава при всеки преглед... Преди 1 месец беше 16 мм, така че ми се вижда невероятно сега да е 13 мм, ако да речем са объркани мерните единици, а там ясно си пише:

"Ръст по У.З.И.: cm 13", "Тегло по У.З.И. : gr. 168.00"

Как да го разбирам???? А иначе съм в 13 г.с. +5 дни... Може ли ако например твоето сега е 52 мм след една седмица да стане двойно??? Или пък сигурно е много индивидуално?
Размерите и теглото ги определя по ултразвука, явно апаратът му е много добър, защото и сърдечната честота оттам ми я засече, а не с Доплер. Също така му мери и главата, бедрена кост, костите на ръката....с маркери, абе около 10-ина минути мерене...и за тях имам размери, но са със съкращения на английски, та нищо не мога да разбера. Сега пък да не би да е сгрешено???

А за мануалния преглед....моя лекар е много напредничав явно, защото е един от първите, който започва да използва ултразвуковия метод на изследване и напълно му се доверявам. Пък и от други бременни съм чувала, че не много добре да те преглеждат с ръка, освен ако не е много наложително...или има специални причини.
Обърках се тотално....мисля да ви го сканирам и ще ви го покажа...



Тема Re: ???!!!нови [re: miaou]  
Автор SlANA (смехоранче ;o))
Публикувано16.01.04 14:21



Видях твоят бебочко на последната снимка. Като големина е горе-долу колкото моя.
Сигурно има някакво объркване ..., защото ако в момента си в 13 седмица + 5 дни, значи и твоето бебче е заченато като моето на Димитровден (26.10), а датата на последната ти менструация е била 12.10 (при нормален цикъл от 28 дни) и терминът ти е 18-19. юли.
Ще раждаме по едно и също време!

Всяко мото е "рамка", а аз предпочитам картини без рамки ...


Тема Re: ???!!!нови [re: miaou]  
Автор lta (Meche)
Публикувано16.01.04 14:26



Здравей Миау,

Според мен има някаква грешка, защотото за седмицата в която си размерите на бебето са огромни.

Справка: "Бъдещата майка. Какво трябва да знае всяка бременна жена" Мари-Клод Дьолае:

13 -та седмица от началото на последния ви мензис.
Ръстът на бебето е 6 см от главата до опашната кост и 8,5 от главата до петичките. Тежи 28 г.

Водата съставлява почти 90 на сто от теглото на вашето бебе!

Главата му все още представлява почти една трета от тялото му.

Първите кости в началото са били хрущялни тъкани, появили се първо в крайниците, след това са се наситили с костни клетки и са се организирали в по-плътни тъкани. Нослето с отворени ноздри е вирнало мъничкото си хрущялче насред лицето, а и брадичката започва да се очертава.

Цялостният скелет, който наброява 110 кости, ще бъде изграден едва в юношеството.

Първите косми, поникнали от порасналите клетки на космените луковици, се появяват в областта на веждите и на горната устна. Това е изключително нежен пух, който ще окапе при раждането, за да бъде заменен от по-дебели косми.

През това време нервните клетки се размножават, диференцират, но все още не се съединяват. Мозъкът все още не е в състояние на функционира. За момента единствено двигателните влакна, произхождащи от гръбначния мозък, се включват пряко към сетивните влакна на мускулите, изграждайки кратките пътища на най-простите рефлекси.


Та така...За мануалния преглед не знам. На мен нищо не са ми казвали. Според мен, ако е в по-напреднал стадий на бременността и се извърши внимателно, няма нищо страшно.

Поздрави на всички!



Тема Re: Мами за юли 2004 - IIнови [re: kopche]  
Автор miaou (Larus canus)
Публикувано16.01.04 14:35



виж, за това мисля, че си права, наистина би трябвало да е така...
Аз и личната си лекарка питах, и тя отказва да ми даде направление за такъв преглед....
не знам на кого да вярвам...но нали би трябвало кръвните и другите изследвания да покажат, ако имаш някакво възпаление, може би те на това разчитат и чак впоследствие да те преглеждат?
За отживелицата той имаше впредвид състоянието на маточната шийка - дали е достатъчно дълга (това ли е показателя?), това се виждало много добре при ехографски преглед.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.