Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Дисплазия! Спешно съвети!нови  
Автор Шoши ()
Публикувано20.01.04 16:02



Здравейте!
Дъщеря ми е на 1 година и 2 месеца и като малка носи в продължение на 2 месеца абдукционни гащички, тъй като имаше леко отклонение от нормата на тазобедрените стави. В края на тези 2 месеца прослувутият д-р Драганов ни каза, че тя вече е в нормата и всичко се е оправило.
Но моя съседка се оплака, че той е казал същото и за нейната дъщеря, която впоследствие се е оказала с луксация и е носила каиши.
Та заведохме малката в Горна баня при д-р Медникаров, направихме рентгенова снимка и той каза, че Теди има дисплазия на лявата става: наистина се вижда съвсем ясно, и че за момента не може да се направи нищо: след 6 месеца трябва да направим пак снимка и ако не се е оправила от само себе си, трябва да правим операция
Та конкретно искам да попитам: посочете ми други специалисти в тази област, с които да отида да се консултирам.
Втори въпрос: през това време вероятно може да се направи някакво лечение чрез гимнастика и масажи.
Към кого да се обърна?
Предварително благодаря!



Тема Re: Дисплазия! Спешно съвети!нови [re: Шoши]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано20.01.04 16:22



Незнам дали си видяла ,но преди няколко дена Леонартис пусна подобна тема. Може да си помогнете взаимно.





Тема От вчера сме "на каишки"нови [re: Шoши]  
Автор Лeoнapтиc (Таткото на Аги)
Публикувано21.01.04 19:51



Здрасти! Писахме ти мейл, от вчера вече сме със стремена на Павлик, иначе "каишки". Първата нощ Аги се буди 6-7 пъти, спа между мен и жена ми на шезлонг, не иска да лежи, не може да пълзи. Днес обаче преди малко пропълзя и със стремената. Надяваме се да се оправят нещата, това желаем и на теб и дъщеря ти!



Тема Re: Дисплазия! Спешно съвети!нови [re: Шoши]  
Автор e_u (bebe Raia)
Публикувано22.01.04 00:02



Боже милите деца,направо настрахвам като ви чета.
На нас Драганов ни беше подплашил с подобни проблеми ,но слава богу минаха,или по скоро маи нямахме такива и не стигнахме до там да носим каиши ,а само два месеца абдукационни гащи заради плитки стави според Драганов.
Между другото,Драганов е бивш военен лекар и съм чувала за доста негови издънки,и не знам как си е създал репутациа на добър лекар.Имам чувството че всичко живо при него ходи
Ние първо отдохме при него с направление,но като чух туй онуй за него и като видях как нахално се държи говорейки глупости и обиждайки уж на майтап,потърсихме мнението на друг специалист от Горна Баня.Това е един млад, но отговорен доктор с добра репутация(доколкото съм информирана)-
д-р Венелин Алексиев който като направи супер обстоен и прецизен преглед ни каза ,че нямаме никакав проблем,че това с абдукационните гащи си е личният бизнес на шефа му,а пък за Драганов се опита мнооого да се сдържи да не го оплюе какъв некадърник е и само добави ,че за него всичко е предимно бизнес.Някъкси съм склонна да му повярвам-основано на 6-тото ми чувство предимно.
Ако искате вижте сайта на Алексиев ,мисля че е добър професионалист,но при всички случай си мисля ,че ще е добре да смените Драганов с някой от Горна баня-там са специалистите.
www.einet.bg/~alexiev
моб.0889/238190
успех
бих могла да ти дам и телефона на кинетерапефка от майчин дом за евентуална гимнастика .Тя идваше в къщи(15лв за час)по повод друг проблем-тортиколис(при раждането са драпнали главичката по силно:-((((( от некадърност) и са скъсали мускулни влакна от обръщача на вратлето и бяхме криви(а Драганов почти не обърна внимание на този ни голям проблем) ,та Мария ни правише гимнастики и масажи,покрай това и на ставите също.Добра е!И ние слава Богу вече сме добре:))))
0889 331 966-Мария Йорданова



Тема Не ходете при д-р Драганов!нови [re: e_u]  
Автор Шoши ()
Публикувано22.01.04 10:26



Искам да отправя този апел, макар че може би много от вас ще кажат, че не е коректно. Но ние не сме единствените, които са пострадали. Аз лично знам за още две деца, а колко са тези, които още не са разбрали? Не искам да всявам паника, но е изключително важно да се интервенира навреме...
Иначе - вижте какво става... Дано само се оправи детенцето ни...
На Леонтаридис: стискам палци, дано помогнат каишите!!!



Тема Re: Не ходете при д-р Драганов!нови [re: Шoши]  
Автор jiven (минаващ)
Публикувано22.01.04 13:43



Здравей,нека и аз да се включа по темата с няколко съвета.не че за вас мога да бъда от особена полза,но поне да има инфо за другите майчета.
Дано всичко бъде наред с детенце---тези неща се поправят,не е толкова късно.Бъдете настоятелни и добре проучете какви са практиките в подобни случаи.моят личен съвет е да не се доверявате само на един специалист,а на няколко.ние ,също като е_у ,имахме родова травма на вратлето и обилолихме доста ортопеди.покрай това разбрах някои неща за луксациите и дисплазиите,да не говорим ,че на мен самата като малка са ми открили дисплазия.оправила съм се без операция,с някакви специални обувки и каиши,но е било голям кошмар.мога да питам майка ми за подробности,въпреки че оттогава много вода е изтекла.
точно по тоя повод,въпреки че синът ми нямаше никакви показания за отклонения,му направихме два прегледа- първо един с ултразвук и след това рентгенова снимка.един по-възрастен ортопед ми обясни следното:
при ДИСПЛАЗИЯ,ултразвуковият преглед е НЕТОЧЕН и НЕДОСТАТЪЧЕН.за да се направи точна диагностика е необходимо да се направи повторно РЕНТГЕНОВА снимка---практиката е м/у 4-6 месец. особено в случаите,когато е имало съмнение или някакви леки отклонения,това е задължително.Драганов е бил ДЛЪЖЕН да ви предупреди за това.
аз много се дърпах и не исках да правим рентген на бебо.но когато на един от прегледите за другия ни проблем,същият този възрастен ортопед подхвърли,че му се струвало, че отваря по различен начин двете крачета,доста се уплаших.реших ,че облъчване и излишна параноя е по-добре и веднага го щракнахме.това го казвам ,за да подчертая,че снимката е най-сигурният начин за диагностика на дисплазията.при всякакъв друг вид преглед---мнение на опитен лекар или кинезитерапевт,който подръпва и разтваря крачетата или пък ултразвук,процентът на сигурност е по-нисък.
разбира се ,точно това становище,много специалисти оспорват.понеже не съм мед.лице и нямам компетенцията да решавам вярно ли е или не,предпочетох да се подсигуря.

иначе оставям телефоните на професор Владимиров,който е шеф на детския отдел в Горна баня---0888 324928,02 561843.казват,че е много добър точно в областта на тазобедрените стави.моето лично мнение(понеже ние бяхме и при него),е че е супер претрупан с работа и някак си е хубаво да се улучи някакъв не толкова напрегат момент:(
ако за случая е подходяща рехабилитация,аз също препоръчвам мария,чиито тел. е_у е дала.

Дано всичко да се оправи колкото се може по-безболезнено и бързо!!!



Тема Re: Дисплазия! Спешно съвети!нови [re: Шoши]  
Автор gioia (непознат )
Публикувано22.01.04 16:25



Препоръчвам силно Д-р Николай Димитров - СБАЛ Горна Баня .
Прегледа ни на 40 дена, сега предстои на 3 м. Много е добър, ужасно внимателен и направо се разтопих като гледах с какъв усет преглеждаше бебка. Тя не гъкна, само го гледаше в очите и сякаш си умираше от кеф да я "чекнат". Между др. специализирал е във Франция.
Преглежда и в МЦ "СВ.София" на своб. прием. Нас там ни гледа на ехографа на Мазнейкова, за който бях чувала още като бременна, че е от най-добрите в София.
Тел му е 0887 - 314048





Тема Re: Дисплазия! Спешно съвети!нови [re: e_u]  
Автор Лeoнapтиc (Таткото на Аги)
Публикувано22.01.04 21:30



Ужас... Като си представя, че и ние имаме само плитък ацетабулум, т. е. плитка става и няма никакво децентриране, пък уж имало дисплазия,... Кой знае... Двама лекари ни казаха, че Аги била здрава. Спряхме да търсим повече лекари, за да не превъртим. Изпратих снимки на ортопеди в Израел, в Медицинска Академия - Катовице Полша и частна клиника Люблин - Полша. Всеки има различна гледна точка.



Тема Много добра рехабилитациянови [re: Шoши]  
Автор planet (joy)
Публикувано24.01.04 02:14



От София ли сте?
Мога да ви препоръчам центъра за церебрална парализа на бул. Възраждане 1. на д-р Чавдаров.
Дано не се лъжа в адреса. Ние бяхме там на рехабилитация преди около година и половина и съм много доволна от рехабилитаторката- Ваня. Васко проходи от ръцете й на 1г. и 8м. Имаше координацоинно смущение и халтави стави.
Доколкото знам помагат и на случаи като вашия.
Не се плашете само от децата които ходят там!
Тел на нашата рехабилитаторка е 27-49-17. Най- добре е да й се обадите и да я попитате за подробностите. Ние взимахме и допълнителни часове.1 час при нея тогава струваше 10 лв. , но си заслужаваше много е спокойна, мила и добра в това което прави


Редактирано от planet на 24.01.04 02:37.



Тема Новинитенови [re: Шoши]  
Автор Шoши ()
Публикувано28.01.04 16:09



Здравейте,
благодаря на всички ви за съветите, записах си всички координати на доктори.
Днес бяхме на преглед при проф. Владимиров и се оказа, че наистина лечение засега не може да се приложи: опитаха с два уреда, но не става. Трябва да изчакаме, наистина организмът й се е опитал вече сам да се справи. На 2 годинки пак ще направим снимка и ако не се е оправила, трябва да се направи операция (евентуално). Така че стискайте палци!
Тук обаче искам да споделя някои съвети на проф. Владимиров, валидни за всяко дете:
1. Да ходят колкото може повече боси, не с обувки! Забравете съветите за стегнат глезен.
2. Да не стоят на колене.
3. Съвет от мен: повтарям, не ходете при д-р Драганов! В Горна баня само като чуят за него, започват да роптаят. За съжаление нямам сили да се занимавам, да ходя например в "Искрено и лично" (защото оттам информацията би стигнала до много майки), но по някакъв начин информацията за некадърността му трябва да се разпространи. Ако трябва да се пише в сайта, не знам... Със сигурност знам, че двама лекари в Горна баня ми казаха, че с рентгеновата снимка на дъщеря ми мога да съдя Драганов. Но в България няма да постигна нищо...
Поздрави на всички бебоци и дано има по-малко с нашите проблеми!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.