Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:32 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Бременност и силиконови подплънки в гърдитенови  
Автор (дopa) (по Фройд)
Публикувано29.01.04 21:55



С приятеля ми сме заедно от 3 години, аз съм на 23 той е на 37...Преди 2 години по негово настояване си имплантирах силикон в гърдите, доста щедро при това...От 60A станах 60C....Операцията беше направена перфектно от доц. Емил Георгиев в клиника "Нефертити"....Тогава не си и преставях да имам деца....Но в момента съм бременна в 12-та седмица и положението е доста тежко....Гърдите ми са много твърди и болезнени, трудно търпя по-тесни блузи, никакъв сутиен...Лекарят ми предлага щом вляза в 14 седмица да започна да пия Бромокриптин за понижаване на Пролактина и облекчаване на гърдите...Иначе ми е ясно че за кърмене и дума не може да става, но за мен е важно да направя всичко възможно бебето ми да се роди здраво. Моля ако някой има такъв опит да ми каже мнението си. Приемам всякакви съвети за облекчаване на ситуацията.
Аз съм висока 1.72, тежа 52 килограма, качила съм само 2 килограма от началото на бременността, защото внимавам какво ям и доста спортувам....
11

Моля да не ме съдите, но току що се регистрирах за да мога да пиша тук.

Намерих купчина от слама........


Тема Re: Бременност и силиконови подплънки в гърдитенови [re: (дopa)]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано29.01.04 22:34



Това е интердисциплинарен въпрос.
По време на бременност млечните жлези се увеличават средно с 400 мл обща тъкан на двете жлези. Това увеличение до 8 седмица е за сметка на кръвоносните съдове, а след това - за сметка на разрастване на каналчестата система (стимулирана от естрогена) и за сметка на хипертрофия на ареолите (стимулирани от прогестерона). В този случай приемането на Бромокриптин трудно ще помогне. Аз бих го обсъдил, преди да го изпиша на пациентка, тъй като той преминава през плацентарната бариера в кръвообръщението на плода. В обсъждането влиза и отделянето на човешки плацентарен лактоген.

Трябва да се прецени дали болката и напрежението ви идват от разтягането на кожата и да се помисли за козметични средства - кремове, които да облекчат разтягането.

Защо не зададете въпроса си и на пластичен хирург? Ето ви един адрес:
4000 Пловдив
Специализирана болница за активно лечение"Торакс"
ул. "Димитър Цончев" № 5
0888 99 38 47 и 032 621 620
e-mail: tonev@rakursy.com





Тема Re: Бременност и силиконови подплънки в гърдите [re: (дopa)]  
Автор Matzinka (novichka)
Публикувано29.01.04 23:57



Здравей Дора,
Първо честито и лека бременност
Струва ми се, че трудно ще се намерят жени с твоя проблем в този форум, пък и като цяло сигурно знаеш, че все още този вид козметична операция все още не е достатъчно популярна в България сред масата жени. Все пак бих искала да ти помогна по някакъв начин и това за което се сещам е, че трябва да потърсиш поне няколко лекарски мнения, преди да вземеш лекарства и то особено такова, което според д-р Даскалов свободно минава през плацентата.
Иначе, това, че си качила само два килограма за първите 12 седмици е съвсем нормално (навсякъде го пише), аз даже първите три месеца от бременността въобще не качих...За спортуването е добре само да не се претоварваш и да не вдигаш тежки предмети, а за хапването просто гледай да поемаш от всички необходими вещества- въглехидрати, белтъци, мазнини и витамини и всичко ще бъде наред. Бебето по принцип си взима каквото му е нужно и само
Желая ти всичко най-хубаво, но не мога да сдържа и един мислен укор към твоя приятел, който е настоял момиче на 21 години да си сложи силиконови подплънки...



Тема Re: Бременност и силиконови подплънки в гърдитенови [re: (дopa)]  
Автор миз (боса под дъжда)
Публикувано30.01.04 01:36



а защо за кърмене и дума да не може да става? кърменето е възможно и със силикон в гърдите, познавам жени с имплантации, които са си кърмили децата.
а съвет как да намалиш дискомфорта, който изпитваш в момента съжалявам, но не мога да ти дам.
успех и лека бременост!



Тема Re: Бременност и силиконови подплънки в гърдитенови [re: (дopa)]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано30.01.04 08:39



Този "лекар" щеше да умори бебето ми с погрешна диагноза и погрешни методи за лечение, в резултат на което бебо получи аспирационна пневмония и около седмица беше с опасност за живота...
Според мен е безсъвестен мошеник, лаком за пари...

Една овца никога не е черна или бяла. Зависи от стадото


Тема Re: Бременност и силиконови подплънки в гърдитенови [re: (дopa)]  
Автор Mия (непознат )
Публикувано30.01.04 10:09



Здрасти,
Ако си планирала бременноста съм чувала, че силиконовите подплънки се махат. Баща ми е рехабилитатор и от него знам за една негова клиентка, която си махна силикона, за да забрененее и кърми, а след това пак си повдигна бюста.
Просто сега вече не може да се маха, защото предполагам, че е необходима упойка. Наистина се обърни към лекарят, които ги е сложил той ще знае най - добре и ще те посъветва какво да правиш.
А ако пиеш хормони бюста ти още ще наедрее.
И един приятелски съвет от мен без да се сърдиш - напълней си после ще ги смъкваш и спорта - по - умерено.




Тема Re: Бременност и силиконови подплънки в гърдитенови [re: (дopa)]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано30.01.04 11:19



Ще се въздържа да коментирам другите неща по постинга ти, но приеми един съвет от мен- вземи си няколко книги за бременни и погледни ако не вярваш, но нормалното наддаване на месец през бременността е по 1.5 до 2.5 кг.
Ти си в 3-ти месец, дотук си наддала 2 кг. С внимаването за храненето може да имаш проблеми с хемоглобина. Имай предвид, че рязкото наддаване в последните месеци не е препоръчително и от гледна точка на това да не получиш стрии, така че спри да се ограничаваш и се храни нормално, защото сега е време да помислиш не само за това как изглеждаш, а кое е по-добро за бебето ти.
Аз разбирам, че за приятеля ти външния ти вид е много важен, само недей забравя, че като си бременна не можеш да не изглеждаш като такава и ако той има такива очаквания за теб, не тормози тялото си.
Има време да влезеш отново във форма.
Тук разбира се не става въпрос да започнеш да се тъпчеш безразборно, а да не се ограничаваш, това са две различни неща.
Относно бюста- посъветвай се с пластичен хирург, чувала съм, че има някакъв тип поддържаща превръзка, която се прави в такива ситуации, но за съжаление не знам подробности.
Имай предвид също така, че колкото и да са "безвредни", лекарствата не са най-добрия избор когато си бременна, освен ако не е крайно наложително.
Потърси първо друг вариант.

Лека бременност ти желая!



Тема Re: Бременност и силиконови подплънки в гърдитенови [re: (дopa)]  
Автор begemotka (новак)
Публикувано30.01.04 11:48



Здравей,в никакъв случай не искам да те плаша,напротив бих желала да ти помогна.Миналата година ходих да снимам една лекарка в Раковая болница,която се занимаваше с този проблем и въобще с усложненията при имплантирането на силикон в гърдите.За съжаление не и помня името(беше приятна жена,на около 40 -45год. и кабинетът й беше на първия етаж ).Знам че не ти давам много конкретна информация,но ако имаш познати или някакъв начин да я откриеш съм сигурна,че ще ти помогне.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.