Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 06.10.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Как избрахте името..нови  
Автор wave (непознат)
Публикувано25.01.04 10:18



..на съкровищата си?




Тема Re: Как избрахте името..нови [re: wave]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано25.01.04 10:23



Трудно! С лек натиск



Тема Re: Как избрахте името..нови [re: Чeтa]  
Автор Mишeл (фитилджийка)
Публикувано25.01.04 11:01



Лесно
На голямата името избрах окончателно минута след като я родих - казва се както майка ми - Мария. А на малката - Йоана - със съпруга ми се спряхме на това женско име, понеже искахме да е кръстена на свекърва ми, която е Иванка. Нямало е натиск, нямаше кой знае какви колебания, доколкото помня за малката.

Е с голямат апосле имаше едни неприятности. Детето е от първия ми брак, та родителите на бившия ми съпруг много се надявали детенце да се казва както някой от тях двамата... Ама не ми идеше отвътре и не го направих, както и темата изобщо не бе допускана за коментар през времето като бях бременна.

Поздрави :)



Тема Re: Как избрахте името..нови [re: wave]  
Автор magi_sveta (*)
Публикувано25.01.04 11:30



Ами лесно - искахме да е за момиче със С, а за момче с В - на свекървата или на баща ми, но само символично. И така за момиче си избрахме Светослава, а за момче Владимир /дълго мислихме и за Виктор или Валентин, но май последно това беше/ - и така нашата госпожица е Светослава, защото това име си харесахме, а и свекито е доволна



Тема Re:Многонови [re: wave]  
Автор Adelle (мама на Бобче)
Публикувано25.01.04 12:05



лесно...
Просто си помислих за бебунчето и името беше в главата ми.
Винаги съм била сигурна, че ще е момче - по някакво вътрешно чувство.

Не исках в никакъв случай да е на баби и дядовци, а и те не са настоявали.

бебе Борис 29.09.2003


Тема Re: Как избрахте името..нови [re: wave]  
Автор Sasha (новак)
Публикувано25.01.04 12:20



Ние нямахме натиск. Но затова пък не си мислете, че бе лесен избора на име за сина ни.
Твърдо бяхме решили, че няма да наси името нито на бабите, нито на дядовците. Така, че трябваше да изберем хубаво име. Но хубавите имена са страшно много.
Така, че решихме да носи името на някой от нас. Но на кой?
Алексъндър на мен или Цветан на баща си. Или пък Цветан-Александър, но децата му какво бащино име ще имат?
Така, че в карайна сметка решихме (в последния момент при попълване на документите за записване) да се казва Цветослав.



Тема Re: Как избрахте името..нови [re: wave]  
Автор Taneto*** (непознат )
Публикувано25.01.04 12:25



ние все още сме в процес на избиране, защото имаме време до събитието, което ще е края на март.....но понеже няма да се съобразяваме с баби и дядовци, седнах един ден свалих къде що намерих имена от интернет и на принципа на отхвърлянето стигнахме до един "малък" списък от 4 странички:)))) от него вече сме се спрали на 5-6 женски и мъжки имена (че бебо е нещо доста стамежлив и не се показва на ехографа, та не се знае още какво ще е).... и сега от тези няколко имена ще изберем вече само по eдно........иначе се водехме от няколко принципа: името да не е много дълго и сложно, да има кратка форма за обръщение, да е горе-долу традиционно, а не като от сапунен сериал, а за мъжките дори някой
ни посъветва да си представим как ще звучи като за презиме.....
е, така е при мен, всъщност не е лесно да избереш име, ко няма да е на бабите и дядовците......има толкова красиви имена:)
приятно избиране:))



Тема Re: Как избрахте името..нови [re: wave]  
Автор 5ya (мамиии)
Публикувано25.01.04 13:14



Много преди да родя съм си мислела хипотетично ако имам дете да го кръстя на баща ми - Георги. Съвпадение е, че се омъжих за мъж, чийто баща също се казва Георги. Така и двамата дядовци са доволни. Детето наричаме Жорко, защото е малък и сладък, пък и се различава по звучене от името на дядовците. За момиче не съм мислела, защото винаги съм знаела, че ще родя мъж.



Тема Re: Как избрахте името..нови [re: wave]  
Автор momi4ence (porasnalo)
Публикувано25.01.04 13:50



o6te mnogo predi da re6im da imame bebe,na6ia tatko si me4ate6e kak 6te ima du6terya koyato 6te nosi negovoto ime,4e toi mnogo si go haresva. kato zbremenyah se okazaha bliznaci. ot 4 mesec znaehme,4e ednoto sus sigurnost e momi4e,taka 4e ne e imalo sporove-tya be6e predopredelena da e victoria. za drugoto beb4e dulgo vreme ni kazvaha,4e su6to e mom4e i byahme se spreli na adriana,za6toto ni haresva6e imeto ,a i re6ihme 4e dvete imena sa dobra kombinacia...da ama malko predi rajdaneto men zapo4na da me glojdi-ami ako drugoto beb4e e mom4ea ne byahme izbrali nito edno mujko ime-predpo4itaniata ni byaha absolutno razli4ni...az byah haresala lu4ezar, a toi filip/prosto zaradi samite imena/. togava to4no be6e svetovnoto po futbol 2002 i na finalnia mach se hvanahme na bas,koi 6te e shampion. 4iito otbor spe4ele6e toi 6te6e da izbere mujkoto ime. az poznah i togava suvsem spontanno re6ih-alexander. sestra mi e alexandra,nie imame golyama razlika i vinagi sum ya imala kato moe detence... taka 4e re6ih kato ednoto dete 6te nosi imeto na lubimia nuj,drugoto da e na nai-blizkia mi 4ovek! prosto ne mojeh da izbiram mejdu maika mi i ba6ta mi-koi da prenebregna? a taka vsi4ki sa dovolni. v kraina smetka bebocite se okazaha ot razli4en pol i... sega si imam victoria-na tatko princesata i alexander-na lelya si glezan4oto
samo na muja mi ba6ta mu be6e malko surdit-toi e ot starata generacia i durji na tradiciite, ama mu mina kato gi vidya kakvi sa strahotni
priatno izbirane na imeto i uspeh...

HORA MNOGO,PRIYATELI MALKO!


Тема Re: Как избрахте името.. [re: wave]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано25.01.04 13:52



Имах много интересен сън малко преди да забременея(дори още преди да решим, че искаме дете). Много беше странно и може да ви се стори откачено, затова няма да ви го разказвам, но в него се споменаваше и името, и пола на детето ми. После го забравих и като забременях, се сетих за него. Пък и името страшно ми харесва (явно и на подсъзнателно ниво)Затова никога не съм имала съмнения за женския вариант, но през цялата бременност се чудехме с мъжа ми как ще го кръстим ако се окаже момче. Никое име не ми се струваше достатъчно подходящо...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.