Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пак за ваксините...  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано21.01.04 11:40



Знам, че много се обсъждаше тая тема тук, но имам едно конкретно питане, а ако изровя някоя от старите теми, може да остане и незабелязано...
Значи, станахме на месец и днес бяхме на първата си консултация. Правиха ни втора хепатитна и пр. Лекарката каза, че следващия път ще ни правят някаква задължителна и ако искаме, още някаква, която в бг не е задължителна, а на запад е. Каза и каква е ваксината, ама нали съм си тъпичка, не я запомних. Незадължителната струва 20 лева. Парите не са проблем, но въпросът ми е според вас препоръчителна ли е? Питахме лекарката, тя каза, че от 2-3 години всички си я правят.
Някой да знае нещо по въпроса? Не е спешно, цял месец има до тогава, но аз да си попитам от сега...

Here I am - on the road again...


Тема Re: Пак за ваксините...нови [re: Лeйди]  
Автор ROSl ()
Публикувано21.01.04 11:42



Дали не става дума за менингитната ваксина?



Тема Re: Пак за ваксините...нови [re: Лeйди]  
Автор gulbenur (новак)
Публикувано21.01.04 11:44



охо, значи на 1 месец се ходи на консултация.
понеже моята педиатърка засега нищо не ми каза...
но знам,че един месец след първата се слага втората ваксина за хепатит Б, така, че е логично.
Нямам търпение да излезем малко на въздух...



Тема Re: Пак за ваксините...нови [re: Лeйди]  
Автор mimi75 (мама на Ники)
Публикувано21.01.04 11:59



Според имунизационният календар на 2 месеца се правят 2 задължителни ваксини - ДТК и полиомиелит.
Полиомиелитната ваксина, която я правят в консултациите и е безплатна е жива ваксина на капки. По желание на родителите вместо нея може да се постави "убита" ваксина на Пастьор, която не се заплаща от здравната каса и родителите трябва да си я закупят сами. Ние поставихме такава ваксина на Ники. Струваше 15 лева, докторката я взе от фирмата дистрибутор.
Предполагам, че за това става въпрос.
Не може ли да се обадиш по телефона на вашата докторка и да я помолиш за уточнение?



Тема Re: Пак за ваксините...нови [re: Лeйди]  
Автор magi_sveta (*)
Публикувано21.01.04 12:06



Написах го веднъж, но нещо се скапа и изчезна.
Предполагам, че е за ваксина против менингит. Нашата педиатърка каза, че ако много държа ще я направи, но тя не препоръчвала да се товарят децата с излишни ваксини. Не съм навътре в спора за и против ваксините, така че не коментирам. Ние правим само задължителните.



Тема Re: Пак за ваксините...нови [re: gulbenur]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано21.01.04 12:19



Принципно се ходи на 20-тия ден.
Обаче когато бяхме на 20 дни, беше адски студ навън и говорихме по телефона с лекарката ако нямаме опаквания, да отложим консултацията. Иначе вашата лекарка трявба да дойде на 10-тия ден мисля.

Here I am - on the road again...


Тема Re: Пак за ваксините...нови [re: Лeйди]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано21.01.04 12:21



Да, сега, като прочетох мненията, си спомних, наистина за менингитната ваксина става дума.
Някой да знае нещо по-конкретно за нея?

Here I am - on the road again...


Тема Re: Пак за ваксините...нови [re: magi_sveta]  
Автор Jmuche (с бебе Таня)
Публикувано21.01.04 12:23



Здравей!
И аз мисля, че сатва въпрос за ваксината против менингит, пневмонии и др. Нарича се Хемофилиус инфлуенце тип в инфекции.
Ние си я сложихме - докторката ни я препоръча. Струваше 22 лв



Тема Re: Пак за ваксините...нови [re: Лeйди]  
Автор Jmuche (с бебе Таня)
Публикувано21.01.04 12:24



И тя е на 3 приема през 2, 3 и 4-ти месец.



Тема Re: Пак за ваксините...нови [re: Лeйди]  
Автор lilav (люляк)
Публикувано21.01.04 12:44



Ваксината за менингит е на 3 приема до 1 година. Ако не се направи дотогава се прави само веднъж, когато детето е навършило една година. Тя е за бактериалната форма, а за вирусната няма ваксина. Сложихме я на дъщеря ми, когато беше на 1 година и не сме имали никакви проблеми. Докторът ми обясни, че е добре да се направи, защото макари рядко да се среща това заболяване в повечето случаи завършва летално.Лично аз мисля, че тя трябва да се направи след 1-годишна възраст, когато детето е по-зряло.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.