Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:59 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема От кога седнали??нови  
Автор _me (непознат )
Публикувано19.01.04 11:37



Майките с момиченца .
От кога момиченцата трябва да се поставят по-изправени , за да седят??



Тема Re: От кога седнали??нови [re: _me]  
Автор Jmuche (с бебе Таня)
Публикувано19.01.04 11:48



На нас педиатърката ни каза, че от петия месец може да се слага, но отначало трябва да я подпираме с възгловнички. Сега /Таня е на 3 месеца и половина/ максимум трябва да я държим на 60 градуса - т.е. столчетата тип шезлонг са в подходящото положение

Редактирано от Jmuche на 19.01.04 11:49.



Тема Re: От кога седнали??нови [re: Jmuche]  
Автор _me (новак)
Публикувано19.01.04 11:52



Благодаря!
А тези столчето за коритото.... Дали може да се поставя на тях



Тема Re: От кога седнали??нови [re: _me]  
Автор Jmuche (с бебе Таня)
Публикувано19.01.04 11:57



ами за корито има едни поставки в които бебчето е почти легнало - докато не седи по-добре с такава поставка



Тема Re: От кога седнали??нови [re: _me]  
Автор mimi75 (мама на Ники)
Публикувано19.01.04 12:09



Ами аз съм майка на момченце, обаче ...
Когато водихме Ники при Драганов на прегледа за луксациите, той каза, че по принцип за всички бебета не е добре да се слагат седнали преди да навършат 6 месеца. Едва след това могат да се слагат подпрени на възглавници. Тогава вече мускулите и гръбначния стълб са достатъчно укрепнали за да издържат тежестта на тялото.
Аз мисля да го послушам. Не мисля, че сина ми ще загуби кой знае колко, ако седне 2 или 3 седмици по-късно. Но проблемите които мога да му причиня, ако седне по-рано са много.
Е, друг е въпроса, ако той се научи да седи по-рано. Но не вярвам ...



Тема Re: От кога седнали??нови [re: mimi75]  
Автор lorena (щастлива мама)
Публикувано19.01.04 12:50



Аз Марти го слагам в шезлонга в полуседнало положение, той вече не иска само да лежи и така се заиграва, така му давам пюрето и мисля че му е добре. Ти за съвсем седнало ли говориш (нали с Ники са наборчета )



Тема Re: От кога седнали??нови [re: lorena]  
Автор ROSl ()
Публикувано19.01.04 13:08



А пък аз като гушна Жико(легнал), той се напъва и се изправя почти седнал. Много ме е страх да не стане нещо с крехките му костици и се опитвам да го спра, но той се сърди. Разбира се че накрая се примирява, но аз се чувствам виновна, защото го подлъгах с тея "коремни преси"..

18.09.03



Тема Re: От кога седнали??нови [re: lorena]  
Автор mimi75 (мама на Ники)
Публикувано19.01.04 17:24



Ами аз поне разбрах за съвсем седнало положение. Иначе като пием мляко или хапваме пюренца и Ники е в нещо като полу-седнало положение в мен и се напъва напред да сяда.



Тема Re: От кога седнали??нови [re: ROSl]  
Автор mimi75 (мама на Ники)
Публикувано19.01.04 17:27



И ние май се престарахме с пресите, защото той като вдига ръце и иска да го носи някой и аз му подавах ръце да се опитва да сяда. Така е задобрял, че вече без никаква помощ си вдига главата и раменцата от леглото. Даже се изплаших, да не съм прекалила.
А ние си имаме малко постижение днес - обърна се от гръб на корем съвсем сам! Но това май не му беше основната идея, защото беше доста изненадан, като се озова по корем.



Тема Re: От кога седнали?? [re: mimi75]  
Автор lorena (щастлива мама)
Публикувано19.01.04 18:26



Браво на вас, ние още се пробваме




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.