Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 26.10.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема алергия към белтъка на кравето мляконови  
Автор ROSl ()
Публикувано14.01.04 14:49



Здравейте, милички!
Все още не сме с поставена диагноза, но след като сравних на Жико обривчето с това на едно съседско дете с алергия, твърдо съм убедена ,че е едно и също. Знам, че имам право да искам направление за специалист от педиатъра ,но все пак мисля,че дългогодишната практика на нашата докторка не я е оставила в неведение що е това алергия и как изглежда тя. Жики си носи обривче откакто стана на ~месец. Сега е на 4. Първо ни беше изписан елоком. Той помогна но за кратко. След това пробвахме с адвантан-без особен успех. Вчера бяхме на консултация и педиатърката все едно че за пръв път ни вижда-*Я ама какво ви е това?* Аз й припомних какви мехлеми ни е изписала предните 2 пъти и тя каза*Ето сега ще ви напиша друго кремче ,и то ако не помогне значи е алергия!*.
Искам да ви питам какво знаете за тази алергия? Доколкото разбрах, причинява стомашни проблеми?Не е ли прекалено сериозен проблема, за да си правим опити с кремчета и по този начин да разтакаваме нещата? Колко е опасна алергията ако не са взети мерки навреме?Само със спазване на диета от моя страна ли се решават нещата?(на кърма сме)Да потърся ли специалист незабавно?
Това ме тревожи.
БЛАГОДАРЯ ВИ!

Редактирано от ROSl на 14.01.04 15:12.



Тема Re: алергия към белтъка на кравето мляконови [re: ROSl]  
Автор Svetulka (bulka)
Публикувано14.01.04 15:31



Здрасти Роси!
Дъщеря ми Ралица преди месец и нещо (беше на 4 месеца)при захранването с пюре получи алергия към краве мляко.Естествено аз незнаех това,в последствие разбрах.Смятах че обривчето около устата е от засиленото слюноотделяне в този период,а пък обривите по крачетата и ръчичките реших че е подсечено,защото беше на гънките.Мазах с какво ли не (много неправилно)без резултат,а обривите се увеличаваха.Започна да се буди с рев нощем ,и аз реших че е от зъбите цялата работа.До момента в които,не я видя педиатърката.Взехме от нея направление за гастроентеролог(ох така ли се пише незнам)и отидохме при доц. Маринова.,която погледна обривите и каза че бебчо има алергия към белтъка в кравето мляко(аз слагах в пюрето адаптирано мляко),та сега съм на зверска диета,и мажа тялото на Раличка само с тоалетно мляко на Клоран.А ко искаш ми остави бележка ,за повече подробности,или ми пиши на lagunova@abv.bg

[image]http://kartichki.abv.bg/sendcard.phtml?card=18618[/image]


Тема Re: алергия към белтъка на кравето мляконови [re: ROSl]  
Автор Toby (Sunny)
Публикувано14.01.04 15:32



Дали е алергия към белтъка на кравето мляко или не е, според мен няма никакво значение. Трябва да потърсиш мнение на специалист. Педиатрите по поликлиниките не се справят с алергиятя, независимо към какво е. Мария има алергия към бетъка на кравето мляко. Нашата също ни мота така 2 месеца, и аз отидох в поликлиниката на детска педиатря и си платих 20 лева да ни прегледа доц. Маринова. Върнахме се с протокол при личната лекарка, но на нея не и беше въобще неудобно от това. Алергията въобще не е толкиова безобидно нещо. Пробвай първо да смениш праха за пране, махни всички плюшени неща(играчки, дрехи...), Мария е само с памучни дрешки без мъх. Недей да ядеш, мляко(никакво), масло, ядки, месо може само пилешко и пуешко, никакви мъхести плодове, сокове от тях(кйсии, малини, ягоди, праскови, никакви портокали, банани, киви, мандарини), май може само ябълки(аз това ям). Ако е алергия към бетъка на кравето мляко с тази диета трябва да се оправите, и също внимавай при какво даваш и на детето, ако е на пйюрета....
Това се сещам за сега да ти кажа... Ако имаш въпроси питай.



Тема Re: алергия към белтъка на кравето мляконови [re: ROSl]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано14.01.04 15:52



Ние също сме с алергия към белтъка на кравето мляко. По една случайнос попаднахме на лекар, който постави диагнозата и взехме бързи мерки. От 2-ия месец Бобчо пие Фризопеп и да чукна на дърво до сега не е проявявал алергия към друго. Захранвам го нормално, само с жълтъка изчакахме повече.
По мое мнение, колкото по-рано се хване, толкова шанса да няма усложнения е по-голям/поне аз така си го обяснявам/
На нас ни казаха, пийте Фризопеп докато ви изпишем протокола и ние купихме 2 кутии. Обрива започна да изчезва още на следващия ден. И така от тогава сме само на това мляко и нмямаме други проблеми. Не съм го мазала с никакви кремчета
Заведете детенце на алерголог. Не си правете експерименти да не стане по-лошо.
Успех!




Тема Re: алергия към белтъка на кравето мляконови [re: ROSl]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано14.01.04 15:57



Здравей и от мен

Синът ми е на годинка и два месеца. Алергията към белтъка на кравето мляко при нас се прояви, когато той беше на 15 дни. Първо аз бях на диета (докато кърмех), а сега той.

Задължително отиди да ви види специалист, най-добре алерголог. Алергията е опасно нещо и не бива да отлагаш. Има специални адаптирани млека, при които белтъчната молекула е частично разградена, за да не натоварва бебешкия организъм. Изписват се от здравната каса, защото са много скъпи (цената на една кутия е над 16 лева).

На нас са ни предписвали и Елоком и Адвантан и Тридерм, но всички имат временен ефект. НЕ е хубаво да се ползват често или за дълго време! Важно е да се спазва диета, защото само с мазане не правиш нищо. При всяко дете с тази алергия има няколко основни забранени храни, но при всяко има и индивидуални забранени храни. Само специалист може да ти каже кое е позволено и кое не при вас!

Хубаво е ДОКАТО отидете на лекар да спреш всякаква бебешка козметика (позволен е преварен зехтин), да се къпете без сапун или с бръснарски сапун и ако не те затруднява, да переш на ръка с домашен сапун (при нас Тео бебе е забранен прах за пране, не знам ти какво ползваш). Щом кърмиш, спри да ядеш мляко и млечни, ядки и яйца.
Пак казвам - алергията е опасна, отиди на лекар. Всичко, което мога да ти кажа аз (или друга майка) е за МОЕТО дете. При вас може да има нещо различно!

Стискай зъби, алергията към белтъка на млякото се израства с времето!
Тук сме голям отбор майки, сблъскали се с тези пролеми, подкрепяме се и си помагаме. В началото може да ти се струва, че е много трудно да се спазва диета, но повярвай ми, свиква се!

Стискам палци да получите хубави новини и да сте се объркали за алергията! Пиши какво е станало



Тема Re: алергия към белтъка на кравето мляконови [re: Чeтa]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано14.01.04 15:59



Ядохте ли жълтък?



Тема Re: алергия към белтъка на кравето мляконови [re: ROSl]  
Автор titi111 ()
Публикувано14.01.04 16:29



Моят син не е с алергия но племенника ми да.
Естествено откри я платен педиатър и ги изпрати при доц.Маринова тя май е светилото.
Отивай и не се бави
Успех и стискам палци да не е алергия



Тема Малко извън тематанови [re: Teди]  
Автор Чepeшka (червена)
Публикувано14.01.04 16:45



Теди, извинявай че те притеснявам, но съм абсолютно невежа по отношение на тази алергия и Слава Богу!
Въпросът ми е: как е възможно да има алергия към белтъка на кравето мляко щом бебето е само на кърма? Как го обясняват докторите? Чрез кърмата ли се предава, поетото от майката краве мляко?
Благодаря и извинявай!



Тема Re: алергия към белтъка на кравето мляконови [re: Teди]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано14.01.04 16:53



Да, дадох му 2 пъти преди да се разболее. В момента сме само на мляко и чай/не иска нищо друго/.
От жълтъка за двата приема нямаше реакция.




Тема Re: алергия към белтъка на кравето мляко [re: ROSl]  
Автор ROSl ()
Публикувано14.01.04 17:23



Благодаря ви за отговорите.Със сигурност ще потърсим мнението на специалист. До тогава ще спазвам диета, но така като се замисля аз кисело мляко много рядко ям а за прясно да не говорим-почти никога. Това също ме озадачава.При вас обрива какво представлява? Нашия е като ситни пъпчици над нивото на кожата и е сух. Има го край слепоочията и лактите.Имаше и по крачетата, но изчезна.И никъде другаде по тялото. Иска ми се да не е това за което пишем,усещате ли.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.