Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:36 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вече нямаме Т, но...нови  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано14.01.04 23:34



Понеже гърлото му е много червено все още, а трябва да си пие антибиотика, дайте идеи как мога да му го дам, че да не го повърне/вчера не беше на себе си и не се противеше толкова, но днес е ужас/.
От толкова много лекарства тези 2 дни, отазва всичко друго освен биберон с чай и с мляко.
Антибиотика е суспензия, сладичка е и има всички предпоставки да му хареса вкуса, но...
Имаме и друг проблем, Бобчо има разстройство. Имам компоти от дренки, мога ли да му дам от него/ако въобще го близне/. Какво друго затягащо мога да му бутна? Ако е нещо, което може да се сложи в млякото ще е най-удачния вариант.
Благодаря!
Спасявате ми живота тези дни!




Тема Re: Вече нямаме Т, но...нови [re: Чeтa]  
Автор snezha ()
Публикувано14.01.04 23:48



За разстройството можеш да му даваш оризова вода, ако не я иска мисля, че спокойно можеш да я сложиш и във млякото.
Скорошно оздравяване.



Тема Re: Вече нямаме Т, но...нови [re: Чeтa]  
Автор _ile_pile_ (мама на двама)
Публикувано14.01.04 23:58



Здрасти Чета!
Не знам за какво става дума и не съм в час за нищо което се пише тук.Не съм влизала от миналата година,но като прочетох че Бо е на антибиотик реших да ти кажа какво ни се случи на нас.Марти както заеш ми е с алергия кък белтъка и скоро му се наложи за първи път да пие антибиотик(Аугментин).Познай какво стана изрина се както никога до сега,помислихме че е шарка но не,оказа се че е от антибиотика .Така че внимавай!
Успешно оздравяване!
Забравих да кажа че получи и старахотно разстройство от него!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от _ile_pile_ на 15.01.04 00:00.</EM></FONT></P>

Редактирано от _ile_pile_ на 15.01.04 00:01.



Тема Re: Вече нямаме Т, но...нови [re: _ile_pile_]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано15.01.04 02:19



чете,
давай му само течности...диарията ще спре,когато спре...И дренки и глогинки и оризова вода-все тая.
само дето всяко едно от гореизброените е отвратително на вкус и ще го повърне...
А аз на моичкия му давам антибиотика по "варварския начин"
хващам го в "желязна прегръдка" държа ръце и крака и глава...някой ми подава лъжицата с "помийката и я слагам най-отзад отстрани на бъзата,в основата на езика
ако се задави,рефлексът е да преглътне.А няма да се задави така ,че да посинее...
Изпитано е, действа....С пет деца сме процедирали по същия начин...



Тема Re: Вече нямаме Т, но...нови [re: _ile_pile_]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано15.01.04 09:17



И ние сме с алергия и ние сме на Аугуметин!
За сега няма обрив или друга реакция, леле дано да няма. Ще гледам още по-внимателно.
Благодаря за предупреждението!




Тема Re: Вече нямаме Т, но...нови [re: doktorka]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано15.01.04 09:19



Ще приложа метода, дано мине.
И аз така давам антибиотика, защото той в момента не ще нищо с лъжица да близне.
Иначе течности поема доста.
Благодаря!




Тема Re: Вече нямаме Т, но...нови [re: Чeтa]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано15.01.04 09:23



Оги веднъж получи разстройство от Кларитин. Тогава му давах Ентерол (в млякото), изобщо не го усети.
Не сме пили антибиотик тогава и не знам, дали Ентерол-ът няма да се "скара" с някое друго лекарство...



Тема Re: Вече нямаме Т, но...нови [re: Teди]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано15.01.04 10:17



Май за сега нищо няма да му давам, че и без това е мъка с тия лекарства.
Ще изчакам да видим как ще е тия дни.
Ще му дам май само чай от шипки, той и без това си пие чайче, поне аз да си мисля, че е стягащ.




Тема Re: Дано!нови [re: Чeтa]  
Автор _ile_pile_ (мама на двама)
Публикувано15.01.04 23:32



Мартето си изрина на 4-тия ден!



Тема Re: Дано! [re: _ile_pile_]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано15.01.04 23:43



Оф....дано да не се случи.
Като го спряхте, пихте ли друг?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.