Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:08 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Един малко не толкова спешен въпроснови  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано14.01.04 00:00



За разлика от другите ми постинги днес. Ще ме извинявате, че заливам клубчето с теми, но искам да попитам.
Сигурно не е нормално...когато слагам Бобчо да стои прав с едното краче стъпва правилно, а другото го криви навън и фактически пренася тежестта на външната страна на ходилото.
Може ли да се дължи на някаво изкривяване или...Ще го заведем на лекар след като излекуваме гадния грип, но до тогава все ще се чудя




Тема Re: Един малко не толкова спешен въпроснови [re: Чeтa]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано14.01.04 00:03



Педиатърката ми каза същото за Калин и каза задължително да му взема високи обувки с твърда пета. След месеци търсене, вчера най-после успях да му намеря такива,дето да му стават. Според мен питай педиатъра си.



Тема Re: Един малко не толкова спешен въпроснови [re: Tandoori]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано14.01.04 00:53



Ще питам задължително. Ти какви обувки му намери? Имат ли си фирма?



Тема Re: Един малко не толкова спешен въпрос [re: Чeтa]  
Автор elishka2OOO (непознат)
Публикувано14.01.04 02:33



I nie sme na tazi tema w momenta.Ta Iwan e na po4ti 10 meseca i iska postoqnno da stoi praw,oba4e tuk w Awstriq sa protiv prohodilkite i wyob6te rannoto prohojdane,i posledniq pyt kato bqhme na doktor,kazaha 4e ako prodyljaval da stoi praw 6tqlo da mu se izkrivi kra4eto.Ta az otidoh i mu kupih nai-hubavite obuvki w magazina/markite detski obuvki koito sa nai-hubavi sa Elefanten i Richter/ i sega sme pak w prohodilkata no ne ni se krivi kra4eto.Towa e ot men.



Тема Re: Един малко не толкова спешен въпроснови [re: Чeтa]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано14.01.04 08:38



Ама от какъв зор слагаш един бебчо на 7 месеца прав???
АКо се изправя сам, е едно, но твоите думи са "като го слагам прав".
Не го слагай прав още. За бебе на 7 месеца е в реда на нещата да седи стабилно, да прави опити за лазене или да лази, някои бебета почват и да се изправят сами. Ама щом си криви крачето, още му е рано. И не го слагай в проходилка (ако това е "слагам го прав")

Една овца никога не е черна или бяла. Зависи от стадото


Тема Re: Един малко не толкова спешен въпроснови [re: Чeтa]  
Автор betanski_patilanski (с поздрав...)
Публикувано14.01.04 09:22



я, си лекувайте грипа и бързо се оправяйте, но си избий всякакви изкривявания и щуротии от главата. преди време си спомням как вси4ки си споделяхме какви патрави и криви походки вадят нашите деца, така 4е си е в реда на нещата. как Боб4о да разбере коя е правилната стойка и походка, ако преди това не се поклати като пате и не се покриви! вси4ко ще си дойде на мястото! мойта фръцла да я видиш с кви 4упки в кръста е в момента, но при нея ве4е си е 4иста проба лиготия и желание да се прави на интересна!

а и след летните ни проблеми, страховете около подозренията за детски парали4 и търкането на нарове по неврологи4ните клиники, само искам да те предупредя да не си го слагаш на сърце и да те предпазя от излишни стресове! определено като се замисля, аз си го направих толкова страшно и доведох цялото фемили до лудост, а детето най-много изтормозих! хи4 не се вмания4авай като мен, моля те!

скоро здрави, прави и с усмивка-кра4ещи!

целувки!



Тема Re: Един малко не толкова спешен въпроснови [re: Чeтa]  
Автор lilav (люляк)
Публикувано14.01.04 09:43



Моето дете също още отначалото като стъпваше си кривеше едното краче. Аз много се притесних тогава и го заведох в Горна баня. Оказа се, че няма нищо тревожно. После купувахме само по високи обувчици, които да обхващат глезана, а в яслата поискаха обувки вместо пантофки и ки разменяха на крачетата. Кривенето напълно изчезна. Мисля, че и при вас няма нищо страшно, а и детенце още е много мъничко.



Тема Re: Един малко не толкова спешен въпроснови [re: Firebird]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано14.01.04 09:51



Ами слагам го да стъпва от време на време. Той много се кефи и се кара, ако не го държа. Стъпва си на крачетата, а аз го държа за ръчичките. Това упражнение не повече от 2-3 пъти на ден по няма и 2-3 минути. Не го слагам в проходилка.
Другото упражнение е да го издърпвам за ръчичките от седнало положение. Той запъва с краката и се изправя.




Тема Re: Един малко не толкова спешен въпроснови [re: betanski_patilanski]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано14.01.04 09:52



Лекувам го, ама нящо няма никакъв ефект. Цяла нощ Т не е спадала под 38,5 градуса



Тема Re: Един малко не толкова спешен въпроснови [re: Чeтa]  
Автор mali (dreamer)
Публикувано14.01.04 09:54



Много му е рано още да стъпва. Недей. Детето само ще се изправи, когато се почувства сигурно и стабилно.

Make hay while the sun shines.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.