Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема kade vav Varna..?нови  
Автор sebastiana (непознат )
Публикувано10.01.04 20:11



Zdraveyte, ot izvestno vreme se opitvam da se podgotvya za bebeto,koeto savsem skoro tryabva da se poyavi, no ne byah se setila da tarsya informatsiya tochno tuk. Vizdam obache, che kluba vi e mnogo polezen i vi pozdravyavam!
Sled po-malko ot dve sedmitsi mi predstoi planovo cezarovo vav Varna. Iskam da vi pitam za kolko vreme priblizitelno moga da se vazstanovya, taka che sama da se grriza za bebeto. Kolkoto y da vi zvuchi glupavo, ne mi se iska da razchitam za dalgo na grizite na maika mi. Predpochitam dvamata s tatkoto da se spravyame sami. I oshte neshto, ima li vav Varna dostavki na pampersi y razni drugi neshta po domovete???I ako niama otkade e nai-dobre da se kupuvat po-golemi kolichestva?



Тема Re: kade vav Varna..?нови [re: sebastiana]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано10.01.04 20:32



За доставки по домовете не съм чувала. По големи количества можеш да си купиш от Метро ,а също така и на гаражите на Чаталджа. Те се намират от кръстовището на Чаталджа и ген.Колев ,по посока на Чаталджа първата пресечка в дясно. Мисля ,че там са и на най-изгодни цени. Но все пак не зареждай големи количества ,че много бързо расте бебока и се сменя размера,а килограмите написани на пакета не винаги отговарят.
За възстановяването не мога да ти кажа нищо от опит ,защото родих нормално. Това което знам от познати е ,че колкото по - бързо станеш и се раздвижиш толкова по- бързо се възтановяваш. А от болницата изписват на 5- ия ден.



Тема Re: kade vav Varna..?нови [re: sebastiana]  
Автор Kuma Liska (Happy mom)
Публикувано10.01.04 21:42



Zdrasti, 6te ti razkaja za moeto cezarovo. E ne be6e planuvano i se slu4i po spe6nost. Az jiveq v Ujna Afrika no doktora mi e balgarin i e prekrasen. Cezarovoto be6e okolo 3 4asa sled obqd. Sled nego zaspah edin san - lele lele. Sabudiha me sestrite 4ak na sutrinta v 5:30. Mahnaha mi katetrite i mi kazvat "Haide mai4e stavai." A be kak 6te stana be hora vie dobre li ste - to boli. A te mi se smeqt i kazvat 4e tova e ukazanie na doktora i tuk v tazi strana taka se pravi. Az im kazah 4e ne mardam ot legloto- kato doide doktora az 6te si pogovorq s nego. Sled 5 minutki te dvete idat s edo legen4e i 5 parcal4eta i 6teli da me miqt. Az po6turqh-kak taka 6te me miqt. Az da ne sam sakata. Stisnah smelo zabi i re6ih 4e 6te stana kolkoto i da boli. Te mi pomognaha da se izpravq v legloto za6toto ne me darjaha koremnite muskuli(nali sa rqzani). 4esno da si priznaq bole6e-no misalta 4e 6te me miqt mai bole6e pove4e. Ta taka stanah. Otne mi 5 minuti da izvarvq 2-3 metra do banqta no stignah, okapah se vnimatelno da ne namokrq marlqta i se varnah i si legnah. Te ti go doktora ide kam 7:30. "Ei kakvo si polegnala"mi kazva"Koi 6te se griji za bebeto?Q stavai"
Posle mi obqsni 4e kolkoto po-barzo stana tolkova po lesno i barzo 6te se vazstanovq. Naistina be6e prav. Sled okolo sedmica ve4e ne 4uvstvah bolka. Samo kogato lqgam i stavam, no za tova pak toi mi prepora4a da si kupq lasti4ni ga6turi za da mi darji korem4eto(raboti kato bomba).Nie jiveem tuk samo s maja mi i 9godi6nata mi 6terka. Babite sa si v BG. Sama ot parviq den si se grija za bebeto i se 4uvstvam super.
Taka 4e ako moje6 da ponese6 bolka - ne se zalejavai i 6te vidi6 kolko barzo 6te se vazstanovi6.
Mnogo kasmet ti jelaq i priqtni migove s tvoqta "bundle of joy"
Do skoro



Тема Re: kade vav Varna..?нови [re: sebastiana]  
Автор roksan (непознат )
Публикувано13.01.04 17:07



Изобщо не ми се струва струва странно, 4е не искаш майка ти да ти помага. И аз не исках. Да не говорим за свекърва ми. Оба4е след като родих с планово секцио б Маи4ин дом Варна/ако имаш въпроси-на разположение съм/ повярвай съм съгласна и на двете , пък и на които и да е да удря по едно рамо от време на време. Не можеш да се оправиш сама първите 2 седмици. Повярвай ми. Особено ако мъжът ти отсъства денем. Разбирам желанието ви,но по добре забрави. И бъди любезна с майка си! Поне 2 седмици



Тема Re: kade vav Varna..? [re: sebastiana]  
Автор lna (непознат )
Публикувано13.01.04 17:11



Здравей,
Родих със секцио на 04 декември 2003 г. в АГ Варна. При мен възстановяването беше много бързо. Изписаха ни на 7-я ден и освен умората от болницата почти нищо друго не ме притесняваше. Мисля, че най-важното е раздвижването на втория ден и нататък. Колкото повече се движиш, толкова по-бързо се възстановяваш. Имам една позната, която също роди със секцио преди известно време, но така и не си наложи да се движи нормално. Та на нея възстановяването й отне около 2 месеца. Така че от теб зависи до голяма степен, ако всичко (дай Боже) мине без проблеми. Единствено се пази да не вдигаш тежко (на първо време нищо друго освен бебето!).
Желая ти леко раждане и здраво бебе !



Тема Аз съм с 2 секцио и искам да те успокоянови [re: sebastiana]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано13.01.04 17:32



че съм си гледала от пърия ден след връщане от болницата сама децата. Е радвах се когато някоя баба дойдеше да изглади или ми носеше сготвено Но се оправях абсолютно сама, така че спокойно! Няма страшно! Стига операцията да ти е направена добре. Надявам се, че знаеш кой ще те оперира ! Стискам палци !

За доставка по доомовете не съм чувала. А аз пазарувам от магазин Депо до Колхозния пазар и в един от магазините на ул. "Чаталжа" (до пазар Чаталжа)



Тема Re: kade vav Varna..?нови [re: sebastiana]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано13.01.04 22:17



Здравей! Аз също раждах със секцио във Варна в Майчин дом- ще повторя, но ще ти кажа, че всичко зависи от теб, ако операцията е минала успешно- колкото повече се движиш, толкова по-бързо ще се възстановиш. Не се залежах в болницата и доста бързо се възстанових! Ако имаш въпроси-питай! Успех!



Тема a upoikata v maichin dom..?нови [re: roksan]  
Автор sebastiana (непознат )
Публикувано15.01.04 00:12



Az sashto shte razdam v Maichin dom (pri Yakov) y dori veche se zapoznah s anesteziolozkata, koyato mi se stori mnogo simpatichna. Po nachalo mi se iska da ostana v saznanie po vreme na operatsiyata, zatova si mislya za epiduralna upoika... Ti (i vaobshte koito e razdal sas seccio) s kakva upoika beshe y kakvi sa ti vpechatleniyata??? Iska mi se da znam neshto poveche za epiduralnata upoika, no ot chovek, koito go e prezivyal !



Тема Re: a upoikata v maichin dom..?нови [re: sebastiana]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано15.01.04 11:37



аз и двата пъти съм раждала с пълна упойка. просто в АГ болница няма специалисти за спинална или епидурална упойка. чувам, че в Майчин дом при желание се поставят и двете, но нямам впечатления.

лека бременност и хубаво бебче когато му дойде времето




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.