Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 08.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какво против висока Тнови  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано13.01.04 12:47



Майчета, помагайте!
Бобчо от тази нощ е с много висока Т - 39 и нагоре. Викахме лекар, предписаха му антибиотик и ефералган свещички за сваляне на Т. Въпреки това продължава да има Т около 37,5 -38 градуса. Дайте идея какво друго мога да му дам за сваляне на Т. Ефералгана се слага на 6 часа. Нещо друго паралелно?
А витамини какви мога да дам, освен вит.С?
Също така хапва с апетит, но после повръща. Трябва ли да минем само на мляко докато се стабилизира или да го мъча и с други храни?
За кашлицата ни изписаха Проспан. Какви чайове мога да му давам - лайка ли е по-добре или шипки?
Моля ви помогнет, че ще полудея!




Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Чeтa]  
Автор ET (Rocka Rolla)
Публикувано13.01.04 12:54



не свалям температура под 38 и 5 по съвет на педиатърката
не го насилвай да яде

лайката е много силен антисептик, за бебе е по-подходящо шипки

бързо оздравяване!

В сражениях за истину последняя участия не принимает.


Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Чeтa]  
Автор Flash_ ()
Публикувано13.01.04 12:57



Ако антибиотика е правилния той ще свали температурата след 2 или 3-тия прием.
При повръщане се препоръчва /когато това е възможно/ да се спре млякото. Ти кърмиш ли? Ако е на формула може да ми я замениш с някоя от лечебните храни на Милупа или Нестле. Той пие ли вода? Давай му по няколко глътки честичко за да не се обезводни. Успокой се. От антибиотика е възможно да получи и разстройство...не се плаши. Само му давай течности и леки за стомаха храни, в малки количества.



Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Чeтa]  
Автор Honda (минаващ)
Публикувано13.01.04 12:58



Абе по бабишка традиция разтвори във вода оцет и намажи детенце . След като го намажиш го облечи хубаво и го завий да се изпоти. След това му смени дрешките. Друг бабешки вариянт е да намокриш чаршави със студена вода и да го увиеш с тях.
И друг вариянт, който основно прилагат тука ( лекарства все гледат да избягват) е да съблечеш детенце голо (тук им пускат и вентилатор или отварят прозорците ама аз не съм фен на това)



Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Чeтa]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано13.01.04 13:03



Аз заедно с вит.С давам и ампули с калции по 2мл. сутрин и вечер. Ампулата е от 5 мл.,но нищо не и пречи като е отворена. Педиатърката ми каза да давам чай от лайка.
За кашлица ни изписаха сиропа на д-р Тайд ,но не съм го давала.



Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Чeтa]  
Автор _witch_ (magic)
Публикувано13.01.04 13:22



паралелно давам Нурофен, т.к. не е Парацетамол. С Амидофен може да се редува, аз го стривам и смесвам с мед, ама пак горчи, а и ти е малко бебето, а течен от него май няма сладък. Студените чаршафи се ползват и в болницата, ако обтриваш с оцет: (1:1) се прави оцет и вода и се обтрива тялото. Нашата докторка препоръчва при висока Т хладка вана. Давай течности колкото поеме. Около приема на антибиотика, обаче да не е много налят с вода според мен, че да не го да повърне. Ако даваш вече сок от компот - този от кайсии е добре за обезводняването- има Калий. Слагаше се щипка сол и щипка сода - /но за тях ще питам пак за да не те заблудя/.
Бързо оздравяване и кураж



Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Flash_]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано13.01.04 13:30



Не кърмя, на формула сме, но сме с алергия към млякото та не знам коя от лечебните храни става за нас.
Току що пак беше с 39Т. Сложих му пак свещичка и смъкна. Обтих го с оцет. В момента заспива но аз се чудя да го завивам ли или да го държа отвит?!
Облечен е с боди чорапки и памучни панталонки.
Не пие много вода. Опитвам се да му давам, но му се гади от всичко освен от залъгалка. Май ще пробвам с лъжичка вместо с биберон.




Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Чeтa]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано13.01.04 13:39



При висока температура аз давам течен аналгин/след консултация с лекар разбира се/. Това разбира се е само за ударно сваляне на много висока темпер. След това започвам да редувам през 2 часа Панадол, Нурофен, Ефералган и Амидофен. Давам задължително и някакъв антихистамин, защото при алергичните деца при сериозен прием на лекарства може да се получи обрив. Рали направи такъв обрив при едно от боледуванията. От аналгина давам 6-8 капки, но това е в зависимост от килограмите на детето. За вас може би 3-4 капки ще са добре, но питай лекар. Лайка и липа не се дават на алерг. деца. Бързо оздравяване.



Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Чeтa]  
Автор mali (dreamer)
Публикувано13.01.04 13:40



Ох, горкото детенце. Калина беше така точно преди Нова година. За съжаление този вирус, който върлува е така. Мога да ти кажа една бабешка рецепта за сваляне на Т. Напояваш памуче в оцет, разреден с вода, изстискваш го(да не тече) и го слагаш на пъпчето. Отгоре го залепваш с една лепенка. Тази процедура я прилагаш няколко пъти, докато започне да пада Т. Аз не съм я изпробвала, защото ми я казаха вчера, но разбрах, че има ефект.
Другото, което можеш да правиш е да масажираш гръбчето, челцето и слепоочията отново с оцет, разреден с топла вода(за да не му е неприятно на детето). Масажът на гръбчето се прави отгоре на долу, като раменцата се масажират с по-силен натиск. Слепоочията също.
Дано помогне. В същото време продължаваш с изписаните лекарства. Но защо са му изписали антибиотик?

Make hay while the sun shines.


Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Чeтa]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано13.01.04 14:06



Непрекъснато му предлагай водичка, чай от шипки може, но лайката е алергизираща. Обтриването с оцет май е най-доброто решение. Не го завивай много и без това му е топло (моя мъж при висока температура даже са го завивали в мокър чаршаф).
Стискам палци бързо да оздравявате! Гаден грип сте пипнали...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.