Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Чeтa]  
Автор titi111 ()
Публикувано13.01.04 14:08



Нашата педиатърка препоръчва сваляне на Т колкото да не е над 38и5.Ние правим така : обикновено редуваме през 2 часа различните антипиретици/които за мой ужас не му помагат/ След това вана с оцет като водата от 38 градуса/е приблизително сега нали/ започваме да я охлаждаме и той започва да пищиИ за мое нещастие не ми позволява нито в мокри кърпи да го увивам нито чорапи с оцет да му слагам така че най -накрая смъкваме Т с масаж с оцет на цялото тяло крачета и ръчички .Понякога антибиотика започва да действа след48-я час.
Аз също давам Калергин нищо че синът ми не е алергичен,а за повръщането незнам моето момче е на 2г. и 6м и му давам и лимон и калциев глюконат и глюкоза....Не се притеснявай антибиотика ще подейства



Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Чeтa]  
Автор Flash_ ()
Публикувано13.01.04 14:12



За съжаление съм изхвърлила опаковката на Тази храна, Сиси я подмяташе тука допреди 2 дена и нямам никакъв спомен какъв е състава за да не се разкарваш напразно.
Колко често повръща? Давай му вода с лъжичка, или слаб чай ако по му харесва.
Не го претопляй, когато се чудя дали да завия или не, правя компромис и завивам с ъгъла на завивката кръстчето само нали все да не настине детето гледам.
При много активно повръщане съм давала малко натриум цитрикум, дава се рехидрин.
Ангина ли е какво е? Предполагам повръща секрети от гърлото си...



Тема Когато ние имахменови [re: Чeтa]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано13.01.04 14:16



такава температура я сваляхме с еферелган свещички , но се наложи да слагам 2 през 1 час защото инач на спадаше. Естествено пи и антибиотик

Живи и здрави!


Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Чeтa]  
Автор MM (za mama)
Публикувано13.01.04 14:17



Щом лекаря е преценил че трябва антибиотик, той от него наистина ще свали Т за ден-два или три. Аз това което правя е при много висока Т:
- редувам ибопруфен (Нюрофен за деца) с парацетамол (Калпол) през два часа. Но ако е около 38 -38.5 не давам нищо за по-нататъшно сваляне
- обличай го леко и гледай Т в стаята да не е над 18-20 градуса, нямам предвид да го държиш на течение, но хладната стая определено помага за сваляне на Т. Според мен методите за препотяване за да се свали Т са опасни, ти сама знаеш колко бързо и лесно вдигат бебетата Т, затова го разсъбличай а не го навличай. Аз самата си спомням как баба ми така се опита да ми свали Т като съм била на около 12 години, с гореща вана и препотяване, в резултата на което ми стана много по-зле, Т се качи а на мен ми причерня и припаднах...Ако прецениш че има нужда, дори можеш и да не го завиваш докато спи.
- хладки (не студени) кърпи и/или хладка вана
- колкото се може повече течности. Ако не иска млякото, защо не се опиташ да му дадеш от тези специалните разтвори дето се изписват при диария, те са добри и при висока Т която неминуемо води до обезводняване
- и аз знам че чая от шипка е по-добър от лайката за бебета.
- Продават разни мултивитаминни сиропи за деца, не знам от каква възраст са обаче, но ако искаш можеш да питаш в аптеката.

Не знам какво ядете в момента, но щом повръща значи може би просто опитай с нещо по-лекичко. И да не яде много скоро преди сън, че шанса за повръщане е по-голям.
А защо му предписаха антибиотик?
Хайде и се оправяйте бързо , че са много гадни тези болести. Ние от цял месец боледуване покрай празниците, сега се борим с вторичните проблеми, като например да я отучим да спи в леглото на мама и тати!



Тема Re: Какво против висока Тнови [re: MM]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано13.01.04 14:31



Лекарката каза, че за сега инфекцията не е слязла надолу и на слушалка не се чува нищо, но било по-добре да лекуваме инфекция в носоглътката, отколкото да рискуваме с "бронхиалис", за това започнахме веднага антибиотик.
Първо аз бях болна и от мен се зарази Бобчо въпреки че бях непрекъснато с маска.
Да кажа - на 7 месеца сме




Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Чeтa]  
Автор MoniT ()
Публикувано13.01.04 14:45



Вече са ти дали съвет, ето аз какво бих направила:
1. Облечи детето в леки памучни дрехи и не прегрявай стаята (както ти е казала ММ).
2. Ако имаш овлажнител, включи го постоянно да овлажнява въздуха; ако не - сложи вода да ври върху котлон.
3. Използвай парацетамол в доза 150 мг/кг през 4 часа. Температурата обикновено е по-висока в късния следобед, затова не се паникьосвай, ако се покачи. Според доста специалисти високата температура създава благоприятни условия на организма да се бори с микроорганизмите.
4. НЕ ПРАВИ влажни увивания и хладки вани, защото допълнително стресират детето. Ако ще правиш вана, температурата на водата трябва да е топличка. От контакта с водните капки се ускорява изпарението и се понижава температурата.
5. Оводнявай детето непрекъснато - давай колкото се може повече вода.
6. Ако не сте на кърма, не давай млечни продукти или мини на терапевтичните млека, които се продават. Давай му ябълково пюре (може да си го направиш самичка - обелваш ябълки и ги сваряваш в малко вода, след което ги пасираш).
Защо ви изписаха антибиотик? Има ли данни за бактериална инфекция? Защото ако няма антибиотика е излишен. Може също да купиш капки за нос от аптеката (физиологичен разтвор) и да му ги капеш в нослето.
МониТ



Тема Re: Какво против висока Тнови [re: MoniT]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано13.01.04 14:49



Благодаря за съветите.
Най-вероятно има бактериална инфекция, защото до вчера аз бях с 38 и нещо Т и съм на антибиотик и детенце от мен се е заразило.




Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Чeтa]  
Автор MM (za mama)
Публикувано13.01.04 15:32



Ох, не знам. С тези антибиотици е много сложно. От една страна, не можеш да пренебрегнеш съветите на лекарите с лека ръка и да си караш по твои методи само, но от друга поне с нашия опит, антибиотиците се оказват винаги с много краткотрайно действие. Аз започнах да водя Анна на хомеопат от преди Коледа и не смея още да кажа има ли или няма резултат. Естествено, се консултираме и с лекаря ни, но двете неща не са взаимно изключващи се. В периода средата на ноември, до малко преди Коледа на три пъти пи антибиотик, възпалени уши, кашлица, абе ту си мислехме че се оправя и след някой и друг ден пак Т и пак лекар и пак антибиотик. Затова започнах с хомеопата, но за нещастие се разболя от варицела точно по Коледа, е давахме й и хомеопатичните неща по време на варицелата, надявам се да й е помогнало да я изкара по-леко, но е трудно да се каже, особено като нямам база за сравнение. Иначе докато бяхме с варицелата в Б-я, имаше и силна хрема и кашлица, вдигаше висока Т и педиатърката която извикахме дори ни изписа на 4тия ден от появата на пъпките антибиотик, но ни каза да го даваме само ако се качи пак Т. За наше щастие не се качи и всичко ни се размина.
Дано при вас нещата отшумят бързо. Аз все си мисля че с много лека ръка ги изписват тези антибиотици....



Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Чeтa]  
Автор Rympelina (новак)
Публикувано13.01.04 15:47



Ako ima 1 g. deteto - detski amidofen 1 i 3-4 kapki techen analgin sa mnogo efikasni.



Тема Re: Какво против висока Тнови [re: Чeтa]  
Автор kalina (Русе)
Публикувано13.01.04 15:56



Оздравявайте бързо!!!

Яна21.09.2003


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.