Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Къде ще празнувате Бъдни вечернови  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано23.12.03 16:36



вкъщи и бабите и дядовците ще дойдат, при вашите родители или при свекър и свекърва?
Миналата година на нас със мъжът ми беше първият празник Бъдни вечер като семейство и съответно бяхме при свеки. Мисля, че е редно тази година да бъдем при моите родители - и те са хора все пак. Мъжът ми е зад мен по този въпрос, но ето, че родителите му страшно се изненадаха като разбраха и се сърдят.
Вие какво мислите по въпроса?




Тема Re: Къде ще празнувате Бъдни вечернови [re: Чeтa]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано23.12.03 16:41



Ами вкъщи...
Аз знам че Бъдни вечер си е семеен празник и всеки трябва да си е вкъщи със семейството. И винаги така сме го празнували. Отделно семейство сме си, отделно домакинство. Ще сме си вкъщи - двамата с Татти и с децата.

Виж на Коледа ще ходим на обяд при едните баба и дядо, а привечер - при другите.



Тема Re: Къде ще празнувате Бъдни вечернови [re: Чeтa]  
Автор dara (osobena)
Публикувано23.12.03 16:42



Всички се събират у нас. Аз организирам и правя всичко и това е така, откакто сме женени. Аз каня, аз готвя, аз пазарувам. А се събираме: аз и мъжа ми с децата, брат ми с децата и родителите на снаха ми, свекърва ми и свекър ми, майка ми. Така че, ставаме цяла тумба. Защо не пробваш да ги събереш ти? Малко е изцъклящо, но поне няма обидени.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Къде ще празнувате Бъдни вечернови [re: Чeтa]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано23.12.03 16:44



Защо се сърдят?
Решението е ваше, имате право на него.
Лично моето мнение по въпроса е, че като самостоятелно семейство е редно да си бъдем у дома. Аз държа на традициите. И от самото начало бях решила да ги наложа у дома си.
Бъдни вечер е семеен празник. Аз като домакинята в това семейство ще приготвя трапезата, както баба ми ме е учила навремето и ще седнем всички заедно вечерта около нея.
Но съм поканила моята майка, защото тя е сама. Също и на мъжа ми брат му ще бъде с нас, защото е студент в София и няма да се прибира у дома.



Тема Re: Къде ще празнувате Бъдни вечернови [re: Чeтa]  
Автор kaнeлa (подправка)
Публикувано23.12.03 16:44



Ами ние, откакто сме заедно, винаги ходим при свекъра и свекървата заедно с брата на мъжа ми, жена му и дъщеричката им... Всички са страхотни и винаги е много весело Празнуването у тях ми олицетворява представата за истински празник...
Мамма е права, че всеки трябва да си е със семейството - ама ние досега бяхме в ролята на "младите"... едва ли не "децата" Е, сега точно на Бъдни вечер ще съобщаваме голямата новина - а догодина ще сме си само тримата... надявам се Или пък другите ще идват у нас



Тема Re: Къде ще празнувате Бъдни вечернови [re: Чeтa]  
Автор Чepeшka (червена)
Публикувано23.12.03 16:47



Сами вкъщи!
Винаги така правим. При нас е още по- лесно, тъй като в семейството на съпруга ми тая традиция не се е зачитала много. Та в общи линии откакто сме заедно той оттогава празнува Бъдни вечер с всички салтанати.
Но ако съм на твое място бих си останала вкъщи. Още повече, че вече с детенцето празника би бил още по-топъл и по- красив.



Тема Re: Къде ще празнувате Бъдни вечернови [re: Чeтa]  
Автор Honda (новак)
Публикувано23.12.03 16:47



Ами ние ще си празнуваме тази година Коледата самички по простата причина , че всички роднини са в Б-яНо за сметка на това за Нова година се очаква голямо парти. Очаква се да се сберем около 200 българи - какъв купон А миналат година бяхме с приятели, които живеят в Кембридж и Лондон. Много хубава програма си бяхме стъкнали - боулинг, ски на закрито, посещение на зоопарк, спускане със понички на открито и какво ли не



Тема Re: Къде ще празнувате Бъдни вечернови [re: dara]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано23.12.03 16:57



Май от догодина и аз така ще правя, че ми писна вече
Проблемът е, че не знам къде ще успея да събера всички - общо ще сме 9 човека...ще имам поне цяла година време да го мисля




Тема Re: Къде ще празнувате Бъдни вечернови [re: Чeтa]  
Автор dezho (киндер-сюрприз)
Публикувано23.12.03 17:04



Ами защо не посетите на Бъдни вечер едните, а на Коледа при другите.Мисля че и двата празника са еднакво семейни празници и така не би трябвало да има сърдити.Ние лично всяка година сме при наште родители, поради причината, че на мъжа ми семейството живее в Италия и все още не сме били там за празници.Но ако бяха тук съм сигурна, че щяхме да ги разменяме посещенията за двата празника.Жела я ти да намериш златната среда и весело изкарване :))))))))))))))))))



Тема Re: Къде ще празнувате Бъдни вечернови [re: Mamma]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано23.12.03 17:08



И ние сме на този принцип - на Бъдни вечер сме си у дома от както сме женени, аз си готвя. После по празнифите отиваме при всички




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.